In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1702220

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

XIV Sesja Rady Gminy Jeżów Sudecki

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki 

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XIV Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 15 lutego 2012 roku (środa)  o godz. 14-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Nieruchomości do sprzedaży

czytaj więcej

 

Sukcesy w Biegu Noworocznym

Sukcesem sportowym zakończył się udział młodych sportowców z Siedlęcina  w Biegu Noworocznym w Świdnicy, który odbył się 22.01.2012 r. W inauguracji nowego sezony najlepiej wypadli:

 • I miejsce    
  Krzysztof  Okonowski w biegu przedszkolaków na 100 m
 • I miejsce    
  Eliasz Garliński w biegu klas I-III na 600 m
 • I miejsce    
  Lidia Hamkało w biegu klas V-VI na 1000 m
 • II miejsce   
  Michał Jaczenia w biegu przedszkolaków na 100 m
 • II miejsce   
  Dominika Kulczewska w biegu klas I-III na 600 m
 • II miejsce   
  Piotr Bryczkowski w biegu klas V-VI na 1000 m

Serdecznie gratulujemy !!!

Więcej…

 

Sołtys wsi Siedlęcin pan Marian Tyka najlepszym sołtysem regionu

Pan Marian Tyka został zgłoszony  przez mieszkańców Siedlęcina do plebiscytu ogłoszonego przez tygodnik „Nowiny Jeleniogórskie. Na podstawie przesłanych przez czytelników kuponów i sms-ów pan Marian Tyka uzyskał 2066 głosów zwyciężając w plebiscycie i uzyskując tytuł „Sołtysa Roku”.  Jest to bardzo duże wyróżnienie dla Pana Mariana Tyki, Sołectwa, a także Gminy Jeżów Sudecki.

Więcej…

 

10-lecie współpracy Gmin Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou

Projekt pn.„10-lecie współpracy Gmin Jeżów  Sudecki i Paseky nad Jizerou”,  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz  środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Więcej…

 

Rozkład jazdy linii nr 5

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w dniu 23 grudnia 2011r. po konsultacjach z Sołtysem został zaakceptowany przez tut. Urząd i przekazany do MZK  sp. z o.o. i Urzędu Miasta w Jeleniej Górze rozkład jazdy autobusów linii nr 5 zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami  dotyczącymi obsługi wybranych kursów przez Siedlęcin Górny i most na rzece Bóbr autobusami o małej pojemności. W chwili obecnej w/w rozkład jazdy znajduje się w Urzędzie Miasta Jelenia Góra celem zatwierdzenia przez Miasto i Zakład. Jednak jak wynika z korespondencji ( w załączeniu ) podmiot nadzorujący-Urząd Miasta zgłasza uwagi i przedłuża wdrożenie w/w rozkładu jazdy. Po jego zatwierdzeniu Prezes MZK Jelenia Góra poinformuje o terminie wprowadzenia rozkładu w życie. Opóźnienie we wdrożeniu rozkładu jazdy oprócz ciągłych utrudnień w korzystaniu z przewozów przez Pasażerów powoduje również zwiększoną płatność za wykonane wozokilometry przez Naszą Gminę.   Takie działanie ze strony Miasta Jelenia Góra powoduje, że rozważane jest przez Radę i Wójta Gminy ogłoszenie przetargu na wybór przewoźnika obsługującego Naszą Gminę sprawniej i rzetelniej niż w ramach dotychczasowej umowy z Miastem Jelenia Góra.
załącznik

Z up. Wójta Wiesław Zieliński
Zastępca Wójta Gminy 

 

Sąsiadki w Czernicy

13 Stycznia 2012 na Sali Wiejskiej w Czernicy o godz. 16 00 odbyło się popremierowe przedstawienie Sąsiadek wg poezji Lidii Krzysztoń z muzyką  Róży Wysockiej. Na przedstawienie licznie przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej gminy. Czerniczanki wystąpiły w  nim w podwójnej roli.  Śpiewały i tańczyły jak w prawdziwym musicalu oraz zajmowały się grą aktorską. Głównymi bohaterkami  są dwie kury, które ciągle się kłócą i godzą. Jako kury wystąpiły  Agnieszka Matubowska i Natalia Łobocka .

Więcej…

 

XII Igrzyska Zimowe

XII Zimowe Dolnośląskie Igrzyska Integracyjne Specjalnych Ośrodków  Szkolno-Wychowawczych, Szkół Podstawowych i Gimnazjów  Dzierżoniów 01.12.2011 r.


 Reprezentacja Gminy złożona z uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie oraz Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim zajęła III miejsce w XII Zimowych Dolnośląskich Igrzyskach Integracyjnych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które odbyły się w hali sportowej OSIR Dzierżoniów 01.12.2011 r. W imprezie wzięły udział reprezentacje szkół specjalnych, ośrodków szkolno – wychowawczych, domu dziecka oraz nasza drużyna. Zawody składały się z następujących konkurencji rekreacyjno – sportowych:

Więcej…

 

Nowy sołtys w Jeżowie Sudeckim

Dnia 12 grudnia 2011 roku w sali Domu Ludowego w Jeżowie Sudeckim  odbyło się zwołane przez Wójta Gminy Zebranie Wiejskie. Głównym tematem Zebrania był wybór Sołtysa, ponieważ  dotychczasowy sołtys pan Władysław Jagiełło  złożył rezygnację. Zebranie rozpoczęło się w drugim terminie, ponieważ nie było wymaganego kworum tj. ¼ uprawnionych do głosowania. W głosowaniu tajnym dokonano wyboru sołtysa, którym została Pani Teresa Mitka. Serdecznie gratulujemy pani Teresie i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz sołectwa Jeżów Sudeckiego.

 

Spotkanie podsumowujące IV edycję projektu „Nowa szansa w gminie Jeżów Sudecki”

W dniu 28 listopada 2011 r. odbyło się spotkanie podsumowujące działania projektu „Nowa szansa w gminie Jeżów Sudecki”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej. Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. W spotkaniu wzięli udział klienci GOPS Jeżów Sudecki, którzy jednocześnie byli uczestnikami projektu „Nowa szansa w gminie Jeżów Sudecki”, jak również  pracownicy GOPS zaangażowani w pracę projektu. Na spotkanie zaproszono przedstawicieli gminy Jeżów Sudecki: Przewodniczącego Rady Gminy – Pana Artura Smolarka,  Przewodniczącą Komisji Budżetu i Spraw Społecznych Rady Gminy – Panią Krystynę Tykę, Wójta Gminy  - Pana Edwarda Dudka, Sekretarza Gminy - Pana Ryszarda Wacha oraz przedstawicieli firm prowadzących zajęcia z uczestnikami projektu.

Więcej…

 

Nieruchomości na sprzedaż

plik oferty

 

Dzień Seniora w Czernicy

Dnia 15 października 2011r.w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Czernicy zorganizowano po raz pierwszy w Czernicy Dzień Seniora. Inicjatorem uroczystości była Rada Sołecka w Czernicy przy współudziale Sołtysa i Radnych. Sołtys wsi Adolf Rozum powitał w pierwszej kolejności Seniorów, którym ten dzień był poświęcony oraz przybyłych zaproszonych gości: Wójta Gminy Jeżów Sudecki P. Edwarda Dudka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy P.

Więcej…

 

Zagospodarowanie turystyczne Jeziora Pilchowickiego

W dniu 22 listopada 2011 roku, na zaporze Pilchowickiej odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy na rzecz opracowania koncepcji zagospodarowania turystycznego zbiornika Pilchowickiego. Na podstawie porozumienia zostanie zlecone opracowanie dokumentu, zawierającego pomysły, kierunki i rozwiązania służące zagospodarowaniu turystycznemu zbiornika i terenu wokół niego. Koncepcja powinna być gotowa na wiosnę 2012 roku.

Więcej…

 

„Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2011".

 

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych wyróżniła pana Mariana Tykę Sołtysa Sołectwa Siedlęcin  w szóstej edycji konkursu „Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2011" pod tytułem  „Niezwykłej Dolnoślązaczki, Niezwykłego Dolnoślązaka", nad którym Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego pan Rafał Jurkowlaniec. Idea konkursu  jest niezmieniona od sześciu lat idea, poszukiwania pełnych inwencji kobiet  i mężczyzn, którzy zmieniają nasz świat na lepszy. Akcja promuje i nagradza kobiety oraz mężczyzn, którzy w sposób wyjątkowy działają na rzecz innych osób i swojego otoczenia. Laureatom konkursu - w znanym i często uczęszczanym miejscu publicznym Wrocławia - 20 października 2011r. zasadzone zostały drzewka akacji i dębu, jako symbole ich wkładu
w rozwój środowisk lokalnych Dolnego Śląska.

gratulacje - Serdecznie gratulujemy Panu Marianowi Tyce za wyróżnienie i promowanie naszej Gminy.

Redakcja