In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1714661

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Otwarte mistrzostwa Bolesławca 11.11.2011r.

Cóż za piękna data. Tego dnia odbyły się czwarte i zarazem ostatnie w tym sezonie zawody OMB. Zawody, mimo że nie wliczane do Pucharu Polski ESA cieszą się sporym zainteresowaniem wśród zawodników. 9 rano, na dworze zero.. Lekki wiatr, który około godziny 10:30 przybrał na sile.

Więcej…

 

Otwarte mistrzostwa Bolesławca 18.09.2011r.

Wczoraj pogoda nie zachęcała do latania, mimo wszystko postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia chłopaków z Bolesławca na bolesławieckie otwarte mistrzostwa ESA. Około godziny 10:30 byliśmy na miejscu, gdzie serdecznie przywitało nas tamtejsze grono modelarskie.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 30 listopada 2011 roku (środa)  o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63. więcej

 

„Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II”

Dnia 5 maja 2011 roku Gmina Jeżów Sudecki podpisała umowę z Saksońskim Bankiem Odbudowy – Banku Wsparcia (SAB) z siedzibą w Dreźnie na realizację zadania pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II”  w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Zagranicznej Polska – Saksonia  2007-2013. Partnerem  wiodącym (beneficjentem) jest Gmina Jeżów Sudecki, a partnerem projektu – Gmina niemiecka Vierkirchen
Wartość projektu – 971.869,50 Euro w tym:

Więcej…

 

Herzlich willkommen in Grunau - Serdecznie witamy w Jeżowie Sudeckim

Tymi słowami po raz kolejny w naszej szkole powitaliśmy grupę przyjaciół z Niemiec, dawnych mieszkańców Jeżowa Sudeckiego (Grunau). Była to dla nich podróż sentymentalna, podczas której mogli po raz kolejny odwiedzić swoją dawną ojczyznę (Heimat), powspominać stare czasy, i zobaczyć, jak wiele się u nas zmieniło. Uczniowie, rodzice, oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim mogli tego dnia, tj. 08 września 2011r., uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.   W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej pani dyrektor Anna Kędzierska powitała naszych gości z Niemiec, a następnie nasi uczniowie przedstawili krótki program artystyczny.

Więcej…

 

Uroczyste otwarcie sali przyrody oraz obchody XV rocznicy nadania szkole podstawowej w Siedlęcinie imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania

 27 września 2011 roku to wyjątkowa data dla Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie. W tym właśnie dniu nastąpiło uroczyste otwarcie Sali Przyrody oraz świętowaliśmy XV rocznicę nadania szkole imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania. Nasza szkoła brała udział w konkursie „ Nasza szkoła dba o klimat” zorganizowanym przez Tauron Energia i wygrała 40000 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na remont  i wyposażenia Sali Przyrody.  Ta wygrana to dla nas wielkie wyróżnienie. Uroczystego otwarcia dokonał  wiceprezes zarządu Tauron Energia Pan Ryszard Turek, wójt gminy Jeżów Sudecki Pan Edward Dudek oraz nauczycielka przyrody Pani Beata Kędroń.

Więcej…

 

OGŁOSZENIE

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze i Urząd Gminy Jeżów Sudecki, informuje, że odbędzie się zbieranie przedmiotów wielkogabarytowych, sprzętu elektronicznego i AGD. Wyżej wymienione przedmioty należy składować przy pojemnikach obsługiwanych przez MPGK Jelenia Góra. Wywóz nie obejmuje:

 • gruzu budowlanego,
 • zużytych opon samochodowych,
 • makulatury, kartonów itp.
 • zmieszanych odpadów komunalnych,
 • materiałów niebezpiecznych i szkodliwych,
 • materiałów izolacyjnych (styropian, wełna mineralna).

Harmonogram odbioru odpadów z terenu Gminy Jeżów Sudecki :

 • 14 i 15 listopada 2011 roku – Sołectwo Jeżów Sudecki,
 • 16 i 17 listopada 2011 roku – Sołectwo Siedlęcin i Wrzeszczyn,
 • 18 listopada 2011 roku – Sołectwo Dziwiszów,
 • 21 listopada 2011 roku – Sołectwo Czernica,
 • 22 listopada 2011 roku – Sołectwo Płoszczyna (Płoszczynka),
 

„10-lecie współpracy gmin Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou”

 W 2011 roku obchodzimy 10-tą rocznicę rozpoczęcia współpracy  Gminy Jeżów Sudecki z Gminą Partnerską Paseky nad Jizerou. Z tej okazji, dnia 5 listopada 2011 roku w Siedlęcinie odbyły się obchody tego jubileuszu, które składały się z występu chóru z kościoła  św. Wacława z Paseky nad Jizerou  w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Siedlęcinie, oraz Konferencja. Działania są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz  środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Członkowie chóru po przyjeździe do Siedlęcina zwiedzili Wieżę Książęcą w Siedlęcinie, a następnie koncertowali podczas mszy św., która była celebrowana przez proboszcza parafii ks. Dariusza Pytla, ks. Krzysztofa Mikuszewskiego proboszcza parafii w Pasekach nad Jizerou i Bozkovie. 

Więcej…

 

Przedsiębiorco, zweryfikuj dane w ewidencji działalności gospodarczej

Informuję, że w ewidencji działalności gospodarczej nadal figurują wpisy, które w myśl obowiązujących przepisów są NIEAKTUALNE, tzn. nie zawierają: numeru PESEL i NIP oraz określenia przedmiotu wykonywanej działalności zgodnie z aktualną Polską Klasyfikacją Działalności (PKD 2007). 
 
W związku z powyższym wzywam wszystkich przedsiębiorców, posiadających nieaktualne zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, do niezwłocznego uzupełnienia   i zaktualizowania wymaganych danych (numer PESEL, PKD 2007) lub złożenia pisemnej informacji o zaprzestaniu wykonywanej przez siebie działalności gospodarczej.
 
Od 1 lipca 2011 roku nastąpiła centralizacja prowadzonej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Uruchomiono Centralną Ewidencję i Informację Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzoną przez Ministra Gospodarki. Wójt Gminy obowiązany jest do przeniesienia, w terminie do 31 grudnia 2011 roku, danych przedsiębiorców znajdujących się w ich ewidencji do systemu teleinformatycznego CEIDG. Nieuzupełnienie wpisów o  nr PESEL, NIP oraz PKD 2007 spowoduje niemożność przeniesienia do CEIDG, a w obrocie gospodarczym to właśnie przedsiębiorca będzie ponosił konsekwencje braku aktualizacji wpisu.

 
Wszelkie informacje w powyższym zakresie można uzyskać w sekretariacie Urzędu Gminy lub pod numerem telefonu 75 71 32 254.

 

Sesja Rady Gminy

Wójt Gminy zwołuję  XI Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 26 października 2011 roku (środa)  o godz. 15-tej  w sali Domu Ludowego w Siedlęcinie, ul. Długa 22.

więcej

 

Uczymy sie języków...

Drugi rok z rzędu mieszkańcy naszej gminy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych kursach językowych organizowanych przez Centrum Językowe PCKK. Kursy odbywać się będą w ramach projektu „Uczymy się języków obcych” od 07.11.2011 do 15.05.2012 i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacje o terminach, warunkach udziału i niezbędnych formalnościach a także wszelkie dodatkowe informacje i formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr www. Udział w projekcie jest bezpłatny.

plik- formularz zgłoszeniowy

plik- plakat

 

Kirmesfest w Melaune

Dnia 18 września 2011 roku delegacja  Gminy Jeżów Sudecki uczestniczyła w uroczystościach dożynkowych w Gminie Partnerskiej Vierkirchen  -  Melaune . Podczas uroczystości odbyliśmy spotkanie z Burmistrzem Horstem Brucknerem, omówiliśmy kalendarz spotkań  w 2011 i 2012 roku. Na kolejne działania w 2012 roku będą pisane projekty, które umożliwią nam organizację spotkania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gmin Partnerskich oraz Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów na terenie Gminy Jeżów Sudecki.

Więcej…

 

Nagroda Liczyrzepy

Dnia 30 września 2011 roku  podczasza XIV Karkonoskich Spotkań Turystycznych z okazji Światowego Dnia Turystyki zostały ogłoszone wyniki konkursu Starosty Jeleniogórskiego na nagrodę Liczyrzepy. Laureatką w kategorii -  Najlepszy Produkt Turystyczny została pani Agata Kowal-Ruschil, która otrzymała nagrodę Liczyrzepy. Serdecznie gratulujemy otrzymania, tak prestiżowego wyróżnienia, które jest uhonorowaniem  całokształtu działalności laureatki. Prezentujemy treść zgłoszenia, który Urząd Gminy w Jeżowie Sudeckim złożył Staroście Powiatu Jeleniogórskiego. Do zgłoszenia została również doręczona dokumentacja fotograficzna. „Gospodarstwo agroturystyczne „Kowalowe Skały” we Wrzeszczynie .

Więcej…

 

Bieg górski w Paseky nad Jizerou

W piękną słoneczną sobotę 24.09.2011 r. reprezentacja gminy Jeżów Sudecki wzięła udział w biegu pod górę - Pouťovyh běhu Buďárkou w Pasekach nad Izerą w naszej czeskiej  gminie partnerskiej. W biegu wzięli udział mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki, którzy pod opieką nauczycieli wf Zbigniewa Sosa i Andrzeja Zaremby wystartowali w biegu dziewcząt i chłopców do lat 15 oraz dorosłych .

W typowym biegu alpejskim /pod górę/ nasi reprezentanci osiągnęli sukcesy:

 • Klaudia Grzegolec I  miejsce w biegu seniorek
 • Adam   Grzegolec II miejsce w biegu seniorów 
 • Dawid   Rzepka  II miejsce  w biegu do lat 15
 • Natalia  Stańkowska  III miejsce w biegu do lat 15

Ten specyficzny, bardzo trudny bieg ukończyli wszyscy startujący. Serdecznie im gratulujemy.

Więcej…