In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1625583

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Cała Polska czyta dzieciom

Dnia 22 maja 2011 roku pan Ryszard Kiełek Ryszard Kiełek - przyjaciel dzieci ,kawaler "Orderu Uśmiechu " odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim. Po tej wizycie pan Ryszard przesłał nam zdjęcia z następującym komentarzem-„ .Jestem pod wrażeniem wysokiego poziomu czytelnictwa w tej szkole. Od wielu lat jestem koordynatorem kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom", odwiedzam szkoły, przedszkola ,szpitale itp. w naszym regionie. Czytam i przybliżam dzieciom ideę wolontariatu. Gratuluję waszej Gminie tak wspaniałej szkoły ...Pozdrawiam mieszkańców Jeżowa...

Więcej…

 

Jeżowskie Gimnazjum górą

Gimnazjum funkcjonujące przy Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim osiągnęło wysoki wynik z egzaminów gimnazjalnych. Nasza szkoła  w części humanistycznej osiągnęła najlepszy wynik spośród Gimnazjów funkcjonujących w Powiecie Jeleniogórskim uzyskując  28,9 punktów, co dało nam II miejsce w rankingu szkół Powiatu i Jeleniej Góry, wyprzedziło  nas Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, które uzyskało wynik 34,2 punkty. W części  matematyczno-przyrodniczej  uzyskaliśmy 22,3  i XI miejsce. Uzyskanie tak dobrych wyników z części humanistycznym na pewno będzie dużą motywacją dla uczniów jak i grona pedagogicznego do uzyskiwania coraz lepszych wyników nauczania. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i w nauczaniu młodego pokolenia. W roku szkolnym 2010/2011 najlepsze wyniki gimnazjalne osiągnęły dwie uczennice Alicja Delestowicz i Marta Michalska, absolwentki otrzymały od Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy Jeżów Sudecki list gratulacyjny oraz nagrody rzeczowe.

 

„Cudze chwalicie swego nie znacie (…)”

Mieszkanka Jeżowa Sudeckiego Paulina Zielińska podczas uroczystej Galii Miss Polonia 2011 Dolnego Śląska w Świebodzicach otrzymała nagrodę Miss Publiczności. Pani Paulina jest absolwentką naszych jeżowskich szkół, a obecnie jeleniogórskiego III Liceum Ogólnokształcącego. Mieszkańcy m.in. Jeżowa Sudeckiego mogli podziwiać urodę i wdzięk Pauliny podczas wielu uroczystości, które uświetniała pokazem tańca towarzyskiego, który trenuje już 13 rok. Gratulujemy Pani Paulinie i życzymy dalszych sukcesów.

 

Sprzedaż nieruchomości

Już 06 lipca 2011 r. odbędzie się przetarg ustny nieograniczony, którego przedmiotem będzie sprzedaż działek stanowiących własność Gminy Jeżów Sudecki. Zbywane działki położone są w Czernicy, Jeżowie Sudecki i Siedlęcinie. Ich atrakcyjne położenie w Górach Kaczawskich, w uzbrojonym i malowniczym terenie, z pięknymi widokami na okolicę, niewątpliwie będą powodem zadowolenia i satysfakcji dla nabywców. Inforamcje

 

Kalendarza imprez Kotliny Jeleniogórskiej

Wykaz imprez odbywających się na terenie  Kotliny Jeleniogórskiej więcej

 

Michał Krzysztofiak najlepszy na Dolnym Śląsku !!!

Ogromnym sukcesem sportowym zakończył się udział ucznia Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie Michała Krzysztofiaka w Finale Dolnośląskim Lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 09.06.2011 r. w Zgorzelcu. Michał wystąpił w biegu na 300 m. W bezpośredniej walce na bieżni pokonał najgroźniejszych rywali z Lubina i Zgorzelca i został mistrzem Dolnego Śląska Szkól Podstawowych w biegu na 300 m. Aby do tego doszło  Michał wygrał mistrzostwa powiatu jeleniogórskiego oraz mistrzostwa strefy jeleniogórskiej /dawne województwo jeleniogórskie/, poprawiając po drodze 14 letni rekord szkoły na 300 m i uzyskał awans do finału dolnośląskiego. Serdecznie gratulujemy Michałowi  największego indywidualnego sukcesu sportowego ostatniej dekady.

 

 

Transmisja Sesji Rady Gminy

NAZYWOMieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

       Na podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2019 r.  poz. 506) zwołuję VIII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia        24 czerwca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 13-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy -Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.
1.Otwarcie Sesji:
    a/ stwierdzenie kworum,
    b/ wybór protokolanta,
    c/ wyłożenie protokołu VII Sesji Rady Gminy.
2.Raportu o stanie Gminy Jeżów Sudecki  za 2018 rok:
   a/przedstawienie Raportu,
   b/debata nad przedstawionym Raportem,
   c/przyjęcie uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi wotum zaufania.
3.Sprawozdanie z wykonania Budżetu Gminy za 2018 rok oraz Sprawozdania z wykonania
   planu finansowego Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia i Gminnej
   Biblioteki Publicznej Gminy Jeżów Sudecki za 2018 rok:
   a/prezentacja przez Skarbnika Gminy sprawozdań oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej           
     o przedłożonych sprawozdaniach,
   b/opinie Komisji Rady Gminy,
   c/dyskusja nad sprawozdaniami,
   d/podjęcie uchwały ws. rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego  
     wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Jeżów Sudecki za 2018 rok.
3.Absolutorium:
    a/prezentacja wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium dla Wójta Gminy,
    b/prezentacja opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat wniosku Komisji Rewizyjnej
        w sprawie absolutorium,
    c/dyskusja,
    d/podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy.
  4.Podjęcie uchwał w sprawie*:
     a/zmian w budżecie gminy na 2019 r.,
     b/zmiany wieloletniej prognozy finansowej,
     c/ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych oraz określenia granic obwodów
        publicznych szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Jeżów sudecki od dnia             
       1 września 2019 roku,     
     d/wyrażenia zgody na przeznaczenie do dzierżawy nieruchomości stanowiącej własność Gminy
       Jeżów Sudecki,
   e/zasad udzielania dotacji celowej na zadanie służące  ochronie powietrza, w ramach programu
        priorytetowego pn.”Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego.   
5.Sprawozdanie z bieżącej pracy Przewodniczącego Rady i Wójta Gminy.
  6.Interpelacje i zapytania radnych.
  7.Sprawy różne oraz przyjęcie protokołu z VII Sesji Rady Gminy.
  8.Zamknięcie obrad VIII Sesji Rady Gminy.

Przewodniczący  Rady Gminy  
Wacław Lesik

_____________________________________________________________________

Archiwalne nagrania sesji kadencji 2018-2023 - zobacz

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  VIII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 29 czerwca 2011 roku (środa) o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63. - więcej

 

Narodowy Spis Powszechny

W dniach 13-16 czerwca 2011 w Urzędzie Gminy Jeżów Sudecki przy ulicy Długiej 63 w pokoju 111 (na I piętrze budynku) w godzinach urzędowania tj. od 7:30-15:30 umożliwione zostanie mieszkańcom gminy Jeżów Sudecki dokonanie samopisu przy stanowisku komputerowym w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Będzie można wypełnić samodzielnie ankietę spisową. Wszystkim zainteresowanym fachowej pomocy udzieli pracownik Urzędu Gminy. Samospis trwa tylko do 16 czerwca.

 

Jak opiekować się osobą starszą w domu ?.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Jeżowie Sudeckim oraz Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej we Wrocławiu , realizując  program Nestor 2011 , zapraszają na   spotkanie szkoleniowe  „ Jak opiekować się osobą starszą w domu ?”. Zakres tematyczny szkolenia :

Więcej…

 

Dni Jeżowa

W dniach 13 – 15 maja 2011 roku miały miejsce w naszej miejscowości obchody Dni Jeżowa. Decyzja podjęta  w styczniu skutkowała trzema dniami spotkań, rozgrywek sportowych, zabaw, warsztatów artystycznych i szeregu innych atrakcji. W organizację obchodów zaangażowały się organizacje z terenu naszej miejscowości czyli Stowarzyszenie Sołectwo Jeżów Sudecki, Rada Sołecka, Rada Rodziców, Wójt , Aeroklub Jeleniogórski, Ochotnicza Straż Pożarna, radni , LZS i inni. Dzięki hojności sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowe lub finansowe, przebieg obchodów był bardzo urozmaicony i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Więcej…

 

Family Cup

28 maja 2011 roku odbyły się w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Kolarstwie Górskim; a jednocześnie eliminacje do XVI  Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim FAMILY CUP 2011. Zorganizowała je w Górach Kaczawskich Szkoła Narciarska Aesculap,  głównym organizatorem zawodów jest Wydawnictwo Family Cup, Stowarzyszenie Family Cup oraz Redakcja portalu "Sportowy Styl". Zawody rozegrane zostały w jednej konkurencji  był to wyścig terenowy (cross country). Wyścigi odbyły się według klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej.

Więcej…

 

Zawody Rowerowe "Łysogórki"

Wyniki zawodów - plik

 

"Dzień Seniora" w Płoszczynie

Dnia 22 maja 2011 r. w świetlicy wiejskiej w Płoszczynie odbyło się pierwszy raz i myślimy, że nie ostatni spotkanie Seniorów z Płoszvzyny. Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy Rady Sołeckiej w Płoszczynie przy współudziale Sołtysa i Radnej.W imieniu Rady Sołeckiej, Radnej i własnym, Sołtys Filipina Pominkiewicz przywitała wszystkich przybyłych na to spotkanie:

Więcej…