In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1714656

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Mobilny Punkt Informacji Funduszy Europejskich

27 października 2011 r. w Sali Konferencyjnej w siedzibie Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim, ul. Długa 63 odbędą się bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji będzie można dowiedzieć się o możliwościach uzyskania dofinansowania oraz poznać zasady ubiegania się o wsparcie. Zainteresowani dowiedzą się również do jakich instytucji należy zgłaszać się w przypadku aplikowania o dotacje. Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich 2007-2013, w szczególności dla osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorców z obszarów wiejskich. Konsultacje odbędą się w godzinach 9.00 – 13.00. Dyżur będzie pełnił pracownik Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich- PIFE Jelenia Góra. Podczas spotkania będzie udzielał informacji na temat dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich doradca LGD Partnerstwo Ducha Gór. Osoby, które chcą skorzystać z konsultacji proszone są o kontakt telefoniczny z sekretariatem Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim, pod tel.  75/ 7-132-254 i -255.
Poniżej zamieszczamy link, pod którym można znaleźć szczegóły projektu. www

 

 

Skuter Travel 2011 - promocja regionu

Na ten pomysł wpadliśmy wspólnie z Mirkiem siedząc na ławce przed blokiem. Czemu by nie spróbować pojechać skuterem nad morze?  Postanowiliśmy tą informację puścić w eter, na różnych forach internetowych umieściliśmy propozycje wyjazdu na skuterach do pojemności 50cm3 trasa z Jeleniej Góry nad morze do Kołobrzegu.- wyjazd w czwartek powrót w niedzielę. Odzew był duży i wielu posiadaczy motorowerów była zainteresowana wyjazdem, również informacje daliśmy do lokalnej stacji radiowej Muzyczne Radio,  po emisji tegoż ogłoszenia dostaliśmy parę telefonów w sprawie wyjazdu. Zaplanowany wyjazd  był na 28 lipca br. ok. godziny 18 start  z Placu Ratuszowego. 

Więcej…

 

Podziękowania dla sponsora

Sponsorem Kartoflady – Święta Ziemniaka był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Jest to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, odpowiedzialne za transport paliw gazowych na terenie całego kraju. Za konsekwentną realizację polityki
i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję najbardziej dynamicznej i efektownej firmy w Polsce Gaz System został wyróżniony nagrodą „Perła Polskiej Gospodarki”. W 2009 roku Gaz System za ochronę środowiska,  bezpieczeństwo i higienę pracy otrzymał Mazowiecką nagrodę jakości Przedsiębiorstwo to dba o bezpieczeństwo energetyczne całego kraju,  a w szczególności Dolnego Śląska. W imieniu wszystkich uczestników Kartoflady, a w szczególności najmłodszych, składamy serdeczne podziękowania za wspaniałą zabawę, nagrody i atrakcje, które zostały zorganizowane dla najmłodszych.

Więcej…

 

Kartoflada - uczta dla serca , duszy i podniebienia

Dnia 17 września 2011r. odbyła się Kartoflada – Święto Ziemniaka w Siedlęcinie. Organizatorami byli: Gmina Jezów Sudecki,  Stowarzyszenie „Nasz Siedlęcin”, Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie”, Parafia, OSP Siedlęcin. Kartoflada realizowana była w ramach projektu „10-lecie współpracy Gmin Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (oraz 10% środków budżetu państwa) za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Więcej…

 

Spotkanie z byłymi mieszkańcami Jeżowa Sudeckiego i Siedlęcina

Dnia 8 września 2011 rok, odbyło się kolejne spotkanie z byłymi mieszkańcami Jeżowa Sudeckiego dawnego Grunau i Siedlęcina dawnego Boberrohrsdorf, które są organizowane co dwa lata, organizatorem tych spotkań ze strony niemieckiej jest pan Werner Pollak, który reprezentuje  byłych mieszkańców Naszej Gminy i organizuje sentymentalną  podróż związaną z latami dzieciństwa i młodości. W spotkaniu uczestniczyło 40 gości z Niemiec-  byli mieszkańcy z rodzinami oraz nasi mieszkańcy, którzy pamiętają czasy powojenne i się kontaktują się z nimi. Gospodarzami spotkania było Sołectwo Siedlęcin, Parafia, Stowarzyszenia działające na terenie Siedlęcina,  Zespół Szkół w Jeżowie Sudeckim oraz Urząd Gminy.

Więcej…

 

Informacja o sesji Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję X Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 28 września 2011 roku (środa) o godzinie 13-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, ul. Długa 63. więcej

 

Sprzedaż nieruchomości

W dniu 28 września 2011 r. odbędzie się przetarg ustny nieograniczony, którego przedmiotem
będzie sprzedaż działek stanowiących własność Gminy Jeżów Sudecki. więcej

 

 

Kalendarz imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych na 53. Wrzesień jeleniogórski ‘2011

więcej

 

Zapraszamy do skorzystanie z bezpłatnych porad prawno – księgowych oraz ogólnych!

Oferujemy: Bezpłatne spotkania z ekspertami,Usługi prawne i księgowe w zakresie działalności podmiotów ES,Kompleksową pomoc w prowadzeniu sprawnej księgowości wg zasad rachunkowości,Wsparcie w organizowaniu działań podmiotów w oparciu o przepisy prawa, w tym  m.in Ustawę o Pożytku Publicznym i Wolontariacie oraz Ustawę o Przeciwdziałaniu Praniu Brudnych Pieniędzy oraz Finansowaniu Terroryzmu. więcej

 

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Jeleniej Górze

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Jeleniej Górze pragnie zaprosić Państwa do skorzystania z bezpłatnego doradztwa w zakresie pisania projektów, realizacji oraz wypełniania wniosku o płatność w projektach finansowanych ze środków z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. więcej

 

Nowa strażnica OSP w Dziwiszowie

Dnia 20.08.2011r. uroczyście przekazano do użytku strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziwiszowie. Przemarszem poddziałów spod byłej strażnicy zaproszonych jednostek z: Jeżowa Sudeckiego, Siedlęcina, Czernicy, Janowic Wielkich, Jeleniej Góry – Sobieszowa, Pilchowic, Piechowic i Sosnówki przy akompaniamencie orkiestry strażackiej z Piechowic rozpoczęto uroczystość przekazania nowej strażnicy. Druh Dariusz Bereśniewicz złożył meldunek o rozpoczęciu uroczystości Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży RP dh Wacławowi Dziendzielowi.

Więcej…

 

„Każdy musi przyznać racje,że najlepsze są wakacje....”-

 a  tu cóż, mamy  nieuchronny koniec  wakacji 2011, dlatego  tym  bardziej  warto powspominać   ich  początek,a jest co wspominać! . W dniach od 27 czerwca do 8 lipca w Szkole Podstawowej w  Czernicy zorganizowano, jak co roku, dla  dzieci i młodzieży  półkolonie  letnie. Głównym  celem organizatorów  była  realizacja  zadań wynikających z  profilaktyki  antyalkoholowej oraz  zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Dzięki dofinansowaniu z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz sponsorowi posiłków w postaci pełnowartościowych obiadów, półkolonie można uznać za bardzo udane.

Więcej…

 

Sprawozdanie z półkolonii w Siedlęcinie

Półkolonia w Siedlęcinie rozpoczęła się w tym roku 04.07.2011r. i trwała do 29.07.2011r. Zajęcia prowadzone były w budynku Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie przy ulicy Szkolnej 10 . Zajęcia te połączone były z programem profilaktycznym w zakresie nadużywania alkoholu, narkotyków oraz zachowań agresywnych w Siedlęcinie.  Uczestniczyli w nich zarówno najmłodsi mieszkańcy naszej wsi, jak i uczniowie gimnazjum. Ze względu na dużą rozpiętość wiekową prowadzący zajęcia musieli organizować je w taki sposób, aby każdy z uczestników ciekawie i efektywnie spędził czas wolny.  Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00 Ogromnie cieszy fakt, że dzieci i młodzież bardzo chętnie i licznie uczęszczali na te spotkania.  Prowadzącymi były: pani Zuzanna Kozyra- Jędruch oraz pani Dorota Piwowar. Zajęcia zostały podzielone na cztery tygodnie i dzieci mogły się zapisywać na tydzień lub tygodnie, które ich interesowały. W pierwszym tygodniu zajęcia prowadziła Pani Dorota Piwowar, natomiast kolejne trzy tygodnie Pani Zuzanna Kozyra- Jędruch.

Więcej…

 

Podziękowania

Gmina Jeżów Sudecki, składa podziękowanie dla Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM  S.A z siedzibą w Warszawie za udzielenie sponsoringu dla Gminy Jeżów Sudecki w kwocie 4.000 zł. Środki te zostaną wydatkowane na organizację  imprezy gminnej pn.  „Kartoflada- Święto Plonów” w której będą uczestniczyli mieszkańcy gminy oraz przedstawiciele gmin partnerskich. 

Więcej…