In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851035

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dzień Seniora w Czernicy

Dnia 23 czerwca 2012r.w sali Szkoły Podstawowej w Czernicy zorganizowano po raz drugi w Czernicy Dzień Seniora. Sołtys wsi Adolf Rozum powitał w pierwszej kolejności Seniorów, którym ten dzień był poświęcony oraz przybyłych zaproszonych gości: Wójta Gminy Jeżów Sudecki P. Edwarda Dudka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy P. Joannę Cimosz-Nowak oraz Ks. Proboszcza Zbigniewa Pędziwiatra. Sołtys wsi Adolf Rozum, Wójt Gminy Edward Dudek, oraz ks. Proboszcz Zbigniew Pędziwiatra skierowali serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności wszystkim Seniorom.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XVIII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 27 czerwca  2012 roku (środa)  o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Jazda indywidualna na czas Jeżów Sudecki – Góra Szybowcowa, dnia 9 czerwca 2012 roku

Regulamin

 

Zaproszenie

Zapraszamy na festyn –pn. „Bajkowa Wieża w Siedlęcinie”,    który odbędzie się na terenie Książęcej Wieży Mieszkalnej w Siedlęcinie dnia 09 czerwca 2012 roku (sobota).

Program:


- Sala reprezentacyjna (I piętro)

  • 10.00–Otwarcie „Bajkowej Wieży” – powitanie gości.
  • 10.15–11.15–Bajkowa ścieżka – prezentacja fragmentów polskich bajek -  konkurencje dla dzieci.
  • 11.15–11.45–Prezentacja bajki  „Sąsiadki” – zespół  Czerniczanki ze Szkoły Podstawowej  w Czernicy.  
  • 12.00-12.40–Prezentacja bajki „Król Maciuś I” oraz występ instrumentalny połączony z układem tanecznym – Szkoła Podstawowa im. Polskich Nauczycieli Tajnego  Nauczania z Siedlęcina.
  • 12.40–13.00–Wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego o Januszu Korczaku.

Więcej…

 

Zaproszenie

Gmina Jeżów Sudecki oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jeżowie Sudeckim zaprasza mieszkańców na turniej piłkarski, który odbędzie się dnia 9 czerwca 2012 roku (sobota) o godzinie 15-tej w Jeżowie Sudeckim na kompleksie boisk sportowych „Orlik” przy ul. Szkolnej, w którym wezmą udział drużyny OSP z Jeżowa Sudeckiego, Czernicy, Dziwiszowa, Siedlęcina oraz z Gmin Partnerskich Vierkirchen i Paseky nad Jizerou. Turniej będzie się odbywał w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne spotkanie młodzieżowych drużyn pożarniczych”.  Serdecznie zapraszamy miłośników piłki nożnej do kibicowania.

Więcej…

 

Zaproszenie

Aeroklub Jeleniogórski i Gmina Jeżów Sudecki serdecznie zaprasza sympatyków i entuzjastów szybownictwa do udziału w Europejskim Zlocie Starych Szybowców, który odbędzie się w dniach 23 maja -1 czerwca 2012 roku w Jeleniej Górze i Jeżowie Sudeckim. Organizatorem i koordynatorem Zlotu jest Aeroklub Jeleniogórski. Loty będą wykonywane z Lotniska Jelenia Góra – starty za samolotem i wyciągarką oraz z Lotniska na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim – starty za samolotem, za wyciągarką, oraz przy pomocy lin gumowych. Dnia 26 maja 2012 roku na Górze Szybowcowej w godzinach od 11.00 do 17.00 odbędzie się Lotnicza majówka –impreza plenerowa dla mieszkańców z udziałem zabytkowych szybowców

Więcej…

 

8 czerwca Urząd Gminy będzie zamknięty

Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy nr 4/2012 z dnia 2012-01-18 w sprawie rozkładu czasu pracy, Urzędu Gminy Jeżów Sudecki informuję ,że dzień 2012-06-08 r. (piątek) będzie dniem wolnym od pracy dla Urzędu Gminy Jeżów Sudecki .

Tym samym pragniemy poinformować wszystkich interesantów że Urząd  Gminy czynny będzie 2012-06-16. (sobota)

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki. Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XVII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 30  maja 2012 roku (środa)  o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Siedlęcina

Dnia 6 maja 2012 roku w sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbył się Euroregionalny Dzień Seniora, w którym uczestniczyli seniorzy z Siedlęcina i Gmin Partnerskich Paseky nad Jizerou i Vierkirchen. Wójt Gminy Edward Dudek, Sołtys wsi Marian Tyka oraz ks. Proboszcz Dariusz Pytel serdecznie wszystkich powitali, życząc zdrowia i pomyślności. Dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie zaprezentowały część artystyczna, która była dedykowana wszystkim seniorom. Młodzież zaprezentowała wiersze oraz piosenki, a w dalszej części uczniowie wcielili się w rolę postaci  z bajki „Księżniczka na ziarnku grochu”. Młodzi aktorzy przedstawili własną  wersję  bajki, która została przyjęta dużymi brawami. Nad występem czuwała pani Zuzanna Kozyra-Jedruch Dyrektor Szkoły.  Po występie Wójt oraz Sołtys wręczyli wiązanki kwiatów wraz z życzeniami dla trzech par, które obchodzą w tym roku 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.

Więcej…

 

Podziękowania

Dla pana Kazimierza, pomysłodawcy i głównego organizatora balu charytatywnego, który odbył się dnia 14 kwietnia 201 roku w Sali Domu Ludowego w Dziwiszowie, którego celem było zdobycie środków finansowych na leczenie w Chinach naszej córki Klaudii Kwiecińskiej. Składamy gorące podziękowania wszystkim osobom, które pomagały w organizacji: pani Danusi, która dekorowała sale, paniom, które gotowały i piekły ciasta, zepołowi „BARTEZ”, osobom, które sprzątały sale przed jak i po balu, piekarni „Łomnica”, firmie RAG-POL, oraz wszystkim uczestnikom i ofiarodawcom, którzy brali udział w licytacjach, Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu na pewno zbliżymy się do zdobycia kwoty potrzebnej na wyjazd Klaudii do Chin, a co za tym idzie do tego aby Klaudia miała szansę na poprawę widzenia.

Wdzięczni rodzice Klaudii-Ewelina i Grzegorz Kwiecińscy.

 

Zebraliśmy ponad 20 tysięcy litrów śmieci

Zaledwie parę godzin wystarczyło, żeby zebrać ponad 20 tysięcy litrów śmieci, to około 170 worków 120 litrowych. Śmieci zalegały na odcinku 4 kilometrowym pomiędzy mostem w Siedlęcinie, a Elektrownią Wodną we Wrzeszczynie. W sobotę 14 kwietnia pomimo wcześniejszej złej pogody zorganizowaliśmy akcję pod tytułem „Wielkie sprzątanie brzegów rzeki Bóbr”. Na pomysł posprzątania rzeki wpadł pan Michał Staniszewski. Dzięki redakcji naszsiedlęcin.pl plan wszedł w życie. W akcję zaangażowało się wiele osób, jak i instytucji takich jak: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Jeleniej Góry, które zaoferowało swoją pomoc poprzez nieodpłatne przekazanie worków na śmieci i ich wywiezienie, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego z koła Grodzkiego i koła Energetyk, które jest opiekunem tej wody. Swoją pomoc zaoferowała również Ochotnicza Straż Pożarna z Siedlęcina, jak i Szkoła Podstawowa, im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie, która wspólnie z dziećmi pomagały sprzątać rzekę, opiekę nad nimi sprawowali rodzice, jak i również Dyrektor Szkoły pani Zuzanna Kozyra – Jędruch i nauczyciel pani Małgorzata Rybakowska.

Więcej…

 

Euroregionalne Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Pod takim tytułem będzie realizowany projekt, który Gmina Jeżów Sudecki złożyła za pośrednictwem  Euroregionu Nysa  do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej  Polska -  Saksonia 2007-2013
w Euroregionie Nysa”. Partnerem projektu jest  niemiecka gmina partnerska Vierkirchen. W dniach 8-10 czerwca 2012 roku zostanie zrealizowanie działanie – Euroregionalne spotkanie młodzieżowych drużyn pożarniczych z Gmin Jeżów Sudecki i Vierkirchen.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki. Na podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję XVI Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 2 maja 2012 roku (środa) o godz. 13-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Informacja dla rodziców małych dzieci

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło pod adresem www.zlobki.mpips.gov.pl stronę internetową skierowaną do rodziców małych dzieci, którzy chcieliby skorzystać z usług żłobków i klubów dziecięcych, a także do podmiotów, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą w tych formach. Na stronie znajdują się również informacje dla osób chcących zawodowo zajmować się opieką nad małymi dziećmi ( zostać nianią, opiekunem dziecięcym lub opikunem w żłobku).