In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1505232

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z niewystarczającą wydajnością studni głębinowej w Czernicy, na terenie całej miejscowości wystąpią przerwy w dostawie wody. Woda będzie dostarczana
w następujących przedziałach czasowych:  od godz. 5.30 do 8.00 oraz od godz. 17.00  do 22.00 - o ile zasoby wody zdatnej do spożycia zgromadzone w zbiorniku na to pozwolą. Woda do celów gospodarczych będzie dostępna w zbiornikach zlokalizowanych na terenie sołectwa Czernica.

Przepraszamy za utrudnienia.

Wójt Gminy Jeżów Sudecki, 18.10.2018r.

 

Zapraszamy na Gorę Szybowcową do udziału w kolejnej edycji RundeXTreme Ledwie Dycha

Więcej…

 

Święto plonów

W sobotę 15 września 2018r. sołectwo Czernica gościło uczestników tegorocznego „Święta plonów”. Organizatorami byli Sołtysi i Rady Sołeckie czterech sołectw Janówka, Chrośnicy, Płoszczyny i Czernicy oraz Wójt Gminy - Edward Dudek.
Do wzięcia udziału zachęcały już wcześniej wykonane i  ustawione na boisku sympatyczne słomiane postacie  rolników, wykonane przez p. W. i K. Łuszczyńskich,p. W. Jóźków, p. K. Łobocką i p. E. i M. Matubowskich.

Więcej…

 

Zebranie wiejskie - Siedlęcin

OGŁOSZENIE
Zgodnie z § 5, ust. 1 Statutu Sołectwa Siedlęcin  zwołuję


ZEBRANIE WIEJSKIE
Dnia 18 października 2018 roku (czwartek) o godzinie 18:00–w Sali Domu Ludowego – Siedlęcin, ul. Długa 22.


Porządek Zebrania Wiejskiego:

1. Otwarcie zebrania.
2. Prezentacja kandydatów w wyborach samorządowych.
3. Dyskusja.
4. Zamknięcie zebrania.


Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.
Sołtys wsi Marian Tyka

 

Zebranie wiejskie - Jeżów Sudecki

OGŁOSZENIE
Zgodnie z § 5, ust. 1 Statutu Sołectwa Jeżów Sudecki  zwołuję

ZEBRANIE WIEJSKIE
Dnia 19 października 2018 roku (piątek) o godzinie 18:00 – w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich, Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27


Porządek Zebrania Wiejskiego:
1. Otwarcie  zebrania.
2. Prezentacja kandydatów w wyborach samorządowych.
3. Dyskusja.
4. Zamknięcie zebrania.


Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.

Sołtys wsi Teresa Mitka

 

Wprowadzenie stałej organizacji ruchu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 365 w Dziwiszowie

pobierz

 

Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Tegoroczne Narodowe Czytanie odbywało się w środkach masowego przekazu, w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach i w prowincjonalnych bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast, w domach kultury, szkołach, a nawet w remizach strażackich. Zapoczątkowana została w 2012 roku przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno:  Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda wraz z żoną rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis”  Henryka Sienkiewicza. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Dziwiszowie 2018

Dnia 8 września br. w sali Domu Ludowego w Dziwiszowie, odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Seniora”, zorganizowane przez Radę Sołecką, Radnych Dziwiszowa i Wójta Gminy Jeżów Sudecki Pana Edwarda Dudka.

     
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, zabawa trwała do późnych godzin wieczornych z licznymi konkursami i tańcami.
W czasie uroczystości wystąpiły dwa zespoły – „Dziwiszowianki” oraz Sybiraczki i Kresowianie, podziwialiśmy pokaz  tańca grupy Dance Fitness oraz razem z Seniorami gościliśmy Proboszcza Parafii ks. Krzysztofa Słotwińskiego i Pana Dzielnicowego mł. as. Marka Sadowskiego.

Więcej…

 

Ogłoszenie ws. zmiany rozkładów jazdy MZK

Urząd Miasta Jelenia Góra Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w nawiązaniu do organizowanej imprezy rowerowej Bike Maraton Jelenia Góra UCI MTB Marathon Series, który odbędzie się dnia 23 września 2018 roku (niedziela) proponuje następujące zmiany w rozkładach jazdy.

W załączniku zamieść pismo, które jest w załączeniu. - pobierz

 

Sukces dolnośląskich projektów

Dobre jedzenie, piękna przyroda, cisza i spokój - za to kochamy polską wieś.
W sierpniu w Warszawie poznaliśmy laureatów konkursu "Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej", którego pomysłodawcą jest Polska Organizacja Turystyczna. Wśród laureatów znalazły się dwa projekty z województwa dolnośląskiego: Gospodarstwo ekoturystyczne "Pod Srebrną Górą" oraz "Villa Greta".

Więcej…

 

Sołeckie Dożynki w Jeżowie Sudeckim

W sobotę 1 września  2018 roku w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich odbyły się sołeckie dożynki – Jeżów Sudecki 2018. Impreza połączona była z uroczystym otwarciem nowej szkoły. Dożynki rozpoczęły się od przywitania przez Pani Sołtys i Wójta Gminy, który jednocześnie dziękował rolnikom za trud pracy na roli oraz przekazał życzenia od Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pana Leszka Grali, następnie błogosławieństwa plonów i poświęcenia wieńca dożynkowego dokonał ks. Andrzej Szarzyński.

Więcej…

 

Otwarcie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim

1 września 2018 roku został uroczyście otwarty nowy kompleks budynków mieszczących Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jeżowie Sudeckim.
 Główne obchody uroczystości odbyły się w auli szkolnej, uczestniczyli w niej  zaproszeni znamienici goście: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal i starszy wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Jolanta Studniarek, posłanka Zofia Czernow,  senator Krzysztof Mróz, asystentka wiceministra Edukacji Narodowej Marzeny Machałek, przedstawiciele samorządu lokalnego, gmin partnerskich z Czech i Niemiec, dyrektorzy szkół gminnych, nauczyciele – byli pracownicy szkoły. Mimo kapryśnej, deszczowej pogody nową szkołę odwiedziło wielu mieszkańców gminy. Wszyscy pragnęli obejrzeć nowoczesny obiekt przystosowany także dla uczniów niepełnosprawnych, w którym na dwóch piętrach znajduje się dwanaście sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, biblioteka z mediateką, sala konsumpcyjna oraz sale do prowadzenia zajęć specjalistycznych. Kolorami zachwyca część przedszkolna, w której znajdują się cztery sale dla 3-, 4-, 5- i 6-latków. Wszystkie sale , zarówno przedszkolne, jak i szkolne, są skomputeryzowane oraz wyposażone w tablice multimedialne. Szkoła otrzymała także pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów matematyczno – przyrodniczych oraz do prowadzenia zajęć z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.  Rodzice z zachwytem oglądali miejsce, w którym codziennie będą przebywać ich pociechy.
Dotychczasowe budynki szkolne nie zawsze spełniały swoją rolę.

Więcej…

 

K o m u n i k a t Gminnej Komisji Wyborczej w Jeżowie Sudeckim o składzie, siedzibie i terminach dyżurów

Skład Gminnej Komisji Wyborczej w Jeżowie Sudeckim:
Przewodnicząca Komisji -  Renata Dziedzic,
Zastępca Przewodniczącej Komisji – Edward Łoś,
Członkowie Komisji:
 Alicja Kacperska-Kogut,
 Jolanta Beata Kupeć,
 Mariusz Pacewicz,  
 Wiesława Pawliszyn,  
 Edyta Katarzyna Szpieć,  
 Elżbieta Małgorzata Werstak,
 Agata Wolak.

Więcej…

 

Nagrody Błękitne Skrzydła dla p. Władysława Jegiełły

Nagrody Błękitne Skrzydła dla p. Władysława Jegiełły, która została wręczona podczas uroczystość dnia 28 sierpnia 2018 roku w Warszawie przy Pomniku Poległych Lotników w latach 1939-1945 II Wojny Światowej.

Więcej…