In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1760723

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Rok szkolny Euroregionalnego Centrum Modelarskiego i samorządu uczniowskiego przy zespole szkolno - przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim, rok współpracy i imprez modelarskich, które wspólnie organizowaliśmy.

Kalendarz imprez modelarskich był bardzo napięty dla naszej modelarni. Oprócz codziennych zajęć w pracowni modelarskiej organizowaliśmy wiele imprez modelarskich. Dnia 18 maja br. zorganizowaliśmy I Zlot Gigantów (modeli latających), który odbył się na lotnisku w Jeleniej Górze. Na zlot przyjechało ponad 40 załóg z Polski i Czech, zaprezentowano ponad 70 modeli samolotów i szybowców. Dnia 25 maja br. na Górze Szybowcowej odbyły się zawody modelarskie “Młodzi modelarze lotnicy na start” w zawodach brało udział 43 zawodników z Bielawy, Mieroszowa, Szczawna Zdroju i Jeżowa Sudeckiego. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach modeli wolnolatających F1/2, F1, F1N. Na zawodników czekały wspaniałe nagrody, dyplomy i medale. Trzy medale zdobyli zawodnicy z naszej modelarni. Dnia 1 czerwca br. braliśmy udział w pikniku lotniczym w Mieroszowie, nasi modelarze startowali w trzech konkurencjach modeli wolno latających zdobywając 4 medale.

Więcej…

 

Półkolonia Dziwiszów 2019

Na półkolonii  zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim i Wójta Gminy Edwarda  Dudka. W miejscowości Dziwiszów uczestniczyło 27  dzieci w wieku szkolnym.
Zajęcia były prowadzone w sali świetlicy wiejskiej  w  dniach od 24.06 do 05.07. 2019 r.
W trakcie półkolonii przeprowadzono dla dzieci zajęcia:

Więcej…

 

Wyróżnienie dla mieszkańców Jeżowa Sudeckiego w XVII Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019 r.

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Państwo Agata i Zbigniew  Wolak z  Gminy Jeżów Sudecki w etapie regionalnym konkursu w Placówce Terenowej KRUS w  Jeleniej Górze zajęli III miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.  
Komisja konkursowa przy ocenie gospodarstwa brała pod uwagę przede wszystkim: organizację obejścia i podwórza gospodarstwa, ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stan techniczny budynków inwentarskich i gospodarczych oraz  maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w gospodarstwie rolnym, estetykę gospodarstw, zastosowane rozwiązania organizacyjne, technologiczne i techniczne wpływające  na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających w gospodarstwie rolnym.  
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny we Wrocławiu w etapie wojewódzkim Konkursu Bezpieczne Gospodarstwie Rolne 2019 r. wyróżniła gospodarstwo agroturystyczne „Pod Srebrną Górą” Państwa Agaty i Zbigniewa Wolak.  

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

 

Uwaga na kleszcze!

Kleszcze możemy spotkać niemal wszędzie. Zamieszkują na skrajach lasów, puszczy i polan, w okolicy rzek, jezior, zarośli ale także w miejskich parkach i ogrodach. Często wybierają ścieżki i trakty, którymi przemieszczają się zwierzęta i ludzie. Kleszcze nie spadają z wysoka - czyhają na niskich roślinach do wysokości 1 metra. Kleszcze mimo, że są ślepe świetnie radzą sobie podczas polowania, wyczuwają drgania i temperaturę ciała. Często znajdujemy je w górnych partiach ciała, ponieważ przez kilka godzin poszukują dogodnego miejsca do wszczepienia się w skórę. Kleszcze swoją aktywność sezonową rozpoczynają gdy temperatury w ciągu doby przekroczą 5-7°C i jest wilgotno.

Więcej…

 

Szacowanie szkód spowodowanych suszą w gospodarstwach rolnych

- Ogłoszenie - pobierz
- Wniosek - pobierz
- Oświadczenie 1 - pobierz
- Oświadczenie 2 - pobierz
- Informacja - pobierz

 

Dbajmy o czyste powietrze

Nabór wniosków wg załączników określonych  w uchwale, trwa  w nieprzekraczalnym terminie do 30 września 2019r. włącznie, Wnioski należy składać do sekretariatu  Urzędu Gminy Jeżów Sudecki. więcej

Dnia 2 sierpnia 2019r. wchodzi w życie Uchwała  nr VIII/51/2019 Rady Gminy Jeżów Sudecki  z dnia 24 czerwca 2019r.
w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na zadanie służące ochronie powietrza w ramach programu priorytetowego pn. „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” EDYCJA II. - pobierz

 

Praca

Karonoskie Centrum Gospodarki Odpadami Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością poszukuje pracowników na stanowisko

Sortowacz odpadów

Oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Wynagrodzenie  2300 brutto/ miesięcznie plus premia i inne dodatki zgodnie z regulaminem wynagradzania  spółki
  • Pakiet socjalny
  • Praca zmianowa: II zmiany 6:00-14:00, 14:00- 22:00.
  • Pracę w ciekawym środowisku oraz miłą atmosferę pracy

Wymagania:
Sortowanie odpadów komunalanych na poszczególne frakcje, dbałość o właściwe wykorzystanie i stan techniczny powierzonego mienia.

Mile widziane kobiety

Oferty prosimy składać w siedzibie spółki
Bukowiec, ul. Robotnicza 6, 58-533 Mysłakowice

 

Trening systemu powszechnego ostrzegania

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje mieszkańców gminy, że w dniu 1 sierpnia 2019 roku o godzinie 17.00 planowane jest przeprowadzenie treningu systemu powszechnego ostrzegania. Trening polegał będzie na akustycznym uruchomieniu syren - 3 minuty modulowany dźwięk syreny.
Wyemitowanie sygnału akustycznego w czasie trwania treningu będzie jednocześnie upamiętniało 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!!!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych sieci wodociągowej w Jeżowie Sudeckim, w dniu 29 lipca (poniedzialek) 2019r. od godz. 8.00 do godz. 17.00  w rejonie ulicy Długiej 132 oraz Krętej 23 - nastąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego zaniku.

Przepraszamy za utrudnienia.

Wójt Gminy

 

OBWIESZCZENIE O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZENIA PROJEKTÓW PLANU OCHRONY DLA DWÓCH OBSZARÓW NATURA 2000

pobierz

 

Spotkanie Młodzieży Gmin Partnerskich

W dniach 14-16 czerwca 2019 roku odbyło się Spotkanie Młodzieży Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim. W spotkaniu uczestniczyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Jeżów Sudecki, Czernicy, Siedlęcina i Gminy Vierkirchen.  Obóz został rozbity przy Remizie Strażackiej w Jeżowie Sudeckim. Po otwarciu obozu przez Wójta Gminy wszyscy udali  się na kolację, po której zostały przeprowadzone gry i zabawy. Drugiego dnia uczestnicy zwiedzili trasę turystyczną– Time Gates Bramy Czasuw Jeleniej Górze .

Więcej…

 

WNIOSKI O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA DOBRY START

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim informuje:
WNIOSKI O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA DOBRY START MOŻNA SKŁADAĆ:
za pomocą systemów teleinformatycznych: utworzonego przez ministra ds. rodziny; banków krajowych oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych - OD 1 LIPCA 2019 R. osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – OD 1 SIERPNIA 2019 R.

Więcej…

 

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE 500+

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim informuje:

WNIOSKI NA OKRES ZASIŁKOWY 2019/2021 MOŻNA SKŁADAĆ:

Więcej…

 

Uproszczona oferta na realizację zadania publicznego

pobierz