In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1259786

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 02.03.2012 r. w Jeżowie Sudeckim rozegrano IV Turniej Tenisa Stołowego
o puchar SOŁTYSAWSI JEŻÓW SUDECKI. Organizatorem turnieju byli:

• Rada Sołecka wsi Jeżów Sudecki
• Zespół Szkól w Jeżowie Sudeckim
• Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim

Więcej…

 

Konkurs „Działaj Lokalnie” 2013

Stowarzyszenie Kaczawskie z dniem 2 kwietnia 2013 ogłasza nabór wniosków do Programu „Działaj Lokalnie” na terenie Partnerstwa Kaczawskiego.

W VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Konkurs jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Więcej…

 

- Informacja z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w spr. procesu wyłączania naziemnej telewizji analogowej.

więcej

 

Dzień Kobiet w Czernicy

7 marca w Szkole Podstawowej w Czernicy, świętowaliśmy „Dzień Kobiet”. Uczniowie świetlicy pod opieką pani Ani Pomorskiej, wcielając się w rolę panów z „Kabaretu Starszych Panów”,  rozbawiali publiczność dawnymi muzycznymi szlagierami. Uczniowie cytowali fragmenty zaczerpnięte z klasyki poezji, w której kobietę postrzegano jako „puch marny, wietrzną istotę”. Przez moment wszyscy przenieśliśmy się do czasów „melonika i laski, damy, dżentelmena i kurtuazji”. Aplauz publiczności potwierdził drzemiącą w nas tęsknotę za minionymi czasami, w których szarmanckość mężczyzn wobec kobiet, uważana była za wielką cnotę.Uczniowie po raz kolejny mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami wokalno-aktorskimi. Niejednokrotnie udowodnili, iż udział  w zajęciach pozalekcyjnych, rozwija w nich otwartość na sztukę i umiejętność pokonywania tremy.

Więcej…

 

IV EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

 

IV EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „EUROPA INWESTUJĄCA W OBSZARY WIEJSKIE W OBIEKTYWIE”

W dniu 4 marca 2013 roku Pan Włodzimierz Chlebosz, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego poinformował, że Departament Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego organizuje IV edycję konkursu fotograficznego „Europa inwestująca w obszary wiejskie w obiektywie”. Celem konkursu jest promocja działań wdrażanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 ( PROW 2007-2013)                   tj. „Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa”, „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, „Odnowa i rozwój wsi” oraz osi 4 Leader. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania są dostępne na witrynie internetowej http://www.prow.dolnyslask.pl/ w zakładce „Konkurs fotograficzny”.

 

Informacja dla mieszkańców Dziwiszowa

W związku z rezygnacją z pełnienia funkcji inkasenta w Sołectwie Dziwiszów do chwili powołania nowego inkasenta przez Radę Gminy Jeżów Sudecki, należności podatkowe z tytułu podatków: rolnego i od nieruchomości  należy wpłacać do kasy Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, ul. Długa 63 w godzinach 7.30-9.00 i 10.00-15.00 lub na konto Urzędu Gminy Jeżów Sudecki wskazane w decyzji wymiarowej podatku.

Wójt Gminy  Edward Dudek

 

Szkoła Czernica

Dnia 20 lutego uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami pojechali do Jeleniej Góry na warsztaty plastyczne do Castoramy. Dzieci wzięły udział w zajęciach z cyklu "Majsterkowo". Z pomocą miłych pań prowadzących zajęcia, dzieci miały możliwość  wykonania drewnianych pociągów. Wspólnej pracy składania gotowych elementów, malowania i klejenia pociągów towarzyszyła miła atmosfera i uśmiech na twarzy każdego „ pracusia”. Po skończonej pracy panie oprowadziły nas po sklepie, opowiedziały na czym polega praca sprzedawcy. Mamy nadzieje ,że jeszcze będzie nam dane sprawdzić się w roli „małych majsterkowiczów Castoramy”.
Dziękujemy Castoramie za atrakcyjne warsztaty i słodki poczęstunek. Wycieczka wszystkim się podobała, każdy oprócz dobrych wspomnień przywiózł ze sobą pracę plastyczną , którą wykonał podczas warsztatów, opaskę odblaskową i dyplom.

Więcej…

 

Zabawa karnawałowa

Dnia 26 stycznia 2013 roku  Rada Sołecka Wsi Siedlęcin oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie zaprosiła do Sali Domu Ludowego  najmłodszych mieszkańców naszej wsi na zabawę karnawałową.

Dzieci bardzo licznie przybyły na bal. Rozpiętość wiekowa była duża, ale wszyscy potrafili bawić się wspólnie z nauczycielami i rodzicami. Nad oprawą muzyczną czuwali Marcin Kondras oraz Andrzej Zaremba.

Więcej…

 

Dzień Babci i Dziadka w Siedlęcinie

„Z okazji Święta Babci
i kochanego Dziadka
wszystkich przybyłych gości
wita nasza gromadka.

Za wszystkie dobre rady
dzisiaj Wam dziękujemy
i chociaż w małej cząstce
odwdzięczyć się pragniemy.

Wysłuchaj droga Babciu,
wysłuchaj Dziadku drogi,
jak wnuki Was kochają
tak mocno z całej siły.”

Więcej…

 

OTWARTE ZAWODY NA ŁYSEJ GÓRZE

Zapraszamy wszystkich narciarzy (samouków i tych zrzeszonych w klubach) – dzieci oraz dorosłych, na sprawdzenie swoich umiejętności w jeździe po bramkach.
Na terenie naszego ośrodka przeprowadzone będą zawody w slalomie gigancie.

  • 24 lutego zapraszamy na Zawody Rodzinne – prawo startu mają dzieci urodzone w latach 2008 - 1997  wraz ze swoimi rodzicami (opiekunami). Opłata startowa 20 zł/rodzinę.
  • 02 marca zapraszamy na I Zawody dla Dorosłych – Opłata startowa 20 zł/osobę. Grupy wiekowe: I – 18 do 35 lat;  II – 36 do 50 lat; III 51 + (z podziałem na kobiety i mężczyzn).
  • 03 marca zapraszamy na Zawody Skrzata – prawo startu mają dzieci urodzone w latach 2006 - 2009 z podziałem na dziewczynki i chłopców. Opłata startowa 10 zł/osobę.

Więcej…

 

Zimowe zawody rowerowe na Górze Szybowcowej

Dnia 10 lutego odbyła się pierwsza edycja KPR STOOR MTB WINTER MARATON 2013. Jest to nowatorski projekt Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra i STOOR-producenta odzieży termoaktywnej,  który wspiera Klub,  jak i promuje ekstremalne kolarstwo górskie. Zawodnicy mieli do przejechania dystans 15km po zboczu Góry Szybowcowej.
W zawodach wzięło udział 39 zawodników w tym jedna kobieta: I miejsce zajął Łukawski Tomasz, II miejsce  Kaczmarczyk Patryk, III miejsce Alchimowicz Rafał . Wszystkim serdecznie gratulujemy. Nagrody ufundowali:  Aeroklub Jeleniogórski - loty szybowcem, Almar - wycieczki, Stoor bluzy i koszulki termoaktywne, oraz Ściana wspinaczkowa -Pochylnia - wejściówki.

Więcej…

 

Odnowa Wsi Siedlęcin

Okładka i wizja - pobierz

Makieta programu krótkoterminowego - pobierz

Makieta programu długoterminowego - pobierz

Analiza zasobów cz1 , cz2 , cz3

Analiza SWOT właściwa - pobierz

Analiza potencjału wsi - pobierz

 

SPRAWOZDANIE FERIE ZIMOWE W SIEDLĘCINIE

W dniach 28.01.2013r.- 08.02.2013r. w sali Domu Ludowego odbywały się zajęcia przeznaczone dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie. Zajęcia te połączone były z programem profilaktycznym w zakresie nadużywania alkoholu, narkotyków oraz zachowań agresywnych w Siedlęcinie.  Dzieci miały zagospodarowany czas od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. W zależności od proponowanych przez nauczycieli prowadzących działań i atrakcji liczba uczestników była różna. Cieszy fakt, że dzieci  bardzo chętnie i licznie uczęszczały na te spotkania. Prowadzącymi byli: Pan Andrzej Zaremba, Pani Dorota Piwowar , Pani Zuzanna Kozyra- Jędruch oraz Pani Małgorzata Rybakowska.

Więcej…

 

FERIE W CZERNICY

Za nami kolejne zimowisko w Czernicy dobiegło końca. Od rana 8:30 do godzin po południowych 13:30 w dniach od 28.01.13. do 08.02.13. dzieci spędzały czas uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach pod „okiem” opiekunów szkolnych. Uczestnicy ferii wykonywali prace plastyczno - techniczne, czas upływał im na grach i zabawach sportowych, tanecznych, informatycznych, ponadto brali udział  w przygotowywaniu posiłków. Wspólnie wszyscy dbali o porządek w miejscu zabawy i pracy oraz o miłą atmosferę.
Nasze pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od ustalenia regulaminu pobytu w czasie ferii oraz wyznaczenia dyżurów śniadaniowych i opiekunów poszczególnych sekcji porządkowych. Dzieci spisały propozycje swoich ulubionych zajęć i zabaw, pomysły na  spędzanie wolnego czasu.

Więcej…