In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1625587

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Hubertem Horbowskim

SPOTKANIE  z  HUBERTEM   HORBOWSKIM
Pisze wiersze wyłącznie (poza dwoma) rymowane. Jego pierwsze „dorosłe” teksty powstały w roku 2005.Publikował w kilkunastu antologiach, almanachach  i innych zbiorach wierszy,  a także (sporadycznie) w lokalnej prasie.

Należy do Dolnośląskiej Grupy Literackiej „Nurt" z Lubania oraz Stowarzyszenia Literackiego W Cieniu Lipy Czarnoleskiej z Jeleniej Góry

„Ja wiem, że w przerwie między tańcami nieładnie jest się  wciskać z wierszami, lecz gdy są wszyscy tutaj, w tej sali, proszę by jednak mnie  wysłuchali.”

Hubert Horbowski „Lubań moje miasto” str. 61.

Serdecznie zapraszamy dnia 18.01.2019 r. (piątek) o godzinie 17.00 do Biblioteki w Dziwiszowie!
WSTĘP WOLNY

 

Życzenia Świąteczne

swieta2018

Więcej…

 

Bieg Mikołajkowy „Kto pierwszy w Płoszczynie”

W Płoszczynie 08 grudnia 2016 r.  w sobotnie popołudnie, przy pięknej pogodzie odbył się kolejny, tym razem Mikołajkowy Bieg „Kto pierwszy w Płoszczynie”   
Organizatorzy biegu pod kierownictwem Patrycji Sakwerda przygotowali dla  uczestników wspaniałe pakiety startowe. Każdy zawodnik otrzymał na starcie koszulkę okolicznościową i czapkę Mikołaja. Po ukończeniu biegu każdy otrzymał pamiątkowy medal.

Więcej…

 

Kolejny sukces sportowców

W czwartek dnia 13.12.2018 r reprezentacja naszej gminy składająca sie z uczniów Szkół Podstawowych z Jeżowa Sudeckiego i Siedlęcina wzięła udział  w  Dolnośląskich Igrzyskach Integracyjnych Szkół, Ośrodków Specjalnych i Masowych w Dzierżoniowie. W ramach zawodów przeprowadzono cztery konkurencje : bieg sztafetowy, zabawa – „sadzenie ziemniaków", przeciąganie liny oraz turniej piłki nożnej. W zawodach udział wzięło pięć ekip z całego województwa dolnośląskiego.

Więcej…

 

Zaproszenie do udziału w badaniu satysfakcji

Zapraszamy mieszkańców Gminy Jeżów Sudecki  do wypełnienia ankiety dotyczącej  określenia jakości  świadczonych usług w zakresie doradztwa prowadzonego  przez biuro LGD Partnerstwo Izerskie. - link

 

Zmiany godzin pracy Urzędu Gminy Jeżów Sudecki

INFORMUJĘ, ŻE W SOBOTĘ - 22 GRUDNIA 2018 ROKU URZĄD GMINY BĘDZIE CZYNNY OD GODZ.7.30 DO GODZ.17.00.

W PONIEDZIAŁEK 24 GRUDNIA – WIGILIA-  URZĄD NIECZYNNY.

DNIA 31 GRUDNIA 2018 ROKU W  PONIEDZIAŁEK URZĄD GMINY BĘDZIE CZYNNY OD GODZ.7.30 DO GODZ.13.00,
KASA URZĘDU OD GODZ. 8.00 DO GODZ.11.00.

Wójt Gminy
Jeżów Sudecki, dnia 10.12.2018r.
/-/ Edward Dudek

 

Warsztaty modelarskie dla nauczycieli

Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudeckim przeprowadziło warsztaty modelarskie dla nauczycieli szkół w Gminy Jeżów Sudecki, w których uczestniczyło 10 nauczycieli. Podczas warsztatów nauczyciele uczyli się budowy podstaw balonów na grzane powietrze, modeli PW-5 SMYK i budowy latawców płaskich. Zajęcia prowadziła wykwalifikowana kadra instruktorów modelarstwa lotniczego: W. Jagiełło, K. Malczuk, R. Wiaderek, M. Gurtatowski i K. Bański. Historie szybowcową i lotniczą naszego regionu opowiadał pan S. Błasiak wraz z panem M. Koselskim. Pomysł W.Jagiełło i A. Sowińskiej na zorganizowanie warsztatów okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, w czasie gdzie modelarstwo lotnicze cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a zdjęcia i filmy z warsztatów były emitowane w telewizji lokalnej i ogólnopolskiej - teleexpressie extra. Podsumowanie warsztatów odbyły się 8 grudnia 2018 roku  podczas zawodów balonowych wraz z  wręczeniem certyfikatów, które otrzymali.

Więcej…

 

Mikołajkowe zawody balonowe

Dnia 8 grudnia na lotnisku w Jeleniej Górze odbyły się I mikołajkowe zawody balonowe zorganizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie i samorząd uczniowski Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim przy współpracy z Aeroklubem Jeleniogórskim.Na płycie lotniska w Jeleniej Górze pojawiło się prawie czterdziestu balonowych zawodników, którzy wznieśli w niebo kolorowe balony. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z naszego regionu oraz goście ze Szczawna Zdroju i Świdnicy. Balony, które brały udział  w zawodach były wynikiem warsztatów modelarskich organizowanych w szkołach. Balony wykonały dzieci pod okiem nauczycieli i modelarzy podczas cotygodniowych zajęć w pracowni modelarskiej.

Więcej…

 

Sukcesy w tenisie stołowym

Okres jesienny sprzyja w rozwijaniu umiejętności w sportach halowych. Do nich należy jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszej gminie – tenis stołowy. Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” od wielu lat organizuje Grand Prix – cykl turniejów dla dzieci i młodzieży. Dzięki treningom i regularnej grze młodzi mieszkańcy gminy osiągają duże sukcesy do których zaliczamy:

Więcej…

 

Aleksandra Borowiec mistrzynią Dolnego Śląska LZS w warcabach stupolowych

Ogromnym sukcesem zakończył się udział mieszkańców gminy w warcabach stupolowych rozgrywanych w ramach XIX Igrzyska Dolnośląskich LZS – Mieszkańców Wsi i Miast.
Po zawodach powiatowych rozegrano 20 października 2018 r. turniej strefy jeleniogórskiej, który był eliminacją do zawodów wojewódzkich. Obie imprezy odbyły się      w Siedlęcinie – w Domu Ludowym oraz Szkole Podstawowej. W zawodach strefowych wzięło udział 114 zawodników i zawodniczek. Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się zajmują miejsca:

Więcej…

 

Nowe oblicze budynku Remizy Strażackiej w Czernicy

W dniu 20 października 2018 roku strażacy OSP Czernica, mieszkańcy oraz zaproszeni goście świętowali uroczyste przekazanie remizy po przeprowadzonej inwestycji w ramach zadania:” Jeżów Sudecki na rzecz ochrony klimatu – termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”, zrealizowanego w ramach PRO WD 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Więcej…

 

Wyróżnienie dla ucznia Szkoły Podstawowej w Czernicy w konkursie„Bezpieczny KRUSnal”

27 listopada 2018r. w Centrum Aktywności Społecznej "Pogórze" odbył się wojewódzki etap konkursu "Bezpieczny KRUSnal",w którym wziął udział  uczeń  klasy V Szkoły Podstawowej w Czernicy Krystian Paluch. Organizatorem tegorocznego konkursu "Bezpieczny KRUSnal" jest oddział regionalny KRUS we Wrocławiu oraz Placówki Terenowe w Jeleniej Górze, Bolesławcu, Lubaniu i Kamiennej Górze.

Więcej…

 

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA STAROSTWA POWIATOWEGO DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU.

pismo w sprawie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie jeleniogórskim - pobierz

 

„Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Jeżów Sudecki”

W ramach w/w zadania usunięto azbest z 4 posesji zlokalizowanych na terenie Gminy Jeżów Sudecki o łącznej masie 13,440 Mg.Wartość ogólna zadania wyniosła: 10 450,94 złotych. Zadanie zostało dofinansowane w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
w wysokości 6 844,00 złotych.

Więcej…