In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1871207

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Zabezpiecz gospodarstwo przed suszą, złóż wniosek o dotację

Od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.     

O dotację, która realizowana jest w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”  z PROW 2014-2020, może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni  co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha. Wnioskodawca powinien zarabiać na produkcji zwierzęcej lub roślinnej, o czym ma świadczyć przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł, odnotowany w okresie 12 miesięcy wstecz od momentu złożenia wniosku. Konieczna jest także obecność w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Co istotne, przyznanie pomocy nie jest uzależnione od wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Nie trzeba również wykazywać wzrostu wartości dodanej brutto.

Więcej…

 

UWAGA POSIADACZE PSÓW!

Przekazujemy Państwu do wiadomości Apel Powiatowego Lekarza Weterynarii w Jeleniej Górze o ustawowym obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.
Przypominamy, że zgodnie z art. 56 ustawy z dnia 11 marca 2OO4 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (t.j. Dz.U. z 2OI8 poz. 1967) SZCZEPIENIA PSÓW POWYŻEJ 3 MIESIĄCA ŻYCIA PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE SĄ W POLSCE OBOWIĄZKOWE NA TERENIE CAŁEGO KRAJU.

Więcej…

 

MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY W JEŻOWIE SUDECKIM

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza do skorzystania z bezpłatnych konsultacji na temat wsparcia ze środków  Funduszy Europejskich.
W ramach Mobilnego  Punktu  Informacyjnego  pracownik Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze  będzie pełnić dyżur w siedzibie Urzędu Jeżowa Sudeckiego.
Podczas Mobilnych Punktów Informacyjnych, mających formę indywidualnych konsultacji bezpośrednich, można uzyskać informacje o możliwościach otrzymania  dofinansowania z Funduszy Europejskich oraz o  zasadach ubiegania się o dotacje. Konsultant przedstawi aktualne  możliwości wsparcia – w tym również pożyczki i poręczenia finansowane ze środków UE przeznaczone na rozpoczęcie czy rozwój działalności gospodarczej.   

Więcej…

 

Gminy Bozkov i Jeżów Sudecki przystępują do realizacji projekty pn. Sport i kultura nie znają granic.

publicita 2019net

Więcej…

 

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza : Ogólnopolski Konkursie Grantowym Równać Szanse 2020

Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku 13-19 lat (uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz  uczniów szkół średnich), z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców.
Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu
O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2020 r. a 30 listopada 2021 r.  mogą ubiegać się:
•    organizacje pozarządowe (stowarzyszenia zarejestrowane w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów i fundacje) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców),
•    domy kultury i biblioteki, które otrzymały od 2000 roku co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse.
Bezpośrednie linki: https://rownacszanse.pl/2020/okg_ogloszenie_I_etap , https://www.facebook.com/rownacszanse.pfdim/

 

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!!!

W związku z uzyskaną informacją dotyczącą wyłączeń energii elektrycznej w dniu 20 stycznia 2020 r. w godz. 8ºº- 13ºº Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje o możliwości wystąpienia przerw w dostawie wody dla miejscowości Siedlęcin.

Przepraszamy za utrudnienia.

 

Ruszył II nabór wniosków w ramach programu „Mój Prąd”

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w dniu 13.01.2020r.  uruchomił nabór drugiej  transzy programu pn: „Mój prąd”
Nowością w programie jest strona mojprad.gov.pl, na której można sprawdzić status złożonego wniosku. http://mojprad.gov.pl/ .Nabór potrwa  do 18 grudnia 2020r.
Zasady programu nie zmieniają się. Można starać się o dotacje w wysokości nawet 50 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie, czyli zakup i montaż PV od 2 do 10 kW. Dofinansowanie można łączyć z ulgą termomodernizacyjną, o ile koszty przedstawione do rozliczenia zostały pomniejszone o otrzymaną dotację.
Przejrzysty interface strony internetowej prezentuje  podstawowe informacje o programie. Na stronie  dostępny jest również  instruktaż składania wniosków  w  wersji elektronicznej i papierowej  oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Więcej…

 

Kolędowanie

Przechwytywanie

Więcej…

 

Święta

gazeta-141pierwsza2

Więcej…

 

Dzień Seniora w Siedlęcinie

Dnia 11 listopada 2019 roku w nowo wyremontowanej sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbyło się coroczne spotkanie Seniorów. Wszystkich przybyłych powitał Sołtys wsi – p. Marian Tyka i Wójt Gminy – Edward Dudek. W uroczystości uczestniczyli również -Przewodniczący Rady Gminy – Wacław Lesik oraz Ewa Nidzgorska – Sekretarz Gminy. Spotkanie miało szczególnie podniosły charakter ze względu na zbieg uroczystości – 101 Rocznica święta Niepodległości i Dzień Seniora.

Więcej…

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Jeżowie Sudeckim

W grudniu mamy okazję do świętowania, gdyż dokładnie mija rok, jak powstało i zostało  zarejestrowane w Krajowym Rejestrze  nasze Koło Gospodyń Wiejskich. 17 grudnia 2018r. Panie założycielki z zapałem, energią i nowymi pomysłami rozpoczęły działania na rzecz koła, jak i mieszkańców Jeżowa Sudeckiego.

Więcej…

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w Bozkovie

W niedzielę (8.12.2019 r.) Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z naszej gminy wzięły udział w wycieczce do Bozkova w Czechach. Młodzież po przybyciu wzięła udział w Mszy Świętej w tamtejszym kościele,a także miała okazję zwiedzenia kościoła z wejściem na  punkt widokowy na wieży kościelnej, z ktorego  rozpościerał się piękny widok na na Bozkov i okolice. Po spotkaniu integracyjnym z przedstawicielami gminy  partnerskiej i Straży Pożarnej  odbyło się zwiedzanie Jaskini Bozkovskiej, gdzie była możliwość obejrzenia pięknych różnorodnych  form  naciekowych. Dzieła przyrody nieożywionej wzbudziły zachwyt zwiedzających. 

Więcej…

 

Zabawy z Mamą i Tatą

Dnia 18 listopada 2019 roku  w Szkole Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie odbyły się zajęcia pozalekcyjne dla RODZICÓW  i UCZNIÓW  KLASY I  pod hasłem „Dziś bawią się znakomicie, Dzieci i Rodzice!”. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej. Celem zajęć było integrowanie zespołu klasowego, integrowanie rodziców, pogłębianie więzi emocjonalnych między dziećmi i ich rodzicami, kształtowanie właściwych postaw społecznych,  kształtowanie umiejętności  „zdrowej”  rywalizacji, tworzenie klimatu bliskości, miłości i akceptacji.

Więcej…

 

Poznawanie historii szybownictwa w formie zabawy

Dnia 16 listopada br. nasze centrum modelarskie odwiedziło 40 dzieci z domów dziecka w Szklarskiej Porębie i  Jeleniej Górze. Pod hasłem „Poznawanie historii szybownictwa” w formie zabawy odbyły się warsztaty modelarskie, które przeprowadziliśmy jako kolejne działanie po warsztatach wyjazdowych w szkołach, przedszkolach i domach dziecka. Tym razem zaprosiliśmy dzieci do naszej modelarni, aby pokazać, gdzie pracują modelarze, zwiedzić Izbę Lotniczej Tradycji i Zakłady Szybowcowe.

Więcej…