In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1152694

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Kastellolodzy w Wieży Książęcej w Siedlęcinie

W minionym tygodniu 26 czerwca br wieża w Siedlęcinie już po raz drugi w tym roku była miejscem obrad badaczy średniowiecznych zamków. W maju w wieży książęcej gościli uczestnicy jednej z najważniejszych europejskich konferencji zamkowych - Castrum Bene - której 15. edycja odbywała się na zamku Książ pod Wałbrzychem. W ramach wycieczki badawczej kastellolodzy z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Słowenii i Chorwacji odwiedzili m.in. wieżę książęcą, gdzie wysłuchali wykładu Przemysława Nocunia, prowadzącego od prawie 10 lat badania archeologiczne wieży. W poniedziałek 26 czerwca w wieży w Siedlęcinie (a dzień później w Jeleniej Górze) odbywało się międzynarodowe seminarium poświęcone wieżom mieszkalnym oraz średniowiecznym cyklom malowideł ściennych w środkowoeuropejskich zamkach. Grupa badaczy (architektów, archeologów i historyków sztuki) zwiedziła wieżę w Siedlęcinie oraz dyskutowała na temat jej historii na szerokim europejskim tle. Wszyscy podkreślali wyjątkowość siedlęcińskiej wieży książęcej w skali Europy.

Więcej…

 

Szanowni seniorzy Gminy Jeżów Sudecki

Serdecznie zapraszamy do udziału w III spotkaniu organizacyjnym projektu dla seniorów, które odbędzie się 3 lipca 2017 /poniedziałek/ o godz.16.00 tej w Chrośnicy w Ekomuzeum Tkactwa

W ramach projektu odbędzie się wspólna praca nad planowaniem mikroinicjatyw dla Chrośnicy, Jeżowa Sudeckiego, Czernicy oraz Janówka oraz warsztaty tkackie w oparciu o nowe techniki tkania i ozdabiania miejsc natury.
Zapraszamy na spotkanie – Ekomuzeum Tkactwa Chrośnica 68, tel. 691 207 224

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!!!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac serwisowych na Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Czernica w dniu 28.06.2017r. po godzinie 16:00 może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie całej miejscowości. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Projekt Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży zawitała do Gminy Jeżów Sudecki

Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie przy udziale Gminy Jeżów Sudecki będzie realizować projekt :”Leśna Akademia Sportu  Dzieci i Młodzieży” (LAS). Jest to działanie edukacyjne  prowadzone na rzecz  dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, służące zwiększeniu aktywności fizycznej oraz popularyzacji pozytywnego nastawienia do sportu. Projekt  skierowany jest  do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z województwa dolnośląskiego.

Więcej…

 

Dnia 24 czerwca 2017 roku Wieża Książęca w Siedlęcinie zaprasza na kolejną historyczną wędrówkę pt. „Szlakiem zapomnianych zamków”

Więcej…

 

SPOŁECZNE KONSULTACJE KART DO GŁOSOWANIA W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH 2018r.

więcej

 

Zawody Rowerowe Łysogórki 2017 - Ski Arena Łysa Góra zaprasza już 25 czerwca

W najbliższą niedzielę 25 czerwca na terenie ośrodka Ski Arena Łysa Góra w Dziwiszowie zaprasza na kolejna edycja zawodów rowerowych
„Łysogórki” 2017. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku wszystkich miłośników dwóch kółek niezależnie od wieku.
Poszczególne trasy w zależności od kategorii dostępne tutaj:

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466 ze zm.) zwołuję XXIX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 26 czerwca 2017 roku (poniedziałek) o godz. 14.00 w sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.
Program sesji:

Więcej…

 

Piknik Modelarski

W ramach realizacji projektu pn. „Współpraca gmin partnerskich w kulturze i tradycji dwóch narodów”, w dniach 10-11 czerwca na Górze Szybowcowej odbył się dwudniowy Piknik Modelarski organizowany przez Gminę Jeżów Sudecki i Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudeckim. Na piknik przyjechało ponad czterdziestu modelarzy z całego Dolnego Śląska, Opola, Krakowa, Poznania, Zielonej Góry oraz Frydlant  (Republika Czeska).

Więcej…

 

Spotkanie młodzieży Gmin Partnerskich

W ramach współpracy Partnerskiej z Gminą Vierkirchen w dniach 9-11 czerwca 2017 roku odbyło się  spotkanie młodzieży Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim. W spotkaniu uczestniczyło 31 osób – w tym przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  z Jeżowa Sudeckiego i Czernicy –17 osób oraz 14 osób z FF Arnsdorf – Hilbersdorf z Gminy Vierkirchen. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani byli w namiotach przy Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich. W piątek tj. 9 czerwca młodzież rozbiła namioty i przygotowała obozowisko. Po kolacji odbyło się oficjalne otwarcie spotkania,  w którym uczestniczył Wójt Gminy- Edward Dudek i Prezes OSP Jeżów Sudecki – Leonard Kacperski. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, na których nadrukowano herby gmin, nazwę projektu i loga programu, z którego Gmina otrzymała dofinansowanie na realizację spotkania. Do późnych godzin wieczornych młodzież brała udział w warsztatach modelarskich, podczas których wykonywała modele szybowców, a na zakończenie odbyły się pokazy. Instruktorzy modelarstwa z Euroregionalnego Centrum Modelarskiego zaprezentowali również  swoje modele latające, które biorą udział w zawodach modelarskich w kraju i zagranicą.

Więcej…

 

”Żeby Polska Była Polską”

Dnia 19 maja 2017r. o godz.16.00 w świetlicy wiejskiej w Czernicy odbył się koncert pt.: ”Żeby Polska Była Polską”. Społeczność szkolna kolejny raz wyszła z inicjatywą kulturalną do mieszkańców Czernicy, prezentując  umiejętności uczniów  tym razem w duchu historii i patriotyzmu.
Uroczystość rozpoczęła się od przemowy Dyrektor Szkoły P.Joanny Cimosz-Nowak, która przywitała zgromadzonych mieszkańców i zaprosiła do obejrzenia żywej lekcji historii przygotowanej przez uczniów i chór szkolny „Czerniczanki”.

Więcej…

 

Radni Młodzieżowej Rady Gminy z wizytą w Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu.

W dniu 31 maja 2017 roku wyjechaliśmy o godzinie 8.00 sprzed budynku Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim do Wrocławia. Na miejscu byliśmy około godziny 10.30. Mieliśmy bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe na temat samorządu terytorialnego i działalności Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Później zwiedzaliśmy stolicę Dolnego Śląska. Zobaczyliśmy Most Grunwaldzki, Ostrów Tumski z Placem Katedralnym i Katedrą, Rynek, budynek Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas zwiedzania miasta spotkaliśmy wiele krasnoludków, które podobno nie istnieją :) Następnie zjedliśmy obiad w Urzędzie Wojewódzkim, po czym przeszliśmy do rotundy, aby obejrzeć Panoramę Racławicką. Zrobiła ona na nas kolosalne wrażenie. około godziny 18.00 wróciliśmy do Jeżowa Sudeckiego. To była bardzo przydatna lekcja dla radnych Młodzieżowej Rady Gminy. Myślę, że w przyszłości wykorzystamy wiadomości zdobyte podczas zajęć we Wrocławiu.
Wiceprzewodnicząca MRG - Weronika Szparkowska.

Więcej…

 

Zmagania tenisowe o puchar pani Sołtys

W sobotę 25.03.2017 r. w Jeżowie Sudecki odbył się VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Wsi Jeżów Sudecki. Zawody, które otworzyła pani sołtys Teresa Mitka były bardzo dobrze przygotowane. Gry turniejowe przebiegły sprawnie i bez protestów. Dodatkowo wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z bufetu /kanapki, herbata/ przygotowanego przez panie ze szkolnej Rady Rodziców oraz Rady Sołeckiej.

Więcej…

 

Dni Jeżowa Sudeckiego ‘2017

12 maja 2017 rozpoczęły się obchody Dni Jeżowa Sudeckiego. Zgodnie z tradycją pierwszym akcentem tego święta był Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy. Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje naszych gminnych szkół podstawowych. Pierwszy etap, dyktando pod tytułem „Wizyta starszej pani”, obowiązywał wszystkich uczestników. Oczywiście zgodnie z tradycją naszego konkursu również „weryfikacji ortograficznej” poddał się Pan Wójt Edward Dudek.

Więcej…