In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1470571

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Piękno w kamieniu zaklęte

Już od najdawniejszych czasów walońscy poszukiwacze prowadzili w naszym regionie ożywioną działalność, skuszeni obfitością skarbów ukrytych w ziemi. Również współcześnie amatorzy cennych skał i minerałów próbują swojego szczęścia, penetrując okoliczne stanowiska z nadzieją na wzbogacenie swoich kolekcji. Dzięki skomplikowanej przeszłości geologicznej otaczające nas góry są miejscem pozwalającym  na znalezienie kamieni o niezwykłej urodzie oraz rzadkich i cennych materialnie okazów.

Więcej…

 

Zlot historycznych szybowców

 W roku 1928, pięć lat po powstaniu Szkoły Szybowcowej w Grunau,  czyli w obecnym Jeżowie Sudeckim, Edmund Schneider na polu swego teścia, ogrodnika Hoffmanna, na południowo-zachodnim rogu obecnych ulic: Długiej i Zachodniej zbudował  halę do produkcji szybowców. Tam w roku 1931 zaprojektował i zbudował on szybowiec Grunau Baby. Świetna, prosta i tania konstrukcja tego drewnianego szybowca, możliwa do zbudowania nawet przez amatorów metodą chałupniczą, nadawała się do wszechstronnego zastosowania: do nauki latania od podstaw, treningu, lotów wyczynowych i warunkowych oraz do nauki i  doskonalenia figur akrobacji. Szybowiec ten, kupowany na wszystkich kontynentach, zbudowany w ilości ponad 5000 egzemplarzy, rozpropagował szybownictwo na całym świecie. Ma on setki swoich miłośników do dziś, szybowców tych lata w świecie jeszcze ponad sto sztuk.

Więcej…

 

Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Dziwiszowie

Zjazd absolwentów
We wsi odbywa się wielki zjazd
uczniów ,co ukończyli tu siedem klas
a pedagogom za znój i trud
stokrotne dzięki wyraża lud.
Dziś spotykamy się w szkole znów,
a ze wzruszenia brakuje słów,
choć upłynęło już wiele lat,
został nam wspomnienia przemiłych ślad.
Młodość  minęła jak z bicza trzask
Nie ma dziecięcej radości w nas,
siwy na skroni bieleje włos,
I życie nie raz dało nam w kość .
Jeden za chlebem pojechał w dal,
drugi do lasu ma wielki żal,
trzeci posiada wszystkiego w brud,
po innych tylko – pozostał grób.
Cieszmy się życiem dopóki trwa,
niech spłynie z oczu ostatnia łza.
Co nam przyniesie jutro – kto wie?
Czy jeszcze kiedyś –spotkamy się ?
                                 Lucyla Bieniek

Więcej…

 

Łysogórki 2014

W najbliższą niedzielę - 29.06.2014 r. w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów im. T. i S. Rażniewskich odbędzie się druga edycja cyklu zawodów rowerowych "Łysogórki 2014". W zawodach mogą startować amatorzy, jak również zawodnicy z licencją, w ośmiu kategoriach wiekowych. Zapisy odbywają się poprzez wysłanie e-maila na adres: aesculap@interia.pl lub na miejscu w dniu zawodów w godz. 9:00 - 10:30. Start pierwszej grupy wiekowej rozpoczyna się o godz. 11:00.
Patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Jeżów Sudecki Pan Edward Dudek.
Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież, osoby dorosłe, jak również przedszkolaków, dla których wytyczyliśmy odrębną 100 m pętlę. Szczegóły na: www

 

Podniebna bitwa o Karkonosze

Koło Modelarskie  działające przy Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim , dnia 28 czerwca 2014 roku w godzinach od 9-17 zaprasza na  Podniebną bitwę o Karkonosze, która odbędzie się na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudecki. Więcej informacji pod numerem – 697 467 938

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2013 roku Dz. U. poz. 594 ze zmianami ) zwołuję  XXXVII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 25 czerwca 2014 roku (środa) o godz. 12-tej 
w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Jeżów Sudecki, ul. Kreta 27.

Więcej…

 

Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych na lata 2007-2013 Program LEADER "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"- Małe Projekty powstał portal internetowy oraz wydany został przewodnik „Zabytki Ducha Gór” – mają one na celu przybliżyć i wskazać miejsca atrakcyjne dla turystów pod kątem ich przystosowania dla osób niepełnosprawnych. Przewodniki są dostępne m.in. w biurze Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór w Karpaczu, przy ul. Konstytucji 3 maja 25.

Zapraszamy do zapoznania się z portalem turystycznym - www.zabytkiduchagor.pl

 

Sukcesy młodych biegaczy z Siedlęcina

Ogromne sukcesy sportowe osiągnęli młodzi biegacze ze Szkoły Podstawowej
w Siedlęcinie. Podopieczni nauczyciela Andrzeja Zaremby brali udział w wielu imprezach na terenie Dolnego Śląska. W każdym pozytywnie zaznaczyli swój udział. Do największych osiągnięć zalicza się:

Więcej…

 

Informacja

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jeleniej Górze o rejestracji gospodarstw rolnych - więcej

 

Sprzedaż działek

więcej

 

Zapraszamy do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (PIFE) w Jeleniej Górze!

Z usług mogą korzystać mieszkańcy powiatów:   jeleniogórskiego, bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, kamiennogórskiego oraz miasta na prawach powiatu Jelenia Góra. 

W ramach prowadzonej działalności  PIFE w Jeleniej Górze:

  • udziela ogólnych informacji o Funduszach Europejskich
  • udziela informacji o możliwościach uzyskania pomocy z odpowiedniego programu Narodowej Strategii Spójności, Umowy Partnerstwa, a także – jako informacje uzupełniające - z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz Europejskiego Funduszu Rolnego Rozwoju Obszarów Wiejskich
  • informuje o realizowanych projektach dofinansowanych z Funduszy Europejskich,
  • przeprowadza konsultacje na etapie przygotowywania wniosków/projektów;
  • przeprowadza konsultacje na etapie realizacji projektów, w tym udzielanie wstępnej pomocy w rozliczaniu projektów;

Więcej…

 

Informacja

ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM WÓJTA GMINY JEŻÓW SUDECKI Nr 11/2014 z dnia 21 marca 2014 roku w sprawie Rozkładu czasu pracy Urzędu Gminy Jeżów Sudecki w 2014 roku; informuję,  że w dniu 20 czerwca 2014 roku – piątek,  URZĄD GMINY BĘDZIE NIECZYNNY.
Wójt Gminy Edward  Dudek

 

Finał III Grand Prix Tenisa Stołowego

Dnia 31maja 2014 roku w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim odbył sie 7 finałowy turniej tenisa stołowego kończący III edycję Grand Prix Dzieci i Młodzieży Gminy Jeżów Sudecki w tenisie stołowym. Po rozgrywkach odbyło się uroczyste podsumowanie cyklu, który w roku szkolnym 2013/14 przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Zbigniew Sos i Andrzej Zaremba. W rywalizacji wzięło udział 61 uczniów.

Więcej…

 

Spotkanie seniorów w Siedlęcinie

Dnia 18 maja 2014 roku odbyło się spotkanie z okazji uroczystości „Dzień Seniora”. Impreza już od wielu lat odbywa się w naszej wsi i jest to z pewnością jeszcze jedna z wielu okazji, gdzie najstarsi mieszkańcu Siedlęcina mogą spotkać się, porozmawiać, często powspominać, a także spędzić miło czas przy muzyce.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku, zaproszeni goście nie zawiedli. Przybyło ponad 100 osób. Uroczystość została zorganizowana przez Sołtysa i Radę Sołecką, Urząd Gminy i Radnych Rady Gminy. Przybyłych na uroczystość gości przywitał sołtys naszej wsi pan Marian Tyka, Wójt Gminy Pan Edward Dudek oraz przewodniczący Rady Gminy Pan Artur Smolarek.

Więcej…