In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1331750

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Bitwa o Jeżów Sudecki

Serdecznie zapraszamy wszystkich pilotów ESA na PIERWSZĄ BITWĘ O JEŻÓW SUDECKI, która obędzie się w sobotę 21 lipca na GórzeSzybowcowej w Jeżowie Sudeckim. Jednocześnie na Górze odbędzie się Pierwszy Modelarski Piknik Lotniczy, na który serdecznie zapraszamy. plakat

 

Bajkowy świat w gminach partnerskich

Gmina Jeżów Sudecki złożyła wniosek w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczypospolita Polska 2007-2013 na realizację projektu pn. „Bajkowy świat w gminach partnerskich” . Projekt będzie realizowany wspólnie z Gminą Partnerską Paseky nad Jizerou. Wartość wniosku wynosi 8 940,00 euro, z czego 85% finansowane jest z EFRR, 10% z budżetu państwa, 5% z budżetu gminy. Czas realizacji projektu od 1 czerwca 2012 roku do 31 stycznia 2013 roku. W ramach projektu zostały zaplanowane  następujące działania:

Więcej…

 

Bajkowy las w Pasekach nad Jizerou

 Dnia 16 czerwca 2012 roku dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Czernicy wraz z nauczycielami i rodzicami wyjechali do Gminy Partnerskiej Paseky nad Jizerou, gdzie zostało przeprowadzone kolejne zadanie w ramach realizacji  projektu. Po powitaniu dzieciom zostało przekazane motto o następującej treści: Drogie dzieci, chyba już nawet Wasze babcie i dziadkowie nie pamiętają tych czasów, gdy w Pasekach  i okolicach spotkać można było przeróżne straszydła i upiorki. Pod skałą, niedaleko za papiernią, tam na dole przy Izerze mieszkał wodnik Modlizak,  a w dzielnicy Havirna żyła sobie para straszaków- Spiczyn i Fukan.

Więcej…

 

Bajkowa Wieża w Siedlęcinie

Dnia 9 czerwca 2012 roku zostało przeprowadzone działanie, w którym uczestniczyła delegacja dzieci i dorosłych z Gminy Paseky nad Jizerou. Na wstępie Wójt Gminy Edward Dudek wszystkich powitał i zaprosił do wspólnej zabawy poprzez realizację następującego programu :

Więcej…

 

Historia polskiej piosenki

18  maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim odbył się koncert Chóru Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim. Tym razem chórzyści zmierzyli się z repertuarem kilku najwybitniejszych wokalistów, piosenkarek i zespołów w historii polskiej piosenki. W programie znalazły się takie przeboje jak: „Ciągle pada” Czerwonych Gitar, „Małgośka” Maryli Rodowicz, „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, „Nie żałuję” Edyty Gepert, „Najpiękniejsza w klasie” Majki Jeżowskiej, „Nie płacz, Ewka” Perfectu i wiele innych. 

Więcej…

 

Śpiewająca prezentacja chóru na międzynarodowych targach TOURTEC

XIV Międzynarodowe Targi TOURTEC w Jeleniej Górze odbyły się na Placu Ratuszowym, czyli miejscu powszechnie odwiedzanym przez mieszkańców miasta, ale również przez gości z kraju i zagranicy. Na scenie przez dwa dni odbywały się koncerty, pokazy aikido, wystawy, występy szkół tańca i konkursy dla publiczności. W pierwszym dniu targów 11 maja o godz. 14.40 wystąpił Chór Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim. Chórzyści zaprezentowali piosenki, pieśni i kanony z różnych stron świata. Oprócz pieśni gospel, pieśni śpiewanych w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim znalazł się również kanon śpiewany po chińsku. Nie zabrakło „Bajki dla mamy” i piosenki „Wiosna”, która zakończyła prezentację chóru.

Więcej…

 

Nagrody dla „PARLANDO” I WERONIKI

25 maja 2012 roku zespół wokalny „Parlando” ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim zajął II miejsce w IX Rejonowym Konkursie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej w Kowarach. Konkurs odbywał się w Miejskim Domu Kultury i zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kowarach. W konkursie wzięło udział 119 uczestników z dziesięciu szkół powiatu jeleniogórskiego. Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział Weronika Szparkowska i zespół wokalny „Parlando” w składzie: Ola Dudek, Ola i Martyna Prószyńskie, Ola Mackieło, Sandra Turska, Dominika Majowska i Ala Rauch.  Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: klasy I – III, IV – VI i zespoły wokalne. W kategorii klas I – III  Weronika Szparkowska z kl. III zajęła III miejsce, a w kategorii zespołów  - „Parlando” zdobył II miejsce.

Więcej…

 

„Euroregionalne spotkanie młodzieżowych drużyn pożarniczych”

Pod takim tytułem został zrealizowany  projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego  Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa. Gmina Jeżów Sudecki otrzymała dofinansowanie w kwocie 2.740,00 euro, z czego wnioskowana kwota dotacji wynosi 2.329,42 euro pozostałe koszty sfinansowane zostały z budżetu gminy. 

Więcej…

 

Turniej plażowej piłki siatkowej

W dniu 07.07.2012 r. godz. 14:00 odbędzie się turniej piłki plażowej w Siedlęcinie - regulamin

 

Udany start naszych uczniów w Strzegomskiej Dwunastce !

Dużym sukcesem zakończył się udział młodych biegaczy z Siedlęcina w Biegu Ulicznym Strzegomska Dwunastka w Strzegomiu. Bieg odbył się dzień po zakończeniu roku szkolnego 30.06.2012 r. Najlepsze wyniki w swoich kategoriach osiągnęli:

Więcej…

 

II Bitwa o Wartę Bolesławiecką

Kolejny sukces odnieśli modelarze promujący gminę Jeżów Sudecki. W sobotę 09.06.2012r odbyła się II Bitwa o Wartę Bolesławiecką. W powietrznych walkach zmierzyli się najlepsi piloci modelarze z całej Polski, startując modelami samolotów z okresu I i II Wojny Światowej. Celem zawodów było przypomnienie heroicznej walki pilotów o wolność Ojczyzny.  W zawodach wystartowało 33 zawodników w tym Kamil Chipczyński, Marcin Gurtatowski oraz Rafał Wiaderek należących do sekcji modelarskiej Jeżów Sudecki.
Mimo dość kapryśnej pogody rozegrano całe zawody, do finału zakwalifikowało się siedmiu zawodników między innymi kolega z naszego zespołu Rafał Wiaderek.
W kategorii ESA WW1 (dwupłatowce i trzypłatowce z czasów I Wojny Światowej) triumfowali:

Więcej…

 

Dzień Seniora w Siedlęcinie

Dnia 6 maja 2012 roku w sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbył się Euroregionalny Dzień Seniora, w którym uczestniczyli seniorzy z Siedlęcina i Gmin Partnerskich Paseky nad Jizerou i Vierkirchen. Wójt Gminy Edward Dudek, Sołtys wsi Marian Tyka oraz ks. Proboszcz Dariusz Pytel serdecznie wszystkich powitali, życząc zdrowia i pomyślności. Dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie zaprezentowały część artystyczna, która była dedykowana wszystkim seniorom. Młodzież zaprezentowała wiersze oraz piosenki, a w dalszej części uczniowie wcielili się w rolę postaci  z bajki „Księżniczka na ziarnku grochu”. Młodzi aktorzy przedstawili własną  wersję  bajki, która została przyjęta dużymi brawami.

Więcej…

 

„Dzień Seniora w Płoszczynie”

Dnia 20 maja 2012r. w świetlicy wiejskiej w Płoszczynie odbyło się spotkanie Seniorów naszej wsi. Organizatorami uroczystości byli: Rada Sołecka, Sołtys oraz Radna.Sołtys Filipina Pominkiewicz przywitała wszystkich przybyłych Seniorów oraz: Kierownika GOPS-u w Jeżowie Sudeckim  Panią Alicję Karmelitę,  Wójta Gminy Jeżów Sudecki Pana Edwarda Dudka, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Artura Smolarka oraz Księdza Proboszcza Parafii Czernica Zbigniewa Pędziwiatra. Spotkanie uświetnił występ artystyczny zespołu „Czerniczanki” na czele z Panią Anną Skórą oraz przedstawienie zaprezentowane przez młodzież i dzieci naszej wsi.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Czernicy

Dnia 23 czerwca 2012r.w sali Szkoły Podstawowej w Czernicy zorganizowano po raz drugi w Czernicy Dzień Seniora. Sołtys wsi Adolf Rozum powitał w pierwszej kolejności Seniorów, którym ten dzień był poświęcony oraz przybyłych zaproszonych gości: Wójta Gminy Jeżów Sudecki P. Edwarda Dudka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy P. Joannę Cimosz-Nowak oraz Ks. Proboszcza Zbigniewa Pędziwiatra. Sołtys wsi Adolf Rozum, Wójt Gminy Edward Dudek, oraz ks. Proboszcz Zbigniew Pędziwiatra skierowali serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności wszystkim Seniorom.

Więcej…