In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1552142

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Widowisko teatralne dla dzieci

Wrocławski Teatr Lalek ma zaszczyt przedstawić widowisko teatralne dla dzieci pt: "MC BATON I SZERYF GRZANKA" 25.08.2012 godz. 15.00 teren Wieży Książęcej w Siedlęcinie

WSTĘP WOLNY !!!

Po spektaklu, godz 16.00 zapraszamy na festyn rodzinny pt: "Żegnamy wakacje a nie lato" a w nim:

  • gry i zabawy dla dzieci
  • zabawę poprowadzi CLOWN
  • duże bańki dmuchane
  • zamki dmuchane
  • malowanie buziek

Po godz 20.00 zapraszamy na zabawę taneczną przy wieży

Z A P R A S Z A M Y !!!

Plakat

 

Obchody 100 lecia Zapory Pilchowickiej

 

Turniej Rycerski

 

Na ratunek pisklęciu

Dnia 21 lipca 2012 roku mieszkaniec Dziwiszowa znalazł pisklę ptaka drapieżnego, które w dniu 23 lipca br. zostało odwiezione do Centrum Edukacji Ekologicznej „Salamandra” w Myśliborzu, gdzie znajduje się specjalistyczna woliera dla dziko żyjących ptaków. Trudno było określić, jakiego gatunku jest to pisklę, ponieważ nie posiadało jeszcze właściwego upierzenia. Specjalista ornitolog z Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze, określiła, że jest to pisklę myszołowa(gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych), co potwierdzają to obecni opiekunowie. Nie została jeszcze podjęta decyzja, co do przyszłości ptaka, ale rozważne są dwie alternatywy: pozostanie w dużej wygodnej wolierze na terenie ośrodka lub zostanie wypuszczony na wolność. Ptak wychowany przez ludzi będzie przyjazny dla odwiedzających ośrodek.

Więcej…

 

I Festiwal Smaków Liczyrzepy

 

Półkolonia letnia - Płoszczyna 2012

W dniach od 16 lipca  do 3 sierpnia  2012 roku w świetlicy wiejskiej  zorganizowana  została półkolonia letnia. Uczestnikami były  dzieci przedszkolne oraz ze szkoły podstawowej. Półkolonia finansowana była ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeżowie Sudeckim. W zajęciach uczestniczyło 18 dzieci. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00. Zgodnie z charakterem półkolonii  , głównym celem zajęć były tematy związane z profilaktyką w zakresie zachowań agresywnych, nadużywania alkoholu, narkotyków.

Więcej…

 

Zwrot podatku akcyzowego w 2012 roku

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje: Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT i w terminie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2012 r.  limit zwrotu podatku akcyzowego w 2012 r. wynosi 81,70 zł * ilość ha użytków rolnych
Pieniądze wypłacane będą w terminie:
1 - 31 października 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w sierpniu 2012

Wszystkie informacje oraz druki wniosków można uzyskać w Urzędzie Gminy Jeżów Sudecki pokój 111 telefon 75 7132254 wewnętrzny 128 w godzinach pracy Urzędu Gminy – od 7:30 do 15:30.  

 

Europejski Zlot Starych Szybowców

W dniach 26 maja do 1 czerwca 2012 roku na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim, odbył się Europejski Zlot Starych Szybowców. Organizatorem była Gmina Jeżów Sudecki, a wykonawcą Aeroklub Jeleniogórski, przy wsparciu finansowym Gminy Jeżów Sudecki w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II” realizowanego przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego-„Inwestujemy w waszą przyszłość”, Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013.

Więcej…

 

Skarbiec Ducha Gór

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór serdecznie zaprasza zarówno mieszkańców jak i turystów do odwiedzenia nowo otwartego Skarbca Ducha Gór - Galerii Produktu Lokalnego, miejsca gdzie lokalni artyści, rzemieślnicy i producenci żywności z obszaru Partnerstwa Ducha Gór będą mogli prezentować swoje wyroby. W Galerii można będzie zobaczyć:
drewniane anioły "Anioły Staroskrzydłe" i inne wyroby z drewna Beaty Makutynowicz, obrazy "liściaki" Barbary Sokołowskiej, wyroby z lnu i galanterię lnianą J. Czudiak i D. Rosa, grafiki oraz przedmioty użytkowe artystki K. Matusiak, ceramikę i biżuterię E. Telatyńskiej i Państwa Rudnickich, haftowane wyroby J. Piątkowskiej, woreczki zapachowe i suszone zioła M. Zawieruchy, pierniczki Trzcińskie, miody karkonoskie i wiele wiele innych.

Więcej…

 

Pierwsza powietrzna bitwa o Jeżów Sudecki już za nami.

W Sobotę 21/07/2012 na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim odbył się „Pierwszy Modelarski Piknik Lotniczy” oraz zawody Air Combat ESA „Bitwa o Jeżów Sudecki” Organizatorem pikniku był Samorząd Wsi, Stowarzyszenie „Sołectwo Jeżów Sudecki” oraz modelarze współpracujący z gminą. Do zawodów, które należą do Pucharu Polski zgłosiło się 20 zawodników z całego kraju.

Więcej…

 

seminarium "ROLA MARKI LOKALNEJ W BUDOWANIU WIZERUNKU REGIONU”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór ma zaszczy zaprosić Państwa do udziału w seminarium "ROLA MARKI LOKALNEJ W BUDOWANIU WIZERUNKU REGIONU”  oraz WIZYCIE STUDYJNEJ U LOKALNYCH PRODUCENTÓW w dniach 26-27 lipca 2012r. Celem seminarium jest zainteresowanie władz lokalnych, podmiotów, instytucji, organizacji pozarządowych tematyką Marki Lokalnej i budowanie przyjaznego otoczenia dla kreowania marki, którą LGD Partnerstwo Ducha Gór wprowadza na obszarze Kotliny Jeleniogórskiej. Seminarium ma za zadanie rozpocząć dyskusję w tym temacie oraz włączać partnerów w działania. Do udziału w seminarium szczególnie zapraszamy przedstawicieli samorządów, instytucji i firm, przedstawicieli usługodawców, mediów, producentów, rzemieślników i artystów lokalnych, dla których istotny jest rozwój turystyki w  regionie, którzy już działają w tym zakresie oraz wszyscy, którzy dopiero zamierzają działać  w tym kierunku.

Więcej…

 

Półkolonie

Sprawozdanie z półkolonii profilaktyczno – terapeutycznej prowadzonej w Jeżowie Sudeckim w terminie od 2 do 13 lipca 2012 roku. Jak co roku dzieci z Jeżowa Sudeckiego miały możliwość spędzenia pierwszych dwóch tygodni wakacji na półkolonii, która finansowana była z budżetu gminy w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Program półkolonii oparty został na organizacji zajęć mających na celu zapewnienie dzieciom aktywnej formy spędzania czasu wolnego w czasie wakacji. Różnorodne formy zajęć sportowych, zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne, piesze wycieczki, uatrakcyjniały i wypełniały wakacyjny czas w sposób aktywny, bezpieczny i twórczy. Pierwszeństwo udziału w półkolonii miały dzieci z rodzin objętych pomocą i opieką GOPS, ale w półkolonii uczestniczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej , Publicznego Gimnazjum i szkoły średniej. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli Krystynę Drahan i Zbigniewa Sosa. 

Więcej…

 

Bitwa o Jeżów Sudecki

Serdecznie zapraszamy wszystkich pilotów ESA na PIERWSZĄ BITWĘ O JEŻÓW SUDECKI, która obędzie się w sobotę 21 lipca na GórzeSzybowcowej w Jeżowie Sudeckim. Jednocześnie na Górze odbędzie się Pierwszy Modelarski Piknik Lotniczy, na który serdecznie zapraszamy. plakat

 

Bajkowy świat w gminach partnerskich

Gmina Jeżów Sudecki złożyła wniosek w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczypospolita Polska 2007-2013 na realizację projektu pn. „Bajkowy świat w gminach partnerskich” . Projekt będzie realizowany wspólnie z Gminą Partnerską Paseky nad Jizerou. Wartość wniosku wynosi 8 940,00 euro, z czego 85% finansowane jest z EFRR, 10% z budżetu państwa, 5% z budżetu gminy. Czas realizacji projektu od 1 czerwca 2012 roku do 31 stycznia 2013 roku. W ramach projektu zostały zaplanowane  następujące działania:

Więcej…