In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1505200

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Euroregionalne Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Pod takim tytułem będzie realizowany projekt, który Gmina Jeżów Sudecki złożyła za pośrednictwem  Euroregionu Nysa  do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej  Polska -  Saksonia 2007-2013
w Euroregionie Nysa”. Partnerem projektu jest  niemiecka gmina partnerska Vierkirchen. W dniach 8-10 czerwca 2012 roku zostanie zrealizowanie działanie – Euroregionalne spotkanie młodzieżowych drużyn pożarniczych z Gmin Jeżów Sudecki i Vierkirchen.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki. Na podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję XVI Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 2 maja 2012 roku (środa) o godz. 13-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Informacja dla rodziców małych dzieci

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło pod adresem www.zlobki.mpips.gov.pl stronę internetową skierowaną do rodziców małych dzieci, którzy chcieliby skorzystać z usług żłobków i klubów dziecięcych, a także do podmiotów, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą w tych formach. Na stronie znajdują się również informacje dla osób chcących zawodowo zajmować się opieką nad małymi dziećmi ( zostać nianią, opiekunem dziecięcym lub opikunem w żłobku).

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję XV Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 28 marca 2012 roku (środa) o godzinie 13-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Nagroda Wojewody Dolnośląskiego

Pan Marian Tyka - Sołtys wsi Siedlęcin  został laureatem  nagrody Wojewody „Sołtys roku ‘2011”. Nasza Gmina wytypowała do nagrody panią Filipinę Pominkiewicz - sołtysa wsi Płoszczyna oraz pana Mariana  Tykę -  sołtysa wsi Siedlęcin. Samorządy zgłosiły do konkursu 88 sołtysów. Z okazji Dnia Sołtysa, który przypada na  dzień 11 marca Wojewoda  wspólnie z komitetem organizacyjnym obchodów przyznał tytuły „Sołtysa Roku’2011 wręczając kryształowe statuetki dla trzech najlepszych sołtysów i dyplomy dla wszystkich zgłoszonych.. Uroczystość odbyła się w dniu 12 marca 2012 roku w ramach Forum Sołtysów w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Gratulujemy panu Marianowi Tyce za tak ważne wyróżnienie , życząc, aby wszystkie zamierzenia, marzenia spełniały się i przynosiły radość i satysfakcję ze sprawowania urzędu Sołtysa.

plik - dyplom Wojewody Dolnośląskiego

Redakcja

 

 

 

Sukces nauczycieli w drużynowym turnieju tenisa stołowego

W dniu 3.03.2012 w  sali przy ul. Leśnej w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych  został rozegrany turniej tenisa stołowego dla nauczycieli, administracji  i obsługi placówek oświatowych . Turniej organizowany jest w ramach LIGI MOS-u dla pracowników oświaty  a walka toczy się o tytuł najbardziej usportowionej placówki oświatowej.  W turnieju udział wzięło 8 drużyn. Naszą gminę reprezentowali nauczyciele wf  Zbigniew Sos i Andrzej Zaremba, którzy po wygraniu meczy w swojej grupie, półfinału i finału zajęli I miejsce

  • I miejsce ZS Jeżów Sudecki
  • II miejsce GZS Janowice Wielkie
  • III miejsce  Zespół Szkól Technicznych „Mechanik”
 

Rozgrywki szachowe

Relacja i wyniki z mistrzostw  powiatowego zrzeszenia LZS Jelenia Góra  w szachach indywidualnych.

Więcej…

 

Ogłoszenie o naborze wniosków

regulamin , budżet , wniosek

 

Nasz bal karnawałowy w Jeżowie Sudeckim

13 stycznia 2012 roku rozpoczął się dla naszych dzieci bardzo bajkowo. Od samego rana prószył  śnieg tworząc piękny zimowy pejzaż. W takiej zimowej scenerii nasi mali mieszkańcy oczekiwali na swój bal karnawałowy połączony z wizytą Świętego Mikołaja.
Pragnąc wywołać uśmiech na twarzach naszych dzieci Stowarzyszenie Sołectwo Jeżów Sudecki, Rada Sołecka i Rada Rodziców zorganizowała już po raz trzeci wspólną karnawałową imprezę.

Więcej…

 

Mistrzostwa Gminy i Powiatu Jeleniogórskiego w Szachach

GLKS „Jeżów Sudecki” oraz PZ LZS w Jeleniej Górze zapraszają mieszkańców gminy na turniej szachowy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Siedlęcinie.

Termin: 04.03.2012 r. godz. 10:00 – zapisy do 945

Miejsce: Siedlęcin, Dom Ludowy, ul. Długa 22 / wejście od parkingu /

Kategorie wiekowe:

- Junior młodsi - 1988 i młodsi
- Junior - 1997 – 94 r.
- Senior - 1993 I starsi

Turniej odbędzie się w kategoriach osobno dla dziewcząt i chłopców.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody honorowe.

 

Wspinaczka w Jeżowie Sudeckim przez cały rok

Amatorzy wspinaczki mają powód do radości. W naszej gminie  przy ul. Polnej 30 została otwarta Hala Wspinaczkowa „Pochylnia”. Oferta skierowana jest zarówno do zaprawionych miłośników wspinaczki, jak również dla osób stawiających pierwsze kroki w tym sporcie między innymi  dla dzieci i młodzieży.

Więcej…

 

Koncert Karnawałowy w Dziwiszowie

Dnia 19 lutego 2012 roku w sali Domu Ludowego w Dziwiszowie odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu  Zespołu  kameralnego „A QUATTRO”,
Zespół w składzie:

  • Janusz Nykiel  - I skrzypce
  • Irina Mowlian - II skrzypce
  • Barbara Pukalska  - altówka
  • Małgorzata Golian  - wiolonczela
  • Andrzej Zwarycz - klarnet

Więcej…

 

1% podatku dla Klaudii

Dzień dobry. Nazywam się Ewelina Kwiecińska, jestem mamą 10-letniej Klaudii, urodzonej w 6 miesiącu ciąży, która choruje na retinopatię wcześniaczą Klaudia jest osobą prawie niewidomą, intelektualnie rozwija się bardzo dobrze, jej największym problemem jest bardzo słabe widzenie. Klaudia chodzi do szkoły masowej, uczy się języka Brailla.  Jest w IV klasie szkoły podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Niedawno znalazłam dla Klaudii klinikę w Chinach, która daje nam nadzieję na poprawę widzenia Klaudii, poprzez zabiegi iniekcji komórek macierzystych. Koszt takiego wyjazdu to około 100 000 zł, niestety codzienne trudności i koszty jakie ponosimy, żeby Klaudia miała szansę na w miarę normalne życie, zakup sprzętu, dojazdy na dodatkowe zajęcia itp., powodują, że nie mamy takiej kwoty i mamy małe szanse na samodzielne uzbieranie takiej sumy.

Więcej…

 

FERIE ZIMOWE - SIEDLĘCIN 2012

W dniach od 16.01.2012 – 27.01.2012 roku w sali Domu Ludowego odbywały się zajęcia przeznaczone dla dzieci ze szkoły podstawowej mieszkających w Siedlęcinie. Zróżnicowanie wieku spowodowało, że prowadzący zajęcia musieli podjąć szereg działań, aby każde dziecko mogło ciekawie i przyjemnie spędzić ten czas. Zgodnie z charakterem zimowiska, jednym z głównych celów zajęć były tematy związane z profilaktyką w zakresie zachowań agresywnych, nadużywania alkoholu. Zajęcia prowadzone były w taki sposób, by poprzez zabawy, gry, inscenizacje stworzyć dziecku korzystne warunki rozwoju. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. W zajęciach uczestniczyło średnio 26 osób. Każde zajęcia planowane były tak, aby uwzględniały cele zarówno całej grupy, jak i poszczególnych uczestników. Dzieci korzystały z drugiego śniadania oraz słodkiego poczęstunku. Oferta zajęć była bardzo bogata. Dzieci miały możliwość brania udziału w następujących zajęciach:

Więcej…