In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1713590

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Spotkanie autorskie z Hubertem Horbowskim

Dnia 18 stycznia br. o godzinie 1700 w bibliotece w Dziwiszowie odbyło się spotkanie z Panem Hubertem Horbowskim- poetą  związanym z naszym regionem dolnośląskim. Poeta pisze piękne  wiersze rymowane publikowane w wielu almanachach, antologiach i innych zbiorach wierszy. Podczas spotkania autorskiego dnia 18 stycznia br, mieliśmy przyjemność wysłuchać  wierszy ciekawie przeplatanymi  opowieściami o okolicznościach  ich powstawania. Autor z rozmysłem serwował wiersze skłaniające do refleksji i zadumy na przemian z żartobliwymi limerykami, które wywoływały gromki śmiech zgromadzonych słuchaczy. Spotkanie odbyło  się w miłej atmosferze z poczęstunkiem. Uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni z miło spędzonego wieczoru.

Więcej…

 

Wsparcie na założenie działalności gospodarczej

Spotkanie informacyjne w Jeleniej Górze na zakładanie działalności gospodarczej dla osób fizycznych
Tytuł spotkania: Spotkanie informacyjne pt.: "Wsparcie na założenie działalności gospodarczej”
Miejscowość: Jelenia Góra;  ul. Pl. Ratuszowy 32/32a
Data: 30.01.2018 r.;  godz. 10.00 - 13.00
Informacje o spotkaniu: Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza osoby fizyczne na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia na założenie działalności gospodarczej w ramach  dotacji i  instrumentów zwrotnych.

Więcej…

 

Ogłoszenie o zebraniu

Zgodnie z § 8 ust. 2 Statutu Sołectwa Czernica  zwołuję ZEBRANIE WIEJSKIE na dzień  29 stycznia 2019 roku (wtorek) o godzinie 17.45 – w sali Domu Ludowego – Czernica 92.

Więcej…

 

NOCNE ZWIEDZANIE WIEŻY KSIĄŻĘCEJ W SIEDLĘCINIE

Dnia 19 stycznia 2019 roku serdecznie zapraszamy Państwa na nocne zwiedzanie Wieży Książęcej w Siedlęcinie!

Będzie to niecodzienna okazja zwiedzenia unikatowej na skalę środkowej Europy, średniowiecznej wieży mieszkalnej, w nieco odmiennej scenerii.
Tego wieczoru - w blasku świec - najstarsze w Polsce drewniane stropy nabiorą nowego charakteru, a jedyne w świecie średniowieczne malowidła z legendą o Lancelocie z Jeziora, ukażą swój magiczny charakter.

Więcej…

 

Regulamin mistrzostw w tenisie stołowym

pobierz

 

Zebranie Wiejskie

OGŁOSZENIE

Zgodnie z § 8 ust. 2 Statutu Sołectwa Jeżów Sudecki  zwołuję

ZEBRANIE WIEJSKIE

na dzień  28 stycznia 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 17.45 – w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich, Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27

Porządek Zebrania Wiejskiego:
1.Otwarcie i stwierdzenie kworum zebrania.
2.Sprawozdanie Rady Sołeckiej z działalności za 2018 rok.
3.Powołanie Komisji Skrutacyjnej.
4.Wybór Sołtysa.
5.Wybór Rady Sołeckiej.
6.Informacja o założeniu i działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Jeżowie Sudeckim.
7.Sprawy różne.

W przypadku braku określonego w Statucie Sołectwa kworum na zebraniu o godzinie 17.45 tj. ¼ uprawnionych do głosowania mieszkańców Sołectwa  -  Zebranie odbędzie się o godz. 18.00, dnia 28 stycznia 2019 roku bez względu na liczbę zebranych.

Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.
Wójt Gminy Edward Dudek

 

Jasełka Bożonarodzeniowe w Czernicy

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.   

Więcej…

 

Zarządzenie nr 3/2019

W sprawie ogłoszenia otwartych konkursów ofert na zlecenie raalizacji zadań gminy z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu - więcej

 

Przyznanie Karty Dużej Rodziny

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim informuje, iż od dnia 1 stycznia 2019 r. o przyznanie Karty Dużej Rodziny mogą ubiegać się również  rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku.
 
Formularze wniosków wraz z załącznikami dostępne są w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (pokój nr 113) oraz na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Rodzinnej, pod adresem www

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 75-7132-254 wewnętrzny 134.

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Hubertem Horbowskim

SPOTKANIE  z  HUBERTEM   HORBOWSKIM
Pisze wiersze wyłącznie (poza dwoma) rymowane. Jego pierwsze „dorosłe” teksty powstały w roku 2005.Publikował w kilkunastu antologiach, almanachach  i innych zbiorach wierszy,  a także (sporadycznie) w lokalnej prasie.

Należy do Dolnośląskiej Grupy Literackiej „Nurt" z Lubania oraz Stowarzyszenia Literackiego W Cieniu Lipy Czarnoleskiej z Jeleniej Góry

„Ja wiem, że w przerwie między tańcami nieładnie jest się  wciskać z wierszami, lecz gdy są wszyscy tutaj, w tej sali, proszę by jednak mnie  wysłuchali.”

Hubert Horbowski „Lubań moje miasto” str. 61.

Serdecznie zapraszamy dnia 18.01.2019 r. (piątek) o godzinie 17.00 do Biblioteki w Dziwiszowie!
WSTĘP WOLNY

 

Życzenia Świąteczne

swieta2018

Więcej…

 

Bieg Mikołajkowy „Kto pierwszy w Płoszczynie”

W Płoszczynie 08 grudnia 2016 r.  w sobotnie popołudnie, przy pięknej pogodzie odbył się kolejny, tym razem Mikołajkowy Bieg „Kto pierwszy w Płoszczynie”   
Organizatorzy biegu pod kierownictwem Patrycji Sakwerda przygotowali dla  uczestników wspaniałe pakiety startowe. Każdy zawodnik otrzymał na starcie koszulkę okolicznościową i czapkę Mikołaja. Po ukończeniu biegu każdy otrzymał pamiątkowy medal.

Więcej…

 

Kolejny sukces sportowców

W czwartek dnia 13.12.2018 r reprezentacja naszej gminy składająca sie z uczniów Szkół Podstawowych z Jeżowa Sudeckiego i Siedlęcina wzięła udział  w  Dolnośląskich Igrzyskach Integracyjnych Szkół, Ośrodków Specjalnych i Masowych w Dzierżoniowie. W ramach zawodów przeprowadzono cztery konkurencje : bieg sztafetowy, zabawa – „sadzenie ziemniaków", przeciąganie liny oraz turniej piłki nożnej. W zawodach udział wzięło pięć ekip z całego województwa dolnośląskiego.

Więcej…

 

Zaproszenie do udziału w badaniu satysfakcji

Zapraszamy mieszkańców Gminy Jeżów Sudecki  do wypełnienia ankiety dotyczącej  określenia jakości  świadczonych usług w zakresie doradztwa prowadzonego  przez biuro LGD Partnerstwo Izerskie. - link