In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1760713

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Serdecznie zapraszamy na kolejny cykl warsztatów w ramach projektu ”Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, realizowany przez Fundację Mazelan.

Będziemy gościć wyjatkową osobę , Ben Lazar - wędrowny nauczyciel i animator permakultury, poprowadzi warsztaty na temat zachowania starych odmian drzew owocowych wraz z nauką " szczepienia" drzew.

Ilość miejsc ograniczona, zapisy Monika 691 207 224
W ramach degustacji, zachęcamy do pochwalenia się własnymi produktami lokalnymi

Więcej…

 

BADANIA MAMMOGRAFICZNE !!!

Uprzejmie informujemy, że na terenie Powiatu Jeleniogórskiego w II kwartale 2019 r. będą udzielane świadczenia opieki zdrowotnej w zakresie programu profilaktyki raka piersi - etap podstawowy w pracowni mobilnej ( mammobus) w ramach umów zawartych z DOW NFZ.
Jeżów Sudecki 17 kwiecień 2019r. godz. Od 9.00 do 17.00 ul. Kręta 27 przy OSP.
Świadczeniodawca GENEVA TRUST POLSKA SP. Z O.O.
Alicja Nickiel
Starszy Specjalista
Wydział świadczeń Opieki Zdrowotnej DOW NFZ Tel. 71 7979215

załącznik

 

Światowy Dzień Wody w Szkole Podstawowej w Siedlęcinie

Dnia 22 marca br. w Szkole Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie obchodzony był Światowy Dzień Wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, globalnie występującej na świecie. Pomimo tego, iż woda cały czas jest surowcem bardzo cennym, to niszczymy jej zasoby zanieczyszczając morza, rzeki i jeziora. Ciągle na świecie z powodu braku czystej wody umierają ludzie. Warto o tym pamiętać odkręcając codziennie kran.

Więcej…

 

Zmagania tenisowe o puchar Rady Sołeckiej

Dnia 16 marca 2019 roku w Jeżowie Sudecki odbył się X Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rady Sołeckiej Wsi Jeżów Sudecki. Zawody, które otworzył pan wójt gminy Jeżów Sudecki były bardzo dobrze przygotowane. Gry turniejowe przebiegły sprawnie i bez protestów. Dodatkowo wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z bufetu  przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Rady Sołeckiej. Zwycięzcy otrzymali z rąk pana wójta gminy Edwarda Dudka oraz przedstawicielki Rady Sołeckiej nagrody: puchary, medale i dyplomy. W turnieju wzięli udział tenisiści powiatu jeleniogórskiego i lwóweckiego.

Więcej…

 

Chrośnicka wioska barwnych wątków jako przykład lokalnej społeczności aktywnie tworzącej ekowioskę

Więcej…

 

Obwieszczenie Starosty Jeleniogórskiego w sprawie postępowania o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie ulicy Kaczawskiej w Dziwiszowie”.

Obwieszczenie

 

UWAGA !!! Most w Siedlęcinie wyłączony z użytkowania

 Gmina Jeżów  Sudecki otrzymała  informację o wyłączeniu z użytkowania mostu w Siedlęcinie mieszczącego się w drodze powiatowej nr 2646D.
„Wydział Dróg Powiatowych w Jeleniej Górze informuję, że nastąpiła zmiana w terminie wykonania prac na obiekcie mostowym w Siedlęcinie z przesunięciem o jeden dzień tj. na dzień 21.03.2019r. do 22.03.2019r. z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, ani Inwestora. Ze względu na całkowite zamknięcie obiektu mostowego, także dla ruchu pieszego - w dniach 21-22.03.2019r., jest planowany przewóz osób (dzieci) mieszkających na terenie Siedlęcina "Górnego" do szkoły podstawowej, a korzystających z obecnie przygotowanej przeprawy dla pieszych. Szkoła indywidualnie ustali harmonogram przewozów z wynajętym przez Starostwo Powiatowe przewoźnikiem.
Pismo podpiał:
Jacek Jakubczak
Dyrektor Wydziału Dróg Powiatowych
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
email: j.jakubczak@powiat.jeleniogorski.pl

szczegóły

doatkowa informacja z dnia 2019-03-20 - więcej

 

Sesja Rady Gminy

Na podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.) zwołuję V Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia  25 marca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 14-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy -Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

1.Otwarcie Sesji:
    a/ stwierdzenie kworum,
    b/ wybór protokolanta,
    c/ wyłożenie protokołu z IV Sesji Rady Gminy.
2. Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Więcej…

 

Zakaz wypalania traw

Więcej…

 

UWAGA!!! – WYŁĄCZENIA PRĄDU

TAURON Dystrybucja S. A. , Oddział w Jeleniej Górze ul. Bogusławskiego 32, 58-500 Jelenia Góra , przekazał  Gminie Jeżów Sudecki  informacje o planowanych wyłączeniach prądu:

  • 2019-03-19
    Jeżów Sudecki: Długa, Sportowa, Krótka,  Kręta , Słoneczna, Sztormowa, Spadochronowa, Szkolna.   
    Godziny wyłączenia 08:00-11:00
  • 2019-03-19
    Jeżów Sudecki: Polna od nr 14 do  nr 18,20, Kościół, działki , Kręta  od nr 7 C do 70, Leszczynowa i Działkowa    
    Godziny wyłączenia 10:30-14:00
 

Darmowe przejazdy autobusami MZK

Od 1 marca 2019 r. dzieci i młodzież szkolna, uczniowie szkół policealnych, studenci, uczniowie szkół zagranicznych, dzieci niepełnosprawne oraz osoby, które ukończyły 70 rok życia, są uprawnieni do bezpłatnych przejazdów autobusami MZK Jelenia Góra. Darmowy przejazd możliwy jest na podstawie odpowiedniego dokumentu (np. legitymacja szkolna lub studencka, dokument tożsamości, itp).

Osoby które zakupiły bilet miesięczny mogą się zwrócić do kasy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. o zwrot kwoty zakupionego biletu.
Jednocześnie przypominamy, że od 1 marca 2019r. obowiązuje odpłatność za przejazdy autobusami MZK w każdym pierwszym dniu miesiąca.
Całkowicie bezpłatnie z komunikacji miejskiej można korzystać w dniach:
•    22 września podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu,
•    1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych,
•    1 stycznia w Nowy Rok;
Szczegóły w cennik przewozu osób i bagażu na stronie MZK Jelenia Góra.

 

Zaczynamy !!! Przygodę z matką naturą.

Zapraszamy Wszyskich Mieszkańców Gminy na bezpłatny cykl warsztatów, już w najbliższy piątek , godzina  15.00, wspólny wyjazd do Młyna Wielisław, a na koniec warsztatów -3 dniowy wyjazd studyjny do Małopolski. Ilość miejsc ograniczona, zapisy Monika ,tel 691 207 224

Więcej…

 

OZE- SZANSA NA INNOWACYJNE ROLNICTWO

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa  Oddział Terenowy  we Wrocławiu  zaprasza na bezpłatne szkolenie - więcej

 

Zarządzenie nr 11/2019

W sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w sołectwie Jeżów Sudecki w sprawie zmian w Statucie Sołectwa Jeżów Sudecki - więcej