In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1871176

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Rolniku, powiedz STOP upadkowi

Rolniku, powiedz STOP upadkom !


Upadki osób w gospodarstwie rolnym, to ponad połowa wszystkich zdarzeń wypadkowych zgłaszanych do KRUS. Rolnicy ulegają im najczęściej na podwórzach gospodarstw rolnych, podczas wchodzenia i schodzenia z drabin lub schodów, a także w trakcie przemieszczenia się w pomieszczeniach gospodarczych.
Do głównych przyczyn upadków należą:

Więcej…

 

"Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoj

pobierz

 

Obóz dla wolontariuszy

W sierpniu przy wieży książęcej w Siedlęcinie odbył się kolejny obóz dla wolontariuszy w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa "Wspólnie dla Dziedzictwa".
Więcej informacji www

 

Konsultacje społeczne

Wójt  Gminy Jeżów Sudecki ogłasza konsultacje społeczne  w sprawie  Programu współpracy Gminy Jeżów Sudecki z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok.

Formularz Ogłoszenie

 

Konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy Powiatu Jeleniogórskiego na Powiat Karkonoski

pobierz

 

Jak bezpiecznie dźwigać

Rolnicy ze względu na charakter wykonywanej pracy są jedną z grup zawodowych szczególnie narażoną na występowanie chorób układu ruchu. Praca w rolnictwie, mimo postępów mechanizacji, wymaga nadal dużych wysiłków fizycznych. Powoduje przeciążenie narządów ruchu, w szczególności kręgosłupa, które prowadzą do mikrourazów oraz przyspieszenia zmian zwyrodnieniowych. Do czynników zawodowych w rolnictwie wywołujących lub nasilających choroby układu ruch należą: ciężka praca fizyczna, dźwiganie i przenoszenie ładunku o dużej masie i gabarytach, częste schylanie się, praca na poziomie gruntu w pozycji pochylonej, praca z użyciem sprzętu wytwarzającego drgania, brak odpowiednich środków wspomagających przemieszczanie ładunku (wózki, taczki) oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (zimno, wilgoć).

Więcej…

 

Pierwsze ślubowanie

W piątek 25 października 2019 roku pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły. Uroczystość pasowania odbyła się w pięknie wyremontowanej sali  Domu Ludowego w obecności rodziców, rodzeństwa, dziadków, nauczycieli, przedszkolaków oraz oczywiście zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Wójta Gminy Pan Radosław Burchacki, Sekretarz Gminy Pani Ewa Nidzgorska, Sołtys Wsi Siedlęcin Pan Marian Tyka, Pani Krystyna Mujta była Dyrektor Szkoły, Prezes Kółka Rolniczego w Siedlęcinie Pan Piotr Dyła, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Alicja Kilakiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Hamkało oraz Przyjaciele Szkoły Pani Grażyna Kuźmicz oraz Pani Barbara Filipiak.

Więcej…

 

Kalina Trytek mistrzynią Dolnego Śląska LZS

Ogromnym sukcesem zakończył się udział mieszkańców gminy w warcabach stupolowych rozgrywanych w ramach XX Igrzyska Dolnośląskich LZS – Mieszkańców Wsi i Miast.
04 października 2019 r. turniej strefy jeleniogórskiej, który był eliminacją do zawodów wojewódzkich. Impreza odbyła się w Siedlęcinie – w Domu Ludowym oraz Szkole Podstawowej. W zawodach strefowych wzięło udział 107 zawodników i zawodniczek. Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się zajmują miejsca:

Więcej…

 

Informacja

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w Jeleniej Górze informuje o  możliwości skorzystania z „Wsparcia unijnego  na zakładanie działalności gospodarczej i rozwój kwalifikacji zawodowych dla osób fizycznych”  szczegółowe informacje w ogłoszeniu. pobierz

 

Koncert Średniowieczny

Dnia 7 września br.  w ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” Gmina Jeżów Sudecki i Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie” zorganizowały w Sali Rycerskiej  Wieży Książęcej w Siedlęcinie Koncert Muzyki Średniowiecznej.
Koncert otworzyła Bożena Matuszewska – Koordynator projektu, prezentując wykonawców  p. Katarinę Guronová ze Słowacji i Państwa Lidię i Pawła Ulatowskich – zespół „Żniwa” z Wrocławia. Pani Katarina Guronová zaprezentowała przy akompaniamencie gitary piękne ballady,  które nawiązywały do słowackich zwyczajów ludowych oraz kilka utworów autorskich. Słuchaczom bardzo  podobał się koncert o czym świadczyły gromkie brawa i prośby o  kolejne utwory.

Więcej…

 

Ponowne wyłożenie do publicznego wglądu projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego gminy Jeżów Sudecki.

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że od dnia 23 października 2019 r.  do dnia 15 listopada 2019 r. można zapoznać się z poprawionym projektem nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Jeżów Sudecki. Treść obwieszczenia oraz tekst i mapy nowego Studium oraz Prognozy oddziaływania na środowisko znajdziesz tutaj załącznik nr 1 , załącznik nr 2, załączniki

 

Walne zebrania członków Gminnego Ludowego Klubu Sportowego

Walne zebrania członków Gminnego Ludowego Klubu Sportowego ”Jeżów Sudecki” w Jeżowie Sudeckim

Siedlęcin dnia 25 września 2019 r.

Rok 2019 jest czasem wyborów w Ludowych Zespołach Sportowych. 25.09.2019 r. w Domu Ludowym w Siedlęcinie odbył się zjazd sprawozdawczo – wyborczy Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Jeżów Sudecki” w Jeżowie Sudeckim. W wyniku obrad, dyskusji i przeprowadzonych wyborów w skład władz klubu na nową kadencję 2019 – 2023 weszli:

Więcej…

 

Bieg górski w Paseky nad Jizerou

W niedzielę 29.09.2019 r. reprezentacja gminy Jeżów Sudecki wzięła udział w Jubileuszowym 20 Poutovym Behu Budarkou  w Pasekach nad Jizerou, w naszej czeskiej gminie partnerskiej. W biegu wzięli udział mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki, którzy pod opieką nauczycieli wf  Zbigniewa Sosa i Andrzeja Zaremby wystartowali w biegach młodzieżowych i seniorów . Na dystansie 1100 m w typowym biegu alpejskim /pod górę/ reprezentanci Jeżowa Sudeckiego osiągnęli sukcesy:

Więcej…

 

Rajd Gmin Partnerskich

Dnia 5 października br.  w ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” w Gminie Jeżów Sudecki  odbył się Rajd Gmin Partnerskich. We wspólnym wędrowaniu wzięli udział przedstawiciele  Gmin Partnerskich – Paseky nad Jizerou i Vierkirche. Goście 5 października przybyli do nowo wyremontowanej Domu Ludowego, skąd rozpoczęła się  realizacja działania- Rajd Gmin Partnerskich. Następnie wszyscy udaliśmy się na miejsce zbiórki w Płoszczynie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki  z promocją Grodziska i projektu. Na miejscu zbiórki Wojt Gminy powitał uczestników, informując o otrzymanej dnia poprzedniego nagrodzie „Liczyrzepy”, przyznana „Za kreatywność Służącą Budowaniu Atrakcyjnego Wizerunku Gminy Przyjaznej Turystyce” przez Starostwo Powiatowe w Jeleleniej Górze. Pan Wójt podziękował Gminom Partnerskim za wieloletnią  współpracę, która miała wpływ na otrzymanie tak zaszczytnej nagrody.

Więcej…