In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1807501

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ogłoszenie o naborze kandydatów na ławników do Sadu Rejonowego i Okręgowego w jeleniej Górze

wiecej

 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje

Bezpieczne korzystanie z maszyn rolniczych i narzędzi       
                                                                
Podstawą bezpiecznej praca w gospodarstwie rolnym są sprawne maszyny i narzędzia oraz  odpowiednio zabezpieczone ruchome części tych urządzeń. Przed pierwszym uruchomieniem każdej maszyny należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi (szczególną uwagę należy zwrócić na rozdziały dotyczące mechanizmów działania oraz bezpiecznego użytkowania), zapoznać się z naklejkami ostrzegawczymi na maszynach oraz stosować się do symboli ostrzegawczych i zaleceń producenta.   

Więcej…

 

Fundusze Europejskie na aktywizację zawodową

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne, podczas którego przedstawione zostaną możliwości pozyskania wsparcia na aktywizację zawodową osób (staże zawodowe, szkolenia zawodowe, indywidualne pośrednictwo pracy, coaching, szkolenia kompetencji społecznych).
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze; Pl. Ratuszowy 32/32a; w dniu  12.06.2019 r. w godzinach 10.00 - 13.00.

Więcej…

 

Piknik Średniowieczny

Więcej…

 

Wiosenny Koncert „Rytm i Melodia”

W ramach realizacji przez Gminę projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich”, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020, uczniowie z opiekunami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Czernicy w zabytkowych kościołach zaprezentowali mieszkańcom Bozkova  i Paseky nad Jizerou wiosenny koncert „Rytm i Melodia” przygotowany przez mgr. Annę Skórę, która w szkole prowadzi zespół artystyczny. 

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy   Jeżów Sudecki

Na podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 506) zwołuję VII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia  5 czerwca 2019 roku (środa) o godzinie 15-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy -Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

W dniu 15.05.2019 r., w Placówce Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jeleniej Górze, odbyło się podsumowanie regionalnego etapu XVII edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Głównymi organizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem Strategicznym konkursu zostało Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. więcej

 

Wsparcie dla organizacji pozarządowych w roku 2019

więcej

 

Zgodnie z art. Art.24 ust. 7 zamieszczamy interpelację Radnego Kazimierza Lewaszkiewicza ( w załączniku skan interpelacji)

więcej

 

OBWIESZCZENIE STAROSTY JELENIOGÓRSKIEGO O WYDANIU DECYZJI O ZEZWOLENIU NA REALIZACJĘ INWESTYCJI DROGOWEJ

pobierz

 

WÓJT GMINY JEŻÓW SUDECKI OGŁASZA KONKURS NA STANOWISKO DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w SIEDLĘCINIE

więcej

 

X Czasówka Szybowcowa

pobierz

Więcej…

 

Szanowni Beneficjenci !

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  Biuro Powiatowe w Jeleniej Górze z uprzejmie prosi o niezwłoczne składanie „ Wniosków o przyznanie płatności na rok 2019r. ”
Wnioski należy złożyć za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus znajdującej się na stronie  www.arimr.gov.pl Termin przyjmowania wniosków upływa w dniu 15 maja 2019r.
Biuro Powiatowe w Jeleniej Górze ul. Morcinka 33A jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 -15.30, tel. 757539639

 

Gmina Jeżów Sudecki wraz ze Stowarzyszeniem Kaczawskim zaprasza do aktywności w ramach programu „ Działaj Lokalnie"

Gmina Jeżów Sudecki w Programie Działaj Lokalnie
Już po raz dwunasty Stowarzyszenie Kaczawskie ma przyjemność ogłosić coroczny konkurs Działaj Lokalnie na terenie powiatu jaworskiego, złotoryjskiego, częściowo legnickiego oraz od tego roku również powiatu jeleniogórskiego. Dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i przy zaangażowaniu środków Stowarzyszenia Kaczawskiego do dyspozycji jest łącznie 55 tys. zł celem przekazania ich na  inicjatywy lokalne. Szansę na zdobycie dotacji do 6 tys. zł mają grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe.
Przez cały miesiąc, aż do 13 maja 2019 r., grupy inicjatywne mogą składać wnioski za pomocą internetowego generatora: system.dzialajlokalnie.pl
Stowarzyszenie Kaczawskie, jako Ośrodek Działaj Lokalnie, zaplanował spotkania informacyjno-szkoleniowe, w ramach których wyjaśniać będzie zasady składania i rozliczania wniosków. Po zakończeniu naboru, niezależna komisja podejmie decyzję, które ze złożonych wniosków otrzyma wsparcie. W skład kapituły wchodzą osoby z instytucji samorządowych, ze środowiska kultury, sportu, biznesu oraz specjaliści aktywnie działający na rzecz pobudzania lokalnych inicjatyw.

Więcej…