In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1470678

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Kalendarza imprez Kotliny Jeleniogórskiej

Wykaz imprez odbywających się na terenie  Kotliny Jeleniogórskiej więcej

 

Michał Krzysztofiak najlepszy na Dolnym Śląsku !!!

Ogromnym sukcesem sportowym zakończył się udział ucznia Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie Michała Krzysztofiaka w Finale Dolnośląskim Lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 09.06.2011 r. w Zgorzelcu. Michał wystąpił w biegu na 300 m. W bezpośredniej walce na bieżni pokonał najgroźniejszych rywali z Lubina i Zgorzelca i został mistrzem Dolnego Śląska Szkól Podstawowych w biegu na 300 m. Aby do tego doszło  Michał wygrał mistrzostwa powiatu jeleniogórskiego oraz mistrzostwa strefy jeleniogórskiej /dawne województwo jeleniogórskie/, poprawiając po drodze 14 letni rekord szkoły na 300 m i uzyskał awans do finału dolnośląskiego. Serdecznie gratulujemy Michałowi  największego indywidualnego sukcesu sportowego ostatniej dekady.

 

 

Transmisja Sesji Rady Gminy

NAZYWO

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 roku poz. 994 ze zm.) zwołuję III Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 17 grudnia 2018 roku (poniedziałek) o godz. 13.00 w sali Konferencyjnej Urzędu Gminy –Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Program Sesji:


  1.Otwarcie Sesji:
    a/ stwierdzenie kworum,
    b/ wybór protokolanta,
    c/ wyłożenie protokołu z II Sesji Rady Gminy.

2. Uchwalenie wieloletniej prognozy finansowej i uchwały budżetowej na 2019 rok:
    a/prezentacja projektów: uchwały budżetowej i wieloletniej prognozy finansowej,
    b/odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
    c/ przedstawienie opinii stałych Komisji Rady Gminy,
    d/przedstawienie stanowiska Wójta Gminy w sprawie opinii i wniosków komisji,
    e/dyskusja nad projektem budżetu,
    f/podjęcie uchwał w sprawie:
       - wieloletniej  prognozy finansowej Gminy Jeżów Sudecki,
       - uchwały budżetowej na 2019 rok.

3. Podjęcie uchwał w sprawie:
     a/ zmian w budżecie gminy na 2018 rok,
     b/ ustalenia wysokości i zasad przyznawania diet radnym i przewodniczącym  organów
        wykonawczych jednostek pomocniczych.

  4. Sprawozdanie z bieżącej pracy Przewodniczącego Rady i Wójta Gminy.

  5. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

  6. Sprawy różne oraz przyjęcie protokołu z II Sesji Rady Gminy.

Przewodniczący  Rady Gminy  

Wacław Lesik   

_____________________________________________________________________

Archiwalne nagrania sesji kadencji 2018-2023 - zobacz

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  VIII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 29 czerwca 2011 roku (środa) o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63. - więcej

 

Narodowy Spis Powszechny

W dniach 13-16 czerwca 2011 w Urzędzie Gminy Jeżów Sudecki przy ulicy Długiej 63 w pokoju 111 (na I piętrze budynku) w godzinach urzędowania tj. od 7:30-15:30 umożliwione zostanie mieszkańcom gminy Jeżów Sudecki dokonanie samopisu przy stanowisku komputerowym w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Będzie można wypełnić samodzielnie ankietę spisową. Wszystkim zainteresowanym fachowej pomocy udzieli pracownik Urzędu Gminy. Samospis trwa tylko do 16 czerwca.

 

Jak opiekować się osobą starszą w domu ?.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Jeżowie Sudeckim oraz Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej we Wrocławiu , realizując  program Nestor 2011 , zapraszają na   spotkanie szkoleniowe  „ Jak opiekować się osobą starszą w domu ?”. Zakres tematyczny szkolenia :

Więcej…

 

Dni Jeżowa

W dniach 13 – 15 maja 2011 roku miały miejsce w naszej miejscowości obchody Dni Jeżowa. Decyzja podjęta  w styczniu skutkowała trzema dniami spotkań, rozgrywek sportowych, zabaw, warsztatów artystycznych i szeregu innych atrakcji. W organizację obchodów zaangażowały się organizacje z terenu naszej miejscowości czyli Stowarzyszenie Sołectwo Jeżów Sudecki, Rada Sołecka, Rada Rodziców, Wójt , Aeroklub Jeleniogórski, Ochotnicza Straż Pożarna, radni , LZS i inni. Dzięki hojności sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowe lub finansowe, przebieg obchodów był bardzo urozmaicony i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Więcej…

 

Family Cup

28 maja 2011 roku odbyły się w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Kolarstwie Górskim; a jednocześnie eliminacje do XVI  Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim FAMILY CUP 2011. Zorganizowała je w Górach Kaczawskich Szkoła Narciarska Aesculap,  głównym organizatorem zawodów jest Wydawnictwo Family Cup, Stowarzyszenie Family Cup oraz Redakcja portalu "Sportowy Styl". Zawody rozegrane zostały w jednej konkurencji  był to wyścig terenowy (cross country). Wyścigi odbyły się według klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej.

Więcej…

 

Zawody Rowerowe "Łysogórki"

Wyniki zawodów - plik

 

"Dzień Seniora" w Płoszczynie

Dnia 22 maja 2011 r. w świetlicy wiejskiej w Płoszczynie odbyło się pierwszy raz i myślimy, że nie ostatni spotkanie Seniorów z Płoszvzyny. Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy Rady Sołeckiej w Płoszczynie przy współudziale Sołtysa i Radnej.W imieniu Rady Sołeckiej, Radnej i własnym, Sołtys Filipina Pominkiewicz przywitała wszystkich przybyłych na to spotkanie:

Więcej…

 

Zawody wędkarskie

Starostwo Powiatu w Kamiennej Górze zaprasza wszystkich wędkarzy na towarzyskie zawody wędkarskie „Zieliny Szczupak Bukówki-2011” więcej

 

Ruszają X Łysogórki MTB

W ostatnią niedzielę maja - 29.05.2011 - w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów, w Górach Kaczawskich, ruszają X Łysogórki MTB - cykl zawodów w kolarstwie górskim. Cykl ten składa się z pięciu wyścigów "cross-country" (każdy odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca od maja do września). Głównymi nagrodami są: bilet wolnej jazdy wyciągami narciarskimi na Łysej Górze oraz bezpłatny pobyt w Szkole Narciarskiej Aesculap w sezonie 2010/2011. Przewidywane są liczne nagrody niespodzianki. Kalendarz imprez: 29.05.2011 * 26.06.2011 * 31.07.2011 * 28.08.2011 * 25.09.2011 (czyli każda ostatnia niedziela letnich miesięcy).

Więcej…

 

Gmina Jeżów Sudecki wyróżniona na Międzynarodowych Targach Turystycznych TOURTEC’ 2011

W dniach 6-7 maja 2011 roku Gmina Jeżów Sudecki prezentował się podczas XIII Międzynarodowych Targach Turystycznych TOURTEC’2011 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Góry.  Nasze stoisko promowało Gminę pod kontem turystycznym, ale też prezentowane były podmioty gospodarcze działające na terenie Gminy Jeżów Sudecki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta Gościńca Perła Zachodu oraz Pekrolu z Siedlęcina. Wystrój stanowiska zbudził duże zainteresowanie ponieważ zaprezentowane było rękodzieło, wykonywane przez mieszkańców, a także wyroby metaloplastyki z Czernicy, dopełnieniem tego wystroju był duży model szybowca „Komar”, który promował możliwość uprawiania sportów lotniczych na Górze Szybowcowej.

Więcej…

 

„FAMILY CUP” 2011 - XVI AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE GÓRSKIM

W dniu 28 maja 2011 roku odbędą się w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów Mistrzostwa Województwa w Kolarstwie Górskim, które są jednocześnie eliminacjami do XVI  Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim FAMILY CUP 2011. Organizatorem Regionalnym jest SN i SKS Aesculap, a  Głównym Organizatorem zawodów jest Wydawnictwo Family Cup, Stowarzyszenie Family Cup oraz Redakcja portalu "Sportowy Styl". Zawody rozgrywane będą w jednej konkurencji - wyścig terenowy (cross country).

Więcej…