In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851058

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

ZAWIADOMIENIE WÓJT GMINY JEŻÓW SUDECKI ZAWIADAMIA

Na podstawie Uchwały nr  XXII/117/2012 Rady Gminy Jeżów Sudecki z dnia   29 grudnia 2012 roku w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, Uchwały nr XXII/116/2012 z dnia 29 grudnia 2012 roku w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty na terenie Gminy Jeżów Sudecki oraz Uchwały nr XXVI/147/2013 Rady Gminy Jeżów Sudecki z dnia 29 maja 2013 roku w sprawie zmiany Uchwały  nr XXII/116/2012 z dnia 29 grudnia 2012 roku w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty na terenie Gminy Jeżów Sudecki, informuję że od dnia 01 lipca 2013 r. wysokość stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:

Więcej…

 

Piknik Modelarski

Dnia 22 czerwca w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich oraz na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim odbył się piknik modelarski pod hasłem „Mój pierwszy latawiec, model latający”. Organizowany w ramach realizacji projektu  pn. projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego –„Inwestujemy w waszą przyszłość” Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej  Polska -  Saksonia 2007-2013.  Organizatorem pikniku była Gmina Jeżów Sudecki, a wykonawcą był Aeroklub Jeleniogórski.

Więcej…

 

Otwarcie remizy strażackiej w Jeżowie Sudeckim

Dnia 22 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste przekazanie remizy strażackiej w Jeżowie Sudeckim. Na placu przed remizą odbyła się zbiórka pocztów sztandarowych i pododdziałów OSP z Gminy Jeżów Sudecki. Uroczystość prowadził dh. Andrzej Nawrot Prezes ZOG ZOSP RP w Jeżowie Sudeckim. Dowódcą uroczystości był dh Robert Szumiel, który złożył meldunek dh Wojciechowi Gral Prezesowi ZOP ZOSP RP w Jeleniej Górze o gotowości pododdziałów do uroczystości. Poczet sztandarowy przy hymnie państwowym wciągnął flagę na maszt. Wójt Gminy Edward Dudek powitał zaproszonych gości i uczestników uroczystości. Następnie dh Andrzej Kacperski przedstawił historię OSP Jeżów Sudecki, budowy remizy i współpracy zagranicznej:

Więcej…

 

Dzień Seniora w Czernicy

Dnia 16 czerwca 2013r.w świetlicy wiejskiej  w Czernicy zorganizowano po raz trzeci Czernicki Dzień Seniora. Przewodnicząca Rady Sołeckiej P.Ewa Smolnicka powitała w pierwszej kolejności Seniorów, którym ten dzień był poświęcony a szczególnie Seniora wśród Seniorów P.Stanisława Pałkę(97 lat) oraz przybyłych zaproszonych gości: Przewodniczącego Rady Gminy Jeżów Sudecki P.Artura Smolarek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy P. Joannę Cimosz-Nowak, Ks. Proboszcza Zbigniewa Pędziwiatra oraz współorganizatora radnego Tomasza Pałkę. Sołtys wsi Adolf Rozum, Przewodniczący Rady Gminy Jeżów Sudecki P.Artur Smolarek, oraz ks. Proboszcz Zbigniew Pędziwiatr skierowali serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności wszystkim Seniorom.
Bogato przygotowany program artystyczny umilił czas wszystkim zebranym, a przedstawiał się następująco:

Więcej…

 

Akademia Rodziny

Zachęcamy naszych mieszkańców do udziału w projekcie  Akademia Rodziny realizowanym przez Fundację Harmonia Kultury w partnerstwie z gminami Jeżów Sudecki i Mysłakowice.

Więcej…

 

Zaproszenie

Gmina Jeżów Sudecki, serdecznie zaprasza wszystkich miłośników modeli latających na Piknik Modelarski pod hasłem „Mój pierwszy latawiec, model latający” organizowany w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II” 

Więcej…

 

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZERNICY

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i ich odpowiednią postawę w chwili zagrożenia zdrowia a nawet życia, w Szkole Podstawowej w Czernicy 25 maja 2013r. zorganizowany został „Dzień bezpieczeństwa”. Działania przeprowadzone zostały w trzech etapach. 
Na wstępie wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie kl. VI odegrała krótką scenkę dotyczącą bezpiecznego zachowania się na drodze. W dalszej kolejności uczniowie kl. IV, V oraz kl. VI przedstawili przygotowane przez siebie „dekalogi” bezpiecznego zachowania się w klasie, szkole, w drodze do domu, oraz bezpieczeństwa w sieci. Po prezentacji  dzieci udały się do klas.

Więcej…

 

Młodzi Modelarze-lotnicy na Start

W sobotę, 1 czerwca na lotnisku modelarskim w Bielawie odbyły się zawody  „Młodzi Modelarze -Lotnicy na start”. Lotnisko modelarskie mieści się u podnóża Łysej Góry.
Pogoda nie napawała optymizmem, gdyż padało niemal całą drogę. Na szczęście kilkanaście kilometrów przed Bielawą zaczęło się wypogadzać. Nasz bus dojeżdża na miejsce około 10.00. Po rejestracji zawodników nastąpiła odprawa. Naszą modelarnię reprezentowało 11 małych modelarzy. Podczas zawodów rozegrano trzy konkurencje m.in. konkurencja odległościowa modeli na procę, loty z holu F1A/M (Jaskółki) oraz loty z holu F1A, popularne A jedynki. Zawodnicy w każdej konkurencji mieli do wykonania po trzy loty konkursowe.
Nasi modelarze wystartowali w kategorii modeli na procę oraz F1A/M.

Więcej…

 

Modelarski ślad na targach turystycznych „TOURTEC 2013”

W dniach 10-11 maja 2013r. w Jeleniej Górze na Placu Ratuszowym zostały zorganizowane po raz piętnasty międzynarodowe targi turystyczne Tourtec’2013. Organizatorem targów był Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.
Na targach pojawiło się 158 wystawców wystawców Polski, Niemiec, Czech a nawet z Ekwadoru.

Więcej…

 

II Edycję Czasówek Karkonoskich na trasie Jeżów Sudecki - Góra Szybowcowa

Dnia 8 czerwca 2013 roku Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów zaprasza na II Edycję Czasówek Karkonoskich na trasie Jeżów Sudecki - Góra Szybowcowa - regulamin

 

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Czernicy

Dnia 4 maja 2013r. nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Czernicy  po zakończeniu realizacji zadania pn. „Remont budynku świetlicy wiejskiej w Czernicy, w Gminie Jeżów Sudecki” – projekt realizowany w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW na lata 2007-2013 - Odnowa i rozwój wsi”.
Program wyglądał następująco: Przywitanie i przedstawienie zaproszonych , przybyłych gości:  P.Wójta Gminy Edwarda Dudka, Przewodniczącego Rady Gminy P.Artura Smolarka, P.Skarbnik Martę Kędziorek, P.Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy Joannę Cimosz-Nowak, P.Bożenę Matuszewską, Państwa Radnych, Sołtysów, Przewodniczących Rad Sołeckich , Grono Pedagogiczne SP w Czernicy, sponsorów oraz wszystkich zebranych mieszkańców Czernicy.

Więcej…

 

Szkoła Podstawowa w Czernicy po raz kolejny okrzyknięta zwycięzcą!

Niemcy to nasz sąsiad i partner, dzieli nas od niego zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Otworzyły one dla nas nie tylko rynek pracy, ale i stworzyły możliwości  kształcenia naszych dzieci. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszego regionu dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy pani Joanna Cimosz – Nowak stworzyła w naszej szkole odpowiednie warunki do rozbudzania i rozwijania zainteresowań językiem niemieckim.

Dzięki temu, od 3 lat, szkoła bierze czynny udział w projekcie, do którego przystąpiły również szkoły podstawowe z: Sosnówki, Kostrzycy, Kowar, Karpacza, Mysłakowic i Łomnicy.

Więcej…

 

Dni Jeżowa Sudeckiego - 2013

Zapraszamy na dni Jeżówa Sudeckiego - Plakat

 

OGŁOSZENIE

Zgodnie z § 24, ust. 1 i  2 Statutu Sołectwa Janówek zwołuję  zebranie wiejskie dnia  27 maja 2013 r. - poniedziałek o godzinie 18.00 w barze „U GRUBEGO”  –  Janówek 1 A

Porządek zebrania:

  1. Otwarcie zebrania i stwierdzenie kworum.
  2. Wybór przewodniczącego zebrania.
  3. Poinformowanie o rezygnacji z funkcji Sołtysa Sołectwa oraz przeprowadzenie wyborów Sołtysa.
  4. Sprawy różne.

W przypadku braku wymaganego kworum w Statucie Sołectwa na zebraniu o godzinie 1800 tj. ¼ uprawnionych do głosowania mieszkańców Sołectwa - Zebranie odbędzie się w II terminie o godz. 18:15   - 27 maja 2013 roku bez względu na liczbę zebranych.

Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.

Wójt Gminy Edward Dudek