In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1702294

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

8 czerwca Urząd Gminy będzie zamknięty

Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy nr 4/2012 z dnia 2012-01-18 w sprawie rozkładu czasu pracy, Urzędu Gminy Jeżów Sudecki informuję ,że dzień 2012-06-08 r. (piątek) będzie dniem wolnym od pracy dla Urzędu Gminy Jeżów Sudecki .

Tym samym pragniemy poinformować wszystkich interesantów że Urząd  Gminy czynny będzie 2012-06-16. (sobota)

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki. Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XVII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 30  maja 2012 roku (środa)  o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Siedlęcina

Dnia 6 maja 2012 roku w sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbył się Euroregionalny Dzień Seniora, w którym uczestniczyli seniorzy z Siedlęcina i Gmin Partnerskich Paseky nad Jizerou i Vierkirchen. Wójt Gminy Edward Dudek, Sołtys wsi Marian Tyka oraz ks. Proboszcz Dariusz Pytel serdecznie wszystkich powitali, życząc zdrowia i pomyślności. Dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie zaprezentowały część artystyczna, która była dedykowana wszystkim seniorom. Młodzież zaprezentowała wiersze oraz piosenki, a w dalszej części uczniowie wcielili się w rolę postaci  z bajki „Księżniczka na ziarnku grochu”. Młodzi aktorzy przedstawili własną  wersję  bajki, która została przyjęta dużymi brawami. Nad występem czuwała pani Zuzanna Kozyra-Jedruch Dyrektor Szkoły.  Po występie Wójt oraz Sołtys wręczyli wiązanki kwiatów wraz z życzeniami dla trzech par, które obchodzą w tym roku 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego.

Więcej…

 

Podziękowania

Dla pana Kazimierza, pomysłodawcy i głównego organizatora balu charytatywnego, który odbył się dnia 14 kwietnia 201 roku w Sali Domu Ludowego w Dziwiszowie, którego celem było zdobycie środków finansowych na leczenie w Chinach naszej córki Klaudii Kwiecińskiej. Składamy gorące podziękowania wszystkim osobom, które pomagały w organizacji: pani Danusi, która dekorowała sale, paniom, które gotowały i piekły ciasta, zepołowi „BARTEZ”, osobom, które sprzątały sale przed jak i po balu, piekarni „Łomnica”, firmie RAG-POL, oraz wszystkim uczestnikom i ofiarodawcom, którzy brali udział w licytacjach, Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu na pewno zbliżymy się do zdobycia kwoty potrzebnej na wyjazd Klaudii do Chin, a co za tym idzie do tego aby Klaudia miała szansę na poprawę widzenia.

Wdzięczni rodzice Klaudii-Ewelina i Grzegorz Kwiecińscy.

 

Zebraliśmy ponad 20 tysięcy litrów śmieci

Zaledwie parę godzin wystarczyło, żeby zebrać ponad 20 tysięcy litrów śmieci, to około 170 worków 120 litrowych. Śmieci zalegały na odcinku 4 kilometrowym pomiędzy mostem w Siedlęcinie, a Elektrownią Wodną we Wrzeszczynie. W sobotę 14 kwietnia pomimo wcześniejszej złej pogody zorganizowaliśmy akcję pod tytułem „Wielkie sprzątanie brzegów rzeki Bóbr”. Na pomysł posprzątania rzeki wpadł pan Michał Staniszewski. Dzięki redakcji naszsiedlęcin.pl plan wszedł w życie. W akcję zaangażowało się wiele osób, jak i instytucji takich jak: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Jeleniej Góry, które zaoferowało swoją pomoc poprzez nieodpłatne przekazanie worków na śmieci i ich wywiezienie, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego z koła Grodzkiego i koła Energetyk, które jest opiekunem tej wody. Swoją pomoc zaoferowała również Ochotnicza Straż Pożarna z Siedlęcina, jak i Szkoła Podstawowa, im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie, która wspólnie z dziećmi pomagały sprzątać rzekę, opiekę nad nimi sprawowali rodzice, jak i również Dyrektor Szkoły pani Zuzanna Kozyra – Jędruch i nauczyciel pani Małgorzata Rybakowska.

Więcej…

 

Euroregionalne Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Pod takim tytułem będzie realizowany projekt, który Gmina Jeżów Sudecki złożyła za pośrednictwem  Euroregionu Nysa  do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej  Polska -  Saksonia 2007-2013
w Euroregionie Nysa”. Partnerem projektu jest  niemiecka gmina partnerska Vierkirchen. W dniach 8-10 czerwca 2012 roku zostanie zrealizowanie działanie – Euroregionalne spotkanie młodzieżowych drużyn pożarniczych z Gmin Jeżów Sudecki i Vierkirchen.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki. Na podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję XVI Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 2 maja 2012 roku (środa) o godz. 13-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Informacja dla rodziców małych dzieci

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło pod adresem www.zlobki.mpips.gov.pl stronę internetową skierowaną do rodziców małych dzieci, którzy chcieliby skorzystać z usług żłobków i klubów dziecięcych, a także do podmiotów, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą w tych formach. Na stronie znajdują się również informacje dla osób chcących zawodowo zajmować się opieką nad małymi dziećmi ( zostać nianią, opiekunem dziecięcym lub opikunem w żłobku).

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję XV Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 28 marca 2012 roku (środa) o godzinie 13-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Nagroda Wojewody Dolnośląskiego

Pan Marian Tyka - Sołtys wsi Siedlęcin  został laureatem  nagrody Wojewody „Sołtys roku ‘2011”. Nasza Gmina wytypowała do nagrody panią Filipinę Pominkiewicz - sołtysa wsi Płoszczyna oraz pana Mariana  Tykę -  sołtysa wsi Siedlęcin. Samorządy zgłosiły do konkursu 88 sołtysów. Z okazji Dnia Sołtysa, który przypada na  dzień 11 marca Wojewoda  wspólnie z komitetem organizacyjnym obchodów przyznał tytuły „Sołtysa Roku’2011 wręczając kryształowe statuetki dla trzech najlepszych sołtysów i dyplomy dla wszystkich zgłoszonych.. Uroczystość odbyła się w dniu 12 marca 2012 roku w ramach Forum Sołtysów w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Gratulujemy panu Marianowi Tyce za tak ważne wyróżnienie , życząc, aby wszystkie zamierzenia, marzenia spełniały się i przynosiły radość i satysfakcję ze sprawowania urzędu Sołtysa.

plik - dyplom Wojewody Dolnośląskiego

Redakcja

 

 

 

Sukces nauczycieli w drużynowym turnieju tenisa stołowego

W dniu 3.03.2012 w  sali przy ul. Leśnej w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych  został rozegrany turniej tenisa stołowego dla nauczycieli, administracji  i obsługi placówek oświatowych . Turniej organizowany jest w ramach LIGI MOS-u dla pracowników oświaty  a walka toczy się o tytuł najbardziej usportowionej placówki oświatowej.  W turnieju udział wzięło 8 drużyn. Naszą gminę reprezentowali nauczyciele wf  Zbigniew Sos i Andrzej Zaremba, którzy po wygraniu meczy w swojej grupie, półfinału i finału zajęli I miejsce

  • I miejsce ZS Jeżów Sudecki
  • II miejsce GZS Janowice Wielkie
  • III miejsce  Zespół Szkól Technicznych „Mechanik”
 

Rozgrywki szachowe

Relacja i wyniki z mistrzostw  powiatowego zrzeszenia LZS Jelenia Góra  w szachach indywidualnych.

Więcej…

 

Ogłoszenie o naborze wniosków

regulamin , budżet , wniosek

 

Nasz bal karnawałowy w Jeżowie Sudeckim

13 stycznia 2012 roku rozpoczął się dla naszych dzieci bardzo bajkowo. Od samego rana prószył  śnieg tworząc piękny zimowy pejzaż. W takiej zimowej scenerii nasi mali mieszkańcy oczekiwali na swój bal karnawałowy połączony z wizytą Świętego Mikołaja.
Pragnąc wywołać uśmiech na twarzach naszych dzieci Stowarzyszenie Sołectwo Jeżów Sudecki, Rada Sołecka i Rada Rodziców zorganizowała już po raz trzeci wspólną karnawałową imprezę.

Więcej…