In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1661380

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Wspinaczka w Jeżowie Sudeckim przez cały rok

Amatorzy wspinaczki mają powód do radości. W naszej gminie  przy ul. Polnej 30 została otwarta Hala Wspinaczkowa „Pochylnia”. Oferta skierowana jest zarówno do zaprawionych miłośników wspinaczki, jak również dla osób stawiających pierwsze kroki w tym sporcie między innymi  dla dzieci i młodzieży.

Więcej…

 

Koncert Karnawałowy w Dziwiszowie

Dnia 19 lutego 2012 roku w sali Domu Ludowego w Dziwiszowie odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu  Zespołu  kameralnego „A QUATTRO”,
Zespół w składzie:

 • Janusz Nykiel  - I skrzypce
 • Irina Mowlian - II skrzypce
 • Barbara Pukalska  - altówka
 • Małgorzata Golian  - wiolonczela
 • Andrzej Zwarycz - klarnet

Więcej…

 

1% podatku dla Klaudii

Dzień dobry. Nazywam się Ewelina Kwiecińska, jestem mamą 10-letniej Klaudii, urodzonej w 6 miesiącu ciąży, która choruje na retinopatię wcześniaczą Klaudia jest osobą prawie niewidomą, intelektualnie rozwija się bardzo dobrze, jej największym problemem jest bardzo słabe widzenie. Klaudia chodzi do szkoły masowej, uczy się języka Brailla.  Jest w IV klasie szkoły podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Niedawno znalazłam dla Klaudii klinikę w Chinach, która daje nam nadzieję na poprawę widzenia Klaudii, poprzez zabiegi iniekcji komórek macierzystych. Koszt takiego wyjazdu to około 100 000 zł, niestety codzienne trudności i koszty jakie ponosimy, żeby Klaudia miała szansę na w miarę normalne życie, zakup sprzętu, dojazdy na dodatkowe zajęcia itp., powodują, że nie mamy takiej kwoty i mamy małe szanse na samodzielne uzbieranie takiej sumy.

Więcej…

 

FERIE ZIMOWE - SIEDLĘCIN 2012

W dniach od 16.01.2012 – 27.01.2012 roku w sali Domu Ludowego odbywały się zajęcia przeznaczone dla dzieci ze szkoły podstawowej mieszkających w Siedlęcinie. Zróżnicowanie wieku spowodowało, że prowadzący zajęcia musieli podjąć szereg działań, aby każde dziecko mogło ciekawie i przyjemnie spędzić ten czas. Zgodnie z charakterem zimowiska, jednym z głównych celów zajęć były tematy związane z profilaktyką w zakresie zachowań agresywnych, nadużywania alkoholu. Zajęcia prowadzone były w taki sposób, by poprzez zabawy, gry, inscenizacje stworzyć dziecku korzystne warunki rozwoju. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. W zajęciach uczestniczyło średnio 26 osób. Każde zajęcia planowane były tak, aby uwzględniały cele zarówno całej grupy, jak i poszczególnych uczestników. Dzieci korzystały z drugiego śniadania oraz słodkiego poczęstunku. Oferta zajęć była bardzo bogata. Dzieci miały możliwość brania udziału w następujących zajęciach:

Więcej…

 

Spotkanie informacyjne

Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Ducha Gór serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 21.02.2012 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim, ul. Długa 63. Na spotkaniu uzyskacie Państwo informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania w ramach Programu Restrukturyzacji Obszarów Wiejskich. O wsparcie finansowe starać się mogą organizacje pozarządowe, osoby prywatne, właściciele firm, rolnicy oraz instytucje z Państwa Gminy. Organizatorem spotkania jest Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór oraz Urząd Gminy Jeżów Sudecki.  Omówione zostaną następujące działania:

Więcej…

 

Spotkania szkoleniowe

W związku ze zbliżającymi się terminami naborów wniosków w ramach działania „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju”, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 Oś 4 – LEADER, za pośrednictwem LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA PARTNERSTWO DUCHA GÓR :

 • Małe Projekty
 • Odnowa i rozwój wsi
 • Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
 • Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnych szkoleniach i spotkaniach doradczych organizowanych przez Lokalną Grupę Działania – Partnerstwo Ducha Gór. więcej

 

" Z ogrodu Ducha Gór - konkurs wiedzy o obszarze LGD Partnerstwo Ducha Gór".

Konkurs jest adresowany do dzieci ze wszystkich klas szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Konkurs będzie obejmował wiedzę na temat obszaru pięciu gmin wchodzących w skład LGD Partnerstwo Ducha Gór czyli gminy Janowice Wieljue, Jeżów Sudecki, Karpacz, Mysłakowice oraz Podgórzyn. Szczegółowe informacje na temat przebiegu konkursu znajdują się w regulaminie www

 1. plik wzór pisma do szkoł
 2. plik karta zgłoszeniowa szkoły podstawowe
 3. plik karta zgłoszeniowa gimnazja
 

Koncert karnałowy

Serdecznie zapraszamy na Koncert Karnawałowy w wykonaniu  Zespołu  kameralnego „A QUATTRO”, który   odbędzie się dnia 19 lutego 2012 r. (niedziela) o godzinie 17-tej w Sali Domu Ludowego w Dziwiszowie .

Więcej…

 

Zimowisko w Jeżowie Sudeckim

Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Jeżowie Sudeckim zorganizowano zimowisko finansowane  z budżetu gminy w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli Izabelę Galas – Ziętal, Joannę Słabicką, Joannę Miszczak – Grondowy oraz Dagmarę Chomę. W zajęciach uczestniczyło 24 uczniów z klas I-VI. W ciągu dwóch tygodni dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach:

Więcej…

 

Sprawozdanie

Sprawozdanie z realizacji programu profilaktyki uzależnień i zagospodarowania czasu wolnego   dzieci młodzieży na półzimowisku  organizowanym w S.P. w Czernicy  od 16-27.01.2012r.

W bieżącym roku na półzimowisko organizowane w Szkole Podstawowej w Czernicy zgłosiło się 23 uczestników w wieku od 6 do 13 lat.Codzienne zajęcia w godz.od 8.00do 13.00 prowadziły nauczycielki p.Beata Dreszer, p.Joanna Kubicz i p.Anna Kochanowska,wykorzystując dostępne warunki szkolne oraz skromne zasoby finansowe. 

Więcej…

 

Sąsiadki w Czernicy

13 I 2012 na Sali Wiejskiej w Czernicy o godz. 16 00 odbyło się popremierowe przedstawienie Sąsiadek wg poezji Lidii Krzysztoń z muzyką  Róży Wysockiej. Na przedstawienie licznie przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej gminy. Czerniczanki wystąpiły w  nim w podwójnej roli.  Śpiewały i tańczyły jak w prawdziwym musicalu oraz zajmowały się grą aktorską. Głównymi bohaterkami  są dwie kury, które ciągle się kłócą i godzą. Jako kury wystąpiły  Agnieszka Matubowska i Natalia Łobocka .

Więcej…

 

Dzień Babci i Dziada w Szkole

Są  w  kalendarzu  dwa  święta  bardzo szczególne,   tak  piękne,  pełne  ciepła i miłości. To Dzień Babci i Dzień Dziadka. Są to święta obchodzone dla uhonorowania babć i dziadków. W tych dniach wnuki składają życzenia swoim babciom i dziadkom, robią laurki, wręczają własnoręcznie wykonane upominki. Życzą zdrowia, szczęścia i zadowolenia. Kochane babcie i dziadkowie wspierają swoje wnuki, są zawsze przy nich, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązania, znajdą radę na każde zmartwienie. Dzień ten ma za zadanie uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają  swoim babciom i dziadkom.

Więcej…

 

Koncert „Czerniczanek” w Gminie Partnerskiej

Dnia 8 stycznia 2012 roku  w  ramach realizacji projektu pn. „10-lecie współpracy Gmin Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou” zostało zrealizowane  działanie – występ chóru „Czerniczanki” ze Szkoły Podstawowej w Czernicy w kościołach Paseky nad Jizerou i Bozkowie. Wyjechaliśmy rano było pochmurno i deszczowo. Ale już w Szklarskiej Porębie czekała na nas miła niespodzianka – zimowa sceneria, która stawała się coraz ładniejsza w drodze do Jakuszyc,  a tam powitała nas baśniowa sceneria, która towarzyszyła nam w drodze do Bozkowa. Po przyjeździe  chór przygotował się do występu w kościele, a po mszy świętej dzieci zaprezentowały kolędy, których słowa napisała pani Lidia Krzysztoń, a muzyke napisała pani Róża Wysocka, Joanna Moryc i Anna Skóra.

Więcej…

 

XIV Sesja Rady Gminy Jeżów Sudecki

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki 

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XIV Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 15 lutego 2012 roku (środa)  o godz. 14-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…