In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851058

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Spotkanie modelarskie na Górze Szybowcowej

W ubiegłą sobotę 11.05.2013r. na Górze Szybowcowej odbyło się spotkanie młodych modelarzy. Na górę zabrane zostały latawce, jakie dzieci przygotowały na zajęciach modelarskich. Warunki atmosferyczne, lekkie opady deszczu oraz brak wiatru nie pozwoliły wzbić się kolorowym latawcom w powietrze to czas, jaki opiekunowie zorganizowali dla dzieci w ramach zajęć modelarski został w pełni wykorzystany. Młodzi kadeci modelarstwa mieli okazję dokładnie przyjrzeć się budowie modeli latających zdalnie sterowanych.
Na lotnisku pojawiła się półmakieta legendarnego samolotu Rwd 5 oraz model szybowca treningowego, który był wystrzeliwany z gumy modelarskiej w powietrze. Każde dziecko miało okazję pokierować lecącym modelem. Dodatkową atrakcją było zrzucanie skoczka spadochronowego z modelu Rwd 5. Na niebie pojawił się też model elektro-szybowca SkyLady II, którego przywiózł i zademonstrował nasz kolega modelarz Jarosław z Jeżowa Sudeckiego.

Więcej…

 

Urząd bedzie nieczynny

ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM WÓJTA GMINY Nr 11/2013 Z DNIA 18 marca 2013 roku w sprawie: Rozkładu czasu pracy Urzędu Gminy  Jeżów Sudecki w 2013 roku, informuję że, dzień 31 maja 2013r.( piątek)  będzie dniem wolnym od pracy  dla Urzędu Gminy Jeżów Sudecki,
URZĄD GMINY BĘDZIE CZYNNY w dniu 08 czerwca 2013r.( sobota)
Wójt Gminy Edward  Dudek

 

KPR - STOOR BIKE EXTREME 2013 -CYKL 4 IMPREZ MTB

Regulamin

 

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów zaprasza na Majówkę w dniach 1-5 maj.

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej serdecznie zaprasza do udziału w majówce. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

1 maja (środa), godz. 16.00, Pałac Wojanów
Koncert Jelonka Brass Band
Koncert „Cztery Pory Roku” w ramach Europejskiej Sieci Kultury Młodych

3 maja (piątek), godz. 18.00, Pałac Pakoszów
Koncert „Cztery Pory Roku” w ramach Europejskiej Sieci Kultury Młodych

PIKNIK MAJOWY W BUKOWCU

W dniach 1-5 maja w Bukowcu będzie trwał majowy piknik. W godzinach od 11.00 – 19.00 czekać będzie na odwiedzających moc atrakcji. W programie znajdą się koncerty, wystawy, czynny będzie w zabytkowej stodole punkt informacji o parku. Można będzie zaopatrzyć się w mapę parku i ruszyć na wycieczkę szlakiem jego bogactwa i tajemnic. Na zwiedzających czeka wieża widokowa, z której podziwiać można okoliczny krajobraz. W dniach 3-5 maja trwać będzie kiermasz artystyczno – ogrodniczy, który będzie wzbogacony pokazami rękodzieła. Będzie grill i różne smakołyki oraz miejsca piknikowe na trawie na potrzeby naszych gości. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, m.in. do wspólnej zabawy porwie je Klaun Rufi Rafi, a Zielony Labirynt - gigantyczna plenerowa gra planszowa dla wszystkich, dzieci i dorosłych czekać będzie na osoby zainteresowane botaniką i sztuką. Uczestnicy przemierzając labirynt, poznają charakterystykę i symbolikę roślin, które odegrały ważną rolę w kulturze, a szczególnie w sztuce. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie jak zawsze wolny. Zapraszamy uczestników do przyjazdu do Bukowca z własnymi kocami, leżakami i koszami piknikowymi.

1 maja (środa), godz. 14.00, Park w Bukowcu - pergola
Występy Klauna RUFI RAFI

3 maja (piątek), Park w Bukowcu – pergola i zabytkowa stodoła
godz. 14.00 - Występy Klauna RUFI RAFI
godz. 16.00 - „U Studni” - koncert poezji śpiewanej muzyków
STAREGO DOBREGO MAŁŻEŃSTWA

4 maja (sobota), Park w Bukowcu – zabytkowa stodoła
godz. 14.00 - Występy Klauna RUFI RAFI
godz. 16.00 - Koncert zespołu COCOTIER (folk, jazz, blues)

5 maja (niedziela), Park w Bukowcu – zabytkowa stodoła
godz. 16.00 - Koncert krakowskich klezmerów NAZZAER

 

Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 02.03.2012 r. w Jeżowie Sudeckim rozegrano IV Turniej Tenisa Stołowego
o puchar SOŁTYSAWSI JEŻÓW SUDECKI. Organizatorem turnieju byli:

• Rada Sołecka wsi Jeżów Sudecki
• Zespół Szkól w Jeżowie Sudeckim
• Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim

Więcej…

 

Konkurs „Działaj Lokalnie” 2013

Stowarzyszenie Kaczawskie z dniem 2 kwietnia 2013 ogłasza nabór wniosków do Programu „Działaj Lokalnie” na terenie Partnerstwa Kaczawskiego.

W VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Konkurs jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Więcej…

 

- Informacja z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w spr. procesu wyłączania naziemnej telewizji analogowej.

więcej

 

Dzień Kobiet w Czernicy

7 marca w Szkole Podstawowej w Czernicy, świętowaliśmy „Dzień Kobiet”. Uczniowie świetlicy pod opieką pani Ani Pomorskiej, wcielając się w rolę panów z „Kabaretu Starszych Panów”,  rozbawiali publiczność dawnymi muzycznymi szlagierami. Uczniowie cytowali fragmenty zaczerpnięte z klasyki poezji, w której kobietę postrzegano jako „puch marny, wietrzną istotę”. Przez moment wszyscy przenieśliśmy się do czasów „melonika i laski, damy, dżentelmena i kurtuazji”. Aplauz publiczności potwierdził drzemiącą w nas tęsknotę za minionymi czasami, w których szarmanckość mężczyzn wobec kobiet, uważana była za wielką cnotę.Uczniowie po raz kolejny mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami wokalno-aktorskimi. Niejednokrotnie udowodnili, iż udział  w zajęciach pozalekcyjnych, rozwija w nich otwartość na sztukę i umiejętność pokonywania tremy.

Więcej…

 

IV EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

 

IV EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „EUROPA INWESTUJĄCA W OBSZARY WIEJSKIE W OBIEKTYWIE”

W dniu 4 marca 2013 roku Pan Włodzimierz Chlebosz, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego poinformował, że Departament Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego organizuje IV edycję konkursu fotograficznego „Europa inwestująca w obszary wiejskie w obiektywie”. Celem konkursu jest promocja działań wdrażanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 ( PROW 2007-2013)                   tj. „Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa”, „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, „Odnowa i rozwój wsi” oraz osi 4 Leader. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania są dostępne na witrynie internetowej http://www.prow.dolnyslask.pl/ w zakładce „Konkurs fotograficzny”.

 

Informacja dla mieszkańców Dziwiszowa

W związku z rezygnacją z pełnienia funkcji inkasenta w Sołectwie Dziwiszów do chwili powołania nowego inkasenta przez Radę Gminy Jeżów Sudecki, należności podatkowe z tytułu podatków: rolnego i od nieruchomości  należy wpłacać do kasy Urzędu Gminy Jeżów Sudecki, ul. Długa 63 w godzinach 7.30-9.00 i 10.00-15.00 lub na konto Urzędu Gminy Jeżów Sudecki wskazane w decyzji wymiarowej podatku.

Wójt Gminy  Edward Dudek

 

Szkoła Czernica

Dnia 20 lutego uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami pojechali do Jeleniej Góry na warsztaty plastyczne do Castoramy. Dzieci wzięły udział w zajęciach z cyklu "Majsterkowo". Z pomocą miłych pań prowadzących zajęcia, dzieci miały możliwość  wykonania drewnianych pociągów. Wspólnej pracy składania gotowych elementów, malowania i klejenia pociągów towarzyszyła miła atmosfera i uśmiech na twarzy każdego „ pracusia”. Po skończonej pracy panie oprowadziły nas po sklepie, opowiedziały na czym polega praca sprzedawcy. Mamy nadzieje ,że jeszcze będzie nam dane sprawdzić się w roli „małych majsterkowiczów Castoramy”.
Dziękujemy Castoramie za atrakcyjne warsztaty i słodki poczęstunek. Wycieczka wszystkim się podobała, każdy oprócz dobrych wspomnień przywiózł ze sobą pracę plastyczną , którą wykonał podczas warsztatów, opaskę odblaskową i dyplom.

Więcej…

 

Zabawa karnawałowa

Dnia 26 stycznia 2013 roku  Rada Sołecka Wsi Siedlęcin oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie zaprosiła do Sali Domu Ludowego  najmłodszych mieszkańców naszej wsi na zabawę karnawałową.

Dzieci bardzo licznie przybyły na bal. Rozpiętość wiekowa była duża, ale wszyscy potrafili bawić się wspólnie z nauczycielami i rodzicami. Nad oprawą muzyczną czuwali Marcin Kondras oraz Andrzej Zaremba.

Więcej…

 

Dzień Babci i Dziadka w Siedlęcinie

„Z okazji Święta Babci
i kochanego Dziadka
wszystkich przybyłych gości
wita nasza gromadka.

Za wszystkie dobre rady
dzisiaj Wam dziękujemy
i chociaż w małej cząstce
odwdzięczyć się pragniemy.

Wysłuchaj droga Babciu,
wysłuchaj Dziadku drogi,
jak wnuki Was kochają
tak mocno z całej siły.”

Więcej…

 

OTWARTE ZAWODY NA ŁYSEJ GÓRZE

Zapraszamy wszystkich narciarzy (samouków i tych zrzeszonych w klubach) – dzieci oraz dorosłych, na sprawdzenie swoich umiejętności w jeździe po bramkach.
Na terenie naszego ośrodka przeprowadzone będą zawody w slalomie gigancie.

  • 24 lutego zapraszamy na Zawody Rodzinne – prawo startu mają dzieci urodzone w latach 2008 - 1997  wraz ze swoimi rodzicami (opiekunami). Opłata startowa 20 zł/rodzinę.
  • 02 marca zapraszamy na I Zawody dla Dorosłych – Opłata startowa 20 zł/osobę. Grupy wiekowe: I – 18 do 35 lat;  II – 36 do 50 lat; III 51 + (z podziałem na kobiety i mężczyzn).
  • 03 marca zapraszamy na Zawody Skrzata – prawo startu mają dzieci urodzone w latach 2006 - 2009 z podziałem na dziewczynki i chłopców. Opłata startowa 10 zł/osobę.

Więcej…