In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Zimowy wypoczynek w Chrośnicy

W tym roku półzimowisko w Chrośnicy prowadzone było od 28.01.2019r. do 08.02.2019r.Dzieci miały zajęcia od godz.8.00 do godz.13.00.
Każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem. Po śniadaniu dzieci przystępowały do zajęć. Pierwszego dnia po pogadance na temat problemów z uzależnieniami dzieci wykonały plakaty zachęcające do zdrowego trybu życia lub przestrzegające przed różnymi nałogami. Każdego dnia odbywały się zajęcia plastyczne. Dzieci  lepiły z modeliny zawieszki, koraliki , a następnie tworzyły z nich biżuterię. Z gliny samoutwardzalnej robiły figurki, z masy solnej  zwierzaki z masy solnej, a następnie malowały je farbami plakatowymi. Z kartek bloku technicznego hologramowego zrobiły ramki do zdjęć i maski karnawałowe. Wszyscy uczestnicy półzimowiska otrzymali zestawy kolorowych gumek do stworzenia barwnych breloczków. Każdego dnia odbywały się też rozgrywki sportowe: tory przeszkód, mecze tenisa stołowego, rozgrywki hokejowe, piłkarskie, bilardowe, rzuty do celu różnymi przyborami, układanie budowli i łowienie rybek na czas oraz biegi .

Podczas zajęć socjoterapeutycznych uczestnicy półzimowiska podnosili swoją wiedze w zakresie  przyczyn sięgania po nikotynę, alkohol i środki zmieniające świadomość oraz uzależniajace. Poznawali skalę ryzyka związanego z paleniem papierosów, piciem alkoholu i podejmowaniem prób z narkotykami. Uczyli się też umiejętności obrony przed uzależnieniami, ćwiczyli zachowania asertywne. Podczas zajęć propagowaliśmy zdrowy styl życia bez nałogów i uzależnień.
Uczestnicy półkolonii samodzielnie formowali i wypiekali ciasteczka, które wszystkim bardzo smakowały .
Zadowoleni uczestnicy wraz z opiekunami składają podziękowania dla Wójta Gminy -Edwarda  Dudka, Kierownika GOPS - Alicji Karmelity oraz  Radzie Sołeckiej wsi Chrośnica.

KATARZYNA ŁOBOCKA