In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1533423

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dożynki czterech sołectw

W sobotę 19.08.2017 odbyły się w Chrośnicy dożynki organizowane przez sołtysów i Rady Sołeckie wsi Czernica, Janówek, Płoszczyna i Chrośnica oraz Gminę Jeżów Sudecki. Wszyscy organizatorzy mieli rozdzielone wcześniej zadania, z których wywiązali się znakomicie.
Uroczystości rozpoczęły się w kościele św.  Jadwigi Śląskiej  w Chrośnicy, gdzie wśród kwiatów stanął wielki kosz z warzywami, owocami, kwiatami i zbożem. Wszystkie te plony wraz z wielkim chlebem dożynkowym przywieziono do kościoła w podziękowaniu za dobre zbiory. Mszę Świętą odprawił ks. Proboszcz Marek Mikicionek. Po mszy dziękczynnej p.Ewa Smolnicka- Sołtys Czernicy, p. Stanisława Bieniasz- Sołtys Chrośnicy i p. Dariusz Łobocki- członek Rady Sołeckiej  z Chrośnicy poczęstowali  wszystkich bochenkiem chleba dożynkowego.

Po przejściu korowodu dożynkowego  na plac przy świetlicy wiejskiej w Chrośnicy wszystkich obecnych przywitał śpiewem zespół „Karkonosze”, a następnie Wójt Gminy p. Edward Dudek. Wraz z nim witali obecnych i życzyli im dobrej zabawy przedstawiciele rad sołeckich   i sołtysi.
Na uczestników biesiady czekały liczne atrakcje. Euroregionalne Centrum Modelarskie z Jeżowa Sudeckiego prowadzone przez pana Władysława Jagiełłę przygotowało i prezentowało wiele modeli latających. Każde zainteresowane dziecko mogło złożyć sobie swój prosty model samolotu i popróbować swoich umiejętności  w lataniu.
 Przedstawiciele Związku Gmin Karkonoskich p.Ewa Borowiec  i p. Arkadiusz Lipin  prowadzili z dziećmi warsztaty, między innymi malowanie na szkle. Pomalowane butelki dzieci zabierały na pamiątkę. Pani Joanna Wojtko prezentowała książki z „Szafy”, która na stałe stoi w Chrośnicy. Każdy chętny może sobie książkę pożyczyć i później ją oddać lub nie. Można również książki już przeczytane oddać do szafy, aby inni mogli z nich skorzystać. Pani Joanna wyczarowywała też dla dzieci różności z baloników. Pani Monika Wizła-Kubiak i p.Andrzej Andrzejewski prezentowali i umożliwiali wszystkim chętnym barwienie naturalnymi sposobami toreb z lnu. Wszyscy zainteresowani samodzielnie barwili sobie torebkę na pamiątkę. Na boisku, gdzie górowała wielka baba z dziadem zrobieni ze słomianych bel, odbywały się zawody sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najlepsi zostali nagrodzeni przez wójta gminy p. Edwarda Dudka.

Prezentujemy wyniki konkurencji sportowych:
Konkurencje dla dzieci
Bieg w worku
I miejsce Julianna Urban
II miejsce Hubert Urban
III miejsce Filip Salwa
Bieg z jajkiem
I miejsce Zoe Brok  
II miejsce Marcela Salwa
III miejsce Diego Małas

Konkurencje dla kobiet
Chińskie jaja  
I miejsce Alicja Brok  
II miejsce Elżbieta Karmelita
III miejsce Agnieszka Tobiasz

Rzut lotką
I miejsce Stanisława Bieniasz  
II miejsce Ewa Salwa
III miejsce Agata Małas

Konkurencje dla mężczyzn
Strzał na bramkę
I miejsce Marcin Salwa  
II miejsce Janusz Adamczyk
III miejsce Gracjan Gerus
Siłacz – wyciskanie ciężarka
I miejsce Bartłomiej  Barański
II miejsce Janusz Adamczyk
III miejsce Ludwik Ślepecki

Konkurencje rodzinne
Slalom Piłkarski
I miejsce   Rodzina Szymczyk
II miejsce  Rodzina Robel
III miejsce Rodzina Salwa
Szarfa
I miejsce Rodzina Szymczyk  
II miejsce Rodzina Adamczyk
III miejsce Rodzina Broch
Aby nabrać siły do zmagań sportowych, każdy mógł posilić się darmową grochówką, bigosem, ciastem, jajkami w majonezie lub pajdą ze smalcem i małosolnym ogórkiem. Skorzystać też można było z grilla i baru prowadzonego przez p.Ireneusza Raczyńskiego. Podczas biesiadowania czas umilał zespół „Karkonosze” , a później zaprzyjaźniony z Chrośnicą zespół „Dziwiszowianki”. Aż do późnych godzin nocnych grał do tańca p.Ludwik Ślepecki - Przewodniczący Rady Sołeckiej z Chrośnicy. Pogoda (mimo strasznych prognoz) nam dopisała, wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Katarzyna Łobocka