In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1552133

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Wiosenne wędrówki z plecakiem 9-11 V 2018r.

Trzydniowy  wyjazd naszych najmłodszych uczniów, do gminy partnerskiej Paseky nad Jizerou, to już trzecia odsłona programu pod nazwą ,,Cztery pory roku na górskim stoku’’. Nasi wychowankowie mogli zapoznać się z ofertą turystyczną i kulturalną po czeskiej stronie Karkonoszy. Wśród atrakcji, które mogliśmy zwiedzić, znalazły się między innymi: Zamek Sychrov, jaskinia dolomitowa w Bozkovie, huta szkła w Harrachovie  oraz najpiękniejsze szlaki turystyczne i ścieżki edukacyjne regionu. Niestety, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne ominął nas wjazd na Śnieżkę czeską  kolejką gondolową. Nikt jednak nie narzekał na brak wrażeń i trudy wędrówki, które z pewnością były niemałym wyzwaniem dla uczniów klas IV-V szkoły podstawowej. 

Wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali okolicznościowe koszulki z informacją o finansowaniu projektu. W trakcie pobytu w Bożkowie naszym gospodarzem był sympatyczny ksiądz Krzysztof Mikuszewski z miejscowej parafii, który zadbał o nasz komfort i dobre samopoczucie. Pobyt w Bożkowie stał się również dla naszych podopiecznych okazją do spotkania integracyjnego z rówieśnikami z Czech. W trakcie wspólnego ogniska oraz gier i zabaw sportowych szybko udało się przełamać pierwsze lody i  bariery językowe.  Nasi uczniowie rozegrali również mecz piłki nożnej na pięknie utrzymanym boisku sportowym w Bozkovie. W tracie wyjazdu przygotowaliśmy również wystawę prac plastycznych o najpiękniejszych miejscach naszego regionu, która będzie udostępniona do zwiedzania  mieszkańcom gminy  Paseky nad Jizerou .
Jesteśmy przekonani, że wyjazd przyczynił się istotnie do poszerzenia wiedzy na temat atrakcji turystycznych gmin partnerskich i wzrostu zainteresowania ofertą podmiotów oferujących swoje usługi w tym pięknym regionie. Nasi najmłodsi natomiast, już zgłaszają wolę częstszych kontaktów i poszerzania współpracy w celu bliższego poznania rówieśników z Czech.
Impreza odbyła się w ramach projektu pn. ,,Cztery pory roku na górskim stoku’’. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki współfinansowaniu ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

koordynator projektu
Artur Breczko


Projekt pn. „Cztery pory roku na górskim stoku’’  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.

eu6