In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1919498

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Jasełka Bożonarodzeniowe w Czernicy

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.   

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Teksty jasełkowe były w większości anonimowe, wielokrotnie przerabiane, gdyż zawierały wątki odwołujące się do aktualnych wydarzeń.
Zgodnie z wielowiekową tradycją dzieci za Szkoły Podstawowej w Czernicy przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem.
W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.
Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.   
Kultywowanie tradycji szczególnego wymiaru nabrało w tym  roku kiedy czcimy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości  przez nasza Ojczyznę. Przez cztery pokolenia nie było Polski na mapach świata, ale żyła w kultywowanych tradycjach, w polskich rozmowach rodzinnych, umysłach i sercach.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a po ich zakończeniu dyrektor szkoły podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń  dołączyli również Wójt Gminy- Edward Dudek oraz Przewodniczący Rady Gminy - Wacław Lesik.


       
Joanna Cimosz-Nowak