In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1847974

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Półkolonia Dziwiszów 2019

W dniach od 28 stycznia do 8 lutego br. odbyły się w  Dziwiszowie półkolonie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy wsparciu Wójta Gminy Jeżów Sudecki Edwarda Dudka. W zorganizowanym wypoczynku  uczestniczyły dzieci w wieku szkolnym zamieszkałe w sołectwie Dziwiszów. Program zajęć był  bardzo bogaty, pozwalający znaleźć coś ciekawego dla każdego uczestnika. Dzieci oglądały film o nałogach i uzależnieniach i wykonały prace plastyczne o tej tematyce.


Gościliśmy Panią Marię Aleksandrowicz, która nauczyła dzieci wykonywania „papierowych króliczków”, następnie odwiedził nas Pan Hubert Horbowski poeta, który czytał dzieciom swoje wiersze i opowiadał o pisarstwie. Pani Monika Marchewka instruktorka Zumby przeprowadziła z uczestnikami ćwiczenia taneczne w „rytmie zumby”. Dzieci odwiedziły również  Remizę OSP w Dziwiszowie, gdzie druhowie strażacy przeprowadzili  pogadankę na temat bezpieczeństwa, udostępniono im do zwiedzania nowy wóz strażacki, w którym mogły usiąść i przymierzyć się do pracy strażaka.  Na koniec wizyty  strażacy wręczyli podarunki dla dzieci. Podczas ferii dzieci odwiedziły również  gospodarstwo Pana Patryka Wolaszczyka, zwiedziły pasiekę i obejrzały uprawę choinek. Pan Patryk bardzo ciekawie opowiedział dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół oraz przygotował drobne upominki.
W trakcie półkolonii  odwiedzili półkolonie  modelarze z Jeżowa Sudeckiego, gdzie pan Władysław Jagiełło, Pan Stanisław Błasiak i Pan Marek Koselski oraz  bracia Gurtatowscy Dominik i Adrian, którzy pomagali przy sklejaniu szybowców.  Panowie bardzo ciekawie opowiadali o lotnictwie ,samolotach i szybowcach. Dzieci mogły wykonać modele szybowców, które później zaprezentowali na mini zawodach. W ostatnim dniu Pani Monika Marchewka  ponownie odwiedziła dzieci tym razem ze swoim warsztatem fryzjerskim u dzieci pojawiły się piękne fryzury. Bardzo dziękuje wszystkim ludziom o dobrych sercach którzy przyczynili się do urozmaicenia tak wspaniałych ferii. Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech jest bezcenne.

Wychowawca kolonijny
K. Wójcik