In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1897910

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Wiosenny Koncert „Rytm i Melodia”

W ramach realizacji przez Gminę projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich”, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020, uczniowie z opiekunami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Czernicy w zabytkowych kościołach zaprezentowali mieszkańcom Bozkova  i Paseky nad Jizerou wiosenny koncert „Rytm i Melodia” przygotowany przez mgr. Annę Skórę, która w szkole prowadzi zespół artystyczny. 

Po zakończeniu koncertu  ks. Krzysztof Mikuszewski w mieniu swoim i mieszkańców, podziękował dzieciom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do występu. Po posiłku dzieci mogły podziwiać okolice z punktu widokowego na wieży kościelnej. Odwiedziły również cudowne źródełko  i spróbowały z niego wody.
Z Bozkova pojechaliśmy do Paseky nad Jizerou, powitała nas Starosta gminy p. Hana  Růžičkova. Po występie w kościele  uczestnicy otrzymali posiłek, który wspólnie zjedliśmy ze Starostą,  Wójt Gminy podziękował za gościnę w Bozkovie i Pasekach nad Jizerou.
Coroczne wyjazdy uczniów ze szkół naszej Gminy pozwalają na poznawanie gminy partnerskiej wraz z jej historią i przyrodą. Wyjazd miał również charakter turystyczny i poznawczy, bo oprócz zwiedzenia Bozkova uczestnicy wyjazdu mogli posłuchać ciekawych opowieści o obiektach i miejscach, które mijaliśmy po drodze do  Bozkova.  opowieści Przewodnika sudeckiego zapadły wszystkim uczestnikom wyjazdu głęboko w pamięci.
Dziękujemy dzieciom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie koncertu i upieczenie ciast, gospodarzom – ks. Krzysztofowi Mikuszewskiemu i Staroście – Hanie Růžičkovej  za przygotowanie posiłków.
Występy naszych dzieci  w Gminie Partnerskiej stały się już tradycją i w 2020 roku kolejna szkoła będzie się prezentowała. Do zobaczenia za rok.

Redakcja

eu6
Projekt „Szlakami danego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.