In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1850977

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Giganty nad Jelenią Górą

18 maja br. na lotnisku aeroklubu jeleniogórskiego w Jeleniej Górze odbył się pierwszy zlot gigantów (modeli latających) zorganizowany przez Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudeckim. Na zlot przyjechało ponad 40 załóg z Polski i Czech. Zaprezentowano ponad 70 modeli samolotów i szybowców. Przy wspaniałej pogodzie można było podziwiać mistrzowskie popisy pilotażu modelami akrobacyjnymi czy szybowcami przez modelarzy. Nasz zlot zaszczycili  goście w osobie pana Krzysztof Wiśniewskiego Starosty powiatu jeleniogórskiego, który oficjalnie otworzył pierwszy zlot gigantów oraz władze jeleniogórskiego aeroklubu: Jacek Musiał i Bogusław Regulski. Euroregionalne Centrum Modelarskie kolejną imprezę modelarską może zaliczyć za udaną. Liczymy, że od przyszłego roku zlot gigantów będzie stałym punktem Kalendarza imprez modelarskich.

 W imieniu organizatorów dziękuję państwu Suchockim za wystawienie stoiska z pamiątkami lotniczymi,  OSP Dziwiszów, pani Agnieszce Sowińskiej, państwu Grażynie, panu Mirosławowi Kazimierczak oraz państwu Miroś  za pomoc przy organizacji zlotu.
Kolejna duża impreza na którą serdecznie zapraszamy to VII Karkonoski Piknik Modelarski, który odbędzie się 15 i 16 czerwiec br.  na Górze Szybowcowej.
Zapraszam, Władysław Jagiełło.

Maria Chojnacka