In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1919493

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

XV Euroregionalne Forum Straży Pożarnych

W dniu 18 maja 2019 r. w Jeżowie Sudeckim odbyło się XV Euroregionalne Forum Straży Pożarnych, którego głównym celem były ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych Gmin Partnerskich.
Spotkanie rozpoczęło się uroczystą zbiórką zastępów strażackich na placu przed remizą OSP Jeżów Sudecki, na której dh Andrzej Kacperski i Wójt Gminy Edward Dudek powitał zaproszonych gości i strażaków.


W Forum brały udział jednostki OSP z Jeżowa Sudeckiego, Czernicy, Dziwiszowa i Siedlęcina, SDH z Paseky nad Jizerou w Republice Czeskiej, FF Arnsdorf-Hilbersdorf z Niemiec oraz PSP z  Jeleniej Góry.
Po krótkim szkoleniu bhp i odprawie dowódców przystąpiono do ćwiczeń, które przeprowadzone zostały na nowym obiekcie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim.
Celem ćwiczeń było zgranie i doskonalenie współpracy zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych gminnych i z Gmin Partnerskich oraz PSP z Jeleniej Góry. Działania zostały przeprowadzone zgodnie z opracowaną dokumentacją ćwiczeń obiektowych prze mł. kpt Krzysztofa Zakrzewskiego- Zastępcę Dowódcy JRG-2 z PSP Jelenia Góra, w której zawarto:
1.Cele szczegółowe:
a- doskonalenie wykonywania zadań przez kierującego działaniami ratowniczymi,
b- doskonalenie obsługi pojazdów i sprzętu,
c- doskonalenie prowadzenie linii gaśniczych,
d- doskonalenie prowadzenie łączności na poziomie interwencyjnym.
2. Opis zdarzenia: w wyniku zaprószenia ognia przez dzieci dochodzi do pożaru, pożar rozwinięty w auli szkolnej przenoszący się na palną konstrukcję więźby dachowej, ogień rozprzestrzenia się dalej po dach,
3.  Założenie do ćwiczeń: podać dwa prądy wody z działek z GBA i podestu roboczego SHD-23, równocześnie prowadzić rozpoznanie bojowe, przeszukanie całego obiektu, ewakuacja dzieci z budynku, prowadzenie prac rozbiórkowych pokrycie dachu z kosza, zorganizować zaopatrzenie wodne z wykorzystaniem istniejącej zewnętrznej sieci hydrantowej oaz dowożenie wody.
W ćwiczeniach brało udział 7 samochodów ratowniczo- gaśniczych, 45 strażaków, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz zabezpieczenie medyczne DIVEMED. Na zakończenie ćwiczeń podsumowano ćwiczenia i osiągnięcie założe, szczegółowe wnioski zostaną omówione na zebraniach jednostek.
Zarząd OSP Jeżów Sudecki dziękuję Wójtowi Gminy za pomoc finansową w organizacji Euroregionalnego Forum Straży Pożarnych oraz Dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim.  

Redakcja