In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1919492

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Spotkanie Młodzieży Gmin Partnerskich

W dniach 14-16 czerwca 2019 roku odbyło się Spotkanie Młodzieży Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim. W spotkaniu uczestniczyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Jeżów Sudecki, Czernicy, Siedlęcina i Gminy Vierkirchen.  Obóz został rozbity przy Remizie Strażackiej w Jeżowie Sudeckim. Po otwarciu obozu przez Wójta Gminy wszyscy udali  się na kolację, po której zostały przeprowadzone gry i zabawy. Drugiego dnia uczestnicy zwiedzili trasę turystyczną– Time Gates Bramy Czasuw Jeleniej Górze .

Przeszli  2-kilometrową trasę z bardzo tajemniczymi podziemiami pod Wzgórzem Kościuszki, które  były początkowo winiarnią, w czasie II wojny światowej przebudowane zostały na schron dla sześciu tysięcy osób. Atrakcją był pokaz szalonego naukowca, który prezentował możliwości ciekłego azotu. Za pomącą największej cewki Tesli wszyscy mogli się „przenieść” w czasie i przestrzeni. Po obiedzie wszyscy udali się na festyn parafialny , który odbywał się przy kościele w Jeżowie Sudeckim. Niezwykle emocjonujące były odwiedziny członków ekipy  „Motocyklowe Karkonosze”, którzy zabierali chętnych na przejażdżkę  motorem, która na  pewno była  wielkim przeżyciem dla uczestników obozu. Przed ciszą nocną deszcz schłodził nieco powietrze, więc spanie pod namiotami nie było tak uciążliwe. Trzeciego dnia po śniadaniu uczestnicy udali się na wycieczkę na Pogórze Kaczawskie, gdzie zwiedzili Zamek Grodziec. Przewodnik, który oprowadzał po zamku bardzo ciekawie opowiadał młodzieży historię życia
  mieszkających właścicieli Obecnie zamek jest również wykorzystywany jako plener filmowy, stąd na zamku znajdują  się różne rekwizyty sceniczne.  Po powrocie i obiedzie nastąpiło uroczyste zakończenie obozu. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze otrzymały pamiątkowe dyplomy, a osoby pomagające w kuchni skromne podarunki, godne przyszłych kuchcików, szefów kuchni.
Wójt Gminy wraz z dh. Andrzejem Kacperskim podziękowali wszystkim za uczestnictwo w obozie i pomoc w przygotowaniu i organizacji podczas pobytu w Euroregionalnym Centrum Spotkaniu Gmin Partnerskich.
Za rok pojedziemy na obóz do gminy partnerskiej Vierkirchen.  

Redakcja