In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1847962

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Rajd Gmin Partnerskich

Dnia 5 października br.  w ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” w Gminie Jeżów Sudecki  odbył się Rajd Gmin Partnerskich. We wspólnym wędrowaniu wzięli udział przedstawiciele  Gmin Partnerskich – Paseky nad Jizerou i Vierkirche. Goście 5 października przybyli do nowo wyremontowanej Domu Ludowego, skąd rozpoczęła się  realizacja działania- Rajd Gmin Partnerskich. Następnie wszyscy udaliśmy się na miejsce zbiórki w Płoszczynie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki  z promocją Grodziska i projektu. Na miejscu zbiórki Wojt Gminy powitał uczestników, informując o otrzymanej dnia poprzedniego nagrodzie „Liczyrzepy”, przyznana „Za kreatywność Służącą Budowaniu Atrakcyjnego Wizerunku Gminy Przyjaznej Turystyce” przez Starostwo Powiatowe w Jeleleniej Górze. Pan Wójt podziękował Gminom Partnerskim za wieloletnią  współpracę, która miała wpływ na otrzymanie tak zaszczytnej nagrody.

Po powitaniu wszyscy wyruszyliśmy z przewodnikiem sudeckim – Bożeną Matuszewską nowo wyznakowanym szlakiem czarnym na Grodzisko. Pod tablicą informacyjną opisującą historię górnictwa i wizualizację Grodziska pan Przemysław Nocuń przedstawił uczestnikom historię powstania Grodziska. Wszyscy słuchali z dużym zainteresowaniem, mimo, że pogoda w tym dniu była szczególnie niesprzyjająca do wędrowania ze względu na dość intensywne opady deszczu.  Wszyscy uczestnicy byli przygotowani na tak niekorzystna aurę i mimo tych warunków atmosferycznych w wędrówce wzięło udział ponad 100 uczestników. Po wysłuchaniu historii, wszyscy udali się na Grodzisko, gdzie można było zobaczyć – suche fosy otaczające gród i podgrodzie.
Po dojściu do miejscowości uczestnicy przemieścili się autobusami do Płoszczyny, gdzie kontynuowaliśmy wędrowanie czarnym szlakiem w stronę Siedlęcina, gdzie w sali Domu Ludowego nastąpiło zakończenie Rajdu. Dla uczestników czekał ciepły, smaczny posiłek przygotowany przez Sołectwo Siedlęcin. Mimo przemoczonych ubrań wszyscy byli bardzo zadowoleni ze wspólnego spotkania na szlaku, który  warto przejść przy nieco bardziej sprzyjających warunkach pogodowych, szlak jest bardzo urokliwy i  widokowy przebiegający  od Perły Zachodu w Siedlęcinie do Grodziska przez Górę Wapienną  w Płoszczynie z zabytkowymi wapiennikami, Stromiec w Jeżowie Sudeckim.
Zachęcam wszystkich do wędrowania po nowym szlaku turystyki pieszej w Gminie Jeżów Sudecki.
Serdecznie dziękuję Sołtysowi, Radzie Sołeckiej i Kołu Gospodyń Wiejskich z Siedlęcina za gościnę i przygotowanie posiłku.

Koordynator projektu pn. „Szlakami  dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich ” Bożena Matuszewska

Projekt „Szlakami  dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich ” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.

eu7