In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1847884

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Koncert Średniowieczny

Dnia 7 września br.  w ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” Gmina Jeżów Sudecki i Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie” zorganizowały w Sali Rycerskiej  Wieży Książęcej w Siedlęcinie Koncert Muzyki Średniowiecznej.
Koncert otworzyła Bożena Matuszewska – Koordynator projektu, prezentując wykonawców  p. Katarinę Guronová ze Słowacji i Państwa Lidię i Pawła Ulatowskich – zespół „Żniwa” z Wrocławia. Pani Katarina Guronová zaprezentowała przy akompaniamencie gitary piękne ballady,  które nawiązywały do słowackich zwyczajów ludowych oraz kilka utworów autorskich. Słuchaczom bardzo  podobał się koncert o czym świadczyły gromkie brawa i prośby o  kolejne utwory.


Państwo Lidia i Paweł Ulatowscy zaprezentowali się w strojach z epoki średniowiecza, wykonali historyczne utwory na starych historycznych instrumentach, które przeniosły słuchaczy w inną epokę. Goście podziękowali za występ brawami.
Słuchanie utworów w tak pięknym  historycznym miejscu na pewno na długo pozostanie w pamięci odbiorców.
Po Koncercie uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek i spotkanie z wykonawcami.
Składam serdeczne  podziękowanie Stowarzyszeniu Wieża Książęca w Siedlęcinie za pomoc w organizacji Koncertu  Średniowiecznego.

eu7

Koordynator projektu Bożena Matuszewska

Projekt „Szlakami  dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich ” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.