In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1871161

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Koło Gospodyń Wiejskich w Jeżowie Sudeckim

W grudniu mamy okazję do świętowania, gdyż dokładnie mija rok, jak powstało i zostało  zarejestrowane w Krajowym Rejestrze  nasze Koło Gospodyń Wiejskich. 17 grudnia 2018r. Panie założycielki z zapałem, energią i nowymi pomysłami rozpoczęły działania na rzecz koła, jak i mieszkańców Jeżowa Sudeckiego.


Mijający rok obfitował w wiele różnych działań i wydarzeń:
-  w Bibliotece Gminnej Panie spotkały się na wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek,
- zorganizowano integracyjną zabawę karnawałową dla mieszkańców wsi i okolic z wyborem  Królowej i Króla Balu,
- w lutym odbyła się pierwsza wycieczka- Nocne zwiedzanie Wieży Książęcej w Siedlęcinie z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek,
- w Tłusty Czwartek, Panie z koszykami pełnymi pączków, spacerowały po ulicach Jeżowa, częstując mieszkańców i odwiedzając różne instytucje ( szkołę, sklepy, Urząd Gminy, zakłady pracy i punkty usługowe). Była to doskonała okazja do zaprezentowania KGW lokalnej społeczności,
- w marcu Panie z Koła zorganizowały i zaprosiły wszystkie kobiety do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Był poczęstunek, różne zabawy i konkursy z nagrodami. Panie  pomagały także w organizacji Turnieju o Puchar Rady Sołeckiej, w tenisie stołowym. Do nich należało przygotowanie pysznych kanapek dla zawodników z terenu Powiatu Jeleniogórskiego,
- przed Wielkanocą zorganizowano trzy warsztaty wielkanocne, podczas których Panie uczyły się wykonywać różne ozdoby, w tym kwiaty z krepiny oraz doskonalono technikę wypiekania ciasteczek wielkanocnych,
- w maju Koło Gospodyń Wiejskich w Jeżowie Sudeckim przyłączyło się do organizacji charytatywnego Pikniku Rodzinnego :” Gramy dla Prezesa”, na który nasze Panie upiekły wiele pysznych ciast,
- również w maju, razem z Radą Sołecką, byliśmy współorganizatorami Dni Jeżowa Sudeckiego, corocznego święta naszej miejscowości,
- w czerwcu Panie z koła włączyły się w pomoc przy Festynie Parafialnym i wykonały około 1200 pierogów,
- w czasie wakacji KGW w Jeżowie Sudeckim zorganizowało dla członków i mieszkańców wycieczkę do Niemiec. Zwiedziliśmy Spreewald, Bad Muskau i Park Mużakowski z pięknym pałacem,
- we wrześniu Panie z KGW reprezentowały naszą gminę na święcie dożynkowym w naszej gminie partnerskiej w Niemczech – Vierkirchen ( Melaune ),
- 19 października -  Dzień Seniora w Jeżowie Sudeckim - Panie z Koła Gospodyń przygotowały pyszny poczęstunek dla naszych seniorów i zaproszonych gości,
- w listopadzie KGW zorganizowało Zabawę andrzejkową z licznymi konkursami i nagrodami,
- 30 listopada zorganizowano wycieczkę do Miśni i Moritzburga. Panie zwiedziły muzeum i manufakturę, znanej i cenionej na całym świecie porcelany. Wiele czasu spędziły na odbywających się Jarmarkach Świątecznych, szukając nowych pomysłów i inspiracji przy szykowaniu ozdób bożonarodzeniowych,
-w grudniu odbyły się warsztaty piernikarskie (3 dni), na których Panie doszkalały się w technice lukrowania i wypiekania świątecznych pierników,
- również w grudniu  do Koła Gospodyń Wiejskich zawitał w tym roku św. Mikołaj i  w ramach prezentu, zaprosił wszystkich członków do kina Helios.
W najbliższych planach, KGW pragnie zorganizować spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków, sympatyków i przyjaciół Koła.
Koło Gospodyń Wiejskich  bierze udział w wielu uroczystościach gminnych i szkolnych. Podczas ważnych świąt państwowych ( 3 maja, 15 sierpnia, 11 listopada ) delegacja Koła składała kwiaty pod Krzyżem i Pomnikiem Pamięci Narodowej w Jeżowie Sudeckim. Zarząd reprezentuje Koło podczas licznych świąt i uroczystości organizowanych przez Zespół Szkolno- Przedszkolny, takich jak przykładowo - Dni Ziemi, gdzie ufundowano nagrody dla wszystkich klas biorących udział w konkursie czy w Dniu Edukacji Narodowej.
Koło Gospodyń chcąc na bieżąco informować mieszkańców o swoich działaniach, prowadzi stronę na facebooku, gdzie udostępnia inne ważne treści dla mieszkańców sołectwa.
Koło Gospodyń Wiejskich w Jeżowie Sudeckim tworzą Panie, które chcą działać i rozwijać się, wymieniać się swoimi umiejętnościami, pomysłami i doświadczeniami, chcą się uczyć nowych rzeczy,  integrować i poznawać nowe trendy. Początkowo Koło liczyło  10 członków, jednak poprzez swoje prężne działania przybywa nowych chętnych.
Po roku działania KGW liczy 35 osób. To bardzo cieszy i daje poczucie satysfakcji dla wszystkich planujących dalszą pracę i rozwój Koła Gospodyń Wiejskich w Jeżowie Sudeckim.                                            

Joanna Dudek