In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1871170

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dzień Seniora w Siedlęcinie

Dnia 11 listopada 2019 roku w nowo wyremontowanej sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbyło się coroczne spotkanie Seniorów. Wszystkich przybyłych powitał Sołtys wsi – p. Marian Tyka i Wójt Gminy – Edward Dudek. W uroczystości uczestniczyli również -Przewodniczący Rady Gminy – Wacław Lesik oraz Ewa Nidzgorska – Sekretarz Gminy. Spotkanie miało szczególnie podniosły charakter ze względu na zbieg uroczystości – 101 Rocznica święta Niepodległości i Dzień Seniora.

Tak więc po niezwykle pięknym uroczystym apelu przygotowanym przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania, seniorów ugoszczono obiadem przygotowanym przez panie z Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich w Siedlęcinie.
W trakcie spotkania odbyło się wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom, które mają za sobą ponad 50 lat pożycia małżeńskiego. Medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wraz z kwiatami i koszami ze słodyczami otrzymali: Państwo Wanda i Franciszek Piątkowscy oraz Bronisława i Władysław Kufel.
Ten wyjątkowy dzień był też okazją do podziękowania za wieloletnią pracę opiekuna świetlicy w Siedlęcinie pani Barbarze Filipiak, która na uroczystości była w podwójnej roli – byłego pracownika i nowo nominowanej emerytki.
Wspólne biesiadowanie uświetnił zespół „Skauci” z Nielestna oraz zespół ludowy „Karkonosze” z Gruszkowa.
Wieczór służył nostalgii, można było pośpiewać, potańczyć i powspominać.
Seniorzy dziękują za organizację uroczystości i czekają na kolejne spotkanie w 2020 roku.

Redakcja