In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1729590

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dni Jeżowa

W dniach 13 – 15 maja 2011 roku miały miejsce w naszej miejscowości obchody Dni Jeżowa. Decyzja podjęta  w styczniu skutkowała trzema dniami spotkań, rozgrywek sportowych, zabaw, warsztatów artystycznych i szeregu innych atrakcji. W organizację obchodów zaangażowały się organizacje z terenu naszej miejscowości czyli Stowarzyszenie Sołectwo Jeżów Sudecki, Rada Sołecka, Rada Rodziców, Wójt , Aeroklub Jeleniogórski, Ochotnicza Straż Pożarna, radni , LZS i inni. Dzięki hojności sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowe lub finansowe, przebieg obchodów był bardzo urozmaicony i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

I tak piątkowy poranek dzieci ze szkół w Jeżowie i Siedlęcinie miały możliwość odwiedzenia Zakładów Szybowcowych i zapoznania się z procesem produkcji i remontu szybowców. Następnie uczniowie młodszych klas z naszej gminy rozegrali na „Orliku” mecz piłki nożnej o Puchar Sołtysa Jeżowa Sudeckiego a uczniowie gimnazjum mecz piłki siatkowej. Wszyscy uczestnicy rozgrywek mogli skorzystać ze słodkiego bufetu przygotowanego specjalnie dla nich. W sobotę od godziny 14-tej ruszył festyn na którym spotkali się mieszkańcy naszej wsi. Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i artystycznych, korzystały z placu zabaw z dmuchanym zamkiem, uczyły się zasad ruchu drogowego w rowerowym miasteczku zorganizowanym przez Straż Miejską. Poza atrakcjami dla dzieci, na boisku „Lotnika” można było obejrzeć szybowiec, pamiątki lotnicze, pokazy modeli samolotów. Odbył się pokaz sprawności strażaków  naszej jednostki oraz można było uczestniczyć w wycieczce pod niebo strażackim wysięgnikiem. Swój konkurs przeprowadzili pracownicy Banku Zachodniego, wręczono również nagrody za konkurs „Moja mała ojczyzna”, przeprowadzony wcześniej w Zespole Szkół w Jeżowie. Dziewczęta  ze szkoły zaprezentowały zebranym swoje umiejętności taneczne. Oprócz rowerowego miasteczka ważnym wydarzeniem edukacyjnym był pokaz ratownictwa medycznego, przeprowadzony przez profesjonalnych ratowników. Godziny wieczorne zdominowała zabawa przy muzyce na żywo, karaoke i dobra zabawa przy doskonale zaopatrzonym bufecie. Zgodnie z planem zabawa zakończyła się o północy, co najważniejsze przy pięknej, ciepłej pogodzie. W niedzielne południe o godzinie 12 –tej rozpoczęła się Msza Św. odprawiona przez naszego księdza proboszcza w intencji nas wszystkich mieszkańców Jeżowa, po której- również w kościele- zaprezentował się zebranym chór Zespołu Szkół z koncertem pieśni i piosenek. Raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji obchodów.

Emila Łączna