In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1714670

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Modelarstwo w Jeżowie Sudeckim.

Jeżów Sudecki z modelarstwem jest związany od wielu lat. Na zboczach Góry Szybowcowej odbywało się wiele imprez oraz zawodów modelarskich. Pierwsze poważne zawody modeli szybowców zdalnie sterowanych (RC) zostały rozegrane w 1966 roku. Modelarstwo w naszej miejscowości w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie.Na Górze Szybowcowej, oraz okolicznych zboczach Jeżowa Sudeckiego często możemy spotkać modelarzy oraz podziwiać ich modele dumnie prezentujące się w powietrzu.

Gdy tylko wiatr da o sobie znać to w powietrze wzbijają się modele szybowców F3F, przystosowane do lotów na „żaglu”, a gdy wiatr jest niesprzyjający lub, gdy go zabraknie błękit nieba przecinają modele ESA z okresu I oraz II Wojny Światowej, które są przystosowane do walk powietrznych oraz modele samolotów sportowych. Wśród naszych modelarzy spotkamy aktualnego mistrza Polski  kategorii F3F Bogusława Gryszko, oraz v-ce mistrza Polski kategorii Aircombat ESA (walk powietrznych) Rafała Wiaderek.
Mając tak dobrą elitę postanowiliśmy promować naszą gminę na różnego rodzaju zawodach w Polsce. Już na pierwszych zawodach ESA (OMB), które odbyły się 18/09/2011 w Bolesławcu, odnieśliśmy sukces. Pierwsze miejsce zdobył Rafał Wiaderek, na drugim miejscu znalazł się Kamil Chipczyński. W tym roku braliśmy również udział w zawodach zorganizowanych między innymi w Krakowie, Bełchatowie, Środzie Śląskiej czy Warcie Bolesławieckiej. Przed nami jeszcze Mikołajkowe zawody o puchar Wójta gminy Zawonia, gdzie odbędzie się impreza kończąca i jednocześnie podsumowująca sezon Aircombat ESA 2011. Startujemy również w zawodach szybowcowych w kategorii F3F zarówno na terenie Polski jak i Czech. W tej dyscyplinie również będziemy promować gminę w sezonie 2012.

Nasza strona internetowa  www