In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851055

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Sprawozdanie

Sprawozdanie z realizacji programu profilaktyki uzależnień i zagospodarowania czasu wolnego   dzieci młodzieży na półzimowisku  organizowanym w S.P. w Czernicy  od 16-27.01.2012r.

W bieżącym roku na półzimowisko organizowane w Szkole Podstawowej w Czernicy zgłosiło się 23 uczestników w wieku od 6 do 13 lat.Codzienne zajęcia w godz.od 8.00do 13.00 prowadziły nauczycielki p.Beata Dreszer, p.Joanna Kubicz i p.Anna Kochanowska,wykorzystując dostępne warunki szkolne oraz skromne zasoby finansowe. 

Zajęcia zaplanowano i prowadzono  z uwzględnieniem potrzeb zarówno 6-latków  jak i starszych  dzieci  tak, aby wszyscy mogli wykazać się aktywnością i umiejętnością współdziałania.  Przeprowadzono z dziećmi pogadanki nt.uzależnień-szczególnie negatywnych ,dla zdrowia i rozwoju, skutków palenia papierosów, picia alkoholu czy zażywania narkotyków. Zwrócono  również  uwagę na  różne  zagrożenia dnia codziennego,  a szczególnie  wynikające z zabaw zimowych w warunkach  wiejskich. Dzieci poznały sposoby unikania w/w zagrożeń. Jednym z celów programu było rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie i radzenia sobie z emocjami - sprzyjały temu  codzienne zajęcia: gimnastyka poranna prowadzona przez najstarsze dzieci,wspólne przygotowywanie posiłków,dyżury,zawody sportowe w sali gimnastycznej lub na śniegu,zabawy i gry zręcznościowe, konkursy i zaj.plastyczne oraz zabawy swobodne. Integracji uczestników  służyły zorganizowane ognisko i bal   karnawałowy, do których dzieci przygotowywały się samodzielnie, wykonując dekoracje, stroje i poczęstunek(sałatka owocowa). W wolnym czasie półkoloniści korzystali z ze szkolnej pracowni komputerowej (w ograniczonym, umownym czasie) oraz oglądali dwie części filmu”Opowieści z Narni”. Podobną atrakcją było oglądanie filmów wyświetlanych za pomocą  starego projektora i prawdziwych klisz.Tutaj dzieci miały okazję do wykazania się umiejętnością czytania z odpowiednią modulacją głosu. Po raz kolejny,w czasie półkolonii  dzieci skorzystały  ze   sponsorowanego posiłku z McDonald'a.Dziękujemy!
Na pamiątkę pobytu każdy zrobił sobie wybraną przez siebie „ przyprasowywankę” na ulubionym ubiorze.Ferie zakończyły się bezpiecznie i w dobrych humorach


Wych. Beata Dreszer.