In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1311128

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…

10 grudnia 2016 roku w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich   w Jeżowie Sudeckim w ramach realizacji projektu pn. „ Współpraca Gmin Partnerskich w Tradycji i Kulturze Dwóch Narodów” odbył się  koncert świąteczny połączony z kiermaszem bożonarodzeniowym przygotowany przez uczniów, nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół  w Jeżowie Sudeckim.

Na spotkanie przybyło wielu mieszkańców naszej miejscowości, mieli oni okazję podziwiać występy dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniów z klas I – III szkoły podstawowej oraz członków szkolnego chóru, którzy chcąc wprowadzić wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zaprezentowali kolędy i pastorałki. Pokaz umiejętności wokalnych naszych wychowanków został nagrodzony przez przybyłych gości gromkimi brawami.

Wiele osób można było zauważyć  przy stoisku z przepięknymi, i w większości własnoręcznie wykonanymi, ozdobami świątecznymi. Każdy bowiem mógł tam znaleźć coś dla siebie - na wigilijny stół, do ozdobienia choinki lub na świąteczny  prezent. Dużym powodzeniem cieszyły się  także domowe, i jak co roku przepyszne, wypieki przygotowane przez przedstawicieli rodziców.

Jednak najwięcej emocji wzbudziła licytacja przepięknych, będących swoistymi dziełami sztuki, szopek bożonarodzeniowych, których w tym roku było aż dwadzieścia. Trzeba przyznać, że ich twórcom nie zabrakło pomysłowości i oryginalności, a nowym właścicielom – szczodrości.                                                                 

W imieniu organizatorów dziękuję tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i kierując się odruchem serca, wsparli finansowo szkołę. Pracownikom Zespołu Szkół, wszystkim występującym  i Radzie Rodziców dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie i prowadzenie koncertu oraz kiermaszu.

Z okazji Nowego 2017 Roku życzę wszystkim sponsorom oraz sympatykom Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim:

„ Niech się spełnią wszystkie życzenia,
te łatwe oraz te skomplikowane do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,
niech się spełnią w Nowym Roku!”

Anna Kędzierska – dyrektor Zespołu Szkół w Jeżowie Sudecki

W ramach w/w działania odbyło się kolejne spotkanie, dnia 21 grudnia 2016 roku, w którym uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz przedstawiciele  z  Gminy Partnerskiej Paseky nad Jizerou i Vierkirchen. Partnerzy z zaprzyjaźnionych gmin po występie Jasełek Bożonarodzeniowych przygotowanych przez dzieci z kl. III a Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim wręczyli im słodkie upominki i złożyli życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, a Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim podsumowała konkurs i wręczyła nagrody za udział w konkursie na najładniejszą szopkę oraz ozdoby bożonarodzeniowe.

Projekt „Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i  kulturze dwóch narodów ” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.

eu7Koordynator Bożena Matuszewska