In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1435616

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw – Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze

pobierz

 

Praca

WÓJT GMINY JEŻÓW SUDECKI  poszukuje  pracowników na stanowisko :
- podinspektora ds. USC i obronności,
- podinspektora ds. księgowości  i obsługi kasy
- podinspektor ds. obsługi gosp. mieniem komunalnym

szczegółowe informacje na stronie BIP  pod linkiem  -  NABÓR do PRACY

 

Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych , zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon i odzieży używanej

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością usunięcia awarii wodociągu w Siedlęcinie przy ul. Kościelnej, w dniu 19.02.2018 r. (poniedziałek) w godzinach 8:00-16:00 wystąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego zaniku na terenie całej miejscowości. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Kolędowanie w Jeżowie Sudeckim

Dnia 28 lutego 2018r. w sali Euroregionalnego Centrum Spotkań  w Jeżowie Sudeckim odbyło się śpiewanie kolęd przez mieszkańców naszego sołectwa z inicjatywy Pani Sołtys – Teresy Mitki, członków Rady Sołeckiej i zaprzyjaźnionych z Radą Pań. Na początek spotkania uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim przy wsparciu wychowawczyni pani Joanny Słabickiej rozpoczęli miłe popołudnie prezentując Jasełka. Następnie wystąpił znany i lubiany zespół Dziwiszowianki. Po występie uczestnicy spotkania  gromkim chórem odśpiewali popularne  kolędy przy akompaniamencie dwóch harmonii, pana Jerzego i pana Mariana. Podczas spotkania wszyscy goście zostali poczęstowani gorącymi napojami i świeżo upieczonymi chrustami.. Wspaniała atmosfera naszych  spotkań przyciągnęła  sporą frekwencję gości i przyjaciół z Chrośnicy, Dziwiszowa i Jeleniej Góry.

Więcej…

 

Bawimy się w Dziwiszowie

Dnia 3 lutego br. w sali Domu Ludowego w Dziwiszowie odbyła się zabawa ostatkowa dla dzieci. Rada Sołecka zorganizowała konkursy sprawnościowe, naukę tańca        i konkursy, prace plastyczne takie jak  dekorowanie gniotków, a także  słodki poczęstunek dla uczestników.  Zabawa odbyła się dzięki finansowej pomocy  z Gminy Jeżów Sudecki przyznanej  przez Wójta Gminy-  Edwarda Dudka. Impreza uzyskała również wsparcie ludzi dobrej woli . Dziękujemy  Panu Michałowi  Marchewce i   Robertowi  Kuczyńskiemu,  którzy  sponsorowali nagrody dla dzieci, a Panu Rafałowi  Mrugale   za   rabat przy zakupie pączków.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i fajną zabawę.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2017 roku poz.1875) zwołuję XXXV Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 14 lutego 2018 roku (środa) o godz. 13.00 w sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.
Program sesji:

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY- SIEDLĘCIN!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku awarią wodociągu gminnego w miejscowości Siedlęcin, w dniu 12.02.2018 r. może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie Siedlęcina. W dniu 13.02.2018 r. w związku z planowanymi pracami przy usuwaniu awarii wystąpią przerwy w dostawie wody na terenie Siedlęcina od godziny 8:00 do 16:00.  
Przepraszamy za utrudnienia.

 

Podziękowanie

Mieszkańcy budynku przy ulicy Długiej 110 w Jeżowie Sudeckim serdecznie dziękują za okazaną pomoc po pożarze naszego budynku, który miał miejsce 30 grudnia 2017 roku.
Szczególne podziękowania dla wszystkich strażaków  uczestniczących w akcji gaśniczej  oraz dla Pana   Edwarda  Dudka Wójta Gminy i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy od pierwszego dnia służyli profesjonalną pomocą i wsparciem.
Bardzo dziękujemy  również   Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Szrzyńskiemu, Pani Sołtys Teresie Mitka, Radzie Sołeckiej, Radzie Parafialnej i Radnym z Jeżowa Sudeckiego za przeprowadzenie zbiórki  pieniężnej  na remont naszego dachu.
Pragniemy również gorąco podziękować wszystkim osobom którzy wykazali nam współczucie  w tych trudnych dla nas chwilach i  wsparli   finansowo zbiórkę  środków pieniężnych   na rzecz  odbudowy.       Wszystkim bardzo dziękujemy.

 
Wdzięczni  mieszkańcy
budynku przy ulicy Długiej 110.

 

Smyki na start po raz 4-ty

Dnia 27 stycznia r. już po raz 4-ty odbyły się halowe zawody modeli szybowców “Smyki na start”.
W zawodach brało udział ponad 70-ciu zawodników. W sali budynku Euroregionalnego Centrum dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami składali modele pod bacznym okiem instruktorów modelarskich. Oprócz budowy modeli na sali można było oglądać galerię zdjęć z pięciu lat działalności naszego Centrum Modelarskiego oraz wystawę lotniczą przygotowaną przez kolegę Krzysztofa Bańskiego. Po warsztatach zawodnicy udali się do hali sportowej, w której odbyły się loty konkursowe. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach wiekowych, a każdy zawodnik miła pięć rzutów. Na hali poza zawodami można było podziwiać pokazy szkółki Aikido prowadzonej przez senseja Jerzego Sapiela, pokazy pierwszej pomocy przeprowadzone przez kolegów strażaków Krzysztofa Janickiego i Piotra Słabickiego. Dzięki uprzejmości Aeroklubu Jeleniogórskiego, tradycyjnie na hali był wyeksponowany prawdziwy szybowiec PW-5 Smyk.

Więcej…

 

O G Ł O S Z E N I E

Rada Gminy Jeżów Sudecki ogłasza nabór kandydatów w wyborach uzupełniających na  ławników do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze z zakresu prawa pracy. - pobierz

 

Zima nie jest zła

W czasie tegorocznych ferii zimowych pogoda nie rozpieszczała miłośników białego szaleństwa. Szusowanie na stokach ze względu na wyjątkowo wysokie temperatury w drugiej połowie stycznia było możliwe jedynie w górach, na sztucznie dośnieżanych stokach. Jednak nasi podopieczni, którzy zdecydowali się na wyjazd do naszej gminy partnerskiej Paseky nad Jizerou  29 I 2018 roku mogli przekonać się, że zima wcale nie jest taka zła. Panują tam znakomite warunki do uprawiania sportów zimowych i każdy może tam znaleźć coś dla siebie, aby aktywnie spędzić czas na stoku. Do udziału w zimowym wyjeździe do Czech zostali zaproszeni chętni uczniowie szkół z terenu gminy Jeżów Sudecki wraz z opiekunami.

Więcej…

 

Kolędowanie w Chrośnicy

W niedzielę 21.01.2018r. o godz. 1600 w świetlicy wiejskiej w Chrośnicy zebrali się wszyscy, którzy chcieli wspólnie kolędować. Z sąsiedniego Sołectwa  przyjechały do nas ,,Dziwiszowianki’’ z programem kolędowym. Kolędnicy odśpiewali i wyrecytowali  kolędowe przesłanie. Po występie wszyscy zasiedli do wspólnego stołu. Przy gorących napojach i ciastkach śpiewaliśmy kolędy do których na harmonii przygrywał pan Marian Banach akordeonista zespołu ,,Dziwiszowianki’’. Dzięki śpiewnikom śpiewaliśmy wszystkie zwrotki  kolęd. W rodzinnej atmosferze wraz z Wójtem p. Edwardem Dudkiem wszyscy mile spędzili popołudnie.

Więcej…

 

Mikołaj w Chrośnicy

W tym roku do świetlicy wiejskiej w Chrośnicy Mikołaj zawitał z kilkudniowym wyprzedzeniem. Już 03.12.2017r. o godz. 1500 świetlica pełna była dzieci i ich opiekunów. Wszyscy z niecierpliwością wypatrywali Mikołaja. Dzieci pierwsze zauważyły nadchodzącego Mikołaja. Wyczekiwany gość przywitał się ze wszystkimi, wypytał najmłodszych o zagadnienia dotyczące ich wsi,  rozdawał dzieciom słodkie nagrody za dobre odpowiedzi. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe prezenty. Wielkie paki dla małych dzieci stanowiły wielkie wyzwanie bo musiały nieść je z pomocą dorosłych. Te piękne podarunki zostały zakupione dzięki Radzie Sołeckiej wsi Chrośnica, panu wójtowi Edwardowi Dudkowi, państwu Rorat i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzieci dziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Nikt nie wyszedł z sali bez słodkości. Przy wyjściu Mikołaj częstował wszystkich wychodzących cukierkami. Dzieci i rodzice wdzięczni są pani Stanisławie  Bieniasz i Radzie Sołeckiej za przygotowanie uroczystości  i sponsorom za ich hojny udział w tej imprezie.

Więcej…