In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1345907

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Szkolny dzień życzliwości i pozdrowień w Szkole Podstawowej w Siedlęcinie

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Tolerancji, Dzień Praw Dziecka i Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień .
W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Był to dzień wyjątkowy,  pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. Na dobry początek każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymał „uśmiechniętą buźkę”, którą można było przypiąć do ubrania. 

Więcej…

 

Gminny Turniej Tenisa Stołowego LZS „Złota Jesień”

pobierz

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2017 roku poz.41875) zwołuję XXXIII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 29 listopada 2017 roku (środa) o godz. 14.00 w sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…

 

Zabawa Andrzejkowa dla dzieci w Dziwiszowie.

Dnia 18 listopada w sali Domu Ludowego w Dziwiszowie odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci. Dzieci przybyły licznie  na to spotkanie oryginalnie przebrane. Program był wypełniony dużą ilością  atrakcji. Na początku imprezy odbył y się warsztaty zdobienia bombek, mniejsze dzieci malowały świąteczne obrazki. Następnie zorganizowaliśmy dla uczestników pogadankę na temat „Czysty las”, w którą wpleciona była krótka bajka na ten  temat, a po niej dzieci praktycznie pokazały, jak potrafią segregować śmieci i dbać o czyste środowisko. Ochotnicza Straż Pożarna  w Dziwiszowie uatrakcyjniła dzieciom zabawę, przygotowując sprawnościowy tor przeszkód z przeszkodami , po jego pokonaniu dzieci otrzymały od druhów piękne dyplomy. Podczas spotkania  Wójt Gminy  podarował dzieciom wielką paczkę cukierków,  a Radny Kazimierz  Lewaszkiewicz opaski odblaskowe. Rada Sołecka i Sołtys Dziwiszowa oraz zaprzyjaźnieni wolontariusze przygotowali dla wszystkich poczęstunek i prezenty dla dzieci. Organizatorzy dziękują za tak liczne przybycie i udział w zabawie.

Więcej…

 

Partnerstwo Izerskie

Ogłoszenie o naborze wniosków - pobierz

 

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie „Programu współpracy Gminy Jeżów Sudecki z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok”.

więcej

 

R E G U L A M I N Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego LZS Złota Jesień

pobierz

 

„100-lecie Lotnictwa w Polsce”

Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudeckim oraz Muzeum Techniki we Wrocławiu zapraszają na wystawę pt. „100-lecie Lotnictwa w Polsce”.
Otwarcie wystawy odbędzie się dnia 27 listopada 2017 roku o godz. 14.00  w sali konferencyjnej Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim, ul. Kręta 27.
Podczas otwarcia historię lotnictwa będą przedstawiać: pan prof. Stanisław Januszewski i pan Stanisław Błasiak.
Wszystkich pasjonatów lotnictwa serdecznie zapraszamy.  

Władysław Jagiełło

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY- CZERNICA!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z kontynuacją prac związanych z usuwaniem awarii wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, do odwołania przewidziane są przerwy w dostawie wody na terenie dolnej Czernicy (numery budynków od 1 do 36).
Orientacyjne godziny, w których będzie możliwość poboru wody z wodociągu:
- 6:00-9:00,
- 12:00-15:00,
- 17:00-22:00.
Poza wskazanymi godzinami może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku.
Informujemy także, że w dniu 18.11.2017 r. odbędzie się zabarwienie wody z wodociągu barwnikiem spożywczym. Prosimy mieszkańców budynków o numerach od 20 do 31 o niepobieranie wody z wodociągu w godzinach 10:00-13:00.
Przepraszamy za utrudnienia.

 

Wycieczka do Warszawy

W dniach 17 – 20 października uczniowie naszej szkoły, a przede wszystkim klasy  III A gimnazjum, wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Droga z Jeżowa Sudeckiego do stolicy niezbyt się dłużyła, ponieważ wyjechaliśmy w nocy (2.30) i większość drogi przespaliśmy. Niektórych trzeba było budzić na postojach, a nawet już w samej Warszawie. Stolica przywitała nas przepiękną słoneczną pogodą, która zresztą nie opuściła nas przez cały pobyt. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy w dość „obywatelski” sposób, bo w Sejmie RP. 

Więcej…

 

Dzień Seniora

Dnia 21 października 2017 roku w sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich odbyło się kolejne  spotkanie seniorów z sołectwa Jeżów Sudecki.
Seniorów w liczbie ok. 120 osób  powitał Wójt Gminy – Edward Dudek i Sołtys wsi Jeżów Sudecki – Teresa Mitka.

Więcej…

 

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania pod hasłem „Śniadanie daje moc”

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SIEDLĘCINIE

W ramach propagowania zdrowego stylu życia podczas  zajęć świetlicowych realizowany jest w naszej szkole Projekt Edukacyjny pod hasłem „Wartość zdrowia znam    i o nie dbam”.
•    8 listopada  obchodziliśmy bardzo ważny dzień, który na pewno wpisze się na stałe w nasz kalendarz – Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania  składał się    z dwóch części.

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY- CZERNICA!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku awarią wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, w dniu 14.11.2017 r. może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie dolnej Czernicy (numery budynków od 1 do 36) w godzinach od 16:30 do 21:30.

W dniu 15.11.2017 r. w związku z planowanymi pracami przy usuwaniu awarii wystąpią przerwy w dostawie wody na terenie dolnej Czernicy (numery budynków od 1 do 36) od godziny 8:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

 

Ledwie Dycha i towarzyskie kije

RXT ulotka 2017 2