In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 959986

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

SUKCESY NASZEJ MŁODZIEŻY I PEDAGOGÓW

Podsumowanie  współzawodnictwa Powiatowego  Szkolnego Zwiazku Sportowego  w Jelenie Górze   za rok szkolny  2015-2016

 14 czerwca 2016r. w Kostrzycy  odbyło sie podsumowanie  współzawodnictwa  Powiatowego  Szkolnego Związku Sportowego  w Jelenie Górze  za rok szkolny  2015-2016 .
Starosta Powiatu Pani Anna Koniczyńska  oraz  Wiceprezes  Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Pani  Bronisława Kuchmistrz  wręczyły liczne nagrody  za  osiagnięcia  we wspózawodnictwie  sportowym  szkołom powiatu  w roku szkolnym 2015-2016 .
Miedzy innymi uchonorowano osiagniecia  młodzieży z naszej Gminy. Pani   Anna Kędzierska Dyrektor Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim  odebrała puchar  za zajęcie III miejsca we współzawodnictwie  sportowym szkół gimnazjalnych  w kategorii chłopców oraz  podziękowania za  współpracę  przy organizacji  imprez organizowanych   w roku szkolnym  2015-2016.

Więcej…

 

EUROREGIONALNE FORUM STRAŻY POŻARNYCH JUŻ ZA NAMI

Gmina Jeżów Sudecki w ramach Funduszu Mikroprojektów  Interreg VA Republika  Czeska – Polska 2014 – 2020 zrealizowała dnia 11 czerwca 2016 roku w Jeżowie Sudeckim na Górze Szybowcowej projekt  pn. „Euroregionalne Forum Straży Pożarnych”, w ramach którego został przeprowadzony pokaz ratowniczo – gaśniczy.

Pokaz odbył się przy udziale  Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z Czernicy, Dziwiszowa, Jeżowa Sudeckiego i Siedlęcina  oraz Gmin Partnerskich -Paseky n/ Jizerou i Vierkirchen przy współudziale Państwowej Straży Pożarnej z Jeleniej Góry. Wspólne ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze odbyły się zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń.

Więcej…

 

Stowarzyszenie Wieża Książęca w Siedlęcinie zaprasza na szlak nadbobrzańskich wież.

 

2. Rajd Rowerowy w Płoszczynie.

W dniu 4 czerwca 2016r. w Płoszczynie odbył się 2. Rajd Rowerowy dla dzieci i młodzieży.
Impreza rozpoczęła się o godz.11.00 i po krótkiej rozgrzewce 11 uczestników (w podziale na 3 grupy wiekowe) stanęło na starcie, by rozpocząć jazdę. Pomimo trudnej trasy wszystkim uczestnikom udało się przejechać wyznaczony dystans.
Uczestnicy rajdu zmęczeni ale zadowoleni odebrali medale za uczestnictwo w rajdzie oraz dyplomy, które wręczył Sołtys Pan Leon Szućko oraz Przewodniczący Rady Sołeckiej Pan Andrzej Miliszkiewicz.
Rajd to przede wszystkim dobra zabawa ale też okazja do sprawdzenia swoich możliwości

Więcej…

 

Puchar wagarowicza

W dniu 23 kwietnia 2016 r. w Siedlęcinie odbyła się kolejna – już 19 edycja Ogólnopolskich Marszów na Orientację „Puchar Wagarowicza”. Bazą imprezy od wielu lat jest sala Domu Ludowego w Siedlęcinie. Bardzo dobre warunki, pełne zaplecze sanitarne i kuchenne, duża sala ze sceną i ładną dekoracją, a przede wszystkim duża pomoc i przychylność ze strony Rady Sołeckiej w Siedlęcinie, Stowarzyszenia „Nasz Siedlęcin” oraz Wójta Gminy Jeżów Sudecki spowodowały, że warunki logistyczne oraz socjalno-bytowe na kolejnych „Pucharach Wagarowicza” oceniane są przez uczestników bardzo wysoko. Dokładając do tego znakomite warunki terenowe do organizowania imprez na orientację oraz duże doświadczenie kadry organizacyjnej i sędziowskiej otrzymujemy receptę na udaną imprezę.

Więcej…

 

Dzień Matki w Dziwiszowie.

W niedzielę 22 maja w Sali Domu Ludowego odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Matki”, zorganizowane przez Sołtysa, Radę Sołecką i Radnych Dziwiszowa.
Gościliśmy na sali wiele Pań, które już nie tylko są mamusiami, ale babciami. Jednocześnie przybyli - Pani Poseł - Zofia Czernow, Starosta Powiatu Jeleniogórskiego - Anna Konieczyńska, Wójt Gminy Jeżów Sudecki- Edward Dudek, Proboszcz parafii - ks. Krzysztof Słotwiński oraz wielu mieszkańców Dziwiszowa.

Więcej…

 

Dzień Dziecka

W dniu 4 czerwca 2016r. na boisku sportowym w Płoszczynie odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Sołtysa i Radę Sołecką naszej wsi.
Wszystkie dzieci, mieszkańców oraz przybyłych gości przywitał Przewodniczący Rady Gminy Pan Wacław Lesik, życząc najmłodszym z okazji ich święta dużo radości i udanej zabawy w tym wyjątkowym dniu.

Więcej…

 

„Euroregionalne Forum Straży Pożarnych”

Gmina Jeżów Sudecki w ramach Funduszu Mikroprojektów  Interreg VA Republika  Czeska – Polska 2014 – 2020 przystępuje do realizacji projektu  pn. „Euroregionalne Forum Straży Pożarnych”, w ramach którego zostanie przeprowadzony pokaz ratowniczo – gaśniczy dnia 11 czerwca 2016 roku w Jeżowie Sudeckim na Górze Szybowcowej.

Więcej…

 

Dni Jeżowa Sudeckiego

W dniach 20-22 maja 2016 roku odbyły się obchody Dni Jeżowa Sudeckiego oraz Święta Ludowego. Organizatorami byli: Gmina Jeżów Sudecki, Sołtys i Rada Sołecka Jeżowa Sudeckiego, Zespół Szkół w Jeżowie Sudeckim.
    Dnia 20 maja 2016 roku odbył się konkurs ortograficzny o Pióro Wójta Gminy przeprowadzone przez p. Iwonę Majtczak, w którym udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych z Gminy Jeżów Sudecki. Na boisku sportowym odbył się  Turniej Piłkarski dziewcząt i chłopców o puchar Sołtysa Jeżowa Sudeckiego. W godzinach popołudniowych w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich odbył się koncert zespołu żołnierzy rezerwy  „Rota” ze Złotoryi,  który w repertuarze miał pieśni patriotyczne  i okolicznościowe z okazji Dnia Matki. Na koncert zostali zaproszeni mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki. Podczas występu wielu osobom zakręciła się łza w oku.  Na sali zostały wyeksponowane banery jednego ze sponsorów – Dolnośląskiej  Izby Rolniczej. Wszyscy obecni mogli po występach poczęstować się kawą, herbatą i słodkimi wypiekami mieszkanek Jeżowa Sudeckiego.

Więcej…

 

Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów zaprasza na VII Czasówkę Szybowcową.

Cykl czasówek Karkonoskich - pobierz

 

Sesja Rady Gminy

Jeżów Sudecki, dnia  31 maja 2016 roku.              

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466.) zwołuję XVIII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia
15 czerwca 2016 roku (środa) o godz. 13.00 w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.
Program sesji:

Więcej…

 

Aeroklub Jeleniogórski zaprasza na lotniczy Dzień Dziecka

więcej

 

Zmiany w MZK Jelenia Góra – 1 czerwca 2016 r.

Sieć połączeń komunikacji miejskiej - pobierz

Ulotka - zmieniamy komunikacje miejska - plakat mały  , plakat duży

 

Łysa Góra zaprasza na „Łysogórki”

Przed nami kolejny sezon letni. W niedzielę 29 maja już po raz 15 odbędzie się cykl zawodów rowerowych „Łysogórki”. To świetna rozrywka dla dzieci i dorosłych. Zapewnia odpoczynek na świeżym powietrzu i dobrą zabawę połączoną z rywalizacją. W każdą ostatnią niedzielę miesięcy V - IX 2016 na terenie ośrodka Ski Arena Łysa Góra rozegrane zostaną zawody MTB w przepięknej scenerii Gór Kaczawskich. Organizatorem zawodów są:  SN i SKS Aesculap i Łysa Góra Sp. z o.o.
Zawody mają formułę otwartą - prawo startu mają amatorzy i zawodnicy z licencją. Do treningów i startów zapraszamy przedszkolaków, młodzież i osoby dorosłe. Mamy 9 kategorii wiekowych więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej…