In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1152701

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

IV Łysogórski Marsz Kaczawski

Ski Arena Łysa Góra wraz ze Szkołą Narciarską i Sudeckim Klubem Sportowym Aesculap serdecznie zapraszają w sobotę 20 maja 2017r. na organizowany na Łysej Górze rajd pieszy odbywający się pod nazwą IV Łysogórski Marsz Kaczawski , jest to ciekawa oferta zarówno dla amatorów pieszych wędrówek, jak i wprawionych turystów z dobrą kondycją. Przygotowaliśmy dla Państwa dwie trasy więc każdy znajdzie coś dla siebie.  Uczestnicy rajdu, którzy w nabytych kartach startowych (cena 5,00 PLN) uzyskają potwierdzenie przejść przez wyznaczone na trasie punkty kontrolne uzyskają stempel IVV w książeczkach rajdowych.

Więcej…

 

Taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzenia ścieków na okres od 01.06.2017 r. do 31.05.2018 r.

pobierz

 

WYWIAŁO ŚMIECI Z BOROWEGO JARU

AKCJA „ HURAGAN 2017”  wywiała śmieci z Borowego Jaru, a oto efekt tylko jednego dnia (27.04.2017r.)  pracy.  Sprzątamy jeszcze 28.04.2017r.
Zapraszamy mieszkańców  Gminy  do pomocy od 10.00 do 14.00 zbiórka przy  Gościńcu Perła Zachodu. W załączeniu fotorelacja  z  dnia 27.04.2017r.

Sekretarz Gminy
Ewa Nidzgorska

 

Ferie w Jeżowie Sudeckim

W dniach 13.02. – 24.02.2017 roku w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich, w ramach półkolonii zimowych, odbywały się różnorodne zajęcia. Skorzystało z  nich 33 dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. Organizatorem  zimowiska był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim.

1.    Program obejmował działania skierowane na zaspokajanie specyficznych potrzeb dzieci korzystających z zajęć:
•    działania o charakterze opiekuńczo-wychowawczym.
•    zajęcia rozwijające zainteresowania ze szczególnym uwzględnieniem zajęć plastycznych,
•    działania promujące zdrowy tryb życia.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466 ze zm.) zwołuję XXVII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 26 kwietnia 2017 roku (środa) o godz. 14.00 w sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.
Program sesji:

Więcej…

 

Wielkie sprzątanie Borowego Jaru 27-28 kwietnia godzina 10:00-14:00 - ZACHĘCAMY CHĘTNYCH DO POMOCY

W ramach Światowego Dnia Ziemi w dniach 27 i 28 kwietnia 2017 roku, na terenie Borowego Jaru tj. od stóp Wzgórza Krzywoustego w Jeleniej Górze do Jeziora Modrego w Siedlęcinie, odbędzie się akcja porządkowania ścieżek spacerowych i brzegów rzeki Bóbr. W dwóch punktach, będą wydawane ochotnikom worki i rękawice. Zapraszamy do udziału ochotników - przyda się każda para rąk do pomocy.

Termin: 27-28 kwietnia 2017 r. w godzinach 10:00-14:00. Po uprzątnięciu terenu w drugi dzień, działania mogą zakończyć się wcześniej.

Więcej…

 

Kolejne terminy spotkań jednostki projektowej z mieszkańcami Jeżów Sudecki w celu przedstawienia projektu oraz uzgodnienia tras przebiegu sieci wod-kan.

więcej

 

XX Jubileuszowe Marsze na Orientację

W dniu 01 kwietnia 2017 r. w Siedlęcinie odbyła się 20 edycja Marszów na Orientację „Puchar Wagarowicza”. Bazą jubileuszowej imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych, była świetlica wiejska w Siedlęcinie. Bardzo dobre warunki, pełne zaplecze sanitarne i kuchenne, duża sala ze sceną i ładną dekoracją, a przede wszystkim duża pomoc i przychylność ze strony Sołtysa wsi, Rady Sołeckiej w Siedlęcinie, Stowarzyszenia „Nasz Siedlęcin” oraz Wójta Gminy Jeżów Sudecki spowodowały, że warunki logistyczne oraz socjalno-bytowe na kolejnych „Pucharach Wagarowicza”

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z awarią wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, w dniach 10.04.2017 r.-12.04.2017 r. mogą wystąpić przerwy w dostawie wody na terenie całej miejscowości.

 

WÓJT GMINY INFORMUJE O ROZPOCZĘCIU „ BUDOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ WRAZ Z WYPOSAŻENIEM W JEŻOWIE SUDECKIM „ ORAZ „BUDOWY GMINNEGO PRZEDSZKOLA WRAZ Z WYPOSAŻENIEM „ W RAMACH DWÓCH ZINTEGROWANYCH PROJEKTÓW UNIJNYCH DOFINANSOWANYCH KWOTĄ PRAWIE 6 MLN ZŁ

W dniu  30 marca 2017r.  Marszałek Województwa  Dolnośląskiego  Cezary Przybylski  i  Wójt Gminy  Jeżów Sudecki  Edward Dudek przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy  Marty Kędziorek podpisali uroczyście w Urzędzie Marszałkowskim   umowy na dofinansowanie  w kwocie  5,98mln złotych dwóch zadań  inwestycyjnych pn. „Budowa  Szkoły Podstawowej wraz z wyposażeniem w Jeżowie Sudeckim”  oraz „Budowa Gminnego Przedszkola  wraz z wyposażeniem w Jeżowie Sudeckim” w ramach   Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Dolnośląskiego   za pośrednictwem  Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej. Jednocześnie Gmina  podpisała umowę z wykonawcą (BERGER  BAU POLSKA spółka z o. o. Wrocław) i rozpoczyna  realizacje inwestycji . Zakończenie  projektu przewidziano na 30 kwietnia 2018r. W ramach przedsięwzięcia  za  ponad  9,3 mln zł  powstanie nowoczesna   baza  edukacyjna   dla  300 uczniów  Szkoły Podstawowej z pełnym  wyposażeniem,  w której szczególny wzgląd  położono na   nowoczesne  wyposażenie klas matematycznych,  przyrodniczych  i  informatycznych  w każdej sali lekcyjnej przewidziano tablice interaktywne  oraz bogate wyposażenie w materiały dydaktyczne ,a także zaplecze kuchenne i  stołówkę szkolną  . Drugą  integralną inwestycją  jest  projekt  budowy nowoczesnego  przedszkola dla  100  dzieci  w wieku 2,5 -6 lat  w czterech oddziałach   przedszkolnych . Obiekty będą  uwzględniać  potrzeby osób niepełnosprawnych  i  otrzymają pomoce  dydaktyczne wspomagające  rozwój uczniów  ze specjalnymi  potrzebami edukacyjnymi .

 

Warsztaty w Dziwiszowie

W świetlicy w Dziwiszowie w  marcu w każdy czwartek   odbywały  się  warsztaty wykonywania wielkanocnych ozdób świątecznych, które prowadziła   pani Maria  Aleksandrowicz. Uczyliśmy się zdobienia jajek  różnymi technikami, formowaliśmy zające z siana , wykonywaliśmy kwiaty z bibuły. Uczestniczkami były głównie panie, które zawsze dbają o to, aby czas świąteczny był widoczny w domu i w ogrodzie.  Warsztaty  były również okazją do wspólnych rozmów przy słodkim poczęstunku. Wszystkim  którym zajęcia się podobały zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach przed świętami  Bożego  Narodzenia.
Dziękuje pani Marii za prowadzenie zajęć, Radzie Sołeckiej za zakup materiałów  na warsztaty, panu Bogdanowi  Salus  za ofiarowanie pachnącego siana.

Więcej…

 

SKI ARENA Łysa Góra zaprasza

SKI ARENA Łysa Góra zaprasza na Wakacje z Końmi 2017 , oferuje naukę jazdy konnej, opiekę  animatora, wyżywienie, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Więcej…

 

Koncert charytatywny na rzecz mieszkańców Czernicy poszkodowanych w pożarze.

Gmina Jeżów Sudecki zwraca się z prośbą do mieszkańców o  uczestnictwo i wsparcie . więcej

 

Spotkanie z mieszkańcami wsi Jeżów Sudecki

W imieniu ABRYS Technika Sp. z o.o. informuję, że w dniach: 04.04.2017r. (wtorek) w godz. 16:00 – 20:00 05.04.2017r. (środa) w godz. 14:00 – 20:00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami  miejscowości Jeżów Sudecki w Sali Konferencyjnej  Urzędu w Jeżowie Sudeckim przy ul. Długiej 63 celu przedstawienia i uzgadniania trasy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w w/w miejscowości.
Prosimy o niezawodne przybycie oraz o zabranie dowodów tożsamości w celu spisania uzgodnienia.

więcej