In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1871208

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Pierwszaki w Siedlęcinie wkraczają do akcji

„Wrzesień, wrzesień
w naszej szkole,
klasy pełne słońca,
pełne dzieci,
bo wakacje już
dobiegły końca.

W bibliotece
książki szepczą,
trzeba się obudzić
zaraz tu przybiegną dzieci
nie mogą się nudzić…”

Więcej…

 

Święto Latawca

W sobotę, 28 września br. na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim po raz szósty odbyło się Święto Latawca , organizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudecki. Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim (prowadzony przez panie Agnieszkę Sowińską i Agatę Nidrych),  Aeroklubem Jeleniogórskim i „Moją Fundacją” z Jeleniej Góry. W piękny, słoneczny dzień niebo nad Górą Szybowcową było pokryło się  pięknymi i barwnymi latawcami, a było ich ok 100. Latawce wykonały dzieci podczas warsztatów w modelarni, i w trakcie zajęć w  placówkach opiekuńczo - wychowawczych. W zawodach brali udział uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Jeżowa Sudeckiego, wychowankowie domów dziecka z Jeleniej Góry, Cieplic i Jagniątkowa raz zawodnicy z Bielawy, Mieroszowa, Szczawna Zdroju, Piławy Górnej i modelarni z Jeżowa Sudeckiego. Łącznie 69 zawodników startowało z latawcami płaskimi i skrzynkowymi w trzech kategoriach: do lat 11, od 12 do 16 lat i w kategorii OPEN.

Więcej…

 

informacja

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje mieszkańców miejscowości Siedlęcin i Wrzeszczyn,  że w związku  z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych w Siedlęcinie przy ul. Długiej w dniu 7 października 2019r. (poniedziałek) od godz. 9.00 do godz. 13.00 nastąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego  zaniku.

Przepraszamy za utrudnienia.

Wójt  Gminy
Jeżów Sudecki

 

Kiermasz Średniowieczny

Dnia 7 września br.  w ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” Gmina Jeżów Sudecki zorganizowała pod Wieżą Książęcą w Siedlęcinie Kiermasz Średniowieczny, który otworzyli p. Ewa Nidzgorska -Sekretarz Gminy wraz z p. Radosławem Burchackim – Zastępcę Wójta. Aby wprowadzić w klimat średniowiecza, sołectwa Dziwiszów, Janówek i Chrośnica przygotowały scenki rodzajowe ze średniowiecznego życia, które zaprezentowały na scenie. Występy sołectw, publiczności bardzo się podobały o czym świadczyły gromkie brawa dla aktorów. Scena została udekorowana przez sołectwa koszami z warzyw i owoców i dekoracjami ze zbóż – dary tegorocznych plonów. Publiczność mogła wysłuchać występów zespołów ludowych – „Karkonosze” i „Dziwiszowianki”. Przenieść się w inną epokę i poznać  klimat średniowiecza – w trakcie Kiermaszu wystąpił zespół „Żniwa” Państwo Lidia i Paweł Ulatowscy z Wrocławia prezentowali historyczne  utwory grając na starych instrumentach muzycznych.

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych w Siedlęcinie przy ul. Długiej w dniu 3 października (czwartek) 2019r. od godz. 8.00 do godz. 13.00 nastąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego  zaniku.

Przepraszamy za utrudnienia.

Wójt  Gminy
Jeżów Sudecki

 

Nabór Wniosków

"Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na działanie:

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z awarią i koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych urządzeń sieci wodociągowej  w Czernicy, od dnia 23 września 2019r. (poniedziałek) nastąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż  do  całkowitego zaniku.

Przepraszamy za utrudnienia.

Zastępca Wójta
Gminy Jeżów Sudecki
Radosław Burchacki

 

Sesja Rady Gminy

Na podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 506 ze zm.) zwołuję X Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 25 września 2019 roku (środa) o godzinie 14-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy -Jeżów Sudecki,  ul. Długa 63.

1.Otwarcie Sesji:
    a/ stwierdzenie kworum,
    b/ wybór protokolanta,
    c/ wyłożenie protokołu IX Sesji Rady Gminy.

Więcej…

 

Święto Latawca

Święto-Latawca-2019

Więcej…

 

bezpłatne ĆWICZENIA REHABILITACYJNO-KOREKCYJNE

OGŁOSZENIE Wójt Gminy Jeżów Sudecki zaprasza mieszkańców na bezpłatne  ĆWICZENIA REHABILITACYJNO-KOREKCYJNE, które będą się odbywały w Hali Sportowej w Jeżowie Sudeckim, ul. Kręta 27
w każdą środę od 18 września 2019 roku do 18 grudnia 2019 roku w godzinach od 16.00 do 17.00. Ćwiczenia prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora - rehabilitanta. Zajęcia mają na celu poprawę ogólnej kondycji oraz wspomaganie leczenia wad postawy i dolegliwości ruchowych. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zaopatrzenia się w karimatę niezbędną do ćwiczeń, odzież i obuwie sportowe.

„ROZRUSZAJ  SWÓJ KRĘGOSŁUP”

 

Rok szkolny Euroregionalnego Centrum Modelarskiego i Samorządu Uczniowskiego przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim, rok współpracy i imprez modelarskich, które wspólnie organizowaliśmy.

Kalendarz imprez modelarskich był bardzo napięty dla naszej modelarni. Oprócz codziennych zajęć w pracowni modelarskiej organizowaliśmy wiele imprez modelarskich. Dnia 18 maja br. zorganizowaliśmy I Zlot Gigantów (modeli latających), który odbył się na lotnisku w Jeleniej Górze. Na zlot przyjechało ponad 40 załóg z Polski i Czech, zaprezentowano ponad 70 modeli samolotów i szybowców. Dnia 25 maja br. na Górze Szybowcowej odbyły się zawody modelarskie “Młodzi modelarze lotnicy na start”, w zawodach brało udział 43 zawodników z Bielawy, Mieroszowa, Szczawna Zdroju i Jeżowa Sudeckiego. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach modeli wolnolatających F1/2, F1, F1N. Na zawodników czekały wspaniałe nagrody, dyplomy i medale. Trzy medale zdobyli zawodnicy z naszej modelarni. Dnia 1 czerwca br. braliśmy udział w pikniku lotniczym w Mieroszowie, nasi modelarze startowali w trzech konkurencjach modeli wolno latających, zdobywając 4 medale.

Więcej…

 

Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!!!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych przyłącza wodociągowego  w budynku przy ul. Górnej 8 w Jeżowie Sudeckim, w dniu 29 sierpnia (czwartek) 2019r.  od godz. 9.00 do godz. 13.00 nastąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego  zaniku w rejonie ul. Górnej oraz ul. Długiej w Jeżowie Sudeckim od nr 15 do nr 19.

Przepraszamy za utrudnienia.
Wójt Gminy

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

       Na podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 506 ze zm.) zwołuję IX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 2 września 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 15-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy -Jeżów Sudecki,  ul. Długa 63.

Więcej…