In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1259774

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Kolejny ciekawy sierpień w wieży książęcej w Siedlęcinie

Wieża książęca w Siedlęcinie przyzwyczaiła już mieszkańców Gminy Jeżów Sudecki i turystów, że w sierpniu zawsze dużo się w niej dzieje. Jednym z tego powodów są prowadzone wtedy badania archeologiczne. W tym roku już po raz dziesiąty do wieży zjechali studenci archeologii z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, którzy pod okiem dr. Przemysława Nocunia szukają odpowiedzi na pytania na temat historii i przekształceń tego wyjątkowego obiektu. Mogłoby się wydawać, że wydana pod koniec ubiegłego roku monografia wieży wyczerpała już tę tematykę, ale wciąż pozostało kilka problemów, których rozwiązanie wymaga przysłowiowej "łopaty" archeologa. W tym roku prace badawcze dotyczą głównie odkrytej rok wcześniej wieży bramnej, przez którą wchodziło się na dziedziniec przed wieżą książęcą.

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością usunięcia awarii wodociągu w Jeżowie Sudeckim, w dniu 28 sierpnia 2017 r. (poniedziałek) w godzinach
8:00-18:00 wystąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego zaniku obejmujące ulice:
- Polna,
- Leszczynowa,
- Szybowcowa,
- Działkowa.
Przepraszamy za utrudnienia.

 

Dożynki czterech sołectw

W sobotę 19.08.2017 odbyły się w Chrośnicy dożynki organizowane przez sołtysów i Rady Sołeckie wsi Czernica, Janówek, Płoszczyna i Chrośnica oraz Gminę Jeżów Sudecki. Wszyscy organizatorzy mieli rozdzielone wcześniej zadania, z których wywiązali się znakomicie.
Uroczystości rozpoczęły się w kościele św.  Jadwigi Śląskiej  w Chrośnicy, gdzie wśród kwiatów stanął wielki kosz z warzywami, owocami, kwiatami i zbożem. Wszystkie te plony wraz z wielkim chlebem dożynkowym przywieziono do kościoła w podziękowaniu za dobre zbiory. Mszę Świętą odprawił ks. Proboszcz Marek Mikicionek. Po mszy dziękczynnej p.Ewa Smolnicka- Sołtys Czernicy, p. Stanisława Bieniasz- Sołtys Chrośnicy i p. Dariusz Łobocki- członek Rady Sołeckiej  z Chrośnicy poczęstowali  wszystkich bochenkiem chleba dożynkowego.

Więcej…

 

Sołectwo Jeżów Sudecki zaprasza na Święto Plonów

Więcej…

 

Nabór na wolne stanowisko

GMINA  JEŻÓW  SUDECKI  poszukuje  pracownika  na stanowisko  konserwatora  wodociągów i kanalizacji szczegółowe informacje na stronie BIP  - www

 

Międzynarodowe Starty Euroregionalnego Centrum Modelarskiego

•    18 czerwca br. modelarze z naszego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu pilotażu modeli latających  w Oberseifersdorfie na zaproszenie niemieckiego klubu modelarskiego “FMSC Cirrus”. W spotkaniu brali udział modelarze z Niemiec, Czech i Polski. W trakcie imprezy można było podziwiać wspaniałe modele: „Wilgę”, „Jak12”, „Phipher”, szybowce, śmigłowce i myśliwce. Naszą modelarnię w lotach zaprezentowali Rafał Wiaderek i Marcin Gurtatowski, modelami „Jak12” i „Klubowym Trenerem”. Organizacja przedsięwzięcia sprzyjała wymianie doświadczeń z zaprzyjaźnionymi klubami. Nawiązaliśmy nowe znajomości i mamy nadzieję na rozwój nowych współpracy, między innymi zaprosiliśmy modelarzy z Niemiec i Czech na piknik modelarski do Jeżowa Sudeckiego, który będzie zorganizowany przez naszą modelarnię w przyszłym roku.
•    24 czerwca br., na zaproszenie klubu modelarskiego z Frydlantu (który obchodzi  w tym roku 10-lecie swojej działalności) nasi modelarze latali na czeskim niebie. Impreza była bardzo udana. Koledzy modelarze z Czech słyną z doskonałej organizacji pikników modelarskich. W trakcie imprezy można było zobaczyć wspaniałe modele latające z Czech, Niemiec i Polski, makiety samolotów                      i szybowców od czasów I wojny światowej do czasów współczesnych. Piękne modele  i doświadczeni piloci przeprowadzili widowiskowy pokaz pilotażu. Naszą modelarnię podczas lotów reprezentowali: Zbigniew Malec, Dariusz Dukowicz i Antoni Wieczorek.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466 ze zm.) zwołuję XXX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 21 sierpnia 2017 roku (poniedziałek) o godz. 15.00 w sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.
Program sesji:

Więcej…

 

SOŁECTWO CZERNICA NAWIĄZUJE WSPÓŁPRACĘ Z GMINĄ BOZKOV

Dnia 3 czerwca delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej z Czernicy uczestniczyła w zawodach pożarniczych oraz w festynie z okazji Dnia Dziecka w Czeskiej Gminie Bozkov.
Zawody pożarnicze rozpoczęły się o godzinie 10. Nasza gmina startowała z siedemnastego miejsca. Przeważająca część uczestniczących zastępów to drużyny kobiece. Na zakończenie zmagań wystartowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Czernicy, prezentując nabyte umiejętności z zakresu ratownictwa. Udział ten został entuzjastycznie przyjęty przez mieszkańców Bozkova.
Po zakończeniu zawodów pożarniczych rozpoczął się festyn dla dzieci i dorosłych. Wszyscy brali  aktywny udział w konkurencjach przygotowanych przez organizatora. Rywalizacja sprzyjała integracji    i zabawie, a otrzymane nagrody stanowiły wynagrodzenie za aktywne uczestnictwo.

Więcej…

 

Serdecznie zapraszamy na Święto Plonów organizowane przez Samorządy Wsi: Chrośnica, Czernica, Janówek i Płoszczyna

plakat

 

Dzień Seniora w Czernicy

Dnia 01 lipca 2017r. Sołtys i Rada Sołecka Czernicy kolejny raz zorganizowali  Dzień Seniora. Jak zwykle nasi Seniorzy pokazali, że wiek nie jest barierą ograniczającą ich życie. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych, gości przez Panią Ewę Smolnicką - Sołtysa wsi i Pana Roberta Wasilewskiego - z-cę przewodniczącego Rady Sołeckiej oraz Pana Wacława Lesika- Przewodniczącego Rady Gminy w Jeżowie Sudeckim. Do gorących życzeń wraz z  modlitwą dołączył proboszcz - ks. Marek Mikicionek.

Więcej…

 

ŚWIADCZENIA RODZINNE, FUNDUSZ ALIMENTACYJNY NA OKRES ZASIŁKOWY 2017/2018

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim informuje o zbliżającym się nowym okresie zasiłkowym rozpoczynającym się:

  • ŚWIADCZENIA RODZINNE - od 1 listopada 2017 r. trwającym do 31 października 2018 r.
  • FUNDUSZ ALIMENTACYJNY- od 1 października 2017 r. trwającym do 30 września 2018 r.

Przypominamy również o dostarczeniu w terminie do dnia 11 września br. zaświadczenia potwierdzającego fakt podjęcia lub kontynuacji przez dziecko nauki w szkole ponadgimnazjalnej w roku szkolnym 2017/2018.
(zaświadczenia ze szkół należy pobierać dopiero od 1 września br.)
W przypadku studentów uprawnionych do świadczeń z funduszu alimentacyjnego, należy dostarczyć zaświadczenie potwierdzające naukę w szkole wyższej w terminie do dnia 16 października br.

Kierownik GOPS
(-) Alicja Karmelita

 

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń wychowawczych przyjmowane będą w pok. nr 113

w poniedziałek od godz. 7.30 - do godz. 17.00
natomiast
od wtorku do piątku do godz. 13.00

 

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE 500+

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim informuje:
WNIOSKI NA OKRES ZASIŁKOWY 2017/2018 MOŻNA SKŁADAĆ OD 1 SIERPNIA 2017 ROKU
ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE NA PIERWSZE I KOLEJNE DZIECI (DO 18 ROKU ŻYCIA) Z UWZGLĘDNIENIEM KRYTERIUM DOCHODOWEGO
Świadczenie wychowawcze przysługuje na pierwsze dziecko jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800,00 zł. Jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne – 1200 zł.
Odpowiednio do sytuacji, do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające uzyskanie bądź utratę dochodów wszystkich członków rodziny tj.:

Więcej…

 

Obóz rekreacyjno – wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży Nowy Dębiec 17.07.2017 -28.07.2017 r.

Po raz kolejny   Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu gminy obóz rekreacyjno – wypoczynkowy. 28 uczestników  obozu  wypoczywało nad jeziorem Wonieść w Nowym Dębcu /powiat Kościan/. Bazą naszą był  Kompleks Gastronomiczno – Hotelowy „Niedźwiedź” Opiekunami byli nauczyciele wychowania fizycznego  Zbigniew Sos i Andrzej Zaremba.
W czasie pobytu odbyło się bardzo dużo zajęć sportowo – rekreacyjnych. Kąpaliśmy się na strzeżonym kąpielisku, odbyły się wycieczki rowerami wodnymi i kajakami
po jeziorze. Byliśmy na dwóch wycieczkach autokarowych: w Poznaniu i Lesznie.

Więcej…