In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1760749

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ogłoszenie

Zgodnie z § 24 Statutu Sołectwa Jeżów Sudecki  zarządzam zwołanie ZEBRANIA WIEJSKIEGO na dzień  18 marca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 17.45 – w Euroregionalnym  Centrum Spotkań Gmin Partnerskich,  Jeżów Sudecki ul. Kręta 27

Więcej…

 

ZBIÓRKA ODPADÓW

wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon i odzieży używanej.
W dniach od 25-29 marca 2019r. na terenie Gminy Jeżów Sudecki odbędzie się bezpłatny wywóz odpadów:

Więcej…

 

Bal Karnawałowy

W niedzielę 17 lutego 2019 roku w Sali Domu Ludowego odbył się Bal Przebierańców dla dzieci naszej szkoły oraz najmłodszych mieszkańców naszej wsi - Siedlęcin. Bal został zorganizowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie, Szkołę  oraz Radę Sołecka wsi Siedlęcin.
    Bal Karnawałowy to wyjątkowa impreza wyczekiwana przez każde dziecko, a  w szczególności to najmłodsze. Coroczna impreza  jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkie dzieci. Dostarcza wielu pozytywnych  przeżyć, radości oraz uśmiechu na twarzy każdego dziecka.

Więcej…

 

Spotkanie na nartach Gmin Partnerskich

Dnia 15 lutego 2019 roku w ramach realizacji projektu „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” odbyło się spotkanie przedstawicieli Gmin Partnerskich. Wspólnie wyruszyliśmy na barwną wyprawę na nartach biegowych do uroczej miejscowości Jakuszyce. Korzystając z uroków zimy, przygotowanymi trasami narciarskimi, odbyliśmy 15 km spacer. Dla niektórych uczestników było to nie lada wyzwanie, aby pokonać taki dystans. Wspaniała pogoda, obfitość śniegu i wymiana partnerskich kontaktów sprzyjała wysiłkowi i była nagrodą za trud.
Wspólne spotkanie przedstawicieli Gmin Partnerskich Paseky nad Jizerou i  Gminy Jeżów Sudecki miało na celu promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywny wypoczynek, korzystając z atrakcji turystycznych, jakie oferuje region.

Więcej…

 

Smyki latały w Jeżowie Sudeckim

16 lutego już po raz piąty odbyły się międzynarodowe zawody modeli w hali “Smyki na start”. Zawody zorganizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie, Gminę Jeżów Sudecki, Samorząd Uczniowski zespołu szkolno - przedszkolnego  w Jeżowie Sudeckim i Aeroklub Jeleniogórski. W zawodach brało udział 150 zawodników. Nasze zawody zaszczycili swoją obecnością wspaniali goście: Starosta powiatu jeleniogórskiego Krzysztof Wiśniewski, członek Zarządu - Artur Smolarek, Wójt Gminy Jeżów Sudecki - Edward Dudek, władze Aeroklubu Jeleniogórskiego - Dyrektor Jacek Musiał, Prezes -Andrzej Piotrowski oraz Prezes honorowy Bogusław Regulski, Dyrektor zespołu szkolno - przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim Pani Anna Kędzierska, Klub Seniorów Lotnictwa z Jeleniej Góry, przedstawiciele DRÄXLMAIER - Grzegorz Glegoła, który ufundował loty szybowcem.

Więcej…

 

Bezpieczny ubiór do pracy w gospodarstwie rolnym

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazuje informację  dla mieszkańców w zakresie „Bezpieczny ubiór do pracy w gospodarstwie rolnym”. - załącznik

 

Zamknięcie mostu w Siedlęcinie

W związku z informacją otrzymaną z Zarządu Powiatu Jeleniogórskiego pismem z dnia 12.02.2019r. Nr DP.7126.01.2019 III o konieczności przeprowadzenia remontu mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2646D na rzece Bóbr w miejscowości Siedlęcin, Wójt Gminy Jeżów Sudecki zawiadamia o zamknięciu ruchu kołowego na w/w obiekcie do odwołania z uwagi na bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa osób i mienia.
Za zaistniałe niedogodności przepraszamy.
Wójt Gminy Jeżów Sudecki

 

Półkolonia Dziwiszów 2019

W dniach od 28 stycznia do 8 lutego br. odbyły się w  Dziwiszowie półkolonie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy wsparciu Wójta Gminy Jeżów Sudecki Edwarda Dudka. W zorganizowanym wypoczynku  uczestniczyły dzieci w wieku szkolnym zamieszkałe w sołectwie Dziwiszów. Program zajęć był  bardzo bogaty, pozwalający znaleźć coś ciekawego dla każdego uczestnika. Dzieci oglądały film o nałogach i uzależnieniach i wykonały prace plastyczne o tej tematyce.

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych sieci energetycznej, zasilającej Stację Uzdatniania Wody w Jeżowie Sudeckim, w dniach 12 - 13 lutego 2019 r. ( wtorek, środa ) może wystąpić obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż  do  całkowitego  zaniku, na terenie całej miejscowości.
Przepraszamy za wynikające z tego utrudnienia.

               
Wójt  Gminy
Jeżów Sudecki

 

Rozgrywki w tenisie stołowym

1.    Mistrzostwa Gminy na rok 2019

Dnia 19.01.2018 r.  Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” przeprowadził mistrzostwa międzygminne w tenisie stołowym, które odbyły się w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim. 55 zawodników rywalizowało w 4 kategoriach.

Więcej…

 

DOFINANSOWANIE DO WYMIANY ŹRÓDEŁ CIEPŁA

Szanowni Mieszkańcy !
Karkonoska  Agencja Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze  we współpracy z  Gminą  Jeżów  Sudecki przygotowuje  wniosek aplikacyjny  na rzecz mieszkańców Gminy  Jeżów Sudecki,   w ramach ogłoszonego przez  Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą  naboru wniosków o dofinansowanie projektów określonych dla działania 3.3.e  Modernizacja systemów grzewczych i odnawialne źródła energii – projekty dotyczące zwalczania emisji kominowej.

Więcej…

 

Zimowy wypoczynek w Chrośnicy

W tym roku półzimowisko w Chrośnicy prowadzone było od 28.01.2019r. do 08.02.2019r.Dzieci miały zajęcia od godz.8.00 do godz.13.00.
Każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem. Po śniadaniu dzieci przystępowały do zajęć. Pierwszego dnia po pogadance na temat problemów z uzależnieniami dzieci wykonały plakaty zachęcające do zdrowego trybu życia lub przestrzegające przed różnymi nałogami. Każdego dnia odbywały się zajęcia plastyczne. Dzieci  lepiły z modeliny zawieszki, koraliki , a następnie tworzyły z nich biżuterię. Z gliny samoutwardzalnej robiły figurki, z masy solnej  zwierzaki z masy solnej, a następnie malowały je farbami plakatowymi. Z kartek bloku technicznego hologramowego zrobiły ramki do zdjęć i maski karnawałowe. Wszyscy uczestnicy półzimowiska otrzymali zestawy kolorowych gumek do stworzenia barwnych breloczków. Każdego dnia odbywały się też rozgrywki sportowe: tory przeszkód, mecze tenisa stołowego, rozgrywki hokejowe, piłkarskie, bilardowe, rzuty do celu różnymi przyborami, układanie budowli i łowienie rybek na czas oraz biegi .

Więcej…

 

Spotkanie autorskie z Hubertem Horbowskim

Dnia 18 stycznia br. o godzinie 1700 w bibliotece w Dziwiszowie odbyło się spotkanie z Panem Hubertem Horbowskim- poetą  związanym z naszym regionem dolnośląskim. Poeta pisze piękne  wiersze rymowane publikowane w wielu almanachach, antologiach i innych zbiorach wierszy. Podczas spotkania autorskiego dnia 18 stycznia br, mieliśmy przyjemność wysłuchać  wierszy ciekawie przeplatanymi  opowieściami o okolicznościach  ich powstawania. Autor z rozmysłem serwował wiersze skłaniające do refleksji i zadumy na przemian z żartobliwymi limerykami, które wywoływały gromki śmiech zgromadzonych słuchaczy. Spotkanie odbyło  się w miłej atmosferze z poczęstunkiem. Uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni z miło spędzonego wieczoru.

Więcej…

 

Wsparcie na założenie działalności gospodarczej

Spotkanie informacyjne w Jeleniej Górze na zakładanie działalności gospodarczej dla osób fizycznych
Tytuł spotkania: Spotkanie informacyjne pt.: "Wsparcie na założenie działalności gospodarczej”
Miejscowość: Jelenia Góra;  ul. Pl. Ratuszowy 32/32a
Data: 30.01.2018 r.;  godz. 10.00 - 13.00
Informacje o spotkaniu: Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza osoby fizyczne na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia na założenie działalności gospodarczej w ramach  dotacji i  instrumentów zwrotnych.

Więcej…