In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1848006

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Nowy sołtys w Jeżowie Sudeckim

Dnia 12 grudnia 2011 roku w sali Domu Ludowego w Jeżowie Sudeckim  odbyło się zwołane przez Wójta Gminy Zebranie Wiejskie. Głównym tematem Zebrania był wybór Sołtysa, ponieważ  dotychczasowy sołtys pan Władysław Jagiełło  złożył rezygnację. Zebranie rozpoczęło się w drugim terminie, ponieważ nie było wymaganego kworum tj. ¼ uprawnionych do głosowania. W głosowaniu tajnym dokonano wyboru sołtysa, którym została Pani Teresa Mitka. Serdecznie gratulujemy pani Teresie i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz sołectwa Jeżów Sudeckiego.

 

Spotkanie podsumowujące IV edycję projektu „Nowa szansa w gminie Jeżów Sudecki”

W dniu 28 listopada 2011 r. odbyło się spotkanie podsumowujące działania projektu „Nowa szansa w gminie Jeżów Sudecki”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej. Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. W spotkaniu wzięli udział klienci GOPS Jeżów Sudecki, którzy jednocześnie byli uczestnikami projektu „Nowa szansa w gminie Jeżów Sudecki”, jak również  pracownicy GOPS zaangażowani w pracę projektu. Na spotkanie zaproszono przedstawicieli gminy Jeżów Sudecki: Przewodniczącego Rady Gminy – Pana Artura Smolarka,  Przewodniczącą Komisji Budżetu i Spraw Społecznych Rady Gminy – Panią Krystynę Tykę, Wójta Gminy  - Pana Edwarda Dudka, Sekretarza Gminy - Pana Ryszarda Wacha oraz przedstawicieli firm prowadzących zajęcia z uczestnikami projektu.

Więcej…

 

Nieruchomości na sprzedaż

plik oferty

 

Dzień Seniora w Czernicy

Dnia 15 października 2011r.w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Czernicy zorganizowano po raz pierwszy w Czernicy Dzień Seniora. Inicjatorem uroczystości była Rada Sołecka w Czernicy przy współudziale Sołtysa i Radnych. Sołtys wsi Adolf Rozum powitał w pierwszej kolejności Seniorów, którym ten dzień był poświęcony oraz przybyłych zaproszonych gości: Wójta Gminy Jeżów Sudecki P. Edwarda Dudka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy P.

Więcej…

 

Zagospodarowanie turystyczne Jeziora Pilchowickiego

W dniu 22 listopada 2011 roku, na zaporze Pilchowickiej odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy na rzecz opracowania koncepcji zagospodarowania turystycznego zbiornika Pilchowickiego. Na podstawie porozumienia zostanie zlecone opracowanie dokumentu, zawierającego pomysły, kierunki i rozwiązania służące zagospodarowaniu turystycznemu zbiornika i terenu wokół niego. Koncepcja powinna być gotowa na wiosnę 2012 roku.

Więcej…

 

„Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2011".

 

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych wyróżniła pana Mariana Tykę Sołtysa Sołectwa Siedlęcin  w szóstej edycji konkursu „Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2011" pod tytułem  „Niezwykłej Dolnoślązaczki, Niezwykłego Dolnoślązaka", nad którym Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego pan Rafał Jurkowlaniec. Idea konkursu  jest niezmieniona od sześciu lat idea, poszukiwania pełnych inwencji kobiet  i mężczyzn, którzy zmieniają nasz świat na lepszy. Akcja promuje i nagradza kobiety oraz mężczyzn, którzy w sposób wyjątkowy działają na rzecz innych osób i swojego otoczenia. Laureatom konkursu - w znanym i często uczęszczanym miejscu publicznym Wrocławia - 20 października 2011r. zasadzone zostały drzewka akacji i dębu, jako symbole ich wkładu
w rozwój środowisk lokalnych Dolnego Śląska.

gratulacje - Serdecznie gratulujemy Panu Marianowi Tyce za wyróżnienie i promowanie naszej Gminy.

Redakcja

 

II BITWA O WAWEL KRAKÓW 01.10.2011r

1 Października odbyły się zawody modelarskie „Bitwa o Wawel 2011″ w klasie AIRCOMBAT (walki powietrzne), które zostały rozegrane w Krakowie i były wliczane do pucharu Polski ESA. W zawodach wystartowało 40 zawodników z całej Polski w tym trzech modelarzy promujących gminę Jeżów Sudecki. Tej nocy budzik nie dał mi pospać i już o godzinie trzeciej wyrwał mnie ze snu. Kawa, szybkie sprawdzenie walizki, czy wszystko zostało zabrane. Po godzinie czwartej spotykam się z kolegami z teamu i wyruszamy w trasę.

Więcej…

 

Modelarstwo w Jeżowie Sudeckim.

Jeżów Sudecki z modelarstwem jest związany od wielu lat. Na zboczach Góry Szybowcowej odbywało się wiele imprez oraz zawodów modelarskich. Pierwsze poważne zawody modeli szybowców zdalnie sterowanych (RC) zostały rozegrane w 1966 roku. Modelarstwo w naszej miejscowości w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie.Na Górze Szybowcowej, oraz okolicznych zboczach Jeżowa Sudeckiego często możemy spotkać modelarzy oraz podziwiać ich modele dumnie prezentujące się w powietrzu.

Więcej…

 

Otwarte mistrzostwa Bolesławca 11.11.2011r.

Cóż za piękna data. Tego dnia odbyły się czwarte i zarazem ostatnie w tym sezonie zawody OMB. Zawody, mimo że nie wliczane do Pucharu Polski ESA cieszą się sporym zainteresowaniem wśród zawodników. 9 rano, na dworze zero.. Lekki wiatr, który około godziny 10:30 przybrał na sile.

Więcej…

 

Otwarte mistrzostwa Bolesławca 18.09.2011r.

Wczoraj pogoda nie zachęcała do latania, mimo wszystko postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia chłopaków z Bolesławca na bolesławieckie otwarte mistrzostwa ESA. Około godziny 10:30 byliśmy na miejscu, gdzie serdecznie przywitało nas tamtejsze grono modelarskie.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 30 listopada 2011 roku (środa)  o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63. więcej

 

„Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II”

Dnia 5 maja 2011 roku Gmina Jeżów Sudecki podpisała umowę z Saksońskim Bankiem Odbudowy – Banku Wsparcia (SAB) z siedzibą w Dreźnie na realizację zadania pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II”  w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Zagranicznej Polska – Saksonia  2007-2013. Partnerem  wiodącym (beneficjentem) jest Gmina Jeżów Sudecki, a partnerem projektu – Gmina niemiecka Vierkirchen
Wartość projektu – 971.869,50 Euro w tym:

Więcej…

 

Herzlich willkommen in Grunau - Serdecznie witamy w Jeżowie Sudeckim

Tymi słowami po raz kolejny w naszej szkole powitaliśmy grupę przyjaciół z Niemiec, dawnych mieszkańców Jeżowa Sudeckiego (Grunau). Była to dla nich podróż sentymentalna, podczas której mogli po raz kolejny odwiedzić swoją dawną ojczyznę (Heimat), powspominać stare czasy, i zobaczyć, jak wiele się u nas zmieniło. Uczniowie, rodzice, oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim mogli tego dnia, tj. 08 września 2011r., uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.   W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej pani dyrektor Anna Kędzierska powitała naszych gości z Niemiec, a następnie nasi uczniowie przedstawili krótki program artystyczny.

Więcej…

 

Uroczyste otwarcie sali przyrody oraz obchody XV rocznicy nadania szkole podstawowej w Siedlęcinie imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania

 27 września 2011 roku to wyjątkowa data dla Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie. W tym właśnie dniu nastąpiło uroczyste otwarcie Sali Przyrody oraz świętowaliśmy XV rocznicę nadania szkole imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania. Nasza szkoła brała udział w konkursie „ Nasza szkoła dba o klimat” zorganizowanym przez Tauron Energia i wygrała 40000 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na remont  i wyposażenia Sali Przyrody.  Ta wygrana to dla nas wielkie wyróżnienie. Uroczystego otwarcia dokonał  wiceprezes zarządu Tauron Energia Pan Ryszard Turek, wójt gminy Jeżów Sudecki Pan Edward Dudek oraz nauczycielka przyrody Pani Beata Kędroń.

Więcej…