In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1702292

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Projekt - Strategia Rozwoju Sudety 2030

Projekt uchwały - w sprawie przyjęcia Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego południowej i zachodniej części Dolnego Śląska, zwanej "Strategia Rozwoju Sudety 2030" - więcej

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 roku poz. 994 ze zm.) zwołuję XLII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 7 listopada 2018 roku (środa) o godz. 13.00 w sali Konferencyjnej Urzędu Gminy –Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie „Programu współpracy Gminy Jeżów Sudecki z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok”.

Wójt  Gminy Jeżów Sudecki ogłasza konsultacje społeczne

1. Cel konsultacji.
Celem konsultacji jest zebranie opinii organizacji pozarządowych i podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego  i o wolontariacie (t.j. Dz. U z 2018 r.,poz.450 ze zm.) w sprawie przedmiotu  konsultacji.

Więcej…

 

Z chlebem dożynkowym w Gminie Partnerskiej

Dnia 16 września br. Zespół „Dziwiszowianki” wraz z Panem Wójtem Gminy Jeżów Sudecki- Edwardem Dudkiem gościł na zaproszenie Gminy Partnerskiej Vierkirchen w miejscowość Melaune. Zostaliśmy serdecznie powitani przez Burmistrza Gminy – Andrę Weise i zaproszeni do wspólnego świętowania Dożynek z mieszkańcami Melaune. W trakcie spotkania mieliśmy przyjemność zaprezentować swój repertuar i posłuchać innych zespołów.
W trakcie spotkanie p. Burmistrz Andrea Weise dziękowała uczestnikom za aktywny udział. Wójt Gminy – Edward Dudek przekazał na ręce p. Burmistrz bochen chleba i słodkości.

Więcej…

 

Dzień Papieski w Siedlęcinie

Tegoroczny, XVIII Dzień Papieski, pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa", przypadł 14 października. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie, pod kierunkiem katechetki, Doroty Piwowar, przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie Świętego Jana Pawła II.

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z niewystarczającą wydajnością studni głębinowej w Czernicy, na terenie całej miejscowości wystąpią przerwy w dostawie wody. Woda będzie dostarczana
w następujących przedziałach czasowych:  od godz. 5.30 do 8.00 oraz od godz. 17.00  do 22.00 - o ile zasoby wody zdatnej do spożycia zgromadzone w zbiorniku na to pozwolą. Woda do celów gospodarczych będzie dostępna w zbiornikach zlokalizowanych na terenie sołectwa Czernica.

Przepraszamy za utrudnienia.

Wójt Gminy Jeżów Sudecki, 18.10.2018r.

 

Zapraszamy na Gorę Szybowcową do udziału w kolejnej edycji RundeXTreme Ledwie Dycha

Więcej…

 

Święto plonów

W sobotę 15 września 2018r. sołectwo Czernica gościło uczestników tegorocznego „Święta plonów”. Organizatorami byli Sołtysi i Rady Sołeckie czterech sołectw Janówka, Chrośnicy, Płoszczyny i Czernicy oraz Wójt Gminy - Edward Dudek.
Do wzięcia udziału zachęcały już wcześniej wykonane i  ustawione na boisku sympatyczne słomiane postacie  rolników, wykonane przez p. W. i K. Łuszczyńskich,p. W. Jóźków, p. K. Łobocką i p. E. i M. Matubowskich.

Więcej…

 

Zebranie wiejskie - Siedlęcin

OGŁOSZENIE
Zgodnie z § 5, ust. 1 Statutu Sołectwa Siedlęcin  zwołuję


ZEBRANIE WIEJSKIE
Dnia 18 października 2018 roku (czwartek) o godzinie 18:00–w Sali Domu Ludowego – Siedlęcin, ul. Długa 22.


Porządek Zebrania Wiejskiego:

1. Otwarcie zebrania.
2. Prezentacja kandydatów w wyborach samorządowych.
3. Dyskusja.
4. Zamknięcie zebrania.


Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.
Sołtys wsi Marian Tyka

 

Zebranie wiejskie - Jeżów Sudecki

OGŁOSZENIE
Zgodnie z § 5, ust. 1 Statutu Sołectwa Jeżów Sudecki  zwołuję

ZEBRANIE WIEJSKIE
Dnia 19 października 2018 roku (piątek) o godzinie 18:00 – w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich, Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27


Porządek Zebrania Wiejskiego:
1. Otwarcie  zebrania.
2. Prezentacja kandydatów w wyborach samorządowych.
3. Dyskusja.
4. Zamknięcie zebrania.


Zapraszam mieszkańców do uczestnictwa w Zebraniu Wiejskim.

Sołtys wsi Teresa Mitka

 

Wprowadzenie stałej organizacji ruchu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 365 w Dziwiszowie

pobierz

 

Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Tegoroczne Narodowe Czytanie odbywało się w środkach masowego przekazu, w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach i w prowincjonalnych bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast, w domach kultury, szkołach, a nawet w remizach strażackich. Zapoczątkowana została w 2012 roku przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno:  Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda wraz z żoną rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis”  Henryka Sienkiewicza. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Dziwiszowie 2018

Dnia 8 września br. w sali Domu Ludowego w Dziwiszowie, odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Seniora”, zorganizowane przez Radę Sołecką, Radnych Dziwiszowa i Wójta Gminy Jeżów Sudecki Pana Edwarda Dudka.

     
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, zabawa trwała do późnych godzin wieczornych z licznymi konkursami i tańcami.
W czasie uroczystości wystąpiły dwa zespoły – „Dziwiszowianki” oraz Sybiraczki i Kresowianie, podziwialiśmy pokaz  tańca grupy Dance Fitness oraz razem z Seniorami gościliśmy Proboszcza Parafii ks. Krzysztofa Słotwińskiego i Pana Dzielnicowego mł. as. Marka Sadowskiego.

Więcej…

 

Ogłoszenie ws. zmiany rozkładów jazdy MZK

Urząd Miasta Jelenia Góra Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w nawiązaniu do organizowanej imprezy rowerowej Bike Maraton Jelenia Góra UCI MTB Marathon Series, który odbędzie się dnia 23 września 2018 roku (niedziela) proponuje następujące zmiany w rozkładach jazdy.

W załączniku zamieść pismo, które jest w załączeniu. - pobierz