In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1552165

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Śladami Naszej Historii

28 kwietnia i 19 maja br. Odbył się rajd „Śladami szybowcowej historii Jeżowa Sudeckiego”. Organizatorem rajdu było Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudeckim. W dwuetapowym rajdzie brało udział 154 osoby, dzieci, młodzież i dorośli z naszej gminy. Uczestniczyli również ludzie z regiony, z innych miast Polski jak: Nowa Ruda, Nowa Sól czy Warszawa. Rajd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli poznać miejsca gdzie tworzyła się historia światowego szybownictwa.

Więcej…

 

Sukces sportowy Działaczy LZS

W dniach 25-27 maja 2017 roku w Ośrodku Szkoleniowo-Sportowym „Jagna” w Nowej Bystrzycy odbył się Dolnośląski Turniej Samorządowy organizowany w ramach XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS , Mieszkańców Wsi      i Miast. W zawodach wystartowało 9 reprezentacji gminnych . Po rozegraniu konkurencji: strzały z wiatrówki, strzał do bramki, kręgle rekreacyjne, rzut lotką do tarczy, frisbee parami, bieg drużynowy na nartach zwyciężyła reprezentacja Gminy Jeżów Sudecki.

Więcej…

 

DZIEŃ KSIĄŻKI I CZYTELNIKA W SZKOLEPODSTAWOWEJ W SIEDLĘCINIE

W maju tradycyjnie obchodzimy Święto Książki i Czytelnika.  I właśnie z tej okazji uczniowie klasy II wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami z klasy V przygotowali apel pod hasłem „Wokół książki” poświęcony właśnie książce. Głównym celem tego spotkania było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie szacunku do książki jako źródła wiedzy oraz zapoznanie społeczności uczniowskiej z historią książki.


Uczniowie zaprezentowali przedstawienie, w którym grupa wycieczkowa kupuje bilety wstępu do muzeum książki. Grupę wita kustosz, który zaprasza do zwiedzania wystawy pt. „Wokół książki”. W rolę kustosz wcielił się Jakub Smolarek, który wspaniale wypełnił powierzone mu zadanie. Program artystyczny wzbogacony został piosenkami o książkach oraz zagadkami dla poszczególnych klas. Uczniowie musieli odgadnąć jakie postaci z bajek, baśni czy lektur szkolnych mogłyby wypowiedzieć zaprezentowane zdania oraz rozpoznać tytuł legendy po wysłuchanym fragmencie. Uczniowie bez większego problemu poradzili sobie z zadaniami. W nagrodę cała społeczność uczniowska otrzymała zakładki do książek, tak aby pamiętać o szacunku do książek i ludzi, którzy nad książką pracują.
Apel poświęcony książce to kolejny etap realizacji Szkolnego Projektu Edukacyjnego pod hasłem „Kto czyta, nie błądzi”.

Krystyna Sos

 

Wiosenne wędrówki z plecakiem 9-11 V 2018r.

Trzydniowy  wyjazd naszych najmłodszych uczniów, do gminy partnerskiej Paseky nad Jizerou, to już trzecia odsłona programu pod nazwą ,,Cztery pory roku na górskim stoku’’. Nasi wychowankowie mogli zapoznać się z ofertą turystyczną i kulturalną po czeskiej stronie Karkonoszy. Wśród atrakcji, które mogliśmy zwiedzić, znalazły się między innymi: Zamek Sychrov, jaskinia dolomitowa w Bozkovie, huta szkła w Harrachovie  oraz najpiękniejsze szlaki turystyczne i ścieżki edukacyjne regionu. Niestety, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne ominął nas wjazd na Śnieżkę czeską  kolejką gondolową. Nikt jednak nie narzekał na brak wrażeń i trudy wędrówki, które z pewnością były niemałym wyzwaniem dla uczniów klas IV-V szkoły podstawowej. 

Więcej…

 

ZMIANA GODZIN OTWARCIA KASY URZĘDU GMINY:

OD 1 CZERWCA 2018 ROKU  ZMIANA GODZIN OTWARCIA KASY URZĘDU GMINY:

PONIEDZIAŁEK    8.00-8.30   ORAZ  10.00-16.15
WTOREK-CZWARTEK    8.00-8.30  ORAZ  10.00-14.30
PIĄTEK  8.00-8.30  ORAZ  10.00-13.00

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2017 roku poz.1875 ze zm.) zwołuję XXXVIII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 30 maja 2018 roku o godz. 14.30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy  –Jeżów Sudecki, ul. Długa  63 .

Więcej…

 

Tenisowe zmagania o Puchar Sołtysa wsi Jeżów Sudecki

W sobotę 17.03.2018 r. w Jeżowie Sudecki odbył się IX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Wsi Jeżów Sudecki. Zawody, które otworzyła pani sołtys Teresa Mitka były bardzo dobrze przygotowane. Gry turniejowe przebiegły sprawnie i bez protestów. Dodatkowo wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z bufetu /kanapki, herbata/ przygotowanego przez panie z Rady Sołeckiej.

Więcej…

 

REGULAMIN Cykl Czasówek Karkonoskich - II Edycj IX Czasówka Szybowcowa 26.05.2018 Jeżów Sudecki

regulamin

Więcej…

 

O G Ł O S Z E N I E !!!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z usuwaniem awarii sieci wodociągowej w rejonie ul. Sportowej nr 14 w Jeżowie Sudeckim, w dniu 15.05.2018 r. (wtorek) w godzinach od 8:00  do 20:00 wystąpi przerwa w dostawie wody.
Przepraszamy za utrudnienia.

WÓJT GMINY
JEŻÓW SUDECKI

 

Słup Pokoju

Aeroklub Jeleniogórski zaprasza na uroczystość przekazania Słupa Pokoju -  Góra Szybowcowa, dnia 20 maja 2018 roku o godz. 12.00 - więcej

 

Informacja

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z planowanymi pracami przy wodociągu gminnym, w dniu 09.05.2018 r. (środa) w Siedlęcinie w godzinach od 8:00 do 12:00 wystąpi przerwa w dostawie wody.
Przepraszamy za utrudnienia

 

Regulamin czasówek karkonoskich - II edycja

REGULAMIN  CZASÓWEK  KARKONOSKICH II EDYCJA IX CZASÓWKA  SZYBOWCOWA
Jazda indywidualna na czas     JEŻÓW SUDECKI – GÓRA SZYBOWCOWA 26 maj 2018 r.

Więcej…

 

Dni Jeżowa Sudeckiego

 

Obchody Dnia Ziemi Szkole Podstawowej w Siedlęcinie

Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszej szkole nie mogło zabraknąć uroczystej akademii skierowanej do całej   społeczności szkolnej. Celem obchodów Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych, uwrażliwianie na konieczność ochrony środowiska naturalnego, zachęcanie uczniów do "ekologicznych zachowań" w najbliższym otoczeniu.

Więcej…