In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1345907

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku awarią wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, w dniach 10-12.11.2017 r. może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie całej miejscowości. Przepraszamy za utrudnienia.

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku awarią wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, w dniach 09-10.11.2017 r. może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie całej miejscowości. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza na spotkanie warsztatowe.

Pragniemy Państwa poinformować i zachęcić do udziału w spotkaniu warsztatowym poświęconym perspektywom rozwoju infrastruktury turystycznej, ochronie walorów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na terenie wszystkich gmin położonych w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, organizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wleń. Głównym celem spotkania będzie uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące kierunków rozwoju infrastruktury turystycznej na terenie parku administrowanego wspólnie przez naszą jednostkę oraz władze gmin i inne instytucje, realizacji inicjatyw związanych z ochroną przyrody i zabytków oraz zacieśniania współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, a społecznością lokalną i przedsiębiorcami na rzecz zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, iż wspólnie z zaproszonymi gośćmi: mieszkańcami, samorządowcami, przedstawicielami organizacji społecznych uda się nam udzielić odpowiedzi na wyżej postawione pytania.
Spotkanie odbędzie się w dniu 18 listopada 2017 r. (sobota) o godz. 11.00 w gmachu Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Dworcowej 10 we Wleniu.

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku awarią wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, w dniach 07-08.11.2017 r. może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie dolnej Czernicy (numery budynków od 1 do 36). Przepraszamy za utrudnienia.

 

„Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i kulturze dwóch narodów”

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.

Więcej…

 

Dofinansowanie drogi gminnej w ramach PROW 2014-2020

pobierz

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością usunięcia awarii wodociągu gminnego, w dniu 26.10.2017 r. wystąpi obniżenie ciśnienia wody aż do całkowitego zaniku w Jeżowie Sudeckim przy ul. Leśnej. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Gmina Jeżów Sudecki informuje o zakończeniu zadania:

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Jeżów Sudecki (w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW p.t.: "SYSTEM
- Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW. Część 1) Usuwanie wyrobów zawierających azbest")
W ramach w/w zadania usunięto azbest z 6 posesji zlokalizowanych na terenie Gminy Jeżów Sudecki o łącznej masie 35,200 Mg. Wartość ogólna zadania wyniosła: 22 239,36 zł.
Zadanie zostało dofinansowane w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 18 903,00 zł.
„Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu”  www.wfosigw.wroclaw.pl w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW p.t.: "SYSTEM
- Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW. Część 1) Usuwanie wyrobów zawierających azbest"

pobierz

 

Nabór na wolne stanowisko

GMINA  JEŻÓW  SUDECKI  poszukuje  pracownika  na stanowisko  konserwatora  wodociągów i kanalizacji szczegółowe informacje na stronie BIP  - www

 

Chrośnica – wioska barwnych wątków nagrodzona!

Sołectwo Chrośnica dnia 7 października br. odebrało nagrodę  za zajęcie II miejsca w wojewódzkim konkursie  „Piękna Wieś Dolnośląska”,  w kategorii: Najlepszy start w Odnowie Wsi.
Finał konkursu miał miejsce w Niedźwiedzicach Najpiękniejszej Wsi Dolnego Śląska’ 2017. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, m.in. Wicemarszałek - Ewa Mańkowska, Wicemarszałek -  Tadeusz Samborski, Starosta  - Janina Mazur, Wicestarosta  - Krzysztof Sowiński.

Więcej…

 

Mycie i dezynfekcja pojemników na odpady komunalne

Mycie i dezynfekcja pojemników na odpady komunalne odbędzie się w godzinach  od 6.30 do 20.00, po wcześniejszym odbiorze odpadów komunalnych (będzie to dodatkowy odbiór).
Harmonogram mycia pojemników:

Więcej…

 

Cztery pory roku na górskim stoku

Gminy partnerskie Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou leżą w górach, posiadają rozbudowaną infrastrukturę oraz wiele atrakcji i znaczny potencjał turystyczny. Promocja aktywnego wypoczynku  oraz upowszechnianie wiedzy na temat możliwości wykorzystania  oferty turystycznej partnerów jest motywem przewodnim projektu pn. ,,Cztery pory roku na Górskim stoku’’. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki współfinansowaniu ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. 

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Jeżów Sudecki, dnia 12 października 2017 roku.    

Mieszkańcy Gminy  Jeżów Sudecki
                                                                                                

Na podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1875) zwołuję XXXII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia
23 października 2017 roku ( w poniedziałek ) o godzinie 14-tej w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich - Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…

 

Obchody XVII Dnia Papieskiego w Siedlęcinie

Obchody tegorocznego Dnia Papieskiego rozpoczęły się od ogłoszenia konkursu plastycznego dla klas 0-III; „Św. Jan Paweł II i dzieci” oraz  konkursu wiedzy o Papieżu Polaku. 3 października 2017 roku odbył się konkurs wiedzy o Świętym Janie Pawle II.  Uczniowie klas IV-VII pisali test. Klasowi zwycięzcy przeszli do finału, który odbył się w niedzielę, 8 października 2017, podczas obchodów XVII Dnia Papieskiego w Domu Ludowym. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego były słowa „Idźmy naprzód z nadzieją.”  Święty Jan Paweł II nadzieją i przyszłością świata nazywał dzieci i młodzież. Wspólnie z mieszkańcami, przy słodkich ciastach, przygotowanych przez rodziców, zaśpiewaliśmy „Barkę” oraz Apel Jasnogórski.

Więcej…