In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1390038

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Nowy samochód dla OSP Jeżów Sudecki

Dnia 9 grudnia 2017 roku odbyła się uroczystość przekazania nowego  średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 18.340 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowie Sudeckim.
Samochód z wyposażeniem kosztował 757.594,00 zł. Zakup został sfinansowany w ramach środków otrzymanych z:

Więcej…

 

Dębowe serce wsi Chrośnica

Fundacja Mazelan w Chrośnicy wraz z mieszkańcami wsi przygotowała uroczyste sadzenie Dębu Pokoju. W programie imprezy znalazły się także prelekcje dotyczące symboliki i znaczeniu drzew w naszym życiu, a także historia dębu pokoju. Nie zabrakło nawet głośnej salwy honorowej rekonstruktorów historycznych.

W centrum wsi – w jego "sercu", w dniu  4 listopada br. mieszkańcy Chrośnicy posadzili Dąb Pokoju. Pierwotnie w tym miejscu rosły  dwa dęby, niestety jeden uległ siłom natury. Drugi  rośnie w Chrośnicy od 1871. Sadzony  dąb (w dniu sadzenia miał 20 lat), pojawił się jako symbol i przesłanie pokoju na cały świat.

Więcej…

 

Andrzejkowe głośno z szafy

W Świetlicy Wiejskie w Chrośnicy odbyła się kolejna impreza "Głośno z Szafy", tym razem tematem przewodnim były Andrzejki. Tradycyjnie nie obyło się od popularnego lania wosku.
Cykl imprez "Głośno z Szafy" trwa już od ponad roku, zatem były to drugie Andrzejki związane z Szafą z Książkami. Podobnie jak w ubiegłym roku nie brakowało książek. Uczestnicy spotkania poznali różne tradycje  wróżenia, tych najczęściej spotykanych po osobliwe i wyszukane rzadko występujące. Poza laniem wosku, były wróżby z butów, obierek, a także... wróżenie z książki. Zebrani dorośli i dzieci bawili się doskonale, zwłaszcza odczytując swoją "przyszłość".

Więcej…

 

Mikołaj w Płoszczynie

Czekaliśmy, czekaliśmy i  9 grudnia  br.zawitał do Płoszczyny, nie kto inny tylko Św. Mikołaj z ogromnym workiem pełnym prezentów dla wszystkich naszych  dzieci, bo wszystkie są grzeczne. Przed rozdaniem prezentów zaprosiliśmy go do wspólnej zabawy. Oczywiście nie zabrakło wspólnych zdjęć, śmiechu, radości, przytulasów i uścisków.

Więcej…

 

Różany zakątek w Chrośnicy

W Chrośnicy- wiosce barwnych wątków, aktywnie pracują seniorzy, za ich sprawą powstał kolejny ciekawy zakątek wypoczynkowo-rekreacyjny. W ramach projektu pn. „ Gminne Rady seniorów Powiatu Jeleniogórskiego” realizowany przez LGD Partnerstwo Ducha Gór powstał Różany Zakątek.

Więcej…

 

Zabawa Andrzejkowa w Dziwiszowie.

Dnia 18 listopada br. w sali Domu Ludowego w Dziwiszowie odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci. Dzieci licznie przybyłe  na to spotkanie były  oryginalnie przebrane. Program był wypełniony dużą ilością  atrakcji. Na początku imprezy odbyły się warsztaty zdobienia bombek oraz dla mniejszych dzieci malowanie świątecznych obrazków. Następnie zorganizowano dla uczestników pogadankę na temat „Czysty las”, w którą wpleciona była krótka bajka o tym temacie. Następnie dzieci praktycznie pokazały, jak potrafią segregować śmieci i dbać o czyste środowisko.

Więcej…

 

Mikołaj

Czekaliśmy, czekaliśmy i  9 grudnia zawitał do Płoszczyny, nie kto inny tylko Św. Mikołaj z ogromnym workiem pełnym prezentów dla wszystkich dzieci, bo wszystkie są grzeczne. Przed rozdaniem prezentów zaprosiliśmy go do wspólnej zabawy. Oczywiście nie zabrakło wspólnych zdjęć, śmiechu, radości, przytulasów i uścisków.

Więcej…

 

Wyremontowano świetlicę w Płoszczynie

W sobotę 30.09.2017r. odbyło się, uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej świetlicy w sołectwie Płoszczyna. Koszt kapitalnego remontu, poniesionego przez Gminę to kwota  303.500,00 zł
Prace remontowe objęły: salę główną, kuchnię, zaplecze sanitarne wraz z  budową budynku na cele kotłowni oraz budowę instalacji CO.
W otwarciu uczestniczyły władze gminy i sołtysi sąsiednich sołectw oraz mieszkańcy wsi. Na przybyłych gości czekał skromny poczęstunek przy dźwiękach muzyki.

Więcej…

 

Mikołaj w kinie Helios- Galeria Sudecka w Jeleniej Górze

Dnia 2 grudnia br.  nasze Stowarzyszenia – Euroregionalne Centrum Modelarskie  na zaproszenie kierownictwa kina Helios przeprowadziła pokazy i warsztaty modelarskie dla dzieci. Zainteresowanie było duże, dzieci składały wcześniej przygotowane modele samolotu - myśliwiec. Przy składaniu modeli  aktywnie pomagali nasi instruktorzy.

Więcej…

 

Zadbajmy wspólnie o historie lotnictwa naszego regionu

Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudeckim, jako opiekun Izby Lotniczej Tradycji w budynku Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich, zwraca się
z prośbą do mieszkańców Gminy Jeżów Sudecki, którym leży na sercu historia naszego regionu, o pomoc w pozyskaniu  pamiątek - przedwojennych i powojennych - dotyczących tradycji lotniczych naszego regionu.

Więcej…

 

100 lat Polskiego Lotnictwa

W dniach od 27 listopada do dnia 5 grudnia br. w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim została udostępniona wystawa pt. “100 lat Polskiego Lotnictwa ”. Wystawę przygotowało Muzeum Techniki we Wrocławiu we współpracy ze Stowarzyszeniem - Euroregionalne Centrum Modelarskie  w Jeżowie Sudeckim. Podczas wystawy historię lotnictwa prezentował  pomysłodawca wystawy prof. Stanisław Januszewski  z Wrocławia.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy  Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2017 roku poz.41875) zwołuję XXXIV Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 18 grudnia 2017 roku (poniedziałek) o godz. 14.00 w sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.
Program sesji:

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY- CZERNICA!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku awarią wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, w dniach 07.12.2017- 10.12.2017 r. może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie dolnej Czernicy (numery budynków od 1 do 10). Przepraszamy za utrudnienia.

 

Praca

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowie  Sudeckim poszukuje pracownika na stanowisko: pracownik socjalny - więcej