In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1435616

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Zimowisko w Chrośnicy

W bieżącym roku wypoczynek zimowisko w  Chrośnicy prowadzone było od 15.01.2018r. do 26.01.2018r. Dzieci miały zajęcia od godz.8.00 do godz.13.00.
Każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem, po którym dzieci przystępowały do zajęć. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy owocową sałatką. Każdego dnia też  odbywały się zajęcia plastyczne. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci zrobiły wazoniki ze słoiczków lub butelek oklejone sznurkiem i ozdobione kwiatkami   z bibuły oraz medale. Dzieci  lepiły z modeliny i gliny, robiły rysunki ,tworzyły zwierzaki z papieru, robiły wiatraczki, a z balonów tworzyły  gniotki. Każdego dnia odbywały się rozgrywki sportowe: tory przeszkód, mecze tenisa stołowego, rzuty do celu , układanie budowli i łowienie rybek   na czas oraz biegi.  
Podczas zajęć socjoterapeutycznych uczestnicy półkolonii podnosili swoją świadomość w zakresie niebezpieczeństwa- nikotyny, alkoholu i środków   zmieniających świadomość. Poznawali skalę ryzyka związanego z paleniem papierosów, piciem alkoholu czy narkotykami. Uczyli się też umiejętności obrony przed uzależnieniami, ćwiczyli zachowania asertywne. Podczas zajęć propagowaliśmy zdrowy styl życia bez nałogów i uzależnień.  Po zajęciach powstały plakaty zachęcające do zdrowego trybu życia .
    Uczestnicy półkolonii samodzielnie formowali i wypiekali ciasteczka , które wszystkim bardzo smakowały .

Więcej…

 

Wnioski o dopłaty obowiązkowo przez internet

Od 2018 r. wszystkie wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW muszą zostać złożone formie elektronicznej za pośrednictwem formularza geoprzestrzennego udostępnionego na stronie internetowej ARiMR. Powyższe wynika wprost z przepisów wspólnotowych i dotyczy wszystkich państw członkowskich UE. Tym rolnikom, którzy nie korzystają z internetu, Agencja oraz współpracujące z nią instytucje będą udzielały pomocy.  plakat , więcej

 

Ponowne wyłożenie projektu Studium

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że od dnia 31 stycznia do dnia 02 marca 2018 r. można zapoznać się z poprawionym projektem nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Jeżów Sudecki. Treść ogłoszenia oraz tekst i mapy nowego Studium znajdziesz tutaj

 

„Dziwiszowianki” z kolędowaniem w Czechach

Dnia 14 stycznia 2018 r.  zespół „Dziwiszowianki” z repertuarem popularnych kolęd wystąpił u naszych sąsiadów z Czech  w kościołach w miejscowości Bozkov  i Paseky nad Jizerou. Zespół pojechał na zaproszenie proboszcza ks. Krzysztofa Mikuszewskiego i Pani Hany Růžičkovej – Starosty Gminy Paseky nad Jizerou. Na wspólne kolędowanie z zespołem przybyło  wielu mieszkańców z okolicznych miejscowość, którzy przyjęli nas z wielką życzliwością.  „Dziwiszowianki” dziękują Pani Starostce i Proboszczowi Parafii za zaproszenie oraz Panu Wójtowi Gminy Jeżów Sudecki za zorganizowanie wyjazdu.   

Więcej…

 

Mikołaj w Jeżowie

Jak co roku  Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z Jeżowa Sudeckie i  13 stycznia 2018r. oczekiwany przez dzieci, gość z dalekiej północy przybył do sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim. Jego przyjazd poprzedzała zabawa, w czasie której odbył się pokaz miejscowej sekcji Aikido. Małym gościom i ich rodzicom bardzo podobały się umiejętności przedstawione przez zawodników sekcji i podziękowano im gromkimi brawami.  Następnie odbyły się konkursy oraz gry  prowadzone przez  trzy urocze pomocnice Świętego Mikołaja : Asię Mackieło, Asię Słabicką i Agnieszkę Sowińską.

Więcej…

 

Euroregionalne Centrum Modelarskie świętuje 5 - lecie działalności

 

13 stycznia w Euroregionalnym Centrum Spotkań odbyła się uroczystość 5 - lecia działalności Euroregionalnego Centrum Modelarskiego. Zarząd i przyjaciele modelarni wspólnie wspominali miniony czas i ich dotychczasową pracę.
Na gości czekała niespodzianka w formie tortu udostępniono również galerię zdjęć i nagród zdobytych przez członków modelarni jak i samą modelarnię.
Na jubileuszowe spotkanie zaproszono: Wójta Gminy Jeżów Sudecki Pana Edwarda Dudka, przewodniczącego Rady Gminy Pana Wacława Lesika, z-ce wójta Pana Artura Smolarka, Dyrektora Aeroklubu Jeleniogórskiego Pana Jacka Musiała i Prezesa honorowego Aeroklubu Jeleniogórskiego Pana Bogusława Regulskiego. Biorąc pod uwagę 5 lat wspólnej pracy nie mogło zabraknąć również przedstawicieli zaprzyjaźnionych modelarni z Bielawy, Świdnicy, Szczawna Zdroju, Bogatyni, pilotów z Klubu Seniora, modelarzy i sympatyków naszej modelarni.

Więcej…

 

Euroregionalne Centrum Modelarstwa dnia 27 stycznia br. zaprasza mieszkańców na zawody "Smyki na start"

regulamin

 

Jeżowskie Kolędowanie

więcej

 

Bezpłatne ćwiczenia rehabilitacyjno-korekcyjne

Wójt Gminy Jeżów Sudecki zaprasza mieszkańców na bezpłatne  ĆWICZENIA REHABILITACYJNO-KOREKCYJNE, które będą się odbywały w Hali Sportowej w Jeżowie Sudeckim, ul. Kręta 27
w każdą środę od 3 stycznia do 27 czerwca 2018 roku w godzinach od 16.00 do 17.00.

Więcej…

 

Bal Mikołajkowy

 

MISTRZOSTWA GMINNY JEŻÓW SUDECKI W TENISIE STOŁOWYM

który odbędzie się dnia 13 stycznia 2018 roku. - regulamin

 

Sportowe podsumowanie roku 2017

Koniec roku jest okresem, w którym podsumowują swoja działalność różne organizacje pozarządowe. Nie inaczej było w Ludowych Zespołach Sportowych, w których odbyły się podsumowania współzawodnictwa sportowego na szczeblu powiatu i województwa.
Powiatowe podsumowanie współzawodnictwa dzieci, młodzieży oraz dorosłych odbyło się na posiedzeniu plenum PZ LZS w Jeleniej Górze, które odbyło się 14.12.2017 r. w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim. Podczas posiedzenia Wójt Gminy Edward Dudek oraz Przewodniczący Rady Gminy Wacław Lesik odebrali puchar Dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i
Sportu dla Najlepszej Gminy Powiatu Jeleniogórskiego w roku 2017.

Więcej…

 

Otwarcie boiska typu ORLIK w Siedlęcinie

Przed świętami otrzymaliśmy od władz gminy Jeżów Sudecki prezent, na który wszyscy czekaliśmy - kompleks boisk sportowych typu ORLIK. 14 grudnia 2017 roku w samo południe przy świetlicy wiejskiej - Dom Ludowy w Siedlęcinie nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu. Dokonali go przedstawiciele gminy oraz wykonawcy: wójt gminy Edward Dudek, przewodniczący Rady Gminy Wacław Lesik, zastępca wójta Artur Smolarek, skarbnik gminy Marta Kędziorek, radni gminy Jeżów Sudecki, sołtys wsi Siedlęcin Marian Tyka, prezes zarządu firmy FILIGRAN Jacek Wojciechowski, prezes Kółka Rolniczego w Siedlęcinie Andrzej Grochala, dyrektor szkoły Zuzanna Kozyra, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście.

Więcej…

 

Sukcesy w tenisie stołowym !!!

kres jesienny sprzyja w rozwijaniu umiejętności w sportach halowych. Do nich należy jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszej gminie – tenis stołowy. Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” od wielu lat organizuje Grand Prix – cykl turniejów dla dzieci i młodzieży. Dzięki treningom i regularnej grze młodzi mieszkańcy gminy osiągają duże sukcesy do których zaliczamy:

Więcej…