In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1871208

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Zbiórka wielkogabarytów

plakat

 

Średniowieczny Piknik

Dnia 22 czerwca br.  w ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” Gmina Jeżów Sudecki zorganizowała pod Grodziskie- Średniowieczny zamek przejściowy w Płoszczynie Piknik Średniowieczny. Piknik rozpoczął się przy Wieży Książęcej w Siedlęcinie otwarciem nowego szlaku turystyki pieszej, który został oznakowany kolorem czarnym od schroniska Perła Zachodu w Siedlęcinie do Grodziska  w Płoszczynie poprzez Wieżę Książęcą, Górę Wapienną, Stromiec. Uczestnicy pikniku wraz z przedstawicielami gminy partnerskiej Paseky nad Jizerou  wyruszyli szlakiem  do Płoszczyny. Po drodze wysłuchali ciekawych opowieści pana  Przemysława Nocunia dotyczących średniowiecznego górnictwa   na terenie Gminy Jeżów Sudecki. Podobna historia dotyczy naszej gminy partnerskiej -Paseky nad Jizerou.  Po dotarciu na plac, użyczony od Koło Łowieckiego „Szarak”, znajdujący się pod Grodziskiem, wszyscy otrzymali średniowieczną strawę podgrzewaną na ognisku, a także  inne smakołyki i napoje przygotowane przez organizatorów.

Więcej…

 

Koncert Muzyki Średniowiecznej

Plakat-B

Więcej…

 

Piknik Średniowieczny

PLAKAT-A1

Więcej…

 

Rok szkolny Euroregionalnego Centrum Modelarskiego i samorządu uczniowskiego przy zespole szkolno - przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim, rok współpracy i imprez modelarskich, które wspólnie organizowaliśmy.

Kalendarz imprez modelarskich był bardzo napięty dla naszej modelarni. Oprócz codziennych zajęć w pracowni modelarskiej organizowaliśmy wiele imprez modelarskich. Dnia 18 maja br. zorganizowaliśmy I Zlot Gigantów (modeli latających), który odbył się na lotnisku w Jeleniej Górze. Na zlot przyjechało ponad 40 załóg z Polski i Czech, zaprezentowano ponad 70 modeli samolotów i szybowców. Dnia 25 maja br. na Górze Szybowcowej odbyły się zawody modelarskie “Młodzi modelarze lotnicy na start” w zawodach brało udział 43 zawodników z Bielawy, Mieroszowa, Szczawna Zdroju i Jeżowa Sudeckiego. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach modeli wolnolatających F1/2, F1, F1N. Na zawodników czekały wspaniałe nagrody, dyplomy i medale. Trzy medale zdobyli zawodnicy z naszej modelarni. Dnia 1 czerwca br. braliśmy udział w pikniku lotniczym w Mieroszowie, nasi modelarze startowali w trzech konkurencjach modeli wolno latających zdobywając 4 medale.

Więcej…

 

Półkolonia Dziwiszów 2019

Na półkolonii  zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim i Wójta Gminy Edwarda  Dudka. W miejscowości Dziwiszów uczestniczyło 27  dzieci w wieku szkolnym.
Zajęcia były prowadzone w sali świetlicy wiejskiej  w  dniach od 24.06 do 05.07. 2019 r.
W trakcie półkolonii przeprowadzono dla dzieci zajęcia:

Więcej…

 

Wyróżnienie dla mieszkańców Jeżowa Sudeckiego w XVII Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019 r.

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Państwo Agata i Zbigniew  Wolak z  Gminy Jeżów Sudecki w etapie regionalnym konkursu w Placówce Terenowej KRUS w  Jeleniej Górze zajęli III miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.  
Komisja konkursowa przy ocenie gospodarstwa brała pod uwagę przede wszystkim: organizację obejścia i podwórza gospodarstwa, ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stan techniczny budynków inwentarskich i gospodarczych oraz  maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w gospodarstwie rolnym, estetykę gospodarstw, zastosowane rozwiązania organizacyjne, technologiczne i techniczne wpływające  na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających w gospodarstwie rolnym.  
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny we Wrocławiu w etapie wojewódzkim Konkursu Bezpieczne Gospodarstwie Rolne 2019 r. wyróżniła gospodarstwo agroturystyczne „Pod Srebrną Górą” Państwa Agaty i Zbigniewa Wolak.  

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

 

Uwaga na kleszcze!

Kleszcze możemy spotkać niemal wszędzie. Zamieszkują na skrajach lasów, puszczy i polan, w okolicy rzek, jezior, zarośli ale także w miejskich parkach i ogrodach. Często wybierają ścieżki i trakty, którymi przemieszczają się zwierzęta i ludzie. Kleszcze nie spadają z wysoka - czyhają na niskich roślinach do wysokości 1 metra. Kleszcze mimo, że są ślepe świetnie radzą sobie podczas polowania, wyczuwają drgania i temperaturę ciała. Często znajdujemy je w górnych partiach ciała, ponieważ przez kilka godzin poszukują dogodnego miejsca do wszczepienia się w skórę. Kleszcze swoją aktywność sezonową rozpoczynają gdy temperatury w ciągu doby przekroczą 5-7°C i jest wilgotno.

Więcej…

 

Szacowanie szkód spowodowanych suszą w gospodarstwach rolnych

- Ogłoszenie - pobierz
- Wniosek - pobierz
- Oświadczenie 1 - pobierz
- Oświadczenie 2 - pobierz
- Informacja - pobierz

 

Dbajmy o czyste powietrze

Nabór wniosków wg załączników określonych  w uchwale, trwa  w nieprzekraczalnym terminie do 30 września 2019r. włącznie, Wnioski należy składać do sekretariatu  Urzędu Gminy Jeżów Sudecki. więcej

Dnia 2 sierpnia 2019r. wchodzi w życie Uchwała  nr VIII/51/2019 Rady Gminy Jeżów Sudecki  z dnia 24 czerwca 2019r.
w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na zadanie służące ochronie powietrza w ramach programu priorytetowego pn. „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” EDYCJA II. - pobierz

 

Praca

Karonoskie Centrum Gospodarki Odpadami Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością poszukuje pracowników na stanowisko

Sortowacz odpadów

Oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Wynagrodzenie  2300 brutto/ miesięcznie plus premia i inne dodatki zgodnie z regulaminem wynagradzania  spółki
  • Pakiet socjalny
  • Praca zmianowa: II zmiany 6:00-14:00, 14:00- 22:00.
  • Pracę w ciekawym środowisku oraz miłą atmosferę pracy

Wymagania:
Sortowanie odpadów komunalanych na poszczególne frakcje, dbałość o właściwe wykorzystanie i stan techniczny powierzonego mienia.

Mile widziane kobiety

Oferty prosimy składać w siedzibie spółki
Bukowiec, ul. Robotnicza 6, 58-533 Mysłakowice

 

Trening systemu powszechnego ostrzegania

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje mieszkańców gminy, że w dniu 1 sierpnia 2019 roku o godzinie 17.00 planowane jest przeprowadzenie treningu systemu powszechnego ostrzegania. Trening polegał będzie na akustycznym uruchomieniu syren - 3 minuty modulowany dźwięk syreny.
Wyemitowanie sygnału akustycznego w czasie trwania treningu będzie jednocześnie upamiętniało 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!!!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych sieci wodociągowej w Jeżowie Sudeckim, w dniu 29 lipca (poniedzialek) 2019r. od godz. 8.00 do godz. 17.00  w rejonie ulicy Długiej 132 oraz Krętej 23 - nastąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego zaniku.

Przepraszamy za utrudnienia.

Wójt Gminy

 

OBWIESZCZENIE O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZENIA PROJEKTÓW PLANU OCHRONY DLA DWÓCH OBSZARÓW NATURA 2000

pobierz