In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 959990

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

III Łysogórski Marsz Kaczawski

Ski Arena Łysa Góra wraz ze Szkołą Narciarską i Sudeckim Klubem Sportowym Aesculap serdecznie zapraszają w sobotę 21 maja 2016r. na organizowany na Łysej Górze rajd pieszy odbywający się pod nazwą III Łysogórski Marsz Kaczawski , jest to ciekawa oferta zarówno dla amatorów pieszych wędrówek, jak i wprawionych turystów z dobrą kondycją. Przygotowaliśmy dla Państwa dwie trasy: 10 km i 20 km więc każdy znajdzie coś dla siebie.  Uczestnicy rajdu, którzy w nabytych kartach startowych (cena 5,00 PLN) uzyskają potwierdzenie przejść przez wyznaczone na trasie punkty kontrolne uzyskają stempel IVV w książeczkach rajdowych. więcej

 

Wyniki wiosennej edycji RXT „Ledwie Dycha”

1 maja 2016 roku Góra Szybowcowa po raz trzeci gościła miłośników górskiego biegania.  
W biegu głównym wystartowało 146 seniorów . Wyniki i klasyfikacja generalna jest dostępna na stronie super-sport www
Przed biegiem głównym po raz pierwszy  rozegrano zawody dla  dzieci szkół podstawowych.
Dystans 800 m w bardzo dobrej formie ukończyło 46 zawodników. Edycja wiosenna RXT "Ledwie Dycha" zakończyła się pełnym  sukcesem.  Dopisała pogoda i zawodnicy. Zapraszamy na jesienne bieganie 12 listopada 2016 roku.

Redakcja

 

Konsultacje społeczne - Opieka nad zabytkami

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje, że rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące Programu Opieki Nad Zabytkami Gminy Jeżów Sudecki oraz Gminnej Ewidencji Zabytków.
Z treścią Programu oraz Gminną Ewidencją Zabytków można zapoznać się w siedzibie Urzędu Gminy Jeżów Sudecki pok. nr 106 w godzinach pracy urzędu oraz na stronie internetowej Gminy Jeżów Sudecki www.jezowsudecki.pl.
Uwagi do w/w dokumentów można składać w terminie do dnia
17 czerwca 2016 r. osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Jeżów Sudecki
ul. Długa 63 pok. nr 106, pocztą w formie pisemnej lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Gminna Ewidencja Zabytków - pobierz

GMINNY PROGRAM OPIEKI NAD ZABYTKAMI GMINY JEŻÓW SUDECKI NA LATA 2017 - 2020 - pobierz

Wójt Gminy Jeżów Sudecki Edward Dudek

 

70-lecie Aeroklubu Jeleniogórskiego

pobierz

 

Euroregionalne Centrum Modelarskie zaprasza młodzież do udziału w zajęciach

Więcej…

 

Harmonogram dezynfekcji i mycia pojemników z terenu Gminy Jeżów Sudecki

pobierz

 

Bieg Płoszczyny pod hasłem „Bieg to zdrowie”

W dniu 1 maja 2016r., dzięki zaangażowaniu Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz mieszkańców wsi, odbył się 2. Bieg Płoszczyny, któremu przyświeca propagowanie hasła ”Bieg to zdrowie” jako jednej z form aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
W rywalizacji udział wzięło 12 uczestników (w czterech kategoriach) na dystansie: 2,3 km
dla najstarszej grupy chłopców (10 – 15 lat), 1,1 km dla dziewczynek (10 – 13 lat) oraz 0,2 km dla najmłodszych (grupa 8-latków oraz grupa 5-7 lat).
Impreza przebiegła przy pięknej pogodzie, w radosnej atmosferze z aktywnym udziałem rodziców uczestników biegu oraz kibicujących mieszkańców Płoszczyny.
Na zakończenie biegu przewidziano poczęstunek. Wszystkim uczestnikom wręczone zostały dyplomy, a zwycięzcy z najlepszym czasem otrzymali koszulki okolicznościowe.
Wszystkim uczestnikom, organizatorom i kibicom serdecznie dziękujemy!:)

Beata Sobańska

 

Dni Jeżowa Sudeckiego

Więcej…

 

Zmiana wysokości cen za dostarczaną wodę

ogłoszenie

 

Środa z Funduszami dla jednostek samorządu terytorialnego

Spotkanie informacyjne „Środa z Funduszami dla jednostek samorządu terytorialnego”

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Jeleniej Górze zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami".  Spotkanie będzie dotyczyć dofinansowania z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 dla jednostek samorządu terytorialnego i odbędzie się 4 maja 2016 roku. W tym samym terminie spotkania odbędą się również we Wrocławiu, Legnicy i Wałbrzychu.
Podczas każdego ze spotkań zostaną przedstawione możliwości pozyskania dotacji przez jednostki samorządu terytorialnego z województwa dolnośląskiego. Pracownicy PIFE omówią założenia wsparcia przewidzianego, zarówno w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, jak również programów krajowych.

Więcej…

 

Przerwa w dostawie wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z awarią sterowania pompowni nr  1 w Dziwiszowie, w dniu 22.04.2016 r. nastąpią przerwy w dostawie wody na terenie górnego Dziwiszowa, które mogą potrwać do 25.04.2016 r. W przypadku zaistnienia potrzeby dowozu wody do celów gospodarczych prosimy o kontakt z OSP Dziwiszów.  
Przepraszamy za utrudnienia.

 

KOMUNIKAT KOŃCOWY Z VII TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR SOŁTYSA WSI JEŻÓW SUDECKI

wyniki

 

Ledwie Dycha

RuneXTreme Ledwie Dycha – to z założenia Organizatorów –  dwa biegi „z flagą w tle”. Edycja wiosenna organizowana jest w majówkowy weekend 1 – 3 maja (Święto flagi, Święto Konstytucji 3 maja), natomiast w okolicy 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości organizujemy edycję jesienno-zimową.
Dlaczego „ledwie dycha”? Bo dystans to niespełna 10 km i podbieg na ostatnim kilometrze pod Górę Szybowcową (130 metrów w pionie), po którym każdy uczestnik będzie „ledwie dyszał...”  – co wielokrotnie uczestnicy biegów podkreślali w swoich wypowiedziach i jak twierdzą „Ledwie Dycham” byłoby właściwszą nazwą. O skali trudności biegu mogą świadczyć wyniki najlepszych biegaczy. Rekord trasy mężczyzn wynosi 43:04, a kobiet 54:50 i zostały uzyskane przez „wytrawnych górali”.
Ubiegłoroczny majowy bieg rozegrany został przy słonecznej pogodzie, przez co zapewnił uczestnikom niezapomniane widoki na Karkonosze i ośnieżony jeszcze szczyt Śnieżki oraz Góry Kaczawskie. Listopadowa aura okazała się łaskawa i uczestnicy rywalizowali
w przepięknych okoliczościach pięknej polskiej złotej jesieni, pomimo mocnych podmuchów chłodnego już wiatru.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Jeżów Sudecki, dnia  18 kwietnia 2016 roku.              


Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466.) zwołuję XVII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 25 kwietnia 2016 roku (poniedziałek) o godz. 14-tej w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…