In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1012989

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

II edycja Łysogórek 2016

W niedzielę 26.06.2016r. na terenie ośrodka Ski Arena Łysa Góra odbyła się druga w tym roku edycja zawodów rowerowych Łysogórki 2016. Pogoda nie zniechęciła najwytrwalszych zawodników, na starcie było ich ponad 30.
Zawody te mają już swoją tradycję, ponieważ odbywają się od 2002 roku, niezmiennie w ostatnią niedzielę miesięcy V-IX. W poszczególnych kategoriach startują przedszkolaki, dzieci, młodzież oraz dorośli. Najlepsi otrzymują medale i pamiątkowe dyplomy. Prowadzona jest osobna klasyfikacja w kategorii OPEN, na którą składa się suma punktów uzyskana w pięciu edycjach. Dodatkowo wśród zawodników, którzy wezmą udział we wszystkich wyścigach wyłoniona zostanie nagroda niespodzianka.

Więcej…

 

HISTORIA LOTNICTWA ŚLĄSKA

W listopadzie 2010 roku Muzeum Górnośląskie - Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen w zachodnich Niemczech otwarło wystawę „Orzeł nad Śląskiem – wydarzenia i pionierzy w historii żeglugi powietrznej”. Dyrektor muzeum dr Stephan Kaiser zwrócił się z prośbą do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Henryka Mynarskiego – właściciela Zakładu Szybowcowego „Jeżów” jego imienia oraz do piszącego te słowa Stanisława Błasiaka o wypożyczenie eksponatów na tę wystawę. Jego prośbie w pełni zadośćuczyniono. Na otwarcie wystawy pojechali z Jeżowa Sudeckiego: Henryk Mynarski, Aleksander Bugajski, Leszek Jankowski, Tadeusz Kaczmarek i niżej podpisany.

Więcej…

 

Zapraszamy na półkolonie letnie 2016

więcej

 

Podziękowanie za udział we wspólnym wędrowaniu "Szlakiem nadbobrzańskich wież"

Więcej…

 

Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na rozwój

pobierz

 

Środki PROW 2014-2020.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,Partnerstwo Izerskie” dnia 17 maja 2016 r. podpisało umowę z Urzędem Marszałkowskim na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez Społeczność. W ramach otrzymanych środków beneficjenci będą mogli pozyskać fundusze na: zakładanie i rozwój działalności gospodarczych, projekty związane z infrastrukturą turystyczną i rekreacyjną, rewitalizacją lokalnych zasobów, wspieraniem ochrony środowiska, zakładaniem inkubatorów przetwórstwa i projekty grantowe. link

Zapraszamy do punktów konsultacyjnych i na szkolenia w poszczególnych Gminach. link

Więcej…

 

Wspólne czesko-polskie spotkanie odpustowe w Bozkove

 

WYPOCZYNEK DLA DZIECI ROLNIKÓW UPRAWNIONYCH DO ŚWIADCZEŃ KRUS ZA 2016r.

Dolnośląska Izba Rolnicza oraz Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników w Legnicy zawiadamiają o możliwości skorzystania  z  kolonii letnich z dopłatą  dla dzieci  w wielu 7-16  lat, rodziców  zarejestrowanych w KRUS. W załączeniu informacja , telefon  kontaktowy oraz karta zgłoszenia uczestnika. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

karta uczestnika kolonii , ulotka , karta kwalifikacyjna

 

SUKCESY NASZEJ MŁODZIEŻY I PEDAGOGÓW

Podsumowanie  współzawodnictwa Powiatowego  Szkolnego Zwiazku Sportowego  w Jelenie Górze   za rok szkolny  2015-2016

 14 czerwca 2016r. w Kostrzycy  odbyło sie podsumowanie  współzawodnictwa  Powiatowego  Szkolnego Związku Sportowego  w Jelenie Górze  za rok szkolny  2015-2016 .
Starosta Powiatu Pani Anna Koniczyńska  oraz  Wiceprezes  Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Pani  Bronisława Kuchmistrz  wręczyły liczne nagrody  za  osiagnięcia  we wspózawodnictwie  sportowym  szkołom powiatu  w roku szkolnym 2015-2016 .
Miedzy innymi uchonorowano osiagniecia  młodzieży z naszej Gminy. Pani   Anna Kędzierska Dyrektor Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim  odebrała puchar  za zajęcie III miejsca we współzawodnictwie  sportowym szkół gimnazjalnych  w kategorii chłopców oraz  podziękowania za  współpracę  przy organizacji  imprez organizowanych   w roku szkolnym  2015-2016.

Więcej…

 

EUROREGIONALNE FORUM STRAŻY POŻARNYCH JUŻ ZA NAMI

Gmina Jeżów Sudecki w ramach Funduszu Mikroprojektów  Interreg VA Republika  Czeska – Polska 2014 – 2020 zrealizowała dnia 11 czerwca 2016 roku w Jeżowie Sudeckim na Górze Szybowcowej projekt  pn. „Euroregionalne Forum Straży Pożarnych”, w ramach którego został przeprowadzony pokaz ratowniczo – gaśniczy.

Pokaz odbył się przy udziale  Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z Czernicy, Dziwiszowa, Jeżowa Sudeckiego i Siedlęcina  oraz Gmin Partnerskich -Paseky n/ Jizerou i Vierkirchen przy współudziale Państwowej Straży Pożarnej z Jeleniej Góry. Wspólne ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze odbyły się zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń.

Więcej…

 

Stowarzyszenie Wieża Książęca w Siedlęcinie zaprasza na szlak nadbobrzańskich wież.

 

2. Rajd Rowerowy w Płoszczynie.

W dniu 4 czerwca 2016r. w Płoszczynie odbył się 2. Rajd Rowerowy dla dzieci i młodzieży.
Impreza rozpoczęła się o godz.11.00 i po krótkiej rozgrzewce 11 uczestników (w podziale na 3 grupy wiekowe) stanęło na starcie, by rozpocząć jazdę. Pomimo trudnej trasy wszystkim uczestnikom udało się przejechać wyznaczony dystans.
Uczestnicy rajdu zmęczeni ale zadowoleni odebrali medale za uczestnictwo w rajdzie oraz dyplomy, które wręczył Sołtys Pan Leon Szućko oraz Przewodniczący Rady Sołeckiej Pan Andrzej Miliszkiewicz.
Rajd to przede wszystkim dobra zabawa ale też okazja do sprawdzenia swoich możliwości

Więcej…

 

Puchar wagarowicza

W dniu 23 kwietnia 2016 r. w Siedlęcinie odbyła się kolejna – już 19 edycja Ogólnopolskich Marszów na Orientację „Puchar Wagarowicza”. Bazą imprezy od wielu lat jest sala Domu Ludowego w Siedlęcinie. Bardzo dobre warunki, pełne zaplecze sanitarne i kuchenne, duża sala ze sceną i ładną dekoracją, a przede wszystkim duża pomoc i przychylność ze strony Rady Sołeckiej w Siedlęcinie, Stowarzyszenia „Nasz Siedlęcin” oraz Wójta Gminy Jeżów Sudecki spowodowały, że warunki logistyczne oraz socjalno-bytowe na kolejnych „Pucharach Wagarowicza” oceniane są przez uczestników bardzo wysoko. Dokładając do tego znakomite warunki terenowe do organizowania imprez na orientację oraz duże doświadczenie kadry organizacyjnej i sędziowskiej otrzymujemy receptę na udaną imprezę.

Więcej…

 

Dzień Matki w Dziwiszowie.

W niedzielę 22 maja w Sali Domu Ludowego odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Matki”, zorganizowane przez Sołtysa, Radę Sołecką i Radnych Dziwiszowa.
Gościliśmy na sali wiele Pań, które już nie tylko są mamusiami, ale babciami. Jednocześnie przybyli - Pani Poseł - Zofia Czernow, Starosta Powiatu Jeleniogórskiego - Anna Konieczyńska, Wójt Gminy Jeżów Sudecki- Edward Dudek, Proboszcz parafii - ks. Krzysztof Słotwiński oraz wielu mieszkańców Dziwiszowa.

Więcej…