In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1039707

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Zmiana w organizacji ruchu

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje ,że w związku z odbudową nawierzchni w ciągu drogi powiatowej nr 2477D prowaoną przez SKANSKA S.A. na odcinku pomiędzy Jeżowem Sudeckim a Czernicą w okresie od dnia 04-11-2016 r. do dnia 15-12-2016 r. droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów. Obowiązuje objazd przez Siedlęcin , Nilestno - zgodnie z umieszczonym oznakowianiem tymczasowym

 

Jubileusz 70-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie

Jubileusz  70-lecia  powstania Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie  oraz 20 rocznicy nadania szkole zaszczytnego imienia  Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania


"Miłość i służba
nadaje sens naszemu życiu
i czyni je pięknym,
ponieważ wiemy,
czemu i Komu je
poświęcamy."

 

23 września 2016 roku przeżyliśmy niezwykle uroczysty dzień. Szkoła Podstawowa  w Siedlęcinie obchodziła  Jubileusz 70-lecia  powstania Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie oraz 20 rocznicy nadania szkole zaszczytnego imienia Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania.
Na uroczystych obchodach Jubileuszu pojawili się zacni goście. Przybyli między innymi: Pan pułkownik Edward Jakubowski– prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych  oraz  Pani Monika Misztal- Partyka – specjalista od spraw organizacji uroczystości  Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych;  Pani Anna Konieczyńska- starosta powiatu jeleniogórskiego;  Pan Piotr Paczóski- zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Nie zabrakło również wójta Gminy Jeżów Sudecki Pana Edwarda Dudka; zastępcy wójta Gminy Jeżów Sudecki Pana Artura Smolarka; sekretarza gminy Jeżów Sudecki Pani  Ewy Nidzgorskiej; Swoją obecnością zaszczycili uroczystość również  nauczyciele będący na zasłużonych emeryturach oraz absolwenci szkoły, którzy bardzo licznie przybyli na dostojny jubileusz placówki. Honory gospodarza uroczystości pełniła dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie Pani Zuzanna Kozyra.

Więcej…

 

Odpustowe wspomnienia w Chrośnicy

Święto patronalne kościoła parafialnego w Chrośnicy św. Jadwigi Śląskiej  odbyło się
w niedzielę 16. października. Msza odpustowa rozpoczęła się o godzinie 14:00. Po mszy parafianie spotkali się w Świetlicy Wiejskiej- kawa, herbata, słodkie "co nieco" przygotowane przez mieszkańców wsi. To jednak nie koniec atrakcji, w tym roku przygotowano także pokaz dawnych i współczesnych zdjęć z Chrośnicy. Czar wspomnień ożywił zebranych- rozpoznawanie na fotografiach  sąsiadów ze szkolnych ław, z uroczystości kościelnych czy życia codziennego wzbudziło wiele radości i wzruszeń. Wśród zdjęć znalazły się "perełki" historyczne: dwa kościoły chrośnickie, zdjęcie pierwszych osiedleńców, fotokopia pokwitowania obioru krowy z 1946 roku- Chrośnica była wówczas gromadą Ludwików. Pomysł, opracowanie i obsługa techniczna pokazu- Monika Wizła-Kubiak i Joanna Wojtko. Rodzinne pamiątki fotograficzne udostępniły panie: Halina Korzec, Stanisława Bieniasz, Barbara Urban i Wanda Dec.

Serdecznie dziękujemy!

 


Joanna Wojtko

 

Dzień Seniora

W dniu 8 października 2016 roku w ramach realizacji projektu pn. „Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i kulturze dwóch narodów” zostało zrealizowane działanie pn. „Dzień Seniora”, które odbyło się w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich. Wśród seniorów gościliśmy delegacje z Gmin partnerskich – Paseky nad Jizerou i Vierkirchen. Wszystkich seniorów powitał Wójt Gminy – Edward Dudek i Sołtys wsi Jeżów Sudecki – Teresa Mitka.
Spotkanie rozpoczęły występy dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim, które zostały nagrodzone gromkimi brawami, a seniorzy otrzymali od uczniów ręcznie wykonane pamiątki. Po występach seniorzy zjedli obiad przygotowany przez Radę Sołecką  oraz  degustowali ciasta, które zostały upieczone przez mieszkanki sołectwa Jeżów Sudecki.

Po posiłku Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy oraz Sołtys złożyli życzenia i gratulacje dla par małżeńskich z okazji jubileuszy pożycia małżeńskiego: państwu Stanisławie i Stanisławowi Smoleń  za 73- lecie pożycia małżeńskiego oraz za ponad  50 lat pożycia małżeńskiego państwu Genowefie i Tadeuszowi Kwoka oraz państwu Walentynie i Januszowi Siemińskim.

Więcej…

 

Chrośnica Wioska Barwnych Wątków zaprasza mieszkańców na warsztaty

więcej

 

Nie dla Czadu

Więcej…

 

Bieg górski w Paseky nad Jizerou

W sobotę 24.09.2016 r. reprezentacja gminy Jeżów Sudecki wzięła udział w Poutovym Behu Budarkou  w Pasekach nad Jizerou w naszej czeskiej gminie partnerskiej. W biegu wzięli udział mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki, którzy pod opieką nauczycieli wf Zbigniewa Sosa i Andrzeja Zaremby wystartowali w biegach młodzieżowych i seniorów . Na dystansie 1100 m w typowym biegu alpejskim /pod górę/ reprezentanci Jeżowa Sudeckiego osiągnęli sukcesy:

Więcej…

 

Jesienne Bieganie Siedlęcińskiej Młodzieży

Okres jesienny sprzyja do zajęć na świeżym powietrzu. Wykorzystując to młodzi biegacze z Siedlęcina wzięli udział w różnych imprezach biegowych notując duże sukcesy:

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Jeżów Sudecki, dnia  19 października  2016 roku.              


Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466.) zwołuję XXII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia
26 października 2016 roku (środa) o godz. 14.00 w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…

 

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Jeżów Sudecki

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim, przedkłada do konsultacji społecznej projekt Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Jeżów Sudecki na lata 2016-2025.
Uwagi można zgłaszać do dnia 26 października 2016 roku do godz. 10.00
do Kierownika GOPS  tel. 757 132 254 (-255, -257) wew. 122, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . lub w biurze Rady Gminy telefonicznie 757 132 254
(-255, -257) wew. 126, e-mail  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

więcej

 

Święto Latawca 2016

1 października na Górze Szybowcowej w ramach realizacji projektu pn. Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i kulturze dwóch narodów” odbyło się kolejne działanie „Święto latawca” zorganizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie
w Jeżowie Sudeckim.  Podczas święta latawca można było podziwiać umiejętności manualne, konstruktorskie i plastyczne dzieci, młodzieży i dorosłych. Latawce, które brały udział w zawodach były prawdziwym majstersztykiem modelarskim.
W zawodach brało udział 38 zawodników z Jeżowa Sudeckiego, Bielawy, Szczawna-Zdrój, Mieroszowa, Wałbrzycha, Jeleniej Góry i okolic. Przedstawiciele Koła Modelarskiego z Frydlantu, podczas pokazów zaprezentowali modele ze swojej pracowni modelarskiej.

Więcej…

 

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Jeżów Sudecki

więcej

 

Dożynki Gmin Partnerskich

W ramach realizacji projektu pn. Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i kulturze dwóch narodów” zostało zrealizowane działanie pn. „Dożynki Gmin Partnerskich”, które odbyły się w sołectwie Siedlęcin. W święcie plonów udział wzięły Gminy Partnerskie Paseky nad Jizerou, Bozkov i Vierkirchen oraz przedstawiciele sołectw Gminy Jeżów Sudecki. Sołectwo Siedlęcin zaprezentowało wieniec dożynkowy, a pozostałe sołectwa i gminy partnerskie kosze dożynkowe z plonami z pół i ogrodów. Prezentacja wieńca dożynkowego i koszy cieszyła się dużym zainteresowanym wśród uczestników. Dożynki rozpoczęły się poświęceniem i błogosławieństwem plonów przez ks. Proboszcza Dariusza Pytla. Pan Wójt Gminy z Sołtysem wsi Siedlęcin – p. Marianem Tyką powitał wszystkich uczestników, a w szczególności delegacje z Gmin Partnerskich. Pan Sołtys zaprosił do biesiady dożynkowej na którą przygotowano grochówkę w kuchni polowej i wiele innych potraw. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs ciast w którym udział wzięło 25 wypieków.

Więcej…

 

Rajd Gmin Partnerskich

Tegoroczny Rajd odbył się w Górach Kaczawskich pod hasłem „Najpiękniejsze punkty widokowe w Gminie Jeżów Sudecki”.
Wędrówka odbyła się dnia 1 października 2016 roku  i rozpoczęła się z pętli autobusowej w Dziwiszowie. Po powitaniu i rozdaniu pamiątkowych koszulek promujących działanie wszyscy uczestnicy wraz z przewodnikiem sudeckim Krzysztofem Paulem powędrowali poprzez Górny Dziwiszów na Łysą Górę. Po drodze widoczny był Krzyż Pokutny z rytem miecza – pomnik średniowiecznego prawa. Po dotarciu na Łysą Górę 707 m n.p.m, spotkaliśmy się z panią Teresa Rażniewską założycielką Szkoły Narciarskiej „Aesculap”- honorowym Prezesem Szkoły, która zaprezentowała nam historię założenia Szkoły Narciarskiej oraz bieżącą działalność, jaka jest prowadzona w okresie zimowym i letnim na Łysej Górze. Po krótkim odpoczynku, wszyscy wyruszyli w dalszą wędrówkę po drodze podziwiając piękną panoramę Karkonoszy, Gór Izerskich, Kotliny Jeleniogórskiej i Pogórza Kaczawskiego – Krainy Wygasłych Wulkanów z widokiem na  Ostrzycę Proboszczowicką  – polską Fudżijamę 450m.n.p.m. oraz Grodziec 389m.n.p.m.  Podziwiając piękne widoki weszliśmy do lasu, którym doszliśmy do drogi  łączącej Dziwiszów z Płoszczyną.

Więcej…