In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1871193

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Mikołaj w Jeżowie Sudeckim

W sobotę 07.12.2019 w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich odbyła się „Impreza Mikołajkowa” , w której uczestniczyły dzieci w wieku od 2 do10 lat z Sołectwa Jeżów Sudecki. Była zabawa, konkursy i oczywiście Mikołaj z paczkami. Frekwencja, jak zwykle, również była wysoka. Tym razem dzieci wraz ze słodyczami otrzymały również książki. Wśród tytułów znalazły się min.: „Bystry umysł, ćwiczymy liczenie”, „Dobre maniery, czyli savoir vivre dla dzieci”, „Ilustrowana księga świata”, „Chłopaki nie płaczą, a krokodyle?” lub dla ciekawych wszystkiego „Człowiek” albo „Polskie parki narodowe”. Miejmy nadzieję, że nowa formuła bardzo spodobała się zarówno pociechom, jak i rodzicom.

Więcej…

 

Gmina Jeżów Sudecki w Geoparku „Kraina Wygasłych Wulkanów”

Przedstawiciele samorządów regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego wyrazili wolę utworzenia Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów. Deklaracja ta była początkiem do rozpoczęcia formalnych działań zmierzających do wpisania regionu Krainy Wygasłych Wulkanów do Światowej Sieci Geoparków UNESCO (UNESCO Global Geoparks Network - GGN).  Koordynatorem całego procesu ustanowiono Stowarzyszenie Kaczawskie, przed którym stoi teraz wyzwanie przygotowania niezbędnej dokumentacji do sieci GGN.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Jeżowie Sudeckim

W ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” dnia 19 października 2019 roku Sołtys, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Jeżowie Sudeckim zorganizowali uroczyste obchody Dnia Seniora.

Więcej…

 

Dużo i kolorowo

Członkinie Kolorowego Koła Gospodyń Wiejskich w Chrośnicy uczestniczyły w warsztatach dotyczących ekologicznej wsi i podjęły wyzwanie zastosowania praktycznych rozwiązań w terenie wiejskim. Sporym sukcesem była akcja sprzątania wsi, zakończona wspólnym ogniskiem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty szczepienia drzew prowadzone przez Bena Lazara. W ramach zachowania starych odmian, wspólnymi siłami posadzono drzewa owocowe.

Więcej…

 

Sołtys z Dziwiszowa w Brukseli

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu w 2019 roku zaprosiło przedstawicieli jednostki pomocniczej gminy – Sołtysów wsi dolnośląskich i opolskich do udziału w wyjeździe studyjnym do Brukseli.

Więcej…

 

Informacja o przystąpieniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego do opracowania projektu programu ochrony powietrza w województwie dolnośląskim.

Na podstawie rocznej oceny jakości powietrza w województwie dolnośląskim za rok 2018, wykonanej przez Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu, stwierdzono ustawową konieczność opracowania programu ochrony powietrza dla strefy dolnośląskiej z uwagi na przekroczenia obowiązujących poziomów dopuszczalnych pyłu zawieszonego, benzopirenu, arsenu i ozonu. W związku z powyższym Zarząd Województwa Dolnośląskiego informuje mieszkańców Gminy, że przystąpił do opracowania dokumentacji programu ochrony powietrza w województwie dolnośląskim. Obecnie trwają prace nad projektem uchwały Zarządu  Województwa w tej sprawie. Mieszkańcy Gminy proszeni są przez Zarząd Województwa do składania uwag i wniosków do dnia 29.12.2019r. - więcej

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy

kiermasz

 

Zaiwadomienie

ZAWIADOMIENIE O ZMIANACH PRACY URZĘDU GMINY W DNIACH:

- 24 GRUDNIA - WTOREK – WIGILIA-  URZĄD NIECZYNNY,

- 28 GRUDNIA - SOBOTA - URZĄD CZYNNY W GODZ. 7.30 - 14.00,

- KASA  CZYNNA W GODZ. 8.00-8.30 i 10.00-13.00,

- 31 GRUDNIA - WTOREK - URZĄD CZYNNY  W GODZ. 7.30 - 14.00,

- KASA CZYNNA W GODZ. 8.00 - 11.00.

Jeżów Sudecki, dnia 06.12.2019r. 
Wójt Gminy
/-/ Edward Dudek                                                                             

 

Poznawanie historii szybownictwa w formie zabawy

Dnia 16 listopada br. nasze centrum modelarskie odwiedziło 40 dzieci z domów dziecka ze Szklarskiej Porębie i  Jeleniej Góry. Pod hasłem „Poznawanie historii szybownictwa” w formie zabawy odbyły się warsztaty modelarskie, które przeprowadziliśmy jako kolejne działanie po warsztatach wyjazdowych w szkołach, przedszkolach i domach dziecka. Tym razem zaprosiliśmy dzieci do naszej modelarni, aby pokazać gdzie pracują modelarze, zwiedzić Izbę Lotniczej Tradycji i Zakłady Szybowcowe. Podczas warsztatów dzieci pod okiem instruktorów z naszej modelarni składali modele legendarnego szybowca Grunau Baby. Wysłuchali historię szybownictwa, którą opowiadał im pan Stanisław Błasiak.

Więcej…

 

Zarządzenie nr 42/2019

w sprawie ogłoszenia otwartych konkursów ofert na zlecenie realizacji zadań gminy z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz jednostkom organizacyjnym podległym organom administracji publicznej lub przez nie nadzorowanym. zarządzenie, korekta kalendarza

 

Dzień seniora w Jeżowie Sudeckim

W ramach realizacji projektu pn. „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich”, dnia 19 października 2019 roku Sołtys, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Jeżowie Sudeckim zorganizowali uroczyste obchody Dnia Seniora. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości przez Wójta Gminy – Edwarda Dudka i Sołtysa wsi – Jarosława Szatkowskiego.
Panie Joanna Bicz-Danio i Magdalena Niemczak wychowawczynie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim przygotowały wraz z dziećmi przedszkolnymi zabawny i humorystyczny program artystyczny, który został przyjęty gromkimi brawami przez Seniorów.

Więcej…

 

Dzień Seniora w Siedlęcinie

Dnia 11 listopada 2019 roku w nowo wyremontowanej sali Domu Ludowego w Siedlęcinie odbyło się coroczne spotkanie Seniorów. Wszystkich przybyłych powitał Sołtys wsi – p. Marian Tyka i Wójt Gminy – Edward Dudek. W uroczystości uczestniczyli również -Przewodniczący Rady Gminy – Wacław Lesik oraz Ewa Nidzgorska – Sekretarz Gminy. Spotkanie miało szczególnie podniosły charakter ze względu na zbieg uroczystości – 101 Rocznica święta Niepodległości i Dzień Seniora. Tak więc po niezwykle pięknym uroczystym apelu przygotowanym przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania, seniorów ugoszczono obiadem przygotowanym przez panie z Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich w Siedlęcinie.

Więcej…

 

Zabawy z Mamą i Tatą

Dnia 18 listopada 2019 roku  w Szkole Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie odbyły się zajęcia pozalekcyjne dla RODZICÓW  i UCZNIÓW  KLASY I  pod hasłem „Dziś bawią się znakomicie, Dzieci i Rodzice!”. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Celem zajęć było integrowanie zespołu klasowego, integrowanie rodziców, pogłębianie więzi emocjonalnych między dziećmi i ich rodzicami, kształtowanie właściwych postaw społecznych,  kształtowanie umiejętności  „zdrowej”  rywalizacji, tworzenie klimatu bliskości, miłości i akceptacji.

Więcej…

 

Konsultacje Społeczne ws. zmiany nazwy powiatu Jeleniogórskiego na „Powiat Karkonoski”

plakat2019a

Więcej…