In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1259772

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Chrośnica – wioska barwnych wątków nagrodzona!

Sołectwo Chrośnica dnia 7 października br. odebrało nagrodę  za zajęcie II miejsca w wojewódzkim konkursie  „Piękna Wieś Dolnośląska”,  w kategorii: Najlepszy start w Odnowie Wsi.
Finał konkursu miał miejsce w Niedźwiedzicach Najpiękniejszej Wsi Dolnego Śląska’ 2017. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, m.in. Wicemarszałek - Ewa Mańkowska, Wicemarszałek -  Tadeusz Samborski, Starosta  - Janina Mazur, Wicestarosta  - Krzysztof Sowiński.

Więcej…

 

Mycie i dezynfekcja pojemników na odpady komunalne

Mycie i dezynfekcja pojemników na odpady komunalne odbędzie się w godzinach  od 6.30 do 20.00, po wcześniejszym odbiorze odpadów komunalnych (będzie to dodatkowy odbiór).
Harmonogram mycia pojemników:

Więcej…

 

Cztery pory roku na górskim stoku

Gminy partnerskie Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou leżą w górach, posiadają rozbudowaną infrastrukturę oraz wiele atrakcji i znaczny potencjał turystyczny. Promocja aktywnego wypoczynku  oraz upowszechnianie wiedzy na temat możliwości wykorzystania  oferty turystycznej partnerów jest motywem przewodnim projektu pn. ,,Cztery pory roku na Górskim stoku’’. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki współfinansowaniu ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. 

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Jeżów Sudecki, dnia 12 października 2017 roku.    

Mieszkańcy Gminy  Jeżów Sudecki
                                                                                                

Na podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1875) zwołuję XXXII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia
23 października 2017 roku ( w poniedziałek ) o godzinie 14-tej w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich - Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…

 

Obchody XVII Dnia Papieskiego w Siedlęcinie

Obchody tegorocznego Dnia Papieskiego rozpoczęły się od ogłoszenia konkursu plastycznego dla klas 0-III; „Św. Jan Paweł II i dzieci” oraz  konkursu wiedzy o Papieżu Polaku. 3 października 2017 roku odbył się konkurs wiedzy o Świętym Janie Pawle II.  Uczniowie klas IV-VII pisali test. Klasowi zwycięzcy przeszli do finału, który odbył się w niedzielę, 8 października 2017, podczas obchodów XVII Dnia Papieskiego w Domu Ludowym. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego były słowa „Idźmy naprzód z nadzieją.”  Święty Jan Paweł II nadzieją i przyszłością świata nazywał dzieci i młodzież. Wspólnie z mieszkańcami, przy słodkich ciastach, przygotowanych przez rodziców, zaśpiewaliśmy „Barkę” oraz Apel Jasnogórski.

Więcej…

 

Święto Latawca’ 2017

23 września na Górze Szybowcowej odbyły się zawody w puszczaniu latawców pn. – „Święto Latawca”, organizowane po raz trzeci przez Euroregionalne Centrum Modelarskie. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody udało się przeprowadzić konkurencje, w których wzięło udział 20 zawodników z Jeżowa Sudeckiego,  Jeleniej Góry, Bielawy i Szczawna Zdrój. Sędziowie mieli dużo pracy przy  ocenie latawców, ponieważ wszystkie były wykonane z dużą starannością i pięknie zdobione. Ocenie podlegało- wykonanie, trudność budowy, zdobienia oraz lot latawca.
Wyniki w grupach wiekowych i modelach latawców:

Więcej…

 

Jeżowski Orient Express

26 września 2017 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Fundacji Pokoju Goi, która zajmuje się promowaniem i podkreślaniem niezwykłej wartości, jaką jest pokój na świecie. Spotkanie z wyjątkowymi gośćmi z dalekiej Japonii odbyło się z inicjatywy pana Jerzego Sapieli, który prowadzi w naszej gminie zajęcia Aikido dla najmłodszych dzieci, oraz pana Jacka Kozłowskiego z Fundacji Heiwa.
W imieniu Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudecki delegację przywitały: pani dyrektor Anna Kędzierska i pani wicedyrektor Anna Bodnar. Gminę Jeżów Sudecki reprezentował zastępca Wójta Gminy Jeżów Sudecki pan Artur Smolarek. Niestety, ze względów organizacyjnych, w tym ciekawym spotkaniu mogła wziąć udział tylko część naszych podopiecznych z klas najmłodszych.

Więcej…

 

COULD YOU SPEAK WITH ME – mobilność kadry edukacji szkolnej

COULD YOU SPEAK WITH ME – mobilność kadry edukacji szkolnej
Gmina Jeżów Sudecki w okresie wakacji 2017r. zapewniła kadrze oświaty możliwość korzystania w pełni z możliwości rozwoju osobistego i zawodowego oraz uczenia się. Uczestnikami projektu „Could you speak with me” było 19 nauczycieli z Gminy Jeżów Sudecki, którzy w ramach zdobywania nowych kwalifikacji metodycznych wzięli udział w dwutygodniowym szkoleniu zagranicznym w Wielkiej Brytanii.
Mobilność odbyła się w dwóch terminach: 1 nauczyciel: 02.07.2017 – 15.07.2017 oraz 18 nauczycieli: 16.07.2017 – 29.07.2017 w siedzibie szkoły Avalon School of English w Londynie.

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku awarią wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, w dniach 16.10.2017 r.-17.10.2017 r. może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie całej miejscowości. Przepraszamy za utrudnienia.

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku awarią wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, w dniach 10.10.2017 r. - 11.10.2017. może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie całej miejscowości. Przepraszamy za utrudnienia.

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY!

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku awarią wodociągu gminnego w miejscowości Czernica, w dniu 09.10.2017 r. może wystąpić obniżone ciśnienie wody aż do całkowitego zaniku na terenie całej miejscowości. Przepraszamy za utrudnienia.

 

COULD YOU SPEAK WITH ME – mobilność kadry edukacji szkolnej

Gmina Jeżów Sudecki w okresie wakacji 2017r. zapewniła kadrze oświaty możliwość korzystania w pełni z możliwości rozwoju osobistego i zawodowego oraz uczenia się. Uczestnikami projektu „Could you speak with me” było 19 nauczycieli z Gminy Jeżów Sudecki, którzy w ramach zdobywania nowych kwalifikacji metodycznych wzięli udział w dwutygodniowym szkoleniu zagranicznym w Wielskiej Brytanii.
Mobilność odbyła się w dwóch terminach: 1 nauczyciel: 02.07.2017 – 15.07.2017 oraz 18 nauczycieli: 16.07.2017 – 29.07.2017, w siedzibie szkoły Avalon School of English w Londynie.

Więcej…

 

Bieg górski w Paseky nad Jizerou

W sobotę 23.09.2017 r. reprezentacja gminy Jeżów Sudecki wzięła udział w Poutovym Behu Budarkou  w Pasekach nad Jizerou w naszej czeskiej gminie partnerskiej. W biegu wzięli udział mieszkańcy gminy Jeżów Sudecki, którzy pod opieką nauczycieli wf Zbigniewa Sosa i Andrzeja Zaremby wystartowali w biegach młodzieżowych i seniorów . Na dystansie 1100 m w typowym biegu alpejskim /pod górę/ reprezentanci Jeżowa Sudeckiego osiągnęli sukcesy:

Więcej…

 

Jesienne Bieganie Młodzieży Szkolnej

Okres jesienny sprzyja do zajęć na świeżym powietrzu. Wykorzystując to młodzi biegacze z gminy Jeżów Sudecki wzięli udział w różnych imprezach biegowych notując duże sukcesy:

Więcej…