In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1345907

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Bal Mikołajkowy

 

MISTRZOSTWA GMINNY JEŻÓW SUDECKI W TENISIE STOŁOWYM

który odbędzie się dnia 13 stycznia 2018 roku. - regulamin

 

Sportowe podsumowanie roku 2017

Koniec roku jest okresem, w którym podsumowują swoja działalność różne organizacje pozarządowe. Nie inaczej było w Ludowych Zespołach Sportowych, w których odbyły się podsumowania współzawodnictwa sportowego na szczeblu powiatu i województwa.
Powiatowe podsumowanie współzawodnictwa dzieci, młodzieży oraz dorosłych odbyło się na posiedzeniu plenum PZ LZS w Jeleniej Górze, które odbyło się 14.12.2017 r. w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim. Podczas posiedzenia Wójt Gminy Edward Dudek oraz Przewodniczący Rady Gminy Wacław Lesik odebrali puchar Dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i
Sportu dla Najlepszej Gminy Powiatu Jeleniogórskiego w roku 2017.

Więcej…

 

Otwarcie boiska typu ORLIK w Siedlęcinie

Przed świętami otrzymaliśmy od władz gminy Jeżów Sudecki prezent, na który wszyscy czekaliśmy - kompleks boisk sportowych typu ORLIK. 14 grudnia 2017 roku w samo południe przy świetlicy wiejskiej - Dom Ludowy w Siedlęcinie nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu. Dokonali go przedstawiciele gminy oraz wykonawcy: wójt gminy Edward Dudek, przewodniczący Rady Gminy Wacław Lesik, zastępca wójta Artur Smolarek, skarbnik gminy Marta Kędziorek, radni gminy Jeżów Sudecki, sołtys wsi Siedlęcin Marian Tyka, prezes zarządu firmy FILIGRAN Jacek Wojciechowski, prezes Kółka Rolniczego w Siedlęcinie Andrzej Grochala, dyrektor szkoły Zuzanna Kozyra, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście.

Więcej…

 

Sukcesy w tenisie stołowym !!!

kres jesienny sprzyja w rozwijaniu umiejętności w sportach halowych. Do nich należy jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszej gminie – tenis stołowy. Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” od wielu lat organizuje Grand Prix – cykl turniejów dla dzieci i młodzieży. Dzięki treningom i regularnej grze młodzi mieszkańcy gminy osiągają duże sukcesy do których zaliczamy:

Więcej…

 

Komunikat

Zgodnie z ustaleniami ze Strażą Pożarną oraz obowiązującym prawem, Aeroklub Jeleniogórski informuje, że w trosce o bezpieczeństwo osób i mienia na całym terenie lotniska na Górze Szybowcowej obowiązuje kategoryczny zakaz używania fajerwerków, sztucznych ogni, rac oraz innych środków pirotechnicznych, jak również rozniecania ognisk i palenia otwartego ognia.  Jednocześnie informujemy, że w dniu 31.12.2017r. od godz. 22.00 wjazd na Górę Szybowcową będzie zamknięty.
Zarząd Aeroklubu Jeleniogórskiego

 

Ogłoszenie o konkursie

Ogłoszenia otwartych konkursów ofert na zlecenie realizacji zadań gminy z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz jednostkom organizacyjnym podległym organom administracji publicznej lub przez nie nadzorowanym. - więcej

 

 

Skrócone godziny otwarcia

DNIA  29.12.2017 (piątek) KASA   URZĘDU  GMINY CZYNNA OD GODZ. 8.00  DO GODZ.12.00 (BEZ  PRZERWY)

 

 

Awaria wody

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z awarią przepompowni wody w Siedlęcinie, w dniu 19.12.2017 r. do godziny 18:00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody aż do całkowitego zaniku w Siedlęcinie przy ul. Płoszczyńskiej i Ogrodowej oraz w Płoszczynce.
Przepraszamy za utrudnienia.

 

Nowy samochód dla OSP Jeżów Sudecki

Dnia 9 grudnia 2017 roku odbyła się uroczystość przekazania nowego  średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 18.340 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowie Sudeckim.
Samochód z wyposażeniem kosztował 757.594,00 zł. Zakup został sfinansowany w ramach środków otrzymanych z:

Więcej…

 

Dębowe serce wsi Chrośnica

Fundacja Mazelan w Chrośnicy wraz z mieszkańcami wsi przygotowała uroczyste sadzenie Dębu Pokoju. W programie imprezy znalazły się także prelekcje dotyczące symboliki i znaczeniu drzew w naszym życiu, a także historia dębu pokoju. Nie zabrakło nawet głośnej salwy honorowej rekonstruktorów historycznych.

W centrum wsi – w jego "sercu", w dniu  4 listopada br. mieszkańcy Chrośnicy posadzili Dąb Pokoju. Pierwotnie w tym miejscu rosły  dwa dęby, niestety jeden uległ siłom natury. Drugi  rośnie w Chrośnicy od 1871. Sadzony  dąb (w dniu sadzenia miał 20 lat), pojawił się jako symbol i przesłanie pokoju na cały świat.

Więcej…

 

Andrzejkowe głośno z szafy

W Świetlicy Wiejskie w Chrośnicy odbyła się kolejna impreza "Głośno z Szafy", tym razem tematem przewodnim były Andrzejki. Tradycyjnie nie obyło się od popularnego lania wosku.
Cykl imprez "Głośno z Szafy" trwa już od ponad roku, zatem były to drugie Andrzejki związane z Szafą z Książkami. Podobnie jak w ubiegłym roku nie brakowało książek. Uczestnicy spotkania poznali różne tradycje  wróżenia, tych najczęściej spotykanych po osobliwe i wyszukane rzadko występujące. Poza laniem wosku, były wróżby z butów, obierek, a także... wróżenie z książki. Zebrani dorośli i dzieci bawili się doskonale, zwłaszcza odczytując swoją "przyszłość".

Więcej…

 

Mikołaj w Płoszczynie

Czekaliśmy, czekaliśmy i  9 grudnia  br.zawitał do Płoszczyny, nie kto inny tylko Św. Mikołaj z ogromnym workiem pełnym prezentów dla wszystkich naszych  dzieci, bo wszystkie są grzeczne. Przed rozdaniem prezentów zaprosiliśmy go do wspólnej zabawy. Oczywiście nie zabrakło wspólnych zdjęć, śmiechu, radości, przytulasów i uścisków.

Więcej…