In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1435533

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!

Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE. Chcemy przestrzec przed firmami komercyjnymi przesyłającymi osobom, które
założyły działalność gospodarczą, oferty dokonania wpisu w prowadzonych przez siebie rejestrach (katalogach firm). Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski i nie jest wymagany przez przepisy prawa.
Rozsyłane pisma, sugerujące konieczność uiszczenia opłaty za wpis do "rejestru przedsiębiorców", są w istocie ofertami handlowymi, o czym świadczą informacje zamieszczone drobnym drukiem. Uiszczona w odpowiedzi na takie pismo opłata za wpis
stanowi przychód firmy, która wysyłając pismo wprowadza adresatów w błąd, sugerując publicznoprawny i obligatoryjny charakter tej opłaty. Ewidencje tworzone przez tego typu firmy stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG www czy też REGON www, w których rejestracja jest całkowicie bezpłatna, o czym przypomina również zamieszczony na stronie www komunikat Ministra Gospodarki. Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością.

 

Dzień Otwartych Pracowni

LGD Partnerstwo Ducha Gór zaprasza na "Dzień Otwartych Pracowni" w dniu 09.09.2012 r. oraz "Wędrówki po Krainie Ducha Gór: na podstawie gry edukacyjnej "Tajemnice Krainy Ducha Gór" w dniach 15-16.09.2012 r. oraz 23.09.2012 r. i 5,6-10.2012 r. Wydarzenia te odbywają się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce - Dolny Śląsk, którego tematem przewodnim są "Tajemnice codzienności".

Więcej…

 

Jesienne tradycje na wsi

Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za plony i do zabawy podczas "Jesiennych tradycji na wsi" - program

 

Widowisko teatralne dla dzieci

Wrocławski Teatr Lalek ma zaszczyt przedstawić widowisko teatralne dla dzieci pt: "MC BATON I SZERYF GRZANKA" 25.08.2012 godz. 15.00 teren Wieży Książęcej w Siedlęcinie

WSTĘP WOLNY !!!

Po spektaklu, godz 16.00 zapraszamy na festyn rodzinny pt: "Żegnamy wakacje a nie lato" a w nim:

  • gry i zabawy dla dzieci
  • zabawę poprowadzi CLOWN
  • duże bańki dmuchane
  • zamki dmuchane
  • malowanie buziek

Po godz 20.00 zapraszamy na zabawę taneczną przy wieży

Z A P R A S Z A M Y !!!

Plakat

 

Obchody 100 lecia Zapory Pilchowickiej

 

Turniej Rycerski

 

Na ratunek pisklęciu

Dnia 21 lipca 2012 roku mieszkaniec Dziwiszowa znalazł pisklę ptaka drapieżnego, które w dniu 23 lipca br. zostało odwiezione do Centrum Edukacji Ekologicznej „Salamandra” w Myśliborzu, gdzie znajduje się specjalistyczna woliera dla dziko żyjących ptaków. Trudno było określić, jakiego gatunku jest to pisklę, ponieważ nie posiadało jeszcze właściwego upierzenia. Specjalista ornitolog z Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze, określiła, że jest to pisklę myszołowa(gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych), co potwierdzają to obecni opiekunowie. Nie została jeszcze podjęta decyzja, co do przyszłości ptaka, ale rozważne są dwie alternatywy: pozostanie w dużej wygodnej wolierze na terenie ośrodka lub zostanie wypuszczony na wolność. Ptak wychowany przez ludzi będzie przyjazny dla odwiedzających ośrodek.

Więcej…

 

I Festiwal Smaków Liczyrzepy

 

Półkolonia letnia - Płoszczyna 2012

W dniach od 16 lipca  do 3 sierpnia  2012 roku w świetlicy wiejskiej  zorganizowana  została półkolonia letnia. Uczestnikami były  dzieci przedszkolne oraz ze szkoły podstawowej. Półkolonia finansowana była ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeżowie Sudeckim. W zajęciach uczestniczyło 18 dzieci. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00. Zgodnie z charakterem półkolonii  , głównym celem zajęć były tematy związane z profilaktyką w zakresie zachowań agresywnych, nadużywania alkoholu, narkotyków.

Więcej…

 

Zwrot podatku akcyzowego w 2012 roku

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje: Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT i w terminie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2012 r. do 31 lipca 2012 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2012 r.  limit zwrotu podatku akcyzowego w 2012 r. wynosi 81,70 zł * ilość ha użytków rolnych
Pieniądze wypłacane będą w terminie:
1 - 31 października 2012 r. w przypadku złożenia wniosku w sierpniu 2012

Wszystkie informacje oraz druki wniosków można uzyskać w Urzędzie Gminy Jeżów Sudecki pokój 111 telefon 75 7132254 wewnętrzny 128 w godzinach pracy Urzędu Gminy – od 7:30 do 15:30.  

 

Europejski Zlot Starych Szybowców

W dniach 26 maja do 1 czerwca 2012 roku na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim, odbył się Europejski Zlot Starych Szybowców. Organizatorem była Gmina Jeżów Sudecki, a wykonawcą Aeroklub Jeleniogórski, przy wsparciu finansowym Gminy Jeżów Sudecki w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II” realizowanego przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego-„Inwestujemy w waszą przyszłość”, Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013.

Więcej…

 

Skarbiec Ducha Gór

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór serdecznie zaprasza zarówno mieszkańców jak i turystów do odwiedzenia nowo otwartego Skarbca Ducha Gór - Galerii Produktu Lokalnego, miejsca gdzie lokalni artyści, rzemieślnicy i producenci żywności z obszaru Partnerstwa Ducha Gór będą mogli prezentować swoje wyroby. W Galerii można będzie zobaczyć:
drewniane anioły "Anioły Staroskrzydłe" i inne wyroby z drewna Beaty Makutynowicz, obrazy "liściaki" Barbary Sokołowskiej, wyroby z lnu i galanterię lnianą J. Czudiak i D. Rosa, grafiki oraz przedmioty użytkowe artystki K. Matusiak, ceramikę i biżuterię E. Telatyńskiej i Państwa Rudnickich, haftowane wyroby J. Piątkowskiej, woreczki zapachowe i suszone zioła M. Zawieruchy, pierniczki Trzcińskie, miody karkonoskie i wiele wiele innych.

Więcej…

 

Pierwsza powietrzna bitwa o Jeżów Sudecki już za nami.

W Sobotę 21/07/2012 na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim odbył się „Pierwszy Modelarski Piknik Lotniczy” oraz zawody Air Combat ESA „Bitwa o Jeżów Sudecki” Organizatorem pikniku był Samorząd Wsi, Stowarzyszenie „Sołectwo Jeżów Sudecki” oraz modelarze współpracujący z gminą. Do zawodów, które należą do Pucharu Polski zgłosiło się 20 zawodników z całego kraju.

Więcej…

 

seminarium "ROLA MARKI LOKALNEJ W BUDOWANIU WIZERUNKU REGIONU”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór ma zaszczy zaprosić Państwa do udziału w seminarium "ROLA MARKI LOKALNEJ W BUDOWANIU WIZERUNKU REGIONU”  oraz WIZYCIE STUDYJNEJ U LOKALNYCH PRODUCENTÓW w dniach 26-27 lipca 2012r. Celem seminarium jest zainteresowanie władz lokalnych, podmiotów, instytucji, organizacji pozarządowych tematyką Marki Lokalnej i budowanie przyjaznego otoczenia dla kreowania marki, którą LGD Partnerstwo Ducha Gór wprowadza na obszarze Kotliny Jeleniogórskiej. Seminarium ma za zadanie rozpocząć dyskusję w tym temacie oraz włączać partnerów w działania. Do udziału w seminarium szczególnie zapraszamy przedstawicieli samorządów, instytucji i firm, przedstawicieli usługodawców, mediów, producentów, rzemieślników i artystów lokalnych, dla których istotny jest rozwój turystyki w  regionie, którzy już działają w tym zakresie oraz wszyscy, którzy dopiero zamierzają działać  w tym kierunku.

Więcej…