In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1505211

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Skarbiec Ducha Gór

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór serdecznie zaprasza zarówno mieszkańców jak i turystów do odwiedzenia nowo otwartego Skarbca Ducha Gór - Galerii Produktu Lokalnego, miejsca gdzie lokalni artyści, rzemieślnicy i producenci żywności z obszaru Partnerstwa Ducha Gór będą mogli prezentować swoje wyroby. W Galerii można będzie zobaczyć:
drewniane anioły "Anioły Staroskrzydłe" i inne wyroby z drewna Beaty Makutynowicz, obrazy "liściaki" Barbary Sokołowskiej, wyroby z lnu i galanterię lnianą J. Czudiak i D. Rosa, grafiki oraz przedmioty użytkowe artystki K. Matusiak, ceramikę i biżuterię E. Telatyńskiej i Państwa Rudnickich, haftowane wyroby J. Piątkowskiej, woreczki zapachowe i suszone zioła M. Zawieruchy, pierniczki Trzcińskie, miody karkonoskie i wiele wiele innych.

Więcej…

 

Pierwsza powietrzna bitwa o Jeżów Sudecki już za nami.

W Sobotę 21/07/2012 na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim odbył się „Pierwszy Modelarski Piknik Lotniczy” oraz zawody Air Combat ESA „Bitwa o Jeżów Sudecki” Organizatorem pikniku był Samorząd Wsi, Stowarzyszenie „Sołectwo Jeżów Sudecki” oraz modelarze współpracujący z gminą. Do zawodów, które należą do Pucharu Polski zgłosiło się 20 zawodników z całego kraju.

Więcej…

 

seminarium "ROLA MARKI LOKALNEJ W BUDOWANIU WIZERUNKU REGIONU”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór ma zaszczy zaprosić Państwa do udziału w seminarium "ROLA MARKI LOKALNEJ W BUDOWANIU WIZERUNKU REGIONU”  oraz WIZYCIE STUDYJNEJ U LOKALNYCH PRODUCENTÓW w dniach 26-27 lipca 2012r. Celem seminarium jest zainteresowanie władz lokalnych, podmiotów, instytucji, organizacji pozarządowych tematyką Marki Lokalnej i budowanie przyjaznego otoczenia dla kreowania marki, którą LGD Partnerstwo Ducha Gór wprowadza na obszarze Kotliny Jeleniogórskiej. Seminarium ma za zadanie rozpocząć dyskusję w tym temacie oraz włączać partnerów w działania. Do udziału w seminarium szczególnie zapraszamy przedstawicieli samorządów, instytucji i firm, przedstawicieli usługodawców, mediów, producentów, rzemieślników i artystów lokalnych, dla których istotny jest rozwój turystyki w  regionie, którzy już działają w tym zakresie oraz wszyscy, którzy dopiero zamierzają działać  w tym kierunku.

Więcej…

 

Półkolonie

Sprawozdanie z półkolonii profilaktyczno – terapeutycznej prowadzonej w Jeżowie Sudeckim w terminie od 2 do 13 lipca 2012 roku. Jak co roku dzieci z Jeżowa Sudeckiego miały możliwość spędzenia pierwszych dwóch tygodni wakacji na półkolonii, która finansowana była z budżetu gminy w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Program półkolonii oparty został na organizacji zajęć mających na celu zapewnienie dzieciom aktywnej formy spędzania czasu wolnego w czasie wakacji. Różnorodne formy zajęć sportowych, zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne, piesze wycieczki, uatrakcyjniały i wypełniały wakacyjny czas w sposób aktywny, bezpieczny i twórczy. Pierwszeństwo udziału w półkolonii miały dzieci z rodzin objętych pomocą i opieką GOPS, ale w półkolonii uczestniczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej , Publicznego Gimnazjum i szkoły średniej. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli Krystynę Drahan i Zbigniewa Sosa. 

Więcej…

 

Bitwa o Jeżów Sudecki

Serdecznie zapraszamy wszystkich pilotów ESA na PIERWSZĄ BITWĘ O JEŻÓW SUDECKI, która obędzie się w sobotę 21 lipca na GórzeSzybowcowej w Jeżowie Sudeckim. Jednocześnie na Górze odbędzie się Pierwszy Modelarski Piknik Lotniczy, na który serdecznie zapraszamy. plakat

 

Bajkowy świat w gminach partnerskich

Gmina Jeżów Sudecki złożyła wniosek w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczypospolita Polska 2007-2013 na realizację projektu pn. „Bajkowy świat w gminach partnerskich” . Projekt będzie realizowany wspólnie z Gminą Partnerską Paseky nad Jizerou. Wartość wniosku wynosi 8 940,00 euro, z czego 85% finansowane jest z EFRR, 10% z budżetu państwa, 5% z budżetu gminy. Czas realizacji projektu od 1 czerwca 2012 roku do 31 stycznia 2013 roku. W ramach projektu zostały zaplanowane  następujące działania:

Więcej…

 

Bajkowy las w Pasekach nad Jizerou

 Dnia 16 czerwca 2012 roku dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Czernicy wraz z nauczycielami i rodzicami wyjechali do Gminy Partnerskiej Paseky nad Jizerou, gdzie zostało przeprowadzone kolejne zadanie w ramach realizacji  projektu. Po powitaniu dzieciom zostało przekazane motto o następującej treści: Drogie dzieci, chyba już nawet Wasze babcie i dziadkowie nie pamiętają tych czasów, gdy w Pasekach  i okolicach spotkać można było przeróżne straszydła i upiorki. Pod skałą, niedaleko za papiernią, tam na dole przy Izerze mieszkał wodnik Modlizak,  a w dzielnicy Havirna żyła sobie para straszaków- Spiczyn i Fukan.

Więcej…

 

Bajkowa Wieża w Siedlęcinie

Dnia 9 czerwca 2012 roku zostało przeprowadzone działanie, w którym uczestniczyła delegacja dzieci i dorosłych z Gminy Paseky nad Jizerou. Na wstępie Wójt Gminy Edward Dudek wszystkich powitał i zaprosił do wspólnej zabawy poprzez realizację następującego programu :

Więcej…

 

Historia polskiej piosenki

18  maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim odbył się koncert Chóru Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim. Tym razem chórzyści zmierzyli się z repertuarem kilku najwybitniejszych wokalistów, piosenkarek i zespołów w historii polskiej piosenki. W programie znalazły się takie przeboje jak: „Ciągle pada” Czerwonych Gitar, „Małgośka” Maryli Rodowicz, „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, „Nie żałuję” Edyty Gepert, „Najpiękniejsza w klasie” Majki Jeżowskiej, „Nie płacz, Ewka” Perfectu i wiele innych. 

Więcej…

 

Śpiewająca prezentacja chóru na międzynarodowych targach TOURTEC

XIV Międzynarodowe Targi TOURTEC w Jeleniej Górze odbyły się na Placu Ratuszowym, czyli miejscu powszechnie odwiedzanym przez mieszkańców miasta, ale również przez gości z kraju i zagranicy. Na scenie przez dwa dni odbywały się koncerty, pokazy aikido, wystawy, występy szkół tańca i konkursy dla publiczności. W pierwszym dniu targów 11 maja o godz. 14.40 wystąpił Chór Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim. Chórzyści zaprezentowali piosenki, pieśni i kanony z różnych stron świata. Oprócz pieśni gospel, pieśni śpiewanych w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim znalazł się również kanon śpiewany po chińsku. Nie zabrakło „Bajki dla mamy” i piosenki „Wiosna”, która zakończyła prezentację chóru.

Więcej…

 

Nagrody dla „PARLANDO” I WERONIKI

25 maja 2012 roku zespół wokalny „Parlando” ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim zajął II miejsce w IX Rejonowym Konkursie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej w Kowarach. Konkurs odbywał się w Miejskim Domu Kultury i zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kowarach. W konkursie wzięło udział 119 uczestników z dziesięciu szkół powiatu jeleniogórskiego. Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział Weronika Szparkowska i zespół wokalny „Parlando” w składzie: Ola Dudek, Ola i Martyna Prószyńskie, Ola Mackieło, Sandra Turska, Dominika Majowska i Ala Rauch.  Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: klasy I – III, IV – VI i zespoły wokalne. W kategorii klas I – III  Weronika Szparkowska z kl. III zajęła III miejsce, a w kategorii zespołów  - „Parlando” zdobył II miejsce.

Więcej…

 

„Euroregionalne spotkanie młodzieżowych drużyn pożarniczych”

Pod takim tytułem został zrealizowany  projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego  Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa. Gmina Jeżów Sudecki otrzymała dofinansowanie w kwocie 2.740,00 euro, z czego wnioskowana kwota dotacji wynosi 2.329,42 euro pozostałe koszty sfinansowane zostały z budżetu gminy. 

Więcej…

 

Turniej plażowej piłki siatkowej

W dniu 07.07.2012 r. godz. 14:00 odbędzie się turniej piłki plażowej w Siedlęcinie - regulamin

 

Udany start naszych uczniów w Strzegomskiej Dwunastce !

Dużym sukcesem zakończył się udział młodych biegaczy z Siedlęcina w Biegu Ulicznym Strzegomska Dwunastka w Strzegomiu. Bieg odbył się dzień po zakończeniu roku szkolnego 30.06.2012 r. Najlepsze wyniki w swoich kategoriach osiągnęli:

Więcej…