In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1389742

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

„Każdy musi przyznać racje,że najlepsze są wakacje....”-

 a  tu cóż, mamy  nieuchronny koniec  wakacji 2011, dlatego  tym  bardziej  warto powspominać   ich  początek,a jest co wspominać! . W dniach od 27 czerwca do 8 lipca w Szkole Podstawowej w  Czernicy zorganizowano, jak co roku, dla  dzieci i młodzieży  półkolonie  letnie. Głównym  celem organizatorów  była  realizacja  zadań wynikających z  profilaktyki  antyalkoholowej oraz  zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Dzięki dofinansowaniu z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz sponsorowi posiłków w postaci pełnowartościowych obiadów, półkolonie można uznać za bardzo udane.

Więcej…

 

Sprawozdanie z półkolonii w Siedlęcinie

Półkolonia w Siedlęcinie rozpoczęła się w tym roku 04.07.2011r. i trwała do 29.07.2011r. Zajęcia prowadzone były w budynku Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie przy ulicy Szkolnej 10 . Zajęcia te połączone były z programem profilaktycznym w zakresie nadużywania alkoholu, narkotyków oraz zachowań agresywnych w Siedlęcinie.  Uczestniczyli w nich zarówno najmłodsi mieszkańcy naszej wsi, jak i uczniowie gimnazjum. Ze względu na dużą rozpiętość wiekową prowadzący zajęcia musieli organizować je w taki sposób, aby każdy z uczestników ciekawie i efektywnie spędził czas wolny.  Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00 Ogromnie cieszy fakt, że dzieci i młodzież bardzo chętnie i licznie uczęszczali na te spotkania.  Prowadzącymi były: pani Zuzanna Kozyra- Jędruch oraz pani Dorota Piwowar. Zajęcia zostały podzielone na cztery tygodnie i dzieci mogły się zapisywać na tydzień lub tygodnie, które ich interesowały. W pierwszym tygodniu zajęcia prowadziła Pani Dorota Piwowar, natomiast kolejne trzy tygodnie Pani Zuzanna Kozyra- Jędruch.

Więcej…

 

Podziękowania

Gmina Jeżów Sudecki, składa podziękowanie dla Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM  S.A z siedzibą w Warszawie za udzielenie sponsoringu dla Gminy Jeżów Sudecki w kwocie 4.000 zł. Środki te zostaną wydatkowane na organizację  imprezy gminnej pn.  „Kartoflada- Święto Plonów” w której będą uczestniczyli mieszkańcy gminy oraz przedstawiciele gmin partnerskich. 

Więcej…

 

Obóz rekreacyjno – wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży Nowy Dębiec 22.07.2011 -04.08.2011 r.

Po raz kolejny   Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu gminy obóz rekreacyjno – wypoczynkowy. 28 uczestników  obozu  spędziło dwa tygodnie nad jeziorem Wonieść w Nowym Dębcu /powiat Kościan/. Bazą naszą były domki kempingowe Ośrodka Rekreacji i Sportu gminy Kościan oraz Kompleks Gastronomiczno – Hotelowy „Niedźwiedź” Opiekunami byli nauczyciele wf Zbigniew Sos i Andrzej Zaremba.

Więcej…

 

Podziękowania

Mieszkańcy wsi Siedlęcin, komendant oraz strażacy OSP w Siedlęcinie dziękują za wsparcie finansowe przy zakupie sprzętu dla OSP Siedlęcin, który został skradziony z remizy strażackiej. Wsparli nas: Wójt Gminy Jeżów Sudecki Pan Edward Dudek ,  Rada Gminy        w Jeżowie Sudeckim, Przewodniczący Rady Gminy Pan Artur Smolarek, Posłanka na Sejm RP Pani Marzena Machałek, Kółko Rolnicze, Perła Zachodu,  Stowarzyszenie „Nasz Siedlęcin”, Rada Sołecka wsi Siedlęcin oraz Piekarnia- Cukiernia „ Liebersach”. Wszystkim wymienionym osobom prywatnym i instytucjom składamy serdeczne podziękowania.

 

Konkurs fotograficzny "W drodze - wzdłuż Via Regia"

więcej

 

Ogłoszenie

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w dniu 01.08.2011r.o godzinie 17:00 zgodnie z zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego na terenie Gminy zostanie przeprowadzony trening uruchomienia systemu wykrywania i alarmowania. Wójt Gminy Edward Dudek

 

Ogłoszenie o przetargu

W dniu 17 sierpnia 2011 r. odbędzie się przetarg ustny nieograniczony, którego przedmiotem będzie sprzedaż działek stanowiących własność Gminy Jeżów Sudecki. załącznik

 

Zapraszamy na: "Dni Tradycyjnej Wsi"

24 lipca 2011 r. Piechowic - Piastowa, ul. Widok 5 , początek godz. 11.00. W tym dniu organizujemy "Jarmark Ruchomych Straganów z Cudami". Organizatorem jest Fundacja - "Karkonosze - Muzyka Serc" - bez dotacji i sponsorów.Chętnych do pomocy przy organizacji lub sponsorowania - z a p r a s z a m y. Tych z Państwa, którzy zechcą sprzedawać swoje produkty lub wyroby, prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorem, Panią Urszulą Gniewek: tel. 510307963 lub e-mail: biuro@muzykaserc.pl umieszczając w temacie listu "Dni Tradycyjnej Wsi".Wraz ze zgłoszeniem prosimy przesyłać informację o Państwa produktach i gospodarstwie, które możemy również umieścić w biuletynie. Potwierdzeniem uczestnictwa, po uzgodnieniu z koordynatorem, będzie wpłata symbolicznej kwoty 50 zł na pokrycie kosztów organizacyjnych, na konto Fundacji: PKO BP nr 50 10020 2124 0000 8802 0107 5837 z dopiskiem  "Dni Tradycyjnej Wsi" , .Plac, na którym mogą stanąć "Stragany z Cudami" ma ograniczoną powierzchnię - każdy więc będzie miał wyznaczone miejsce na parking auta i na miejsce do sprzedaży.Zgłoszenia do uczestnictwa przyjmujemy do 22 lipca 2011 r. Plakat

Koordynator : Urszula Gniewek  tel. 510307963
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

„Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”

Honorowy „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” ustanowiono jako wyróżnienie i nagrodę dla osób, które przeżyły ponad 50 i więcej lat w jednym związku małżeńskim,  a  nadawany jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej obywatelom polskim. W tym   roku, Pan Prezydent postanowieniem nadał medale dla pary małżeńskiej z Dziwiszowa Państwa Marii i Jana Zając.

Więcej…

 

Kolejne środki unijne z Euroregionu Nysa

W ramach dofinansowania przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego, Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczypospolita Polska 2007-2013 poprzez Fundusz Małych Projektów za pośrednictwem Euroregionu Nysa w Jeleniej Górze Gmina Jeżów Sudecki pozyskała środki na realizację projektu pn. „10-lecie partnerstwa gmin Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou”. Okres realizacji projektu od dnia 1 sierpnia  2011 roku do 31 stycznia 2012 roku.

Więcej…

 

„Dzień Dziecka – połączony z zakończeniem Półkolonii w Płoszczynie”

Dzień 9 lipca 2011 rok rozpoczął się piękną, słoneczną pogodą i właśnie w tym dniu, w świetlicy wiejskiej w Płoszczynie, odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka połączona, jak to u nas tradycyjnie bywa, z zakończeniem Półkolonii. Na tę uroczystość przybyli: 42 dzieci oraz ich rodzice, uczestniczyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Jeżów Sudecki Pan Edward Dudek oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Artur Smolarek. Zabawa była przednia.

Więcej…

 

Sprawozdanie z półkolonii w Chrośnicy

 W tym roku półkolonia w Chrośnicy prowadzona była od 27.06.2011r. do 8.07.2011r.. Dzieci miały zajęcia od godz. 8:00 do godz. 13:00.  Każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem. Po śniadaniu dzieci przystępowały do zajęć plastycznych: malowały farbami plakatowymi, farbami żelowymi do szkła, robiły wydzieranki, lepiły z modeliny, robiły rysunki, tworzyły biżutreię z koralików.

Więcej…

 

Cała Polska czyta dzieciom

Dnia 22 maja 2011 roku pan Ryszard Kiełek Ryszard Kiełek - przyjaciel dzieci ,kawaler "Orderu Uśmiechu " odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim. Po tej wizycie pan Ryszard przesłał nam zdjęcia z następującym komentarzem-„ .Jestem pod wrażeniem wysokiego poziomu czytelnictwa w tej szkole. Od wielu lat jestem koordynatorem kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom", odwiedzam szkoły, przedszkola ,szpitale itp. w naszym regionie. Czytam i przybliżam dzieciom ideę wolontariatu. Gratuluję waszej Gminie tak wspaniałej szkoły ...Pozdrawiam mieszkańców Jeżowa...

Więcej…