Ułatwienia dostępu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Ewidencja źródeł ciepła – od 01.07.2021 obowiązek złożenia deklaracji.

Od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel lub zarządca budynku mieszkalnego jak i niemieszkalnego jest zobowiązany do złożenia deklaracji o posiadanym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) – prowadzonej przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Złożenie deklaracji jest obowiązkowe. Jeżeli nieruchomość posiada źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021 r. na złożenie deklaracji jest 12 miesięcy natomiast jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane po 1 lipca deklarację należy złożyć w terminie 14 dni.
Osoby posiadające profil zaufany lub podpis elektroniczny deklarację mogą złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu.
Deklaracja do wypełnienia online udostępniona zostanie na portalu: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

W przypadku braku dostępu do internetu lub braku podpisu elektronicznego/profilu zaufanego, deklarację można złożyć w Urzędzie Gminy Jeżów Sudecki osobiście lub listownie. Deklaracja do pobrania i wypełnienia dostępna jest na portalu: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

Spis potrwa do 30 czerwca 2022 r. – prosimy o zachowanie ustawowych terminów.

Film promocyjny dostępny jest na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=ZzRuaq3l4Nk

Składanie deklaracji jest wolne od opłat, prosimy o ostrożność jeżeli w Państwa domach pojawią się osoby podszywające się pod pracowników Urzędu lub innych służb.

W przypadku pytań lub trudności ze złożeniem deklaracji prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy Jeżów Sudecki pod numerami telefonów: tel 757-132-254, -255, -257.

Zachęcam do składania deklaracji online .

WZORY DOKUMENTÓW DO POBRANIA - A i B

ceeb

ulotka