Ułatwienia dostępu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

„ Realizujemy program Poznaj Polskę - Majówka w Warszawie”

W ramach przedsięwzięcia ,,Poznaj Polskę'' Ministerstwa Edukacji i Nauki nasi uczniowie z klas VII i VIII mogli wziąć udział w interesującej wycieczce do naszej pięknej stolicy, która odbyła się 20-22 maja 2022r. Warszawa przywitała nas cudowną wiosenną pogodą i bez przeszkód mogliśmy odbyć spacer po starówce i wzdłuż Traktu Królewskiego. Wspólnie zwiedziliśmy Stare Miasto z Rynkiem i Pomnikiem Syrenki, które dzięki wzorcowej rekonstrukcji po II wojnie światowej zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacerując po Warszawie dotarliśmy do Kolumny Zygmunta III Wazy, zobaczyliśmy także mury obronne Starego Miasta i Barbakan. Jednym z przystanków był Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie mogliśmy podziwiać uroczystą zmianę wart. Pierwszego dnia zwiedziliśmy również Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Zamek Królewski oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które zrobiło największe wrażenie na naszych podopiecznych. Następny dzień również obfitował w atrakcje i odwiedziliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz bardzo oczekiwane przez naszych uczniów Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie nikt się nie nudził nawet przez chwilę. Każdy z nas znalazł też czas na moment refleksji i zadumy w tym wyjątkowym miejscu. Ostatni dzień naszej imprezy przeznaczyliśmy na wizytę w Centrum Nauki Kopernik.Uczniowie mogli tu samodzielnie eksperymentować wykorzystując interaktywne eksponaty, uczyć się prze zabawę w różnych strefach tematycznych z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych. Swoboda w zwiedzaniu pozwoliła dzieciom kierować się własną ciekawością oraz zainteresowaniami oraz efektywnie wykorzystać czas, który był do naszej dyspozycji. W tym dniu zwiedzanie Warszawy zakończyło się na Cmentarzu Powązkowskim, jednej z największych nekropoli w Polsce, gdzie pochowani zostali zasłużeni dla kraju politycy, działacze niepodległości, myśliciele, artyści oraz lekarze i duchowni. Odwiedziliśmy również część wojskową cmentarza w celu wizyty na mogiłach bohaterów lektury szkolnej ,,Kamienie na szaniec''. Bez wątpienia, nowe doświadczenia, zdobyta wiedza i chwile wspólnie spędzonego czasu pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów.

Artur Breczko