Ułatwienia dostępu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Letni wypoczynek dzieci w Chrośnicy

W bieżącym roku półkolonia w Chrośnicy prowadzona była od 27.06.2022r do 08.07.2022r. Dzieci miały zajęcia od godz.8.00 do godz.13.00.

Podczas zajęć socjoterapeutycznych uczestnicy półkolonii podnosili świadomość dotyczącą przyczyn sięgania po nikotynę, alkohol i środki zmieniające świadomość oraz uzależnień od nich. Poznawali skalę ryzyka związanego z paleniem papierosów, piciem alkoholu i podejmowaniem prób z narkotykami. Uczyli się też umiejętności obrony przed uzależnieniami, ćwiczyli zachowania asertywne. Podczas zajęć propagowaliśmy zdrowy styl życia bez nałogów i uzależnień. Dzieci zrobiły plakaty z rymowanymi hasłami.

W ramach półkolonii uczestnicy wyjeżdżali dwa razy na basen do Jawora. Wszystkie dzieci z radością kąpały się i zjeżdżały na krętej ślizgawce do wody. Odbyła się również wycieczka do Szklarskiej Poręby, gdzie obejrzeliśmy skałę ,,Chybotek’’ i podziwialiśmy ,,Wodospad Szklarki ‘’. W Jeleniej Górze wdrapaliśmy się na wieżę widokową i mogliśmy podziwiać miasto z innej perspektywy. Odwiedziliśmy też jeleniogórskie ,,Discowrotki’’. W sumie odbyło się pięć wyjazdów.

Gdy zajęcia odbywały się na miejscu w Chrośnicy uczestnicy oprócz plakatów wykonywali prace z modeliny i gliny, ozdabiali drewniane pudełka, tworzyli biżuterię z kolorowych gumek, malowali farbami żelowymi na folii oraz piekli pyszne ciasteczka. Każdego dnia spędzonego na świetlicy bawiliśmy się na placu zabaw oraz rywalizowaliśmy w sportowych konkurencjach z nagrodami i konkursach plastycznych.

Zadowolone dzieciaczki wraz z opiekunami dziękują Wójtowi Gminy i Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za możliwość ciekawego spędzenia czasu wolnego.

Katarzyna Łobocka