Ułatwienia dostępu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

OGŁOSZENIE INWENTARYZACJA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje, że od dnia 01 sierpnia 2022 roku, inspektorzy terenowi z firmy GREENLYNX przeprowadzać będą na terenie gminy inwentaryzację wyrobów zawierających azbest (powierzchni dachowych pokrytych eternitem, płytami karo oraz innych) na zasadach pomiarów terenowych (tzw. spis z natury). Inwentaryzacji poddane będą wszystkie budynki na terenie gospodarstw (mieszkalne, gospodarcze itp.).
W związku z powyższym, właściciele oraz zarządcy nieruchomości proszeni są o udzielanie pomocy inspektorom terenowym wykonującym ww. inwentaryzację i przekazywanie im informacji o wyrobach azbestowych, znajdujących się na posesjach.

Mieszkańcy posiadający na swoim terenie składowane wyroby azbestowe proszeni są o zgłoszenie tego faktu wraz z podaniem: rodzaju azbestu (płaski lub falisty), ilości (m2 lub kg) i miejsca (adres) pod nr tel. +48 531 777 345; 15 848 18 47 lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacje te można także zgłosić inspektorom wykonującym inwentaryzację w terenie.

Uprasza się także o zamykanie psów na posesjach, gdyż mogą one stwarzać zagrożenie dla osób przeprowadzających inwentaryzację!

Dzięki przeprowadzonej inwentaryzacji, gmina będzie miała możliwość pozyskania dotacji na odbiór wyrobów azbestowych od mieszkańców, którzy zadeklarują taką potrzebę. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają pracownicy Urzędu Gminy Jeżów Sudecki.

Inspektorzy terenowi będą posiadali upoważnienie Wójta Gminy Jeżów Sudecki.