Ułatwienia dostępu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Euroregionalne Forum Straży Pożarnych

Po długiej przerwie, związanej z pandemią, strażacy z Gmin Partnerskich -Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou spotkali się dnia 3 września 2022 roku w Pasekach nad Jizerou na Euroregionalnym Forum Strażackim. Tegoroczna formuła spotkania dotyczyła ćwiczeń pożarniczych, w których wzięli udział zawodnicy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Jeżowa Sudeckiego, Dziwiszowa i Czernicy oraz z Gminy Paseky nad Jizerou.
Po przyjeździe Starosta Gminy – Hana Růžčkowa wszystkich serdecznie powitała, a przedstawiciel straży SDH Paseky pokazał, z jakich elementów będzie się składał tor przeszkód. Zawodnicy z Czech i Polski zostali podzieleni na dwie drużyny, losowania składu dokonały najmłodsze strażaczki z OSP Jeżów Sudecki. Zawodnicy z poszczególnych drużyn startowali co 10 minut, a mieli do pokonania; bieg z czterema odcinkami węży strażackich, zwijanie dwóch odcinków węży, pokonanie ściany, uderzenie młotem 20 razy w oponę, dwukrotne przetoczenie dużej opony traktorowej, pokonanie odcinka z obciążeniem (2 gumowe stopy pod tymczasowe ogrodzenie) i zakończenie toru biegiem do wyznaczonego punktu biegiem pod górę. Komisja sędziowska skrupulatnie mierzyła czas pokonania toru przeszkód i zapisywała wyniki na tablicy. Jedno odstępstwo od regulaminu było w przypadku naszej uczestniczki druhny Agaty, jedynej kobiety w zawodach, która miała zmniejszony zakres zadań do wykonania. W ocenie wszystkich uczestników przygotowany tor był trudny, ale ambitni zawodnicy próbowali swoich sił. Wygrała drużyna numer 2. Wszyscy otrzymali nagrody, a dodatkowo wyróżniona została druhna Agata, która otrzymała od Naczelnika SDH Paseky Wiktora Malika nagrodę za hart ducha.
Po zawodach strażacy przygotowali poczęstunek, po nim pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Paseky nad Jizerou, którym dziękujemy za organizację Forum, które na stałe wpisało się
w nasz Kalendarz Spotkań Gmin Partnerskich.

Redakcja